Stosunek do eksploracji kosmosu

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 30 wrz 2015, 08:30

W Biblii jest napisane że niebo jest zamieszkałe przez synów Bozych , anioły serafów i inne dziwne istoty jak cherby. My mamy tam w niebie dostać jakieś mieszkanie bo Jezus powiedział: J 14:2 bw "W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce." Ale nie wiemy czy te mieszkania są na innych planetach w innych wymiarach nie jest ban dana ta wiedza o niebie . To co widzimy to wcale moze nie być to co będzie w przyszłosci bo ma byc niew niebo , nie wiemy czy fizyczne czy w jakimś duchowym wymiarze w ogóle mało o tym wiemy a ta nasza eksploracja kosmos to bajka s.f. Jeśli w ogóle gdzies polecieli to sie kręcą wokół ziemi nie dalej i szans na dalsze loty nie ma.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: kontousunięte1 » 03 paź 2015, 17:53

brr700 pisze:Wszystko co wam podają jest kłamstwem i dziwi mnie to,że wierzycie w te bzdury np,że mars istnieje.Nasa jest organizacją okultystyczną.Ziemia wg,Biblii jest okrągła i nie jest kulą.Inaczej mówiąc jest płaska i jest na to masa dowodów.

Jestem pod wrażeniem :oops: :eek:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 03 paź 2015, 21:53

brr700 pisze:Ziemia wg,Biblii jest okrągła i nie jest kulą.Inaczej mówiąc jest płaska i jest na to masa dowodów.


No jak cię zaciekawi temat płaskiej ziemi to polecam viewtopic.php?f=43&t=12311&hilit=tabu&start=60
Cały bardzo długi temat o płaskiej ziemi , nie bedziemy go powtarzacjak chcesz to sobie poczytaj. A to że nas oszkują i nakowcy tez to fakt ale skoro sprawdzić się nie da zajmijmy sie czym innym po prost bo szczerze mówiąc kicham na to czy ziemie jest płaska czy kulista. Dla mnie moze być nawet kwadratowa


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Cosmo
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:12
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Cosmo » 06 paź 2015, 17:07

Admini, proszę zamknijcie ten temat, bo zaczął się w nim szerzyć zabobon, a temat główny zmienił się dyskusje o teoriach spiskowych chociażby NASA...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Samolub » 06 paź 2015, 17:33

NASA nie istnieje to teoria spiskowa. Wierzysz w to ze istnieje USA Cosmo? To teoria spiskowa, pewno nie byles tam w tv widziales? A tv to zrodlo informacji jak Internet. To Ty przyszles tu ze spiskowa teoria Planka czy Einschteina oraz z tym ze NASA bada kosmos. Szerzysz bzdury w sieci.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 06 paź 2015, 20:54

Cosmo wyluzuj to temacik taki co sam śmiercia naturalna umrze bo nieciekawy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Samolub » 06 paź 2015, 21:05

Cosmo uwaza ze jesli wpisze sie w "nauke" wyswieca go na bogatego i madrego. Uwaza ze tak to dziala, wrzucili mu pare skojarzen, to tak jakby ladny chlopak czy dziewczyna trzymal smartphona i wy majac takiego smartphona bedziecie ladniejsi. Z tej nauki nie bedziesz miec pieniedzy, to oni na was trzepia kase i dobrze sie bawia.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 06 paź 2015, 21:53

No i masz racje kasę na naiwniakach robią i to niezłą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Samolub » 06 paź 2015, 22:38

Nom robia i od rzadu dostaja... teraz sa nowe teorie... dziury, tunele czasoprzestrzenne inne bajki, a to filma sie zrobi a to pare kafli rzad da n'a pseudo badania.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 06 paź 2015, 23:34

parę kafli co ty nasa to w miliardy leci a ci ze szwajcarii od czastek elementarnych też takie raczej miliardowe dotacje mają. Teraz to już zajęli się neutrinami bo nijak sie ich nie daje sprawdzac co zacz za jedne bo przechodzą przez wszystko czyli czastki duchy a pieniądz na cos nieuchwytnego musi byc solidny bo trudnosci w uchwyceniu potezne wiec i szmal ma byc grubszy. Zawsze na tym swiecie chodzi o szmalec nie o co innego nie łudźmy sie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Samolub » 06 paź 2015, 23:40

No pseudo nauke mamy dzis w wiekszej mierze, chodzi o pieniadze. : )
Zdrowa nauka, technologia uzytkiwa jest dobra
Ale wiekszosc dzisiejszej nauki to teorie wymysly i wyciaganie kaski.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: pietrobus » 10 paź 2015, 10:27

fauxpas pisze:Najwyraźniej osoby interesujące się kosmosem przywdziewają kosmiczne ksywki :-).

Co do tematu: mało który protestant (czy też chrześcijanin) wierzy w istnienie życia pozaziemskiego. Nie widzę jednak problemu z eksploracją Marsa - w jaki sposób miałoby to przeczyć Pismu? No ale nie wiem, co na to inni protestanci. I wreszcie teoria Big Bangu - ta jest najbardziej kontrowersyjna i faktycznie dzieli chrześcijan. Najbardziej "liberalne" pod tym względem są kościoły historyczne (również nieprotestanckie).



Dlaczego nie miało by istnieć życie po za ziemią. Może tam mieszkają postacie, które też twierdzą że ich biblia jest jedyna i są jedyni na świecie. Poki nie odkryjesz nie wiesz sam. Mów za siebie, nie za wszystkich chrześcijan. :-)


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: pietrobus » 10 paź 2015, 10:34

magda pisze:Otóż wielki wybuch to wielki kit. Ludzie w niego wierzą bo to naukowcy tą teorię ogłosili, media podchwyciły a tak naprawdę nikt się nie zastanawia nad tym bo i sprawdzić tego nie da rady trzeba wierzyć na slowo nakowcom, więc wciskają kit zwyczajnie bo mogą. Ale jak się zastanowić i zadać pytanie w którym miejsc nastąpił wybuch to tu się juz zaczną się schody bo wychodzi na to że jak najdalej od nas . Bo im dalej tym wcześniej jeśli się uwzględni czas czyli im dalej tym bliżej wybuchu więc nie był to wybch a jakaś implozja do środka . No i z tego wniosek ze wszechswiat się nie rozszerza bo dalekie obiekty mają większe poczerwienienie niż bliskie wiec szybciej się poruszaja czyli jak uwzględnić czas wszechswiat nie przyspiesza a zwalnia . Czyli wsio głupie w tej teorii. Ale tylko jeśli się nad tym conieco pozastanawiac , jeśli nie szukasz dzióry w całym i wierzysz naukowcom, to wszystko spoko. Na Marsa i nawet na ksiezyc ludzie lecac w takim tępie jak teraz z ich mozliwościami technicznymi nie polecą i nie polecieli to nastepny kit . Statek kosmiczny leci wolno a wokół ziemi są pasy Wan Allena i sa grube niestety nie chudzieńkie statek przez nie leci długo a jak by już doleciał na księżyc chociażby, to z trupami w środku . Te pasy nawet satelirę uszkodzą w chwilkę, były przypadki a co dopiero czlowieka wiec tą eksplorację trzeba między bajki włożyć bo kosmonauta żeby przetrwać musiałby mieć w statku ołowiany bunkier przeciw promieniowaniu . Sorrki lubię s,f, ale jak ktoś bierze na serio takie rzeczy to mi sie śmiać chce. iddę lulu noc jest.

Dlaczego kit. Może ten sam Bóg tak stworzył świat, a w biblii jest po prostu uproszczenie Dwa tysiące lat temu ludzie nie znali tych teorii. Nie zastanawiali się nad tym. A trzech mędrców co szło za gwiazdą, to też bujda?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: magda » 10 paź 2015, 11:05

chyba wyjasniłam dlaczego


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Stosunek do eksploracji kosmosu

Postautor: Albertus » 10 paź 2015, 11:29

Dlaczego nie miało by istnieć życie po za ziemią.


Raczej należy zapytać dlaczego miało by istnieć?

Oczywiście chodzi o życie podobne do naszego bo aniołowie to oczywiście istnieją.

Natomiast pogląd że życie wylęga się wszędzie samoistnie wszędzie gdzie się znajdzie trochę wody i odpowiednie warunki przypomina poglądy jakie panowały przed okryciami Ludwika Pasteura. Ludzie uważali wtedy że drobnoustroje a nawet muchy i robaki lęgną się samoistnie z brudu...
Odkrycia Pasteura zadały temu kłam.

Gdyby hipotezy o samoistnym powstawaniu życia na innych planetach, tam gdzie pojawią się dogodne ku temu warunki, były prawdziwe to na ziemi gdzie przecież panują najlepsze warunki do powstawania i rozwoju, życie powinno się pojawiać wielokrotnie i powinno być to życie nie powiązane genetycznie z pozostałymi istotami żywymi.

Tymczasem genetycy przekonują że mamy wspólne geny ze wszystkimi istotami na ziemi


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości