Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Tu robimy burze mózgów.......
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: mzmuda96 » 31 gru 2017, 00:15

Wierzycie, że mają one jakąś Boską moc uzdrawiania?

I mam jeszcze pytanie dotyczące grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, które trochę się wiąże z moimi wątpliwościami odnośnie tych źródełek. Rozumiem, że ten grzech to odrzucenie Chrystusa i oskarżanie Go, że czynił cuda poprzez demony, tak? Faryzeusze byli za niego odpowiedzialni.
I właśnie nie rozumiem jednego. Skąd faryzeusze i inni naoczni świadkowie czynienia cudów przez Jezusa mogli mieć faktycznie pewność, że Jezus działał przez Ducha Świętego? Czy tu chodzi o to, że w Starym Testamencie są proroctwa o Jezusie, a faryzeusze je zignorowali?
Bo jak wiadomo, szatan też potrafi jakby czynić takie fałszywe cuda. Na przykład niektórzy sprzedają mu swoją duszę w zamian za godne życie, no nie? I później rzeczywiście ich marzenie się spełnia. Słyszałem nawet o przypadkach, gdzie chore osoby podpisywały pakt z diabłem, żeby wyzdrowieć i gdy tego dokonały, ich choroba ustępowała. Co prawda nie na zawsze, ale na jakiś czas.
Pewnie już się domyślacie, dlaczego w jednym temacie zawarłem dwie kwestie z różnych beczek. Cudowne źródełka ponoć uzdrawiają ludzi i teraz skąd możemy wiedzieć, że tak się dzieje dzięki Bożej łasce, a nie jakimś sztuczkom szatana?
Jedno z takich źródełek znajduje się, z tego, co czytałem, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Ja, jako protestant, nie wyznaję kultu maryjnego i powiem szczerze, że mam duże wątpliwości co do tego, że te ozdrowienia odbywają się za sprawą Ducha Świętego czy Bożej łaski...
A jakie wy macie o tym zdanie?


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: ZbiMacz » 31 gru 2017, 14:56

Na tej stronie w komentarzach jako GłosPrawdy napisałem coś na ten temat. Przeczytaj i przemyśl to co tam zawarłem. komentarze na samym końcu http://gosc.pl/komentarze/pokaz/832204


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: mzmuda96 » 31 gru 2017, 16:06

Pisałeś tam ogólnie o tym, że kult Maryi jest bałwochwalstwem, ale to nie do końca odpowiada na zadane przeze mnie pytania w moim powyższym poście.


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: ZbiMacz » 31 gru 2017, 20:35

mzmuda96 pisze:Pisałeś tam ogólnie o tym, że kult Maryi jest bałwochwalstwem, ale to nie do końca odpowiada na zadane przeze mnie pytania w moim powyższym poście.

Wiem ale jeśli w takich miejscach pojawiają się "cudowne" źródełka a same objawienia są nie biblijne, czyli są zwiedzeniem to tym samym i to źródełko jest oszustwem szatana. Człowiek będzie pokładał nadzieje nie w Bogu i Jego Synu Jezusie Chrystusie a w tej zjawie oraz magicznej mocy źródełka. Innymi słowy takie zjawiska mają odciągnąć ludzi od Boga pod pozorem dobra a jednocześnie bardzo często łatwo i za darmo oddajemy swoją duszę diabłu. Mało tego Bóg nigdzie nie powiedział że mamy być super zdrowi (choroby są konsekwencja grzechu pierworodnego, apostołowie też chorowali) ani też że jeśli ktoś będzie pił z wiarą wodę z jakiegoś źródełka to będzie mu spełniał wszystkie życzenia etc


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: diedmaroz » 31 gru 2017, 20:42

Faryzeusze mieli grzech, bo "nie byli ślepi, a mówili, że nie widzą" i "bardziej umiłowali chwałę ludzką aniżeli chwałę Boga" (z pamięci cytaty). Czyli wiedziei, że Jezus jest Mesjaszem i przyszedł w ciele, ale nie chceli tego przyznać i fałszywie oskarżali Boga. Jeśli ktoś nie wiedział, ze Jezus jest Synem Bożym i bluźnił mu jako człowiekowi nie miał grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: mzmuda96 » 01 sty 2018, 09:34

Ok, dzięki. Jak ktoś tu jeszcze wejdzie, to polecam odszukać temat "Czy szatan może czynić cuda?" na tym forum i się z nim zapoznać. Ja się na niego właśnie natknąłem. :)


mzmuda96
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2017, 00:47
wyznanie: Protestant
O mnie: złakniony wiedzy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: mzmuda96 » 15 sty 2018, 19:57

Tak jeszcze zaglądam po czasie, bo uświadomiłem sobie, że Jezus nie powiedział bezpośrednio do faryzeuszy, że oni już popełnili grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Słowa Jezusa w Mt 12, 31 mogą być po prostu napomnieniem w kierunku faryzeuszy, żeby się zbytnio nie zapędzali, bo w przeciwnym razie naprawdę ten grzech popełnią. Tak to rozumiem przynajmniej.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co sądzicie o cudownych źródełkach? + Grzech przeciw Duchowi Świętemu

Postautor: magda » 15 sty 2018, 21:16

mzmuda96 pisze: Skąd faryzeusze i inni naoczni świadkowie czynienia cudów przez Jezusa mogli mieć faktycznie pewność, że Jezus działał przez Ducha Świętego? Czy tu chodzi o to, że w Starym Testamencie są proroctwa o Jezusie, a faryzeusze je zignorowali?


oczywiście że o to chodzi oni uczeni w pismach mieli proroctwa no Daniela o tygodniach i nawet można z niego wyliczyć czas kiedy przyjdzie mesjasz , dziś Żydzi tez mają te proroctwa ale ich nie czytają bo w talmudzie jest klątwa na tych co czytają proroctwo Daniela o tygodniach i na Izajasza 53 rozdział . Ale jak wejdziesz sobie na forum Żydów mesjańskich takie czarne gdzie napisy są żólte co nie od tego forum odrzuca bo xle widzę na czarnym to tam jest taki wątek gdzie piszą Żydzi Rabini co się nawrócili głownie ze Stanów że właśnie jak czytali proroctwa te zakazane to ich olśniło i się nawrócili . Wiec faryzeusze zajmowali sie wieloma rzeczamia a nie poznali ze Jezus jest tym Mesjaszem . Tak ze powinni wiedzieć ze cuda sie dzieja za pomocą Ducha Świetego a oni uznali ze to djabelskie działanie oi to jest ten grzech właśnie, dlatego trzeba być ostrożnym w takich sprawach zeby tego grzechu nie popełnic a jednocześnie człowiek musi określic ocenic czy coś od Boga pochodzi żeby nie ulec zwiedzeniu.

mzmuda96 pisze:Słyszałem nawet o przypadkach, gdzie chore osoby podpisywały pakt z diabłem, żeby wyzdrowieć i gdy tego dokonały, ich choroba ustępowała. Co prawda nie na zawsze, ale na jakiś czas.


Djabeł moze cofnać chorobę którą sam człowiekowi dał, ale nie wszystkie choroby są od djabła czy z powodowane grzechem , śą takie np na chwałę Bożą, no uzdrowienie śleponarodzonego

J 9:3 bw "Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże."

Czy choroba Łazarza

J 11:4 bw "A usłyszawszy to Jezus, rzekł: Ta choroba nie jest na śmierć, lecz na chwałę Bożą, aby Syn Boży był przez nią uwielbiony."

Djabeł moze cofnąc chorobę która sam przysporzył np jeśli człowiek grzeszył czyli wlazł na djabelski teren i dostał po łbie np chorobą tak bywa ale nie mozana wszystkich chorób na jedno miejsce zwalic bo są ich rózne przyczyny,
Djabeł jest ograniczony w swoim działaniu. Zeby wiedzieć że to djabelskie to trzeba brać pod uwagę okoliczności usdrowienia , jeśli to się dzieje za pomocą np "bałwanów " czyli człowiek modli sie do pomalowanej deski w Częstochowie co jest aktem bałwochwalstwa czy do jakiejs figury Madonny i otrzymuje uzdrowienie to na pewno Bóg zo zabronił bałwochwalstwa nie uzdrawie za jego pomocą , zawsze trzeba brać po uwagę okolicznosci takie właśnie.Djabeł nie moze czynić cudów każdych moze cofać swoje wcześniejsze działanie , moze udawać cuda takie nietrwałe nieprawdziwe złudne , jakas zjawa , która mówi rzeczy niezgodne z Ewangelią ja w objawieniach Maryjnych się dzieje. Trzeba widzieć cco zława mówi , jeśli mówi jak Maroa z Fatimy ze musi się wstawiac a ludżmi bo nikt sie za nimi nie wstawia i że musi cierpiec zeby zbawic grzeszników to widać od razu ze ta zjawa nie uznaje wstawiennictwa Jezusa ani zbawienia porzez niego dokonanego.

mzmuda96 pisze:wiąże z moimi wątpliwościami odnośnie tych źródełek


Sprawa zródełek jeśli nie ma tam zadnych zjaw , jeśli nie ma działwlności szatańskiej np bałwochwalstwa itp tak jak było w Betsaida , ta sadzawka była na prawdę uszdrawiajaca i anioł tam bywał no niewidoczne ale wodę poruszał, Jezus też tam przychodził i nie mówił nic złego o takim źródełku.Mogło byc wiecej takich miejsc uzdrawiających ale Biblia nie pisze o nich, ważne zeby nie było tak albo Marii która nie ma mocy zeby teraz po śmierci wysłuchiwać modłow z całego swiata i dawać łaski uzdrowienia, tylko Bóg w imię Jezisa porosziny moze uzdrawiać , teraz w tyh czasach nie sa potrzebne juz źródełka bo dostąpilismy łaski bycia dziecmi Bozymi i mamy pośrednika do naszego Ojca Jezusa i mamy o uzdrowienie prosic tylko w jego imieniu , żadnych świetych , Marii świetych cudownych obrazów i zjaw. Jeśli Bóg nie uzdrawia to oznacza ze tak ma być , tak było w wypadku Pawła który miał Ducha i sam uzdrawiał ale prosił Boga o swoje uzdrowienie i Bóg go nie wysłuchał ale mu odpowiedział

2Co 12:7-9 bw
(7) Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił.
(8) W tej sprawie trzy razy prosiłem Pana, by on odstąpił ode mnie.
(9) Lecz powiedział do mnie: Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości.
Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa.

Jak widac moze niektóre choroby są potrzebne bo człowiek w słabości bardziej wierzy.

mzmuda96 pisze:Jedno z takich źródełek znajduje się, z tego, co czytałem, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu


Ani źródełka nie są nam potrzebne bo mamy Jezusa pośrednika który obiecał

J 14:13 ubg "A o cokolwiek będziecie prosić w moje imię, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu."
J 15:16 ubg "Nie wy mnie wybraliście, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem, abyście wyszli i wydali owoc, i aby wasz owoc trwał, i aby Ojciec dał wam to, o cokolwiek poprosicie go w moje imię."
J 16:23 ubg "A tego dnia nie będziecie mnie o nic pytać. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek poprosicie Ojca w moje imię, da wam."

Ale mamy dostać tylko to co jest zgodne z wola Bozą , czasem tą wolą jest jak w przypadku Pawła zapobieganie pysze , czasem Bóg chce kogóś juz powołać do siebie czasem na chorym maja się dokonać sprawy Boże np Bg patrzy jak ludzie pomagaja choremu i inne takie sprawy a czasem człowiek krosi źle np poprzez modlitwę do obrazu. Po prostu nie zawsze Bóg odpowiada na modlitwy to nie znaczy ze nie słyszał słyszał jak w wypadku Pawła ale ma inne plany i inną wolę.

mzmuda96 pisze: mam duże wątpliwości co do tego, że te ozdrowienia odbywają się za sprawą Ducha Świętego czy Bożej łaski..


Za sprawąMarii nie moze byc dokonane uzdrowienie , Maria umarła ale przez smierc nie stała sie Boginią co ma boskie atrybuty np wszechwiedze i wszechobecnosc nie moze wysłuchiwać modlitw z całego swiata , jest owszem zbawiona swietą ale jest dalej człowikiem i nie jest w stanie takich rzeczy robić jak Duch Świety bo nim nie jest.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości