Płaska ziemia, co sadzicie?

Tu robimy burze mózgów.......
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Płaska ziemia, co sadzicie?

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 12:14

Taka jest moja obecna wiara.
http://www.dailymotion.com/video/x22cc4 ... zty-s_tech
http://www.dailymotion.com/video/x22cmq ... toria_tech
http://www.dailymotion.com/video/x22gg2 ... tanic_tech
http://www.dailymotion.com/video/x22qoh ... ustwa_tech

A czy Wam zdarzyło się zakwestionować tą "wiedzę powszechną"?

Nie wierzę, aby ktokolwiek był w kosmosie i wierzę, że Biblia opisuje prawdziwy obraz świata. W sensie dosłownym opisuje prawdziwy początek ziemi i całej reszty.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 29 sie 2014, 13:28



Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 29 sie 2014, 13:33

https://www.youtube.com/watch?v=ApzVaZUiRiQ
https://www.youtube.com/watch?v=ATXuZdltPi8

Pierwsze lepsze znalezione na yt. Uważasz, że to wszystko pic na wodę? :)


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 14:16

fauxpas, te filmiki które podałam debatują z tymi z Twojego linku.
Może najpierw warto jednak byłoby zapoznać się z moją argumentacją?
Może z ołówkiem w ręku ktoś naprawdę powypisywałby swoje kontrargumenty, obserwacje, spostrzeżenia?

https://www.youtube.com/watch?v=whcQtv0eGQs
Liczę właśnie na taką dyskusję.

Onlyou, jako fotograf chcę Ci wskazać, że w tych lotach używa się dwóch rodzajów obiektywów.
Na zewnątrz kapsuły zawsze (loty sponsorowane) używa się rybiego oka, który zakrzywia linię horyzontu, tak ma w swej naturze :) Ale warto zauważyć - śledząc filmik uważnie z naciskiem na śledzenie właśnie tej niby "krzywizny ziemi", ze zakrzywianie odbywa się w obu kierunkach i są momenty, kiedy ziemia wypukła robi się na moment wklęsła, w zależności od poruszania się kamery w drodze na ziemię :)
W pierwszych sekundach filmiku z pierwszego linku, wewnątrz kapsuły mamy obiektyw standardowy i horyzont, który widzimy przez wejście/właz do kapsuły jest w 100% linia prostą, bez jakiejkolwiek krzywizny, nawet minimalnego wygięcia, wypukłości :)

Dodam na koniec, że towarzyszy mi ogromna radość w tym, że Biblia się potwierdza na każdym kroku... Słowo Boga Żywego jest wierne i prawdziwe. Chwała PANU!

Dodam także, że są wykonywane loty balonami atmosferycznymi (do wysokości max 25 km, na której to wysokości balony pękają), nie sponsorowane, z obiektywem nie zakrzywiającym w żadną stronę i wtedy ukazuje się nam płaski horyzont, bez krzywizny. Ziemia PLACEK ( A raczej ogromny PLAC :) )Czy to nie wspaniałe?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, 14:29 przez Anmarivero, łącznie zmieniany 1 raz.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 14:28

Wystarczy porównać optycznie:

https://www.youtube.com/watch?v=2zcA6eVVFA0


Nemo79
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2014, 20:03
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo79 » 29 sie 2014, 14:54

Płaska jak płaska, ja jakiś czas temu trafiłem na teorię WKLĘSŁEJ Ziemi = TEOCENTRYZM:

http://www.proroctwa.com/pics/Teocentryzm.jpg

Przyznam że trochę mnie to zaciekawiło. Tu cała seria filmów na ten temat:
http://vimeo.com/mariuszszczytynski/videos

Oraz wątek z forum:
http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja- ... ,1583.html


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 29 sie 2014, 16:03

A Wy to tak na poważnie?

Anmarivero pisze:fauxpas, te filmiki które podałam debatują z tymi z Twojego linku.

W zasadzie miałam zamiar zapodać ten sam filmik wcześniej, ale nie uwierzyłam (jeszcze wtedy), że wątek jest na serio.
Anmarivero, Jeśli mogę pojechać do Moskwy, potem, nie zawracając, do Japonii, potem przez Pacyfik do USA, potem - a cały czas tylko przed siebie - przez Atlantyk i do Europy ..........
to jak z tą kwestią polemizują filmiki? Musiałabym oglądać ze 4 godziny.....Mogłabyś streścić?

Nemo79 pisze:Przyznam że trochę mnie to zaciekawiło. Tu cała seria filmów na ten temat:
http://vimeo.com/mariuszszczytynski/videos

I tu obejrzałam se filmik "pozorny" ruch słońca.... :mrgreen: z którego wynika, że dowodem na to iż słońce się rusza jest ruch samolotu i "fałszywy system wychowawczy"....... :mrgreen:
Zachęca mnie to do obejrzenia pozostałych filmików. Ten na razie dowodzi pewnej tezie (znajomego) która brzmi: "ilość inteligencji na planecie Ziemia - to wartość stała. Rośnie natomiast ilość ludzi, na których ta wartość się rozkłada..." (fajne, nie?)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 29 sie 2014, 16:18

Anmarivero, ktoś bardzo się natrudził, aby ośmieszyć chrześcijan, radzę ci porzuć te bajki. Zrób doświadczenie z wahadłem i zobaczysz jak ziemia się obraca. możesz też zrobić doświadczenie z żyroskopem, działa podobnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 16:29

Czy to nie ewolucyjna poprawność polityczna zmieniła Behemota i Lewiatana w Biblii na hipopotama i krokodyla? Mowa o księdze Hioba...
Słowo Boże potwierdza się samo przez siebie. Hipopotam wyprężający ogon jak CEDR brzmi śmiesznie... dlatego biblia sama potwierdza na każdym kroku swoja prawdziwość.

Jak poprawność polityczna karze nam interpretować zatem ten fragment:

(7) Rozpościera północ nad pustką, a ziemię zawiesza nad nicością.

(10) Na krańcu wód zakreślił granice, oddzielił światłość od ciemności.

(18) Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak lustro polerowane?

(21) Czy nie wiecie? Czy nie słyszeliście? Czy wam tego nie opowiadano od początku? Czy nie pojmujecie tego dzieła stworzenia ziemi? (22) Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2014, 16:54 przez Anmarivero, łącznie zmieniany 2 razy.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 16:34

Czy znajdę tutaj choć jedną osobę, która WŁAŚNIE SERIO POTRAKTOWAŁABY zamieszczone linki?
Która zadałaby sobie trud i sformowała konkretne spostrzeżenia odnośnie treści w nich zamieszczonych?
Można bez wyśmiewania na ten temat porozmawiać? Czy to może mission impossibile?


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 16:36

kruszynka pisze:A Wy to tak na poważnie?

Anmarivero pisze:fauxpas, te filmiki które podałam debatują z tymi z Twojego linku.

W zasadzie miałam zamiar zapodać ten sam filmik wcześniej, ale nie uwierzyłam (jeszcze wtedy), że wątek jest na serio.
Anmarivero, Jeśli mogę pojechać do Moskwy, potem, nie zawracając, do Japonii, potem przez Pacyfik do USA, potem - a cały czas tylko przed siebie - przez Atlantyk i do Europy ..........
to jak z tą kwestią polemizują filmiki? Musiałabym oglądać ze 4 godziny.....Mogłabyś streścić?



Jeśli weźmiesz sobie mapkę widniejąca na fladze onz i weźmiesz pod uwagę, że "cały czas prosto" tzn. ze wschodu na zachód, albo vice versa... to dojdziesz do wniosku, że te krążenie w kółko ma miejsce dlatego, że punktem odniesienia jest biegun północny, i poruszamy się w stosunku do niego. Bardzo ciekawe są profesjonalnie zrobione filmiki z obszaru na południe od równika, gdzie nadal gwiazda północy jest widoczna tylko dużo niżej nad horyzontem, z racji odległości... Tu tez wypowiadam się jako fotograf, system nazywa się poklatkowy :)

A tak zupełnie serio: naprawdę uważasz, że ktokolwiek odbył taką podróż bez nawigacji, zwyczajnie idąc przed siebie? Nigdy zresztą w pełni na własna rękę: korzystając po prostu z lokalnych/międzynarodowych
środków transportu. Jako ciekawostkę dodam, że tzw. biegun południowy, nie jest po prostu takim sobie terenem, na który można sobie kupić turystyczny bilet w dwie strony... Dlaczego? Cóż takiego cennego w kupie lodu i śniegu?


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 17:11

Teoria teocentryzmu nie ma poparcia w Biblii. I jest po prostu w takim samym stopniu oparta na filozofowaniu, jak teoria (całkiem przecież młoda) o ziemi kuli... Czyli diabelstwo kolejne... Bo czyż nie zmienił się radykalnie stosunek człowieka do Boga w sensie socjologicznym, jeśli jesteśmy tylko pyłkiem w niezmierzonym kosmosie... ?
Czyż opowieść np. o wierzy Babel nie jest w tym świetle po prostu historyjką? Do jakiego nieba chcieli zbudować wierzę? Do atmosfery, stratosfery? Czyli jak jest?

Dlaczego Pan Jezus wznosił oczy ku niebu podczas modlitwy? Czy to tylko symbol?


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 29 sie 2014, 17:32

Anmarivero pisze:fauxpas, te filmiki które podałam debatują z tymi z Twojego linku.
Może najpierw warto jednak byłoby zapoznać się z moją argumentacją?
Może z ołówkiem w ręku ktoś naprawdę powypisywałby swoje kontrargumenty, obserwacje, spostrzeżenia?

Dobrze, podejdę do tematu serio, ale, nie obraź się, nie będę oglądał godzin filmików ;-). Zamiast tego proponuję dyskusję tu i teraz. Streszczę argumenty, które ja podałem w swoim linku - napisz, proszę, jak na te słowa odpowiada teoria płaskiej Ziemi. Pasuje Ci to?

Jeśli tak, oto streszczenie filmiku, który ja podałem (nie musimy dyskutować o wszystkim na raz):
10. Wszystkie planety i gwiazdy, jakie widzimy dookoła, są kulami - nie ma powodu, by sądzić, że z Ziemią jest inaczej.
Od siebie dodam, że mogłabyś odrzucić ten argument poprzez wskazanie, że w ten sam sposób można udowodnić, że na Ziemi nie ma życia (bo i nigdzie dookoła nie ma). Myślę więc, że to dobry moment, żeby właściwie podać biblijny tekst, który mówiłby o tym, że Ziemia jest... dyskiem (jak u Pratchetta)?
9. Strefy czasowe: Nie wiem, jak według Ciebie wygląda Ziemia (ma kształt dysku?), ale jeśli tak samo jak wyobraża to sobie Terry Pratchett, autor Świata Dysku (skądinąd - polecam), to w takim świecie wschód Słońca występuje wszędzie jednocześnie i również wszędzie jednocześnie jest noc. Tymczasem na Ziemi zawsze gdzieś jest dzień, a gdzieś jest noc.
8. Efekt Coriolisa: dlaczego wiry huraganów zawsze są przeciwne na półkuli północnej i południowej? Gdyby Ziemia była płaska, huragany "kręciłyby się" w różne strony w różnych miejscach, bez ogólnej reguły.
7. Wyrusz z bieguna północnego na południe. Nie musisz iść daleko. Skręć w prawo (równo w prawo) i znów przejdź się kawałek. Następnie skręć w prawo i idź dalej. Wrócisz na miejsce startu, co jest niemożliwe na płaskiej powierzchni. Czy mamy robić forumową zrzutę na Twoją wyprawę? ;-)
6. Im dalej na północ, tym Słońce porusza się niżej, bliżej horyzontu. Jak to działa na płaskiej powierzchni?
5. Gwiazdy na niebie wyglądają inaczej na północy i inaczej na południu. Na przykład, pas Oriona jest u Aborygenów "do góry nogami" ;-). Jak to możliwe na płaskiej planecie?
4. Wielu ludzi okrążyło Ziemię płynąc w jednym kierunku. Jak to jest możliwe na płaskiej powierzchni?
3. Horyzont: Wysokie obiekty (góry, budynki, ale także statki na morzu) znikają za horyzontem "od dołu". Niemożliwe na płaskiej powierzchni - nawet przez najlepszy teleskop nie zobaczę Nowego Jorku z Polski.
2. W czasie zaćmienia Księżyca Ziemia rzuca swój cień na jego powierzchnię. Jest to okrągły cień.
1. Mamy zdjęcia Ziemi. Wyobrażam sobie, że to podważasz, ale niedługo pewne firmy (bodaj Virgin) będą organizować pasażerskie loty w kosmos. Możesz sama zrobić zdjęcia ;-).

Mnie osobiście najbardziej przekonują argumenty 3, 5, 7 i 8.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 29 sie 2014, 17:36

1. Biblia nie mówi wcale, że Ziemia jest płaska (Hi 22:14, Iz 40:24, Prz 8:27, Łk 17:34-36).
2. Ziemia nie jest płaska, ponieważ przeczą temu dowody naukowe.
3. Dowody naukowe wskazują na to, że Ziemia jest elipsoidą, w potocznym rozumieniu - kulą.
4. Pogląd o kulistej Ziemi nie jest sprzeczny ani z Biblią, ani z rozumem.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 29 sie 2014, 18:26

okey odpowiem po prostu po kolei, jesli mam cos do powiedzenia w temacie.
fauxpas pisze:
Anmarivero pisze:fauxpas, te filmiki które podałam debatują z tymi z Twojego linku.
Może najpierw warto jednak byłoby zapoznać się z moją argumentacją?
Może z ołówkiem w ręku ktoś naprawdę powypisywałby swoje kontrargumenty, obserwacje, spostrzeżenia?

Dobrze, podejdę do tematu serio, ale, nie obraź się, nie będę oglądał godzin filmików ;-). Zamiast tego proponuję dyskusję tu i teraz. Streszczę argumenty, które ja podałem w swoim linku - napisz, proszę, jak na te słowa odpowiada teoria płaskiej Ziemi. Pasuje Ci to?

Jeśli tak, oto streszczenie filmiku, który ja podałem (nie musimy dyskutować o wszystkim na raz):
10. Wszystkie planety i gwiazdy, jakie widzimy dookoła, są kulami - nie ma powodu, by sądzić, że z Ziemią jest inaczej.

Jedyną "gwiazdą", której jest nam znana tarcza to słońce, wszystkie inne punkty świetlne, to po prostu światło, które do nas wędruję ( nawet w teorii ziemi kuli, mówi się, ze tych gwiazd może już tam nie być gdyż odległości są takie ogromne, ze liczone są w tysiącach i milionach lat świetlnych). Natomiast słowo planeta znaczy tyle co wędrująca gwiazda, której tor różnił się od ogółu poruszającego się sklepienia.

Od siebie dodam, że mogłabyś odrzucić ten argument poprzez wskazanie, że w ten sam sposób można udowodnić, że na Ziemi nie ma życia (bo i nigdzie dookoła nie ma). Myślę więc, że to dobry moment, żeby właściwie podać biblijny tekst, który mówiłby o tym, że Ziemia jest... dyskiem (jak u Pratchetta)?
9. Strefy czasowe: Nie wiem, jak według Ciebie wygląda Ziemia (ma kształt dysku?), ale jeśli tak samo jak wyobraża to sobie Terry Pratchett, autor Świata Dysku (skądinąd - polecam), to w takim świecie wschód Słońca występuje wszędzie jednocześnie i również wszędzie jednocześnie jest noc. Tymczasem na Ziemi zawsze gdzieś jest dzień, a gdzieś jest noc.
Strefy czasowe jak najbardziej istnieją, gdyż słońce wykonuje wędrówkę na sklepieniu, tak jak pisze o tym Biblia:
14 Potem rzekł Bóg: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios, aby oddzielały dzień od nocy i były znakami dla oznaczania pór, dni i lat! 14. I rzekł Bóg: Niech będą światła na rozpostarciu niebieskim, ku rozdzielaniu dnia od nocy, a niech będą na znaki, i pewne czasy, i dni, i lata.
Słońce - tryb dzienny, księżyc - tryb miesięczny, reszta gwiazd tryb roczny i inny

8. Efekt Coriolisa: dlaczego wiry huraganów zawsze są przeciwne na półkuli północnej i południowej? Gdyby Ziemia była płaska, huragany "kręciłyby się" w różne strony w różnych miejscach, bez ogólnej reguły.

Na pewno mamy tu do czynienia z zjawiskami, które podlegają różnym siłom, wierzę, że jest w tym wszystkim Boży porządek. na ziemi dysku też obowiązują prawa dotyczące grawitacji, magnetyzmu itd. Nie było mnie jednak, gdy Bóg tworzył fundamenty ziemi, a z mojej wiedzy wyniesionej ze szkoły nie wile tu pasuje. nie mam niestety w tym temacie doświadczenia życiowego, ani doświadczeń organoleptycznych :), bo nie byłam nigdy po drugiej stronie równika :) Ten punkt na razie pozostawię bez rzeczowej odpowiedzi.
7. Wyrusz z bieguna północnego na południe. Nie musisz iść daleko. Skręć w prawo (równo w prawo) i znów przejdź się kawałek. Następnie skręć w prawo i idź dalej. Wrócisz na miejsce startu, co jest niemożliwe na płaskiej powierzchni. Czy mamy robić forumową zrzutę na Twoją wyprawę? ;-)
Jest to możliwe, jeśli wyobrazisz sobie twoją podróż jako ćwiartkę koła :). jestem pewna, że odbywający takową korzystali z nawigacji, dlatego poruszali się po tym co nazywamy równoleżnikiem.
6. Im dalej na północ, tym Słońce porusza się niżej, bliżej horyzontu. Jak to działa na płaskiej powierzchni?
Ono ma swoją orbitę i działa tu zasada horyzontu i widnokręgu, czyli im dalej jesteśmy od słońca tym ono jest niżej :) Tak jak w przypadku każdego innego obiektu zawieszonego w przestrzeni.
5. Gwiazdy na niebie wyglądają inaczej na północy i inaczej na południu. Na przykład, pas Oriona jest u Aborygenów "do góry nogami" ;-). Jak to możliwe na płaskiej planecie?
A jak to by było gdyby właśnie sklepienie niebios było jakby poruszającą się sferą (pustą kulą)? czy wtedy by to mogło mieć miejsce? Może jakieś doświadczenie z piłką i dyskiem w środku?
4. Wielu ludzi okrążyło Ziemię płynąc w jednym kierunku. Jak to jest możliwe na płaskiej powierzchni? Nawigacja, punkt centralny biegun północny i poruszanie się w odniesieniu do niego. jejku, nie znam się na żeglarskich metodach... Zgłębię temat i powiem cios więcej :)
3. Horyzont: Wysokie obiekty (góry, budynki, ale także statki na morzu) znikają za horyzontem "od dołu". Niemożliwe na płaskiej powierzchni - nawet przez najlepszy teleskop nie zobaczę Nowego Jorku z Polski. A właśnie, że byś zobaczył :) (ale rzeczywiście chyba , aż tak dobrego sprzętu nie ma w obiegu :)) Obiekty oddalając się zlewają się z linią horyzontu z racji swojej maleńkości z oddali, ale także chodzi o nieprzejrzystość powietrza, mgły, wiatry, opady 9które dzieją się po drodze :)i samo światło. Masz fajne filmiki właśnie w tych podanych przeze mnie linkach, może chociaż na chybił trafił fragmenty sobie przejrzysz?
2. W czasie zaćmienia Księżyca Ziemia rzuca swój cień na jego powierzchnię. Jest to okrągły cień. Jest coś w sklepieniu, co wywołuje ten efekt... poszukam i jeszcze dokleję.
1. Mamy zdjęcia Ziemi. Wyobrażam sobie, że to podważasz, ale niedługo pewne firmy (bodaj Virgin) będą organizować pasażerskie loty w kosmos. Możesz sama zrobić zdjęcia ;-).

Z wszystkich oczywistości, to przekręt dotyczący księżyca jest najbardziej oczywisty.
To samo się tyczy międzynarodowej stacji kosmicznej...

moje prywatne myśli:
gdy oglądam wywiad załogi apollo i wyłączę dźwięk... po prostu razi mnie jak bardzo to widać, że oni kłamią...
Perełki takie jak to, że z księżyca w ogóle nie było widać gwiazd (oficjalna wypowiedź członka załogi apollo)...to już w ogóle komedia!
Jak widzę prototypy statków kosmicznych z lat 60 owiniętych w folię aluminiową... to po prostu śmiech mnie ogarnia jaka to żenada, np. w porównaniu z zniszczeniami samolotu po jednym locie pokonywania rekordu prędkości (mach6/7) to był odcinek iluś tam kilometrów, a zniszczenia były ogromne, bo tez ekstremalne sa temperatury.

Każdy lot rakiety/promu kosmicznego itp jest ostatecznie horyzontalny, dlaczego rakieta skręca?? Dlaczego zawsze skręca??

W temacie zdjęć zobacz sobie kilka... polecam Ci wywiad z grafikiem, który dla NASA takie "zdjęcia robił"...

https://www.youtube.com/watch?v=YKbdH7a ... 2IZw#t=554


https://www.youtube.com/watch?v=Zj5r3jXhV2Q

https://www.youtube.com/watch?v=pniiqHCfIL8 Czterdziesta minuta filmu. Wylot apollo do domu z księżyca... Ups chyba ktoś został i kameruje ten wylot, na księżycu została kamera z kamerzystą, który podniósł ja do góry... Nie mówiąc już, że w porównaniu z wylotem z ziemi to chyba malutki ten sztuczny ogień z silników... Cóż poradzić w studiu więcej nie można materiałów odpalić ...

Mnie osobiście najbardziej przekonują argumenty 3, 5, 7 i 8.



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości