Strona 1 z 1

Re: Wybory u baptystów 2017

: 09 maja 2017, 06:23
autor: Emberscrowler.
Ciekawi bardzo mnie wynik wyborów, aczkolwiek nie mam jakichś wielkich oczekiwań. Najbardziej jednak marzyłby mi się ponownie brat Mateusz Wichary jako zwierzchnik.

Re: Wybory u baptystów 2017

: 23 cze 2017, 07:10
autor: believer
No to Ci się marzenie spełniło, nadal on, ja nie mam przekonania. Ja nie jestem baptystą ale byłem przez ok 8 lat i obserwuję jeden zbór baptystów jak się rozkłada, a szkoda. Napisałem parę lat temu do W. najpierw się trochę zainteresował, potem nic nie zrobił w tej sprawie, przynajmniej nic nie wiem, napisał, że mogę do niego przyjechać-kawał drogi, ale nie gwarantuje, że będzie miał czas ze mną rozmawiać. Rozpoczął z wieloma pomysłami, potem ten jego okólnik coraz rzadziej się pojawiał, za to pojawiało się coraz więcej zdjęć z grubymi rybami z KK i prawosławnymi. Kościół baptystów obecnie jest w niezłym chaosie: zbory ekumeniczne i nieekumeniczne, charyzmatyczne i niechar., arminińskie z utratą zbawienia i kalwińskie. Mogli wybrać kogoś kto by to jakoś uporządkował, wyleciałem trochę z obiegu ale jeszcze parę nazwisk mi przychodzi do głowy jak np. Tyśnicki, Zaremba. Lepiej żeby ustalili w co w końcu wierzą i zbliżyli się do innych wyznań ewangelicznych, a tak jak jest obecnie, to najwyżej będzie coraz więcej zdjęć z prawosławnymi i Głódziem :(

Re: RE: Re: Wybory u baptystów 2017

: 23 cze 2017, 11:15
autor: MrSponge
believer pisze:No to Ci się marzenie spełniło, nadal on, ja nie mam przekonania. Ja nie jestem baptystą ale byłem przez ok 8 lat i obserwuję jeden zbór baptystów jak się rozkłada, a szkoda.

A który, z ciekawości...?
believer pisze:Rozpoczął z wieloma pomysłami, potem ten jego okólnik coraz rzadziej się pojawiał, za to pojawiało się coraz więcej zdjęć z grubymi rybami z KK i prawosławnymi.

Moim zdaniem to jest jedyny problem z MW, że nie ma na dzisiaj pomysłu na to co zrobić z ekumenią. To tykająca bomba, bo jest napływ ludzi z KRK, którzy nie chcą się bawić w to z czego powychodzili. Ja negatywnie to oceniam od lat.
believer pisze:Kościół baptystów obecnie jest w niezłym chaosie: zbory ekumeniczne i nieekumeniczne, charyzmatyczne i niechar., arminińskie z utratą zbawienia i kalwińskie.

Bez przesady. ;-) Mierzmy siły na zamiary. Społeczność biblijne wierzących chrześcijan w PL jest tak mała, że nikt nie będzie narzucał w zborach poglądu ex cathedra i prowadził do chorych klimatów z powodu TULIPów albo formy uwielbienia. Są zbory bardziej wylewne w formie i mniej. Jest koloryt, jest ciekawiej. To na prawdę nie są rzeczy istotne, bo nawet w USA są zbory 4 punktowe i 5 punktowe w ramach jednej denominacji. :-)
believer pisze:Mogli wybrać kogoś kto by to jakoś uporządkował, wyleciałem trochę z obiegu ale jeszcze parę nazwisk mi przychodzi do głowy jak np. Tyśnicki, Zaremba. Lepiej żeby ustalili w co w końcu wierzą i zbliżyli się do innych wyznań ewangelicznych, a tak jak jest obecnie, to najwyżej będzie coraz więcej zdjęć z prawosławnymi i Głódziem :(

Może nie było z czego wybierać...? Sam nie wiem. Tak czy siak byle dalej od ekumenii, ale że jest 500 lecie Reformacji to chyba nie nastąpi...

Re: RE: Re: Wybory u baptystów 2017

: 24 cze 2017, 08:41
autor: MrSponge
Efendi pisze:Ja tez milosnikiem Wicharego nie jestem...

Dlaczego...?

Re: Wybory u baptystów 2017

: 24 cze 2017, 12:07
autor: believer
Odnośnie tych różnic miezyzborowych u baptystów to ja też nie wiem co zrobić by trzeba, tylko znam taki przypadek, że ktoś chodził do baptystów w jednym mieście, potem sie przeprowadził do innego miasta i poszedł do baptystów, a tam zupełnie coś innego i przestał do nich chodzić. Podobny problem jest w KZ ale chyba na mniejszą skalę, jest grupa zborów co wygania demony z wierzących, inni w to nie wierzą, niektórzy stroją się w koloratki i różowe szatki, inni nie, i nie wiadomo co z tym zrobić, Rada Naczelna nie robi nic i czeka aż się to samo rozwiąże, bo w innym wypadku by trzeba jakiś rozłam zrobić i się części zborów pozbyć, a to by zmniejszyło liczbę członków i pieniędzy. U baptystów dodatkowo jedni modlą się tak, inni inaczej, tj wspólnie/pojedynczo, wierzą/nie wierzą w dary Ducha itp. Są w Radzie Kościoła to niech coś wymyślą jak im na tym zależy, w każdym bądź razie taki np. Kościół Wolnych Chrześcijan nie jest taki zróżnicowany.

Re: Wybory u baptystów 2017

: 24 cze 2017, 13:35
autor: MrSponge
Co do wyganiania demonów z wierzących, to bez komentarza. Tego z resztą nie ma w KChB. Ale jeżeli o baptystów idzie, to na prawdę trzeba delikatnie postępować jeżeli chodzi o narzucanie jakiegoś nauczania zwłaszcza, że po pierwsze to musi być istotne dla zbawienia, a arminianizm vs kalwinizm do tego się nie zalicza, a jeżeli byłoby to "drugorzędne" to trzeba mieć w świadomości populację biblijnych chrześcijan w PL. Po co narzucać kwestię modlitwy? Znam przypadki indywidualnej ale i zbiorowej przy czym jedna osoba głośno, a reszta Z SZACUNKU dla tej osoby nie przekrzykuje, ale cicho pod nosem. Nikomu to nie przeszkadza.

Ja myślę, że problem z ekumenią w KChB jest, to jest coś, czym powinno się zainteresować i to jasno określić. Jak dla mnie żadnych wspólnych modlitw czy ewangelizacji z KRK i KPraw. No ale kto to zrobi...?

Re: Wybory u baptystów 2017

: 25 cze 2017, 14:15
autor: KAAN
believer pisze:... w każdym bądź razie taki np. Kościół Wolnych Chrześcijan nie jest taki zróżnicowany.
Nie jest, ale walka o prawdę jest na prawdę ciężka i bywa bolesna. Ciągle świat zalewa nas swoimi pomysłami na kościół, wdzierają się do zborów różne herezje i jedyną możliwością walki z tym jest trwanie w nauce apostolskiej - nauczać, nauczać i nauczać. Jeśli wierzący zrozumieją czym jest Zbór Pański i co pozostawił nam Pan Jezus w swoim Słowie to wtedy będzie między nami jedność. Ale nauczycieli brakuje, a niestety i szkodnicy się pojawiają tu i ówdzie.

pytania pomoc randka