Płaska ziemia, co sadzicie?

Tu robimy burze mózgów.......
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 wrz 2014, 19:20

Anmarivero, otwarcie powiem, że masz obsesje. Krocząc tą drogą skończysz w końcu szpitalu albo u psychologa.


.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 wrz 2014, 19:45

fauxpas pisze:
Anmarivero pisze:Uporczywie zaprzeczacie faktom, że każda daleka podróż odbywa się za pomocą NAWIGACJI.
Z chwilą, kiedy nie ma do czynienia z gotowym systemem dróg, czy torów "pójście przed siebie" mogłoby się naprawdę źle skończyć.

1. Weź statek powietrzny (samolot, helikopter);
2. Leć naprzód.
:-)


Tak jak mówię: łatwo się gada! Szedłeś kiedyś przed siebie w lesie chociaż przez godzinkę? Linie proste ładnie wyglądają tylko na globusie! Skoro to takie proste, ciekawe czemu w ogóle samoloty mają bardziej pokręcone trasy?

Szczerze mówiąc nie wiem jak, ale nie ma to dla mnie znaczenia, skoro znikają tak, jak je widzę, zgodnie z prawami perspektywy: nie przekręcając się :)

To jest znikanie zgodne z prawami perspektywy:
http://rooktopia.files.wordpress.com/20 ... 541&h=3027
?
Gdzie są pozostałe, niższe budynki?[/quote]

Rozmawiasz z fotografem :) Nie takie rzeczy się robiło przed nawróceniem ;)

fauxpas pisze:Anmarivero, Słońce ma jakiś klosz, przez który światło nie dociera dalej?


Szczerze; nie wiem, ale skoro nie mam dowodu, że część będąca źródłem światła jest trójwymiarowa, tak jak przedstawiają to szkice/grafiki, wierzę, że istnieje inna mozliwość od tej powszechnie przyjętej.


I co ja mam z tym argumentem zrobić? Proponujesz model, który rozwiązuje problem, ale nie mamy żadnych przesłanek, żeby wierzyć, że tak właśnie jest.

I tak swoją drogą spytam: po co właściwie ktoś miałby taki wielki spisek robić? Żeby przysłonić niezwykle ważną Bożą kwestię, jaką jest kształt naszej planety?


Pozwól, że zaproponuję Ci urywek filmu "On the shoulders of gigants ("dokument" o misji apollo 17)19:25 - 20:10

https://www.youtube.com/watch?v=mGl0EoEo38U

Niech sami odpowiedzą, o co im chodzi...
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2014, 19:59 przez Anmarivero, łącznie zmieniany 1 raz.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 wrz 2014, 19:50

dr.sky pisze:Anmarivero, otwarcie powiem, że masz obsesje. Krocząc tą drogą skończysz w końcu szpitalu albo u psychologa.


No to w końcu niedouczona jestem czy chora psychicznie? Zdecydujcie się chociaż!

Ten pan też pewnie w Twoim mniemaniu jest niespełna rozumu?

https://www.youtube.com/watch?v=3RR_7tHwuMk

:)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 wrz 2014, 19:53

Anmarivero, nie powiedziałem, że jesteś chora psychicznie, to ty powiedziałaś że jesteś chora psychicznie. Gdzieś leży prawda, zależy co inni o tym myślą.


.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 wrz 2014, 19:58

dr.sky pisze:Anmarivero, otwarcie powiem, że masz obsesje. Krocząc tą drogą skończysz w końcu szpitalu albo u psychologa.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Obsesja

Czy to jest forma przeprosin za zbyt gibki "język" (czyt. palce)?
Waż zatem ostrożniej słowa.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 wrz 2014, 20:00

Anmarivero, przepraszam, nie miałem na myśli obsesji, chodziło mi o urojenia :/ Moja wina, nie potrzebnie cię wprowadziłem w bląd.


.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 wrz 2014, 20:21

dr.sky pisze:Anmarivero, przepraszam, nie miałem na myśli obsesji, chodziło mi o urojenia :/ Moja wina, nie potrzebnie cię wprowadziłem w bląd.


:lol: no comment :-)


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 wrz 2014, 20:23

https://www.youtube.com/watch?v=34sEX6VM9sU

... taka naukowa wersja życia po życiu ...
Ostatnie minuty filmu :)
Co ja poradzę, że media w koło Macieju o tym samym?
Nowa ziemia, tylko w nieco innym niż biblijne wydaniu :)


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 wrz 2014, 20:58

Anmarivero pisze:
fauxpas pisze:1. Weź statek powietrzny (samolot, helikopter);
2. Leć naprzód.
:-)


Tak jak mówię: łatwo się gada! Szedłeś kiedyś przed siebie w lesie chociaż przez godzinkę? Linie proste ładnie wyglądają tylko na globusie! Skoro to takie proste, ciekawe czemu w ogóle samoloty mają bardziej pokręcone trasy?

Teoria łatwa do sprawdzenia, zwolennicy Dysku powinni zrzucić się na prywatny odrzutowiec ;-).
Czemu samoloty mają pokręcone trasy? Może uwzględniają ruch obrotowy Ziemi? ;-)
A tak serio: co konkretnie masz na myśli, co jest pokręconego?

To jest znikanie zgodne z prawami perspektywy:
http://rooktopia.files.wordpress.com/20 ... 541&h=3027
?
Gdzie są pozostałe, niższe budynki?

Rozmawiasz z fotografem :) Nie takie rzeczy się robiło przed nawróceniem ;)

Na jakim poziomie możemy dyskutować, jeśli każdy dowód odrzucasz jako sfingowany, a sama podajesz jedynie teoretyczne modele i to nie do końca poprawne (np. Słońce, którego światło magicznie nie oświetla całego Dysku)? Napisz, proszę:
1. Jaki dowód Cię zadowoli, czego oczekujesz;
2. W jaki sposób można podważyć Teorię Płaskiej Ziemi?
Bez tego chyba dalej nie pójdziemy.

Obejrzę któryś proponowany przez Ciebie filmik dziś lub jutro.
Co do celu konspiracji: i co z tego, że naukowcy chcą eksplorować wszechświat? I w jaki sposób taka eksploracja "zmieniła religie"? Na przykład, co ze mną jest nie tak w tej materii, jeśli wierzę, że Ziemia jest (mniej więcej) kulista?


Awatar użytkownika
Nina Nicole
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2014, 11:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nina Nicole » 01 wrz 2014, 21:20

KAAN, Ale na jakiej podstawie zostały te wszystkie poglądy naukowe stworzone? Proponuje oglądnięcie tego filmu na moim kanale: http://www.dailymotion.com/video/x18uml ... _lifestyle
Widz polega na tym, że wszystko czego się uczymy przyjmujemy jako jedyną wykładnię prawdy i właśnie to staram się pokazać ludziom w moich filmach. To nie świadczy o inteligencji człowieka, czy zna 150 różnych równań matematycznych. Jest wiele ludzi, co mają najlepsze stopnie w szkołach, a do życia się nie nadają. Wielu seryjnych morderców ma IQ wyższe od przeciętnego Kowalskiego... Tutaj chodzi o to aby zrozumieć to zwiedzenie, bo jak je zrozumiemy, to nasza wiara w Boga i Jezusa Chrystusa staje się jeszcze silniejsza 1000 razy bardziej! Także zachęcam do zobaczenia chociażby mojego ostatniego filmu. Jesteśmy tak bardzo oszukiwani przez środki masowego przekazu, że to przechodzi nasze najśmielsze wyobrażenia. Pozdrawiam, Z Panem Bogiem,
http://www.dailymotion.com/video/x24w52 ... yzont_tech


"Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Wasz przeciwnik, diabeł, krąży jak ryczący lew i szuka, kogo by tu pożreć. Mocni wiarą stawiajcie mu opór." Piotra 5:8
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 01 wrz 2014, 21:26

02:32 człowiek w kole - znam tego człowieka :)


.
Awatar użytkownika
Nina Nicole
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2014, 11:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Nina Nicole » 01 wrz 2014, 21:30

[quote="Anmarivero"][/quote] Witaj Anmarivero! Ten film który zamieściłaś https://www.youtube.com/watch?v=34sEX6VM9sU to "bajki science fiction" jak ja to nazywam. Właśnie o tym między innymi jest moja cz. 4 i 5 z serii A więc dlaczego uważam że ziemia jest płaska?. To jest bardzo ciekawe, że "naukowcy" potrafią nam pokazać w detalach najdalsze zakątki naszego układu słonecznego, jednocześnie zdjęcia naszego Księżyca pokazują takiej samej jakości zrobione notabene najlepszymi super teleskopami za miliony dolarów co zwykły miłośnik astronomii na You Tube... I właśnie o to tutaj chodzi? Co tu jest grane? Dlaczego Europejskie Obserwatorium http://www.eso.org/public/ pokazuje nam tak dziadowskie zdjęcia naszego księżyca? Przecież oni powinni nam pokazać ziarnko piasku na księżycu, zakładając, że Księżyc ma piasek... Cieszę się, że widzisz to zwiedzenie. :-D Jest to niesamowite, bo poprzez poznanie tego zwiedzenia moja wiara stała się jeszcze silniejsza, bo teraz mamy te wszystkie "dowody" na istnienie Boga, których tak bardzo wszyscy szukają. Pozdrawiam serdecznie, Zostań z Bogiem,
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2014, 21:38 przez Nina Nicole, łącznie zmieniany 1 raz.


"Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Wasz przeciwnik, diabeł, krąży jak ryczący lew i szuka, kogo by tu pożreć. Mocni wiarą stawiajcie mu opór." Piotra 5:8
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 wrz 2014, 21:35

O matko, właśnie oglądam jeden z tych filmików o Ziemi-Dysku. Konkretnie - o lotach międzynarodowych:
http://www.dailymotion.com/video/x1natr ... _lifestyle
I... brak mi słów ;-). Autor ogląda trasy na płaskiej mapie, która jest (niedoskonałym) odwzorowaniem sfery i dziwi się, że są zakrzywione. Oczywiście, że są i tym razem weryfikacja jest ultra-prosta: wystarczy wziąć... globus... i zobaczyć, że lot z Japonii na Skandynawię czy z Europy do LA faktycznie wygląda, jak wygląda. Jeśli pozostałe filmy są na tym poziomie, to ja już nie mam o czym pisać.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 wrz 2014, 21:41

fauxpas pisze:Teoria łatwa do sprawdzenia, zwolennicy Dysku powinni zrzucić się na prywatny odrzutowiec ;-).

Teoria jest sprawdzalna i sprawdzona, np. niesfingowane loty wysokościowe balonem.
Płasko, płasko, płasko... nic się nie zakrzywia!

fauxpas pisze: Na jakim poziomie możemy dyskutować, jeśli każdy dowód odrzucasz jako sfingowany, a sama podajesz jedynie teoretyczne modele i to nie do końca poprawne (np. Słońce, którego światło magicznie nie oświetla całego Dysku)? Napisz, proszę:
1. Jaki dowód Cię zadowoli, czego oczekujesz;
2. W jaki sposób można podważyć Teorię Płaskiej Ziemi?
Bez tego chyba dalej nie pójdziemy.

Obejrzę któryś proponowany przez Ciebie filmik dziś lub jutro.
Co do celu konspiracji: i co z tego, że naukowcy chcą eksplorować wszechświat? I w jaki sposób taka eksploracja "zmieniła religie"? Na przykład, co ze mną jest nie tak w tej materii, jeśli wierzę, że Ziemia jest (mniej więcej) kulista?


Nie jest jeszcze źle, jeśli wierzysz w Boga, który stworzył kulistą ziemię.
Jest źle, jeśli wielki wybuch/ewolucja/ziemia jako nieznaczący pyłek we wszechświecie wypatroszyły z wiary w Boga, który jest w niebie, na zasadzie "wierzyłem, póki nie zmądrzałem/dorosłem" itp

Naprawdę uważasz, że geocentryczny model nie każe brać Boga jeszcze bardziej poważnie? To bez znaczenia?

Pierwszego dnia została stworzona ZIEMIA, 3 dnia rośliny, 4 dnia słońce, księżyc i gwiazdy... Gdzie w tym sens przy heliocentrycznym modelu?


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 wrz 2014, 21:48

Anmarivero, poproszę o odpowiedź:
1. Jaki dowód Cię zadowoli, czego oczekujesz;
2. W jaki sposób można podważyć Teorię Płaskiej Ziemi?

Uważam, że opis stworzenia w Księdze Rodzaju odpowiada prawdzie i chwała Bogu za to.



Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości