kiedy Adam i Ewa zaczeli wspolzyc?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

kiedy Adam i Ewa zaczeli wspolzyc?

Postautor: Hardi » 22 mar 2010, 11:23

Norbi pisze:
Małgorzata pisze:
Norbi pisze:Nie wiedziałem, że Augustyn wierzył podobnie jak ja w tej kwestii


Ty też uważasz, że nie współżyli przed grzechem??

:)
Małgorzata pisze: A 1Mjż.2:24 mówi: "...i złączy się z żoną swoją i będą jednym ciałem". To jak należy, według Ciebie, to złączenie rozumieć?

Jednym ciałem stają się przez zawarcie małżeństwa, nie przez seks.

czyli gdby Adam i Ewa nie zgrzeszyli to nie rozmnazaliby sie i nie zaludniali ziemi :?: :?: :eek:

i pokaz mi w biblii kiedy Adam i Ewa zawarli zwiazek malzenski :!: dla Boga malzenstwo zaczyna sie w tedy kiedys zaczyna sie wspolzycie, tak bylo na poczatku i bylo to normalne i logiczne


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 mar 2010, 12:22

Rdz 1:27-28 BT „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.(28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.”

To powiedzial Bog zanim grzech sie w Edenie pojawil...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 mar 2010, 12:25

Hardi pisze:dla Boga malzenstwo zaczyna sie w tedy kiedys zaczyna sie wspolzycie, tak bylo na poczatku i bylo to normalne i logiczne

Hardi zlituj się i nie pisz takich bzdur bo to są już herezje dużego kalibru :-?
Gdyby tak było to człowiek prowadzący rozwiązłe życie seksualne łączyłby się w małżeństwo przy okazji współżycia z każdym kolejnym partnerem i miał w tym błogosławieństwo Boga.
Tymczasem takie postępowanie nazywa się wszeteczeństwem, nie małżeństwem.
Tak zwana konsumpcja malzenstwa to wymysl katolicki

Dla przykladu, Biblia nazywa malzenstwem Marie i Jozefa mimo iz z soba nie wspolzyli!


(18) A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak: Gdy matka jego, Maria, została poślubiona Józefowi, okazało się, że, zanim się zeszli, była brzemienna z Ducha Świętego.
(19) A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić.
(20) I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego.
(21) A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.
(22) A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka:
(23) Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.
(24) A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją.
(25) Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 13:14 przez Norbi, łącznie zmieniany 3 razy.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 mar 2010, 12:55

Zbyszekg4 pisze:Rdz 1:27-28 BT „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.(28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.”

To powiedzial Bog zanim grzech sie w Edenie pojawil...


Tak, a po upadku zaczeli wspolzyc

Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana.
Ks. Rodzaju 4:1, Biblia Tysiąclecia

Potem Adam poznał Ewę, żonę swoję, która poczęła i porodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam męża od Pana.
Ks. Rodzaju 4:1 Biblia Gdańska

Slowo poznal, hebrajskie יָדַע oznacza tu wspolzycie


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 mar 2010, 14:30

Norbi pisze: Biblia nazywa malzenstwem Marie i Jozefa mimo iz z soba nie wspolzyli!


A to już kwestia obyczajowości żydowskiej. Nie mieszkali jeszcze razem, choć już byli sobie poślubieni.
Ewę Pan uczynił dla Adama tylko do pomocy?! 1Mjż.1:28 mówi wyraźnie, że mają się rozmnażać.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 mar 2010, 14:44

Małgorzata pisze:
Norbi pisze: Biblia nazywa malzenstwem Marie i Jozefa mimo iz z soba nie wspolzyli!


A to już kwestia obyczajowości żydowskiej. Nie mieszkali jeszcze razem, choć już byli sobie poślubieni.

Nie obyczajowości, a żydowskiego prawa jeśli już.
Wiesz... z "obyczajowości żydowskiej" pochodzi też to by się modlić.
Takim sposobem to można wszystko zacząć podważać.

Jak składasz przysięgę małżeńską, to z adnotacją, że jesteśmy małżeństwem ale dopiero od momentu jak się ze sobą prześpimy??
Albo np. małżeństwo impotentów... nie było by wówczas małżeństwem

Małgorzata pisze:Ewę Pan uczynił dla Adama tylko do pomocy?! 1Mjż.1:28 mówi wyraźnie, że mają się rozmnażać.

Żaby i ryby też.
Za małżeństwo uznał ich Bóg już od momentu kiedy przed sobą stanęli, a nie od momentu kiedy zaczęli ze sobą seks uprawiać.
To taka Boża "obyczajowość" ;)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 mar 2010, 15:14

Norbi pisze:Za małżeństwo uznał ich Bóg już od momentu kiedy przed sobą stanęli, a nie od momentu kiedy zaczęli ze sobą seks uprawiać.

No też tak uważam. Połączył Bóg Adama i Ewę, zostali małżeństwem i mieli sie rozmnażać. Nie wiemy, ile czasu minęło od ich połączenia do momentu grzechu, ale sądzę, że byli jednym ciałem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 mar 2010, 15:22

Nie wiemy!

Wiemy że mieli nakaz się rozmnażać.
Poczęcie Kaina niekoniecznie było po pierwszym razie :)

Myśle ze to raczej dział gdybolologii :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 mar 2010, 15:29

Norbi, to ty piszesz herezje i przez wlasnie takie herezje mlodzi ludzie chetniej wskakuja do wyrka z byle kim. Bo grzech to rzecz, ktora Bog wybaczy itd. tak sobie wielu tlumaczy, ale gdy pomysla o tym, ze dla Boga staja sie mezem i zona to juz jest cos znaaaaaaaaaaacznie powazniejszego, pozniej moze byc jak ta samerytanka, ktora miala 5 mezow, a przeciez wiadomo, ze kobieta nie mogla miec 5 mezow, a jednak w oczach Jezusa miala. Powiem ci ze nie jedna juz mloda osoba mi podziekowala za to ze jej przedstawilem w ten sposob sprawe malzenstwa, dzieki temu zrezygnowali ze sprobowania sexu i wstrzymali sie od niego. Z reszta jak czytamy ST to widzmi, ze gdy kawaler i panna zostali przylapani na sexie to jedynie musieli prawnie zalegalizowac swoj zwiazek, kawaler musial zaplaci posag ojcu dziweczyny i musieli zorganizowac wesele. Gdby to byl grzech to musilby byc ukamieniowani, tak jak cudzoloznicy itd.

Ale wracajmy do sedna problemu, czy Ty naprawde uwazasz, ze Adam i Ewa nie wspolzyli ze soba bedac w ogrodzie Eden :?:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 mar 2010, 15:35

Norbi pisze:Nie obyczajowości, a żydowskiego prawa jeśli już.


U Żydów po ślubie małżonkowie jakiś czas mieszkali jeszcze oddzielnie. I to sprawa zwyczaju.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 mar 2010, 17:09

Hardi pisze:Norbi, to ty piszesz herezje i przez wlasnie takie herezje mlodzi ludzie chetniej wskakuja do wyrka z byle kim.

Rety... bredzisz dziś jak w obłędzie :lol: :zabawa:

Już kiedyś podawałem Ci fragmenty Słowa obalające Twoją teorię, więc jeszcze raz:

1. "Jeżeli ktoś uwiedzie dziewicę nie zaręczoną i śpi z nią, da za nią opłatę ślubną i pojmie ją za żonę."
(Ks.Wyjś. 22.16)
Jak widać wyżej, sam fakt współżycia nie uczynił z dziewczyny żony.
"Winowajca" ma dopiero ożenić się z nią.

2. Salomon miał 300 żon i 700 nałożnic.
Współżył ze wszystkimi, jednak nie wszystkie były nazwane jego żonami!!

3. "Odpowiedziała niewiasta, mówiąc: Nie mam męża. Jezus rzekł do niej: Dobrze powiedziałaś: Nie mam męża. (18) Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego teraz masz, nie jest twoim mężem; prawdę powiedziałaś."
(Ew. Jana.4.17-18)

Hardi pisze:Bo grzech to rzecz, ktora Bog wybaczy itd. tak sobie wielu tlumaczy

Ja nie wiem o jakich "wielu" Ty tutaj piszesz....
Jeśli o swoich znajomych, to albo nie są to osoby nawrócone, albo niema dla nich przebaczenia skoro chcą grzeszyć świadomie z premedytacją :-?

Hardi pisze:pozniej moze byc jak ta samerytanka, ktora miala 5 mezow, a przeciez wiadomo, ze kobieta nie mogla miec 5 mezow, a jednak w oczach Jezusa miala.

Nie rozumiesz o czy jest ta przypowieść.
To nie "w oczach Jezusa" ale ona miała [czas przeszły] wcześniej pięciu mężów.

Hardi pisze:Powiem ci ze nie jedna juz mloda osoba mi podziekowala za to ze jej przedstawilem w ten sposob sprawe malzenstwa, dzieki temu zrezygnowali ze sprobowania sexu i wstrzymali sie od niego.

Nie widzę powodu by się chlubić faktem głoszenia fałszywej nauki :-|
Hardi pisze:Z reszta jak czytamy ST to widzmi, ze gdy kawaler i panna zostali przylapani na sexie to jedynie musieli prawnie zalegalizowac swoj zwiazek

Nie prawnie zalegalizować, a POJĄĆ ZA ŻONĘ! [podałem Ci fragment wyżej]
Hardi pisze:Gdby to byl grzech to musilby byc ukamieniowani, tak jak cudzoloznicy itd.

Następna herezja?
Wszeteczeństwo przestało być grzechem, tak?

Hardi, pomyśl przez chwilę...
Ilu mężów by musiała posiadać np. portowa wszetecznica, gdyby stosunek seksualny miałby być traktowany jako małżeństwo?
To co Bóg nazywa wszeteczeństwem, Hardi nazywa małżeństwem :eek: :eek: :eek: Szok!


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 mar 2010, 17:41

tak jak mowilem, oplata zgodnie ze zwyczajem, nastepnie wesele = prawnie zalegalizowac zwiazek, bo to w tedy oznaczalo slowo pojac za zone

nie, nie glosze falszywej nauki, tylko zgodna z biblia, wiem tez na temat zwyczajow zydowskich i znaczenia slowy chyba wiecej niz ty, bo widze, ze ty nie znasz ich

za wszetecznestwo tez kamieniowali, a jakos kawalera i panne zlapanych na wspolzyciu nie kamieniowali, widze, ze nie wiesz co to jest wszeteczenstwo, z reszta nie pierwszy raz to udowodniles, juz jakis czas temu nawet pomieszales cudzoloztwo z wszetecznestwem i walnales to do 1 wora

po pierwsze, nie wszetecznica, bo to zwrot obrazliwy, a po drugie nawet wulgarny, a to przeciez forum chrzescijansksie, z reszta, jesli chcesz naublizac to wiesz co masz zrobic jesli jestes bez winy... kompletnie nie rozumiesz tego o co chodzi :!:

to co ja glosze przynajmniej bardziej mlodych odstrasza i daje wiecej do myslenia... wydaje mi sie tez, ze wiecej znam mlodych ludzi niz ty, tzn. wiecej z nimi rozmawiam na te sprawy i bardziej mi ufaja, bo gdby bylo inaczej nie mialbys watpliwosci jak mlodzi chrzescijanie sa mocno kuszeni i jak czesto opieraja sie presji, a wielu innych nic o tym nie wie, dopiero w tedy sie dowiedza, gdy u kogos pojawi sie owoc w postaci ciazy, ale przeciez nie kazdy stosunek konczy sie ciaza :!:


myduo
Posty: 422
Rejestracja: 07 sie 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: myduo » 22 mar 2010, 18:48

To kiedy się liczy ślub?
Przysięga obojga partnerów?
Przysięga w urzędzie stanu cywilnego?
Czy w zborze? (tzn wiem że niektórzy uważają że ślub w urzędzie to tylko umowa)


Awatar użytkownika
Bogoljub
Posty: 487
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z daleka i bliska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bogoljub » 22 mar 2010, 21:02

przepraszam że nie swoim dziale ale tylko jedna rzecz,

Adam i Ewa nie musieli brać ślubu gdyż byli już JEDNYM ciałem. Ślub to złączenie kobiety i mężczyzny w jedno ciało. Zatem istota ślubu została w przypadku Adama i Ewy wypełniona w samym akcie stworzenia.


przygoda z forum zakończona
myduo
Posty: 422
Rejestracja: 07 sie 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: myduo » 25 mar 2010, 16:49

Norbi pisze:
Hardi pisze:dla Boga malzenstwo zaczyna sie w tedy kiedys zaczyna sie wspolzycie, tak bylo na poczatku i bylo to normalne i logiczne

Hardi zlituj się i nie pisz takich bzdur bo to są już herezje dużego kalibru :-?
Gdyby tak było to człowiek prowadzący rozwiązłe życie seksualne łączyłby się w małżeństwo przy okazji współżycia z każdym kolejnym partnerem i miał w tym błogosławieństwo Boga.
Tymczasem takie postępowanie nazywa się wszeteczeństwem, nie małżeństwem.
Tak zwana konsumpcja malzenstwa to wymysl katolicki

Dla przykladu, Biblia nazywa malzenstwem Marie i Jozefa mimo iz z soba nie wspolzyli!


(18) A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak: Gdy matka jego, Maria, została poślubiona Józefowi, okazało się, że, zanim się zeszli, była brzemienna z Ducha Świętego.
(19) A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić.
(20) I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego.
(21) A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.
(22) A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka:
(23) Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami.
(24) A gdy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją.
(25) Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadał mu imię Jezus.
Dużo tłumaczeń w tym miejscu ma że byli zaręczeni, w konkordancji też pasuje :P
(Takie tłumaczenie może wynikać z tego, że to dla katolików wygodne)



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości