Tabu?

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 26 kwie 2015, 18:17

Nareszcie mamy dowód:
Obrazek
Zdjęcie zrobione z okna wahadłowca, a więc......latają :zhm:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 5533,d.bGg


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 kwie 2015, 18:30

kruszynka pisze: a więc......latają


Chyba tylko pod sklepieniem bo jak Biblia mowi sklepienie jest twarde

Hi 37:18 bw "Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak lustro polerowane?"

Moze i lataja pod sklepieniem , moze i jakieś tam satelity na balonach meteo sa podłaczone nie wiadomo . Dlaczego skoro lecą w Kosmos to nie przebijaja sklepienia i o tym nie mówia.... A moze to Biblia kłamie ze jest takie sklepienie ????

Hej , hej Doktorski co z tymi powiadomieniami na maila ciagle nie przychodzą wiem ze nie tylko mnie , dasz rade z tym czy nie ?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 26 kwie 2015, 18:31

Po prostu nie rozumiesz, że opis biblijny, na który się powołujesz, jest SYMBOLICZNY.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 26 kwie 2015, 18:43

Anmarivero pisze:Widzisz, Rembov, różnica między nami jest taka, że Ty, aby uwierzyć potrzebujesz poprawnego matematycznego wyliczenia, ja tego nie potrzebuje do szczęścia.

Nie. Różnica między nami jest taka, że ty ignorujesz fakty, które przeczą płaskiej Ziemi, a ja nie. Obliczenia, to tylko sposób pokazania kilku z nich. :)

Nie rzucam się z motyką (może być laserem, kątomierzem, cyrklem, albo teleskopem) na słońce, znam swoje miejsce na ziemi i to mi wystarcza.

Nie rzucasz się dlatego, że obserwacje i obliczenia ZAPRZECZAJĄ tezie o płaskiej Ziemi, a nie dlatego, że "znasz" swoje miejsce.

Znam Boże objawienie dotyczące miejsca, na którym żyję i tego się trzymam.

Akurat Objawienie nie zajmuje się kwestią tego, jak wygląda Ziemia.

Wszystko ma dwie strony medalu: dla jednych kąt nachylenia ziemi będzie miał 23,4 stopnie, a dla innych 66,6 stopni...

Jakoś jeszcze nie spotkałem nikogo kto by twierdził, że kąt nachylenia Ziemi to 66,6 stopnia. Nie słyszałem też o żadnej publikacji, która tak stwierdza. Coś mi się więc zdaje, że zwyczajnie ściemniasz.

Skoro działa prawo perspektywy, jak możesz wyznaczyć obiektywnie kąt słońca nad ziemią? To jest po prostu nielogiczne dla mnie. Tak jak mówię: po prostu.

Można, bo perspektywa nie ma tu żadnego znaczenia. To, że twierdzisz, że to "nielogiczne" oznacza, że po prostu nie rozumiesz ani w jaki sposób obliczałem wysokość kątową Słońca nad płaską Ziemią, ani jak działa perspektywa. Co dziwi, bo twierdzisz, że maturę zdawałaś z matematyki.

Nie wiem czy Tobie coś mówi słowo NIEPOLICZALNY?

Bardzo dużo. Tyle, że akurat kąt, pod jakim widać Słońce nad horyzontem jest absolutnie POLICZALNY. I to zarówno w przypadku kulistej, jak i płaskiej Ziemi. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 26 kwie 2015, 18:54

magda pisze:Hi 37:18 bw "Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak lustro polerowane?"


Gdyby przyjąć, że opis sklepienia jest dosłowny i niebo jest jak lustro polerowane, to MUSIAŁOBY być widoczne w nim odbicie Słońca i Księżyca oraz wszystkich gwiazd które znajdują się pomiedzy sklepieniem a ziemią. Zgadza się? Czy ktoś z was zaobserwował zajączki na niebie? Każdy chyba wie jak wyglądają?


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 kwie 2015, 20:42

Rembov pisze: na który się powołujesz, jest SYMBOLICZNY.


Bo tobie sie tak uroiło czy masz jakies inne podstawy zeby tak twierdzić.

dr.sky pisze:MUSIAŁOBY być widoczne w nim odbicie Słońca i Księżyca oraz wszystkich gwiazd które znajdują się


Nie bo porównanie do lustra nie dotyczy jego odbicia a tego ze jest mocne " mocne jak lustro" dawne lustra byłu z metlu wiec chodzi o jego gęstość czy twardośc ale nie to że cos odbija.

W każdym razie jest jakieś sklepienie stworzone przez Boga nad którym jest woda a potem 3 nieba o których nic nie wiemy. Tego uczy Biblia .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 26 kwie 2015, 20:53

magda pisze:
Rembov pisze: na który się powołujesz, jest SYMBOLICZNY.


Bo tobie sie tak uroiło czy masz jakies inne podstawy zeby tak twierdzić.

Nasz piękny świat, na którym nie da się zaobserwować "sklepienia niebios". Za to widać niezmierzoną głębię przestrzeni kosmicznej. :)

Musisz wreszcie zrozumieć i przyjąć do wiadomości, ze Biblia NIE jest podręcznikiem do budowy wszechświata.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 kwie 2015, 22:33

Rembov pisze: Za to widać niezmierzoną głębię przestrzeni kosmicznej


chyba śnisz na jawie

Rembov pisze: Biblia NIE jest podręcznikiem do budowy wszechświata.


Biblia jest podręcznikiem do wszystkiego i jezeli mówi ze Bóg stworzył sklepienie to znaczy ze ono tam jest.. Albo wierzysz w słowa Biblii albo wierzysz naukowcom tym pseudo z NASA machlojkarzom co podrabiają zdjęcia .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 26 kwie 2015, 23:20

magda pisze:Biblia jest podręcznikiem do wszystkiego


Jesteś w stanie nauczyć kogoś matematyki, biologii i chemii czy medycyny na podstawie lektury Pisma Świętego?


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 kwie 2015, 05:43

magda pisze:Albo wierzysz w słowa Biblii albo wierzysz naukowcom tym pseudo z NASA machlojkarzom co podrabiają zdjęcia .

Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, co Bóg powiedział:
Wj 20:16 bw "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu." i wobec tego, jeśli Twoje oskarżenia nie są prawdziwe, to ta właśnie Biblia, Słowo Boże, oskarża Ciebie?!...

magda, taka uwaga ogólna. Masz naprawdę trudne zadanie: bronić teorii płaskiej Ziemi! A pomyśl, gdybyś nie była zadeklarowaną przeciwniczką Rembova, to byś nie musiała takiej obrony toczyć, obrony skazanej na niepowodzenie, bo nie masz w zanadrzu żadnego DOWODU na płaskość ziemi...
Popatrz: Twoja ślepa niechęć do człowieka (Rembov) postawiła Cię na pozycji nie do pozazdroszczenia- musisz bronić czegoś czego obronić nie sposób a przy tym ośmieszać się raz po raz i do tego rzucać oskarżenia bez pokrycia (ewentualne fałszywki zdjęć kosmicznych mogą pochodzić z tego samego kręgu ludzi, którzy fałszując zdjęcia chcą dowodzić, że właśnie wykopali szkielet biblijnego giganta), oraz zwodzić innych twierdzeniami, że nie ma czegoś, choć to coś działa (myślę o temacie satelitarnych wynalazków, o których mówisz: nie ma ich...).

Chcesz bronić Biblii?!? OK, to wpierw przyjrzyj się, co Biblia mówi nt takich postaw!...
Sędzia u drzwi, magdo!! :paluszkiem:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 kwie 2015, 06:33

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry

Ale ty ten temat poważnie traktujesz .. Luzik Zbychu Luzik. :mrgreen:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 27 kwie 2015, 09:04

magda pisze:
Rembov pisze: Za to widać niezmierzoną głębię przestrzeni kosmicznej


chyba śnisz na jawie

Wyjrzyj nocą za okno.

Rembov pisze: Biblia NIE jest podręcznikiem do budowy wszechświata.

Biblia jest podręcznikiem do wszystkiego

To powiedz mi, proszę, w którym miejscu mogę przeczytać o budowie anatomicznej żaby, historii Chile i jak rozwiązywać równania drugiego stopnia?

i jezeli mówi ze Bóg stworzył sklepienie to znaczy ze ono tam jest.

Nie wszystko, co zapisano w Biblii, należny odczytywać dosłownie.

Albo wierzysz w słowa Biblii albo wierzysz naukowcom tym pseudo z NASA machlojkarzom co podrabiają zdjęcia .

Akurat zdjęcie, które wrzuciłaś, to na pewno nie NASA podrobiła. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 27 kwie 2015, 11:53

Akurat zdjęcie, które wrzuciłaś, to na pewno nie NASA podrobiła. :D




(ewentualne fałszywki zdjęć kosmicznych mogą pochodzić z tego samego kręgu ludzi, którzy fałszując zdjęcia chcą dowodzić, że właśnie wykopali szkielet biblijnego giganta)


I kto tu ignoruje dowody?

Przecież powiedziałam, że zdjęcie ściągnęłam OSOBIŚCIE ze strony NASA i OSOBIŚCIE sprawdziłam, czy były przy nim dokonywane manipulacje graficzne.

Więc jeśli w wypadku zdjęcia, które wrzuciłam mówicie o oszustwie. To mnie PERSONALNIE oskarżacie o takie oszustwo i zła wolę, a do tego krzywoprzysięstwo, bo przysięgłam, że zrobiłam, tak jak mówię.

Czy jesteście w stanie dostać się do ROZSZERZONEJ galerii na serwerze NASA? Nie?

A nie przyszło Wam do głowy, że NASA po prostu przywykła do tanich sztuczek, tak bardzo, że przestała się liczyć z możliwością czyjejkolwiek weryfikacji?

A więc jak jest? Oskarżacie MNIE O OSZUSTWO I KRZYWOPRZYSIĘSTWO? Czy zrozumiecie jednak, że zdjęcia nie są dowodami skoro poddawane są retuszowi?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 27 kwie 2015, 12:04

Anmarivero pisze:
Akurat zdjęcie, które wrzuciłaś, to na pewno nie NASA podrobiła. :D


(ewentualne fałszywki zdjęć kosmicznych mogą pochodzić z tego samego kręgu ludzi, którzy fałszując zdjęcia chcą dowodzić, że właśnie wykopali szkielet biblijnego giganta)


I kto tu ignoruje dowody?

Przecież powiedziałam, że zdjęcie ściągnęłam OSOBIŚCIE ze strony NASA i OSOBIŚCIE sprawdziłam, czy były przy nim dokonywane manipulacje graficzne.

A ja pisałem o zdjęciu wrzuconym przez magdę w tym postcie: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 690#441690
Oraz moim komentarzu z tego posta: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 537#442537

A co do tego zdjęcia, które ty wrzuciłaś, to wybacz, ale podbicie parametrów nie dowodzi fotomontażu.

Czy jesteście w stanie dostać się do ROZSZERZONEJ galerii na serwerze NASA? Nie?

Wszedłem na nią bez żadnych problemów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 27 kwie 2015, 12:08

Podbicie parametrów jednoznacznie wskazuje, że nie jest to jedno zdjęcie :), albo tez że spore elementy z tego jednego zostały usunięte. Nie ma potrzeby czarnego "przemalowywać" na czarno...

Zapisu RAW nie da się oszukać.



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości