Płaska ziemia, co sadzicie?

Tu robimy burze mózgów.......
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska ziemia, co sadzicie?

Postautor: Anmarivero » 30 sie 2014, 00:57

jj pisze:
Anmarivero pisze:Płaska ziemia, co sadzicie?.

Sadzimy, ze jest to niezgodne z przekazem Biblii. Biblia mowi o Ziemi w ksztalcie kuli. :)


Pada w biblii słowo kula w odniesieniu do ziemi?
Proszę o konkrety.
Ja osobiście znam cytaty z okręgiem ziemi i zwrot o krańcach ziemi... a takze o sklepieniu niebieskim, jako o namiocie...
Chętnie się czegoś nowego dowiem :)

P.S. Brat jj mówi w imieniu swoim i ...? Ciekawi mnie ta liczba mnoga :)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 30 sie 2014, 10:08

fauxpas, super! ;-)

Anmarivero, prosiłem aby nie szatkować wypowiedzi. Odpowiadaj akapitami, a nie pojedyńczymi zdaniami, bo posty stają się nie czytelne.


.
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 30 sie 2014, 12:26

Temat wyglada na prowokacje :) :D


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska ziemia, co sadzicie?

Postautor: jj » 30 sie 2014, 12:47

Anmarivero pisze:
jj pisze:
Anmarivero pisze:Płaska ziemia, co sadzicie?.

Sadzimy, ze jest to niezgodne z przekazem Biblii. Biblia mowi o Ziemi w ksztalcie kuli. :)


Pada w biblii słowo kula w odniesieniu do ziemi?
Proszę o konkrety.

Pada slowo "okręg" z pozycji Boga, ktory nie ulega zludzeniom optycznym.
Anmarivero pisze:Ja osobiście znam cytaty z okręgiem ziemi i zwrot o krańcach ziemi... a takze o sklepieniu niebieskim, jako o namiocie...
Chętnie się czegoś nowego dowiem :)

To powinno wystarczyc.
P.S. Brat jj mówi w imieniu swoim i ...? Ciekawi mnie ta liczba mnoga :)

Pytanie zadane jest w liczbie mnogiej. :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 30 sie 2014, 13:21

Anmarivero pisze:Drogi Dragonarze...
Mógłbyś się troszkę bardziej wysilić? Cóż to za dziwne cytaty podałeś (nic tam o kulistości, ani płaskości), o co Ci w nich chodzi? Ja w Biblii czytam o okręgu ziemi, o krańcach ziemi i takie tam... Ani raz nie ma ziemi kuli....
Proszę podaj konkretne naukowe dowody na kulistość ziemi :)
Z góry dziękuję.

Dowody naukowe podał użytkownik fauxpas.

Natomiast odnośnie wersetów biblijnych, to w przypadku trzech pierwszych chodzi właśnie o słowo "okrąg". Z hebrajskiego "hog" oznacza jakąkolwiek okrągłość w aspekcie dwuwymiarowym albo trójwymiarowym, stąd także kulistość. W świetle współczesnej wiedzy naukowej, nie można więc powiedzieć, że Biblia przeczy nauce - Ziemia w Słowie Bożym zostaje przedstawiona jako okrągła. Prawdą jest jednak, iż może chodzić zarówno o okrągły dysk, jak i o kulę.

Jeśli chodzi o fragment z Ewangelii Łukasza, to Chrystus mówił tam, że w chwili Jego powrotu dla jednych będzie to dzień, zaś dla drugich będzie to noc. Taka sytuacja możliwa jest jedynie na kulistej Ziemi.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 30 sie 2014, 23:38

Dragonar pisze:
Natomiast odnośnie wersetów biblijnych, to w przypadku trzech pierwszych chodzi właśnie o słowo "okrąg". Z hebrajskiego "hog" oznacza jakąkolwiek okrągłość w aspekcie dwuwymiarowym albo trójwymiarowym, stąd także kulistość. W świetle współczesnej wiedzy naukowej, nie można więc powiedzieć, że Biblia przeczy nauce - Ziemia w Słowie Bożym zostaje przedstawiona jako okrągła. Prawdą jest jednak, iż może chodzić zarówno o okrągły dysk, jak i o kulę.


Ciekawe... Ja znalazłam w języku hebrajskim KULĘ, która znaczy KULĘ :), a nie coś o okrągłych kształtach.
http://pl.glosbe.com/pl/he/kula
Czyżby kształt kuli nie istniał w starożytnym Izraelu? Śmiem wątpić... A może PAN BÓG uważał, że im się to w głowie nie pomieści? ... co innego moce, zwierzchności, księstwa! Pikus w porównaniu z trudnym zagadnieniem, jakim jest ziemia KULA!

Dragonar pisze:Jeśli chodzi o fragment z Ewangelii Łukasza, to Chrystus mówił tam, że w chwili Jego powrotu dla jednych będzie to dzień, zaś dla drugich będzie to noc. Taka sytuacja możliwa jest jedynie na kulistej Ziemi.


I znów nie masz racji! Po pierwsze dla BOGA NIC NIEMOŻLIWEGO! Po drugie sytuacja taka miała miejsce lokalnie w dziejach Izraela: obłok dla jednych był światłem, a dla drugich ciemnością i jedni do drugich nie mieli dostępu, a odległość chyba nie była aż tak znaczna? Po trzecie, tak jak prezentuje to uproszczony model to możliwe:

Inne filmiki w temacie korelacji ziemi i słońca:
http://www.youtube.com/watch?v=r-44RGsa ... 9Ni6d2SVdh
http://www.mojvideo.com/video-the-earth ... 62d8552b8e
jeszcze raz dla ciekawskich
balon wysokościowy z aparatem z obiektywem bez rybiego oka:

http://www.youtube.com/watch?v=1h0ptpim ... tfjWcDtShe
Załączniki
flat earth.jpg
flat earth.jpg (6.96 KiB) Przejrzano 6257 razy


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 31 sie 2014, 14:52

A Pan Jezus będzie leciał po orbicie jak 'superman'? LK 22:27-28
MT 24:30-31
Wg mnie będzie jaśniał na całą ziemię!

A co z Dz. Ap 1,9-11?

A ten cetnarowy grat to z normalnych obłoków?

Obj 16,21:"I spadły z nieba na ludzi ogromne cetnarowe kawały gradu"?

Job, 38, 22: "Czy dotarłeś aż do składów śniegu albo widziałeś składy gradu, (23) który przechowuję na czas ucisku, na dzień walki i bitwy?"

Nie mówię, że wiem jak jest, ale mówię, że wierze, że wiem, jak nie jest :)
Po prostu wierzę, że opis biblijny, to coś więcej niż metafory.
Czy to nie znany trik diabelski: prawdę przedstawiać jako fantazję, a fantazję jako prawdę?
Załączniki
kosmologia 3.jpg
kosmologia 3.jpg (11.15 KiB) Przejrzano 6227 razy
Cosmologia starozytna 2.jpg
cosmologia zydowska 1.png


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 31 sie 2014, 16:12

Mój kolejny argument.
Powszechnie podaje się do informacji, że ziemia to spłaszczona sferoida, ale oficjalne "zdjęcia" z lotów apollo temu przeczą... pokazują kulę, bez żadnych spłaszczeń... odrysowaną cyrklem :)
To w końcu jak jest? ;P
http://eoimages.gsfc.nasa.gov/images/im ... t_2048.jpg

Dla ciekawych piata części serii o płaskiej ziemi użytkowniczki Jezusnonstop

http://www.dailymotion.com/video/x24w52 ... yzont_tech

Pytanie na marginesie: dlaczego NIKT NIGDY NIE PRZEPŁYNĄŁ ZIEMI dookoła kierując się z północy na południe i dalej na północ? Po prostu okrążając Antarktydę? Nie da się?

"Since the planet is quasispheroidal, a trip from one Pole to the other, and back again on the other side, would technically be a circumnavigation, but practical difficulties generally preclude such a voyage." (źródło wikipedia)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 31 sie 2014, 16:54

Anmarivero pisze:
Czy to nie znany trik diabelski: prawdę przedstawiać jako fantazję, a fantazję jako prawdę?

Tak. :)


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 31 sie 2014, 21:52

jj pisze:
Anmarivero pisze:
Czy to nie znany trik diabelski: prawdę przedstawiać jako fantazję, a fantazję jako prawdę?

Tak. :)


Czy zatem płaska ziemia nie jest KOLEJNYM elementem naszego światopoglądu wypartym ze świadomości i etykietkowanym przez diabelskie siły jako głupstwo, zacofanie, zabobon i ciemnota?

Podobnie sprawa ma się ze smokami (lewiatan, behemot - nowocześnie zwanymi dinozaurami) żyjącymi niegdyś obok ludzi i bardzo niebezpiecznymi... proponuję pod tym kątem przeczytać raz jeszcze księgę Joba ze szczególnym uwzględnieniem rozdziałów 40 i 41...

To samo ze sprawami stworzenia świata, potopem, wieżą babel, przejściem Izraelitów przez morze czerwone, gigantami, itd itp itd...

Naprawdę, płaska ziemia to nie jedyna prawda, która chce się bronić dowodami w zderzeniu z fikcją, grafiką komputerową i nowoczesnym bożkiem nauką nie uznająca istnienia Stwórcy, ani nawet inteligentnego projektu...:)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 31 sie 2014, 22:03

Anmarivero, nie będziesz wiedziała tego jeśli sama nie polecisz sprawdzić ;) Mozna przecież zapłacić za lot odrzutowcem. Zabiorą sie wysoooko nad ziemie i sprawdzisz czy jest płaska :D


.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 31 sie 2014, 22:08

dr.sky pisze:Anmarivero, nie będziesz wiedziała tego jeśli sama nie polecisz sprawdzić ;) Mozna przecież zapłacić za lot odrzutowcem. Zabiorą sie wysoooko nad ziemie i sprawdzisz czy jest płaska :D

Robimy forumową zrzutę, wysyłamy w kosmos jedną osobę, która jest najuczciwsza z nas i będziemy wiedzieć. :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 31 sie 2014, 22:32

Anmarivero, to jak? Bo konkurencja się już robi do lotu w kosmos ^^ :D Decydejszyn, kaman xD


.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 31 sie 2014, 22:57

Naprawdę? Tak szybko się poddaliście? Już zamiatamy temat pod dywanik?
Liczyłam, że jednak jakieś sensowne argumenty i własne obserwacje, spostrzeżenia zrobicie...
A tu tylko światowa kpina - stary sprawdzony chwyt poniżej pasa... Zasmucacie mnie...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 31 sie 2014, 23:20

Anmarivero, ależ my konkretne środki chcemy poczyniać, a ty sobie żarty robisz z nas :/ Zrobimy losowanie kto poleci? Czy jakie masz propozejszyn? Ja to ogólnie wolę leżing i smażing, w lataning nie jestem zbym dobry :/


.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości