Lordship Salvation

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 20:30

fantomik pisze:gdyż artykuł o Lordship Salvation JMC był napisany właśnie przeciw tej herezji na którą wskazałem powyżej
znamienne - swiadkowie Jehowy rowniez przeciwko 5minutowym modlitwom wysmarowali artykul w ktorym swoje "Lordship Salvation" promuja. Chyba maja wspolnego kierownika duchowego :-(


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 gru 2008, 22:49

chrzescijanin pisze:Biblia mowi jasno: darmo - z laski, zatem bajki o dodatkach - nie wazne jakich - uwazam za nauke niebiblijna. I tylko z Biblia mozna to zmienic - a nie jak probujesz jedynie argumentami emocjonalnymi. Metodami wplywania na emocje posluguja sie manipulatorzy religijni i za takiego teraz Cie odbieram w tym kontekscie skoro unikasz nauki Biblijnej a jedynie bajki, opowiadania, dowcipy pod moim adresem (zem osiol) - to jedynie ma na mnie wplynac? Smieszne. Znam te numery - bo takie same techniki stosuja wszyscy zwodziciele.

Nikt tu nie kwestionuje, że zbawienie jest darmo i z łaski, ale też przez wiarę w prawdziwego Jezusa, to znaczy tego który jest Panem, a nie jedynie zbawicielem.

Dz.Ap. 16:31
31. A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.

Rzym. 10:9
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

1 Kor. 12:3
3. Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

Nie wystarczy uwierzyć w jakiegoś tam Jezusa, zbawieni są tylko ci którzy uznali Go za Pana swojego życia.

Mój dowcip nie miał na celu ośmieszenia cię lub grania na twoje emocje. Tylko podkreśliłem fakt, że może jednak jest coś w tym, że skoro wszyscy wokół chrześcijanie są w tej kwestii zgodni, to może jednak mają oni rację, a ty robisz krecią robotę chrześcijaństwu osądzając biblijnych nauczycieli jako "oszustów religijnych sprowadzających ludzi do piekła"?

"skoro unikasz nauki Biblijnej" - Może najpierw odniesiesz się do cytatów które podałem, że trzeba uznać Jezusa jako Pana żeby otrzymać zbawienie?

edycja: Uznanie Jezusa za Pana swojego życia oznacza poddanie się Jego panowaniu, czyż nie?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 23:04

Puritan pisze:też przez wiarę w prawdziwego Jezusa, to znaczy tego który jest Panem, a nie jedynie zbawicielem

ktory jest SYNEM tez? czy nie?
Bo tu zdaje sie jestes zwolennikiem podwojnych standardow, inaczej nalezaloby uznac, ze ktos kto nie ma Syna nie ma tez i Ojca - czyli zbawiony nie jest.
Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. (1 Jan. 2:23)
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. [1 Jan. 2:22]
a wiadomo, ze na pewno ten kogo Pismo nazywa antyChrystem (czyli ktos kto poddaje w watpliwosc Ojca i Syna) - raczej nie jest wzorem do nasladowania
Puritan pisze:nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

to wyjasnia kiedy jest to dopiero mozliwe - w Duchu Swietym, niezregenerowany grzesznik tego nie powie - zydowska basn o Lordship Salvation nalezy odeslac tam gdzie jej miejsce - do bajek.
Puritan pisze:ty robisz krecią robotę chrześcijaństwu osądzając biblijnych nauczycieli jako "oszustów religijnych sprowadzających ludzi do piekła"

Jesli Biblia okresla antychrystem kogos kto poddaje w watpliwosc Ojca i Syna - to nie obchodzi mnie opinia oszukanych przez antychrysta.
Jesli przed wcieleniem Jezus nie byl Synem - to Ojciec byl Ojcem??
Jesli przed wcieleniem Syn nie byl Synem - to Kaznodzieja zapytalby czy znasz imie Jego Syna?
Czy Psalm 2 nawolywalby do oddania holdu Synowi?
Twoj idol gorsza rzecz robi teraz - twierdzac ze to "niewielka" pomylka - skoro Biblia nazywa taki poglad antychrystusowym
Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. (1 Jan. 2:23)
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. [1 Jan. 2:22]


Tu jest to o Lordship Salvation - wiec przeniose wnioski do tematu o JFM


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 29 gru 2008, 23:35

ann_in_grace pisze:"lekka" zmiana i unik w dyskusji

nie zastosowalem zadnego uniku - ktorego aspektu Twoim zdaniem nie poruszylem?
nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym.

zamyka temat - czlowiek nie bedacy w Duchu Swietym nie moze nazwac Jezusa Panem. To konczy mozliwosc wymagania LS. Uznanie Jezusa Panem jest mozliwe po regeneracji - po zbawieniu. Czlowiek nieodrodzony - ktory jest tylko cialem - nie ma mozliwosci uznac Jezusa Panem. A kazdy odrodzony Jezusa uzna Panem.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 29 gru 2008, 23:53

Zamyka temat: nauczyciele anty-Lordship Salvation nauczają, że PO NAWRÓCENIU człowiek nie musi uznawać Jezusa za Pana swojego życia, a jedyne co muszą zrobić to "uwierzyć w Jezusa jako ich osobistego zbawiciela." Uznanie Jezusa za Pana swojego życia jest według nich "2 poziomem duchowości."


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 30 gru 2008, 00:08

Puritan pisze:nauczają, że PO NAWRÓCENIU człowiek nie musi uznawać Jezusa za Pana swojego życia, a jedyne co muszą zrobić to "uwierzyć w Jezusa jako ich osobistego zbawiciela." Uznanie Jezusa za Pana swojego życia jest według nich "2 poziomem duchowości."

To tego uczyli mnie w Ruchu Nowego Zycia i z tym sie nie zgadzalem i nadal nie zgadzam. Uwazam, ze kazdy kto sie prawdziwie nawrocil - na pewno w wyniku dzialania Bozego w nim (nie ma innej mozliwosci) mniej niz milisekunde po osiagnieciu zbawienia, wie, ze Jezus jest jego Panem.
Dlatego wydalem kiedys (i rozdaje) taki traktat AWPinka:
http://nt.own.pl/cms/lord.htm
Nie pytamy: “Czy Chrystus jest twoim Zbawicielem?”, lecz: “Czy jest On rzeczywiście i prawdziwie twoim Panem?” Jeśli nie jest On twoim Panem, to z całą pewnością nie jest również twoim Zbawicielem. Ci, którzy nie przyjęli Jezusa Chrystusa za swojego Pana, lecz mimo to mniemają że jest On ich Zbawicielem, łudzą się, a ich nadzieja spoczywa na fundamencie z piasku. Mnóstwo ludzi zostało zwiedzionych w tej niezwykle istotnej kwestii i dlatego jeśli tylko czytelniku (bądź czytelniczko) cenisz swoją duszę, błagamy ciebie o bardzo uważne przeczytanie tego krótkiego artykułu.

Kiedy pytamy: “Czy Chrystus jest twoim Panem?”, nie chodzi nam tylko o to czy wierzysz w Boskość Jezusa z Nazaretu. Demony w nią również wierzą (Mat. 8:28,29) i w niczym to nie zmienia faktu, że muszą przed Nim uciekać, gdyż On je już pokonał. Możesz być zupełnie przekonany o Boskości Jezusa, a mimo to ciągle jeszcze żyć w swoich grzechach. Możesz mówić o Nim z najwyższym oddaniem, nazywać Go Jego Boskimi tytułami w swoich modlitwach, a mimo to ciągle jeszcze nie być zbawionym od piekła. Możesz oburzać się na tych, którzy znieważają Jego osobę i zaprzeczają Jego Boskości, a ciągle jeszcze w ogóle nie znać Jego miłości.

Kiedy pytamy: “Czy Chrystus jest twoim Panem?”, mamy na myśli to, czy zajmuje On zupełnie tron twojego serca i czy rzeczywiście króluje nad twoim życiem. “Każdy z nas na własną drogę zboczył” (Iz. 53:6) – ten werset pokazuje nam kierunek, w którym każdy człowiek, w swojej marnej naturze podąża. Przed nawróceniem, każda dusza żyje tylko po to, aby samą siebie zadowolić. W Starym Testamencie zostało napisane: “Każdy czyni to, co wydaje mu się sprawiedliwe w jego własnych oczach”. Dlaczego tak było? Oto odpowiedź: “W tym czasie nie było jeszcze króla w Izraelu” (Sędz. 21:25). Otóż to! I to właśnie pragniemy wyjaśnić czytelnikowi. Dopóki Chrystus nie stanie się twoim Królem (I Tym. 1:17; Obj. 15:3), dopóki nie zegniesz kolan przed Jego berłem, dopóki Jego wola nie stanie się zasadą, nadrzędną regułą twojego życia, dopóty twoje własne “ja” będzie dominowało, a Jezus będzie w twoim życiu “wydziedziczony”, z należnej tylko Jemu chwały.

Kiedy Duch Święty rozpoczyna swoje dzieło łaski na odległej od Pana duszy, najpierw przekonuje On o istnieniu grzechu, w postępowaniu człowieka. Ukazuje On mi prawdziwą i ohydną naturę owego grzechu. Zmusza mnie do uświadomienia sobie, że jest to przejaw buntu, odrzucenia Bożego autorytetu i przeciwstawienia swojej własnej woli, przeciwko Bożej. Ukazuje On mi również, że podążając swą “własną drogą” (Iz. 53:6), polegającą na dogadzaniu sobie we wszystkim, walczyłem z Bogiem. Kiedy moje oczy zostały otwarte, by ujrzeć to, że przez całe życie byłem buntownikiem, jakże obojętnym na Bożą łaskawość i jakże beztroskim co do Jego woli, napełniła mnie rozpacz i trwoga, i dziełem cudu jedynie wydało mi się to, że w Trójcy Jedyny Święty, do tej pory jeszcze mnie nie wrzucił do piekła. Czytelniku, czy kiedykolwiek przeszedłeś przez takie doświadczenie? Jeśli nie, to jest to bardzo poważny powód, aby obawiać się, że ciągle jesteś w stanie duchowej śmierci!

Nawrócenie, prawdziwe nawrócenie, zbawcze nawrócenie, jest odwróceniem się od grzechu, w stronę Boga w Jezusie Chrystusie. Jest ono rzuceniem na ziemię broni, którą z Nim walczyłem, zaprzestaniem gardzenia i ignorowania Jego autorytetu. Nowy Testament opisuje nawrócenie w następujący sposób: “nawróciliście się od bałwanów do Boga, aby służyć (być podległym, posłusznym) Bogu żywemu i prawdziwemu” (I Tes. 1:9). “Bałwan” jest tutaj każdą istotą lub rzeczą, której oddajemy to, co należy się tylko samemu Bogu – najwyższe miejsce w naszych uczuciach, wpływ na kształtowanie naszych serc, dominująca moc w naszym życiu. Nawrócenie jest w istocie stanem, w którym serce i wola człowieka odrzucają grzech, samego siebie i cały świat. Szczere nawrócenie jest zawsze potwierdzane pytaniem “Panie, co chcesz abym uczynił?”. Jest ono bezwarunkowym poddaniem samego siebie Jego świętej woli. Czy już Mu siebie oddałeś? (Rzym. 6:13)

Wielu jest ludzi, którzy chcieliby wprawdzie być zbawieni od piekła, lecz którzy wcale nie chcieliby być zbawieni od swojej własnej woli, od posiadania swojej własnej drogi, od życia (przy zachowaniu pewnych pozorów) światowego. Lecz Bóg nie zbawi ich na ich warunkach. Aby zostać zbawionym, musimy poddać się Jego warunkom: “Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana (któremu człowiek zbuntował się już w Adamie), aby się nad nim zlitował” (Iz. 55:7). Chrystus powiedział: “Nikt z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma (wszystkiego co Mu się sprzeciwia), nie może być uczniem moim” (Łuk. 14:33). Człowiek musi odwrócić się “od ciemności do światłości, i od władzy szatana do Boga” zanim dostąpi “odpuszczenia grzechów i przez wiarę współudziału z uświęconymi” (Dz. 26:18).

“Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w nim chodźcie” (Kol. 2:6). Jest to nakaz skierowany do Chrześcijan, a jego siła leży w kontynuacji: tak w nim chodźcie (kontynuujcie), jak zaczęliście. Lecz w jaki sposób oni “zaczęli”? Poprzez przyjęcie “Jezusa Chrystusa, Pana”, poprzez poddanie samych siebie Jego woli, poprzez zaprzestanie dogadzaniu sobie. Jego autorytet zaczął od tego momentu nimi władać. Jego przykazania stały się teraz regułami ich życia. Jego miłość uczyniła ich szczęśliwymi i bezgranicznie posłusznymi. Oni “oddawali samych siebie Panu” (2 Kor. 8:5). Czy ty, mój drogi czytelniku, już to uczyniłeś? Na pewno? Czy twoje życie to potwierdza? Czy ci, którzy są z tobą w kontakcie widzą, że już więcej nie żyjesz tylko po to, aby zadowalać samego siebie? (2 Kor. 5:15).

Mój drogi czytelniku, nie popełnij proszę błędu w tej kwestii: nawrócenie, będące dziełem Ducha Świętego jest gruntowną zmianą. Jest ono cudem łaski. Jest usadowieniem Chrystusa na tronie w swoim życiu. Takie nawrócenia są w rzeczywistości bardzo rzadkie. Miliony ludzi zadowoliło się zaledwie “religią”, co uczyniło ich nieszczęśliwymi. Odmówili oni odrzucenia każdego swojego znanego im grzechu – a nie ma prawdziwego pokoju dla jakiejkolwiek duszy, dopóki tego nie uczyni. Oni nigdy nie “przyjęli Jezusa Chrystusa, Pana” (Kol. 2:6). Gdyby tak uczynili “radość z PANA” byłaby ich siłą (Neh. 8:10). Lecz język ich serc i życia (nie ich “ust”) mówi: “Nie chcemy, aby ten królował nad nami” (Łuk. 19:14). Czy nie jest tak i w twoim przypadku?

Ów wielki cud łaski polega na zmianie samowolnej rebelii w pełną miłości i lojalności podległość. Jest to “odnowienie” serca, które przejawia się w tym, że obdarzony łaską poddany Boży zaczyna nienawidzić tego, co niegdyś kochał, a rzeczy, które go kiedyś drażniły teraz stają się dla niego miłe (2 Kor. 5:17). Rozkoszuje się on tym, że “według człowieka wewnętrznego ma upodobanie w zakonie Bożym” (Rzym. 7:22). Odkrywa on również, że Chrystusowe “przykazania nie są uciążliwe” (I Jana 5:3) i że “wielka jest nagroda dla tych, którzy je strzegą” (Ps. 19:12). Czy tego właśnie doświadczyłeś? Mogłoby się to stać twoim udziałem jedynie jeślibyś przyjął Jezusa Chrystusa PANA!

Lecz przyjęcie Jezusa Chrystusa za swojego Pana jest zarazem zupełnie poza bezsilną mocą ludzką. Jest ono ostatnią rzeczą, której by nie odnowione serce człowieka chciało. Musi więc wydarzyć się jakaś ponadnaturalna zmiana w sercu, zanim pojawi się tam choćby pragnienie, by Chrystus zajął należny Mu tron. A tej zmiany nikt, prócz samego Boga nie może dokonać (I Kor. 12:3). Dlatego: “Szukajcie PANA, dopóki można go znaleźć” (Iz. 55:6). Szukajcie Go całym swoim sercem (Jer. 29:13). Czytelniku, może wyznawałeś Chrześcijaństwo przez całe lata i może nawet byłeś całkiem szczery w swoim wyznaniu. Lecz jeśli Bóg zdecydował się użyć tego artykułu, żeby pokazać ci, że do tej pory nigdy rzeczywiście i szczerze nie “przyjąłeś Jezusa Chrystusa Pana”, jeśli teraz w twojej własnej duszy i sumieniu uświadamiasz sobie, że dotychczas rządziło tobą twoje “ja”, czy nie padniesz teraz na kolana i nie wyznasz Bogu swojej samowoli, swojego buntu wobec Niego, i czy nie będziesz błagał Go aby rozpoczął On pracę w tobie, bez dalszej zwłoki? Masz teraz możność zupełnego oddania się Jego woli i stania się Jego poddanym, Jego sługą, Jego kochającym niewolnikiem, w czynie i w prawdzie. Czy ją wykorzystasz? A.W. Pink


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 30 gru 2008, 00:23

ann_in_grace pisze:dziela chrzescijan na dwie grupy, zupelnie niebiblijne: cielesnych (Carnal), ktorzy "podjeli decyzje", i duchowych

No tak - cale nauczanie CCC = RNZ, ktore bylo jednym z 2 punktow dla ktorych zakonczylem z nimi wspolprace (drugim byl temat chrztu - zakazano mi 'nawroconym' przeze mnie osobom mowic - nawet jak same z siebie pytaly - o biblijnym chrzcie).
Nie znajduje uzasadnienia dla takiego podzialu. Nie z tego powodu. Bo w Galacjan jest o duchowych - ale to nie ta podstawa podzialu.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 30 gru 2008, 00:26

chrzescijanin, możesz podać link do jakiegoś pliku audio/filmu youtube itp. z jakimś kazaniem nauczyciela twoje poglądu o Lordship Salvation. Pytam o coś do słuchania bo nie chce mi się czytać.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 gru 2008, 11:59

chrzescijanin pisze:[...]Dlatego wydalem kiedys (i rozdaje) taki traktat AWPinka:
http://nt.own.pl/cms/lord.htm
Nie pytamy: “Czy Chrystus jest twoim Zbawicielem?”, lecz: “Czy jest On rzeczywiście i prawdziwie twoim Panem?” Jeśli nie jest On twoim Panem, to z całą pewnością nie jest również twoim Zbawicielem. Ci, którzy nie przyjęli Jezusa Chrystusa za swojego Pana, lecz mimo to mniemają że jest On ich Zbawicielem, łudzą się, a ich nadzieja spoczywa na fundamencie z piasku. Mnóstwo ludzi zostało zwiedzionych w tej niezwykle istotnej kwestii i dlatego jeśli tylko czytelniku (bądź czytelniczko) cenisz swoją duszę, błagamy ciebie o bardzo uważne przeczytanie tego krótkiego artykułu.[...]

Czy wiesz o tym, że Pink (notabene Kalwinista z tego co mi wiadomo) w tym traktacie właśnie przedstawia Lordship Slavation i konieczność tegoż?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 05 sty 2009, 12:41

fantomik pisze:Czy wiesz o tym, że Pink (notabene Kalwinista z tego co mi wiadomo) w tym traktacie właśnie przedstawia Lordship Slavation i konieczność tegoż?

Nie wiem. Dla mnie AWPink nie uczy tutaj jakoby do Salvation bylo potrzebne Lordship - on tu uczy, jak kazdy easy believer mojego pokroju, ze zbawienie jest darmo z laski a jesli jest prawdziwe to wyda owoc w postaci Lordship - czyli to czego uczy Biblia i dlatego z czystym sumieniem ow traktat w polskiej i angielskiej wersji rozpowszechniam z moim adresem niejako go firmujac.
Czy znasz choc jeden artykul czy wypowiedz Pinka gdzie swoje nauczanie okreslilby jako "Lordship Salvation" - wszak ta herezja Lordship Salvation juz za jego czasu funkcjonowala pod ta nazwa - czyz nie?
Ten artykul Pinka nosi znaki udzialu w dyskusji wlasnie relacji miedzy Uznaniem Zbawiciela Panem a Zbawieniem.
Bardzo lubie Pinka i jeszcze nie spotkalem ani jednej mysli w tym co czytalem z ktora bym sie nie zgodzil. Podobnie zreszta jak Spurgeon - on rowniez nigdzie nie uczyl Lordship Salvation co kazdy kto ma dostep do jego pism wie. Do promocji Lordship Salvation trzeba uzyc neopseudokalwinistow i neopseudospurgeonitow czy neopseudodarbystow i neopseudopinkistow - ktorzy zwodzac lud duzo cytuja ogolnie szanowanych autorow, ktorych Pan Jezus dal jako dary swojemu ludowi, ale ktorzy te mysli przekrecaja aby uczniow pociagnac za soba.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 05 sty 2009, 13:03

Puritan pisze:możesz podać link do jakiegoś pliku audio/filmu youtube itp. z jakimś kazaniem nauczyciela twoje poglądu o Lordship Salvation. Pytam o coś do słuchania bo nie chce mi się czytać.
Niestety nie znam i raczej nie ma (poszukam jeszcze) wiec zapodaje link do http://withchrist.org/MJS/lordship.htm jeden z moich ulubionych wspolczesnych autorow Miles J. Stanford.
Wsrod jego wypowiedzi polecam w tym temacie: An Open Letter to Open Brethren, Miles J. Stanford,
MacARTHUR ABERRATIONS An Open Letter to the Independent Fundamental Churches of America (IFCA) Miles J. Stanford,
ARMINIUS, TO CALVIN, TO PAUL: Miles J. Stanford oraz oczywiscie:
Excerpt Quotations by Miles J. Stanford on the subject of "LORDSHIP" SALVATION
Po polsku tego autora sa co najmniej dwie pozycje:
http://withchrist.org/mjs/TNBEp.doc co to znaczy narodzic sie na nowo
oraz
http://www.czytelnia.jezus.pl/ksiazki/z ... rostu.html zasady duchowego wzrostu


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości