Czas pogdybania nad "złotym łańcuchem"...

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czas pogdybania nad "złotym łańcuchem"...

Postautor: fantomik » 26 gru 2008, 23:28

Jako, że List do Rzymian jest chyba najbliżej wykładu 'teologii systematycznej' ze wszystkich ksiąg Pisma to postanowiłem się pobawić jednym z rozdziałów. W sumie może troszkę tendencyjnie ale wg. mnie warte rozważenia...

Rz 8:28-37 (BT z moimi modyfikacjami :->)
28. Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru.
29. Albowiem tych, których od wieków poznał, niektórych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi.
30. Tych zaś, których przeznaczył, niektórych też powołał, a których powołał - niektórych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił - niektórych też obdarzył chwałą.
31. Cóż więc na to powiemy? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?
32. On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i prawie wszystkiego nam nie darować?
33. Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia?
34. Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł [za nas] śmierć, co więcej - zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?
35. Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz?
36. Jak to jest napisane: Z powodu Ciebie zabijają nas przez cały dzień, uważają nas za owce przeznaczone na rzeź.
37. Ale we wszystkim tym możemy odnieść zwycięstwo dzięki pomocy Tego, który nas umiłował.

W sumie to chyba nawet pasuje ;-) A teraz czekam na kamienie... lub korekty! ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości