Wybory u baptystów 2017

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: Emberscrowler. » 09 maja 2017, 06:23

Ciekawi bardzo mnie wynik wyborów, aczkolwiek nie mam jakichś wielkich oczekiwań. Najbardziej jednak marzyłby mi się ponownie brat Mateusz Wichary jako zwierzchnik.


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: believer » 23 cze 2017, 07:10

No to Ci się marzenie spełniło, nadal on, ja nie mam przekonania. Ja nie jestem baptystą ale byłem przez ok 8 lat i obserwuję jeden zbór baptystów jak się rozkłada, a szkoda. Napisałem parę lat temu do W. najpierw się trochę zainteresował, potem nic nie zrobił w tej sprawie, przynajmniej nic nie wiem, napisał, że mogę do niego przyjechać-kawał drogi, ale nie gwarantuje, że będzie miał czas ze mną rozmawiać. Rozpoczął z wieloma pomysłami, potem ten jego okólnik coraz rzadziej się pojawiał, za to pojawiało się coraz więcej zdjęć z grubymi rybami z KK i prawosławnymi. Kościół baptystów obecnie jest w niezłym chaosie: zbory ekumeniczne i nieekumeniczne, charyzmatyczne i niechar., arminińskie z utratą zbawienia i kalwińskie. Mogli wybrać kogoś kto by to jakoś uporządkował, wyleciałem trochę z obiegu ale jeszcze parę nazwisk mi przychodzi do głowy jak np. Tyśnicki, Zaremba. Lepiej żeby ustalili w co w końcu wierzą i zbliżyli się do innych wyznań ewangelicznych, a tak jak jest obecnie, to najwyżej będzie coraz więcej zdjęć z prawosławnymi i Głódziem :(


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: MrSponge » 23 cze 2017, 11:15

believer pisze:No to Ci się marzenie spełniło, nadal on, ja nie mam przekonania. Ja nie jestem baptystą ale byłem przez ok 8 lat i obserwuję jeden zbór baptystów jak się rozkłada, a szkoda.

A który, z ciekawości...?
believer pisze:Rozpoczął z wieloma pomysłami, potem ten jego okólnik coraz rzadziej się pojawiał, za to pojawiało się coraz więcej zdjęć z grubymi rybami z KK i prawosławnymi.

Moim zdaniem to jest jedyny problem z MW, że nie ma na dzisiaj pomysłu na to co zrobić z ekumenią. To tykająca bomba, bo jest napływ ludzi z KRK, którzy nie chcą się bawić w to z czego powychodzili. Ja negatywnie to oceniam od lat.
believer pisze:Kościół baptystów obecnie jest w niezłym chaosie: zbory ekumeniczne i nieekumeniczne, charyzmatyczne i niechar., arminińskie z utratą zbawienia i kalwińskie.

Bez przesady. ;-) Mierzmy siły na zamiary. Społeczność biblijne wierzących chrześcijan w PL jest tak mała, że nikt nie będzie narzucał w zborach poglądu ex cathedra i prowadził do chorych klimatów z powodu TULIPów albo formy uwielbienia. Są zbory bardziej wylewne w formie i mniej. Jest koloryt, jest ciekawiej. To na prawdę nie są rzeczy istotne, bo nawet w USA są zbory 4 punktowe i 5 punktowe w ramach jednej denominacji. :-)
believer pisze:Mogli wybrać kogoś kto by to jakoś uporządkował, wyleciałem trochę z obiegu ale jeszcze parę nazwisk mi przychodzi do głowy jak np. Tyśnicki, Zaremba. Lepiej żeby ustalili w co w końcu wierzą i zbliżyli się do innych wyznań ewangelicznych, a tak jak jest obecnie, to najwyżej będzie coraz więcej zdjęć z prawosławnymi i Głódziem :(

Może nie było z czego wybierać...? Sam nie wiem. Tak czy siak byle dalej od ekumenii, ale że jest 500 lecie Reformacji to chyba nie nastąpi...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: MrSponge » 24 cze 2017, 08:41

Efendi pisze:Ja tez milosnikiem Wicharego nie jestem...

Dlaczego...?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: believer » 24 cze 2017, 12:07

Odnośnie tych różnic miezyzborowych u baptystów to ja też nie wiem co zrobić by trzeba, tylko znam taki przypadek, że ktoś chodził do baptystów w jednym mieście, potem sie przeprowadził do innego miasta i poszedł do baptystów, a tam zupełnie coś innego i przestał do nich chodzić. Podobny problem jest w KZ ale chyba na mniejszą skalę, jest grupa zborów co wygania demony z wierzących, inni w to nie wierzą, niektórzy stroją się w koloratki i różowe szatki, inni nie, i nie wiadomo co z tym zrobić, Rada Naczelna nie robi nic i czeka aż się to samo rozwiąże, bo w innym wypadku by trzeba jakiś rozłam zrobić i się części zborów pozbyć, a to by zmniejszyło liczbę członków i pieniędzy. U baptystów dodatkowo jedni modlą się tak, inni inaczej, tj wspólnie/pojedynczo, wierzą/nie wierzą w dary Ducha itp. Są w Radzie Kościoła to niech coś wymyślą jak im na tym zależy, w każdym bądź razie taki np. Kościół Wolnych Chrześcijan nie jest taki zróżnicowany.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: MrSponge » 24 cze 2017, 13:35

Co do wyganiania demonów z wierzących, to bez komentarza. Tego z resztą nie ma w KChB. Ale jeżeli o baptystów idzie, to na prawdę trzeba delikatnie postępować jeżeli chodzi o narzucanie jakiegoś nauczania zwłaszcza, że po pierwsze to musi być istotne dla zbawienia, a arminianizm vs kalwinizm do tego się nie zalicza, a jeżeli byłoby to "drugorzędne" to trzeba mieć w świadomości populację biblijnych chrześcijan w PL. Po co narzucać kwestię modlitwy? Znam przypadki indywidualnej ale i zbiorowej przy czym jedna osoba głośno, a reszta Z SZACUNKU dla tej osoby nie przekrzykuje, ale cicho pod nosem. Nikomu to nie przeszkadza.

Ja myślę, że problem z ekumenią w KChB jest, to jest coś, czym powinno się zainteresować i to jasno określić. Jak dla mnie żadnych wspólnych modlitw czy ewangelizacji z KRK i KPraw. No ale kto to zrobi...?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wybory u baptystów 2017

Postautor: KAAN » 25 cze 2017, 14:15

believer pisze:... w każdym bądź razie taki np. Kościół Wolnych Chrześcijan nie jest taki zróżnicowany.
Nie jest, ale walka o prawdę jest na prawdę ciężka i bywa bolesna. Ciągle świat zalewa nas swoimi pomysłami na kościół, wdzierają się do zborów różne herezje i jedyną możliwością walki z tym jest trwanie w nauce apostolskiej - nauczać, nauczać i nauczać. Jeśli wierzący zrozumieją czym jest Zbór Pański i co pozostawił nam Pan Jezus w swoim Słowie to wtedy będzie między nami jedność. Ale nauczycieli brakuje, a niestety i szkodnicy się pojawiają tu i ówdzie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości