Wykluczenie z Kościoła

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Kontaktowanie:

Wykluczenie z Kościoła

Postautor: Efendi » 08 maja 2014, 16:06

Odkad chodze do kosciola takiej sytuacji nie było, ale wiem ze zdarzyło sie wczesniej ze ktos zostal wykluczony. Ale tak naprawde to ja nie wiem na czym to polega? Czy osoba zostaje wykluczona ze zboru czy z kosciola? Za co mozna zostac wykluczonym i czy mozna zostac przyjetym ponownie? I czy wykluczanie praktykuja wszystkie koscioly protestanckie? bo np. z kosciola katolickiego mozna chyba jedynie byc ekskomunikowanym ale jak to wyglada w roznych kosciolach i denominacjach protestanckich?

sibela
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 13 cze 2015, 21:59

u nas tez takiej sytuacji nie bylo. Ciekawa jestem czy mamy w statucie taka mozliwosc hmmm, musze poczytac

Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Imperator
wyznanie: Prezbiterianizm
O mnie: PhD
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 13 cze 2015, 22:08

Vrijer pisze: I czy wykluczanie praktykuja wszystkie koscioly protestanckie?

Dyscyplina koscielna to jeden z trzech elementow biblijnego kosciola.

Cechy służące rozpoznaniu prawdziwego Kościoła to: wykład czystej doktryny Ewangelii; jasne sprawowanie sakramentów, jak to zostało ustanowione przez Chrystusa; praktykowanie dyscypliny w karceniu grzechu; czyli pokrótce - zarządzanie wszystkim zgodnie z nieskalanym Słowem Bożym, odrzucanie wszystkiego z nim sprzecznego i rozpoznanie Jezusa Chrystusa jako jedynej Głowy Kościoła.

Nie dzialo sie w kosciolach do jakich chodzilem, bo nie bylo dzieki Bogu potrzeby. Znam przypadki z innych.

Rozdział 30. Kary kościelne

I. Pan Jezus, król i głowa swojego Kościoła, ustanowił władzę dostojników kościelnych niezależną od urzędników świeckich.

II. W ręce tych dostojników oddane zostały klucze do Królestwa Niebieskiego, dzięki czemu posiadają moc powstrzymywania i odpuszczania grzechów, zamykania królestwa przed zatwardziałymi za pomocą Słowa i potępienia. Szczerze żałującym otwierają Królestwo ponownie głosząc Ewangelię i zwalniając od potępienia.

III. Potępienie konieczne jest do nawrócenia grzeszych braci, niedopuszczenia, aby inni grzeszyli, ochrony czystości i honoru Chrystusa oraz świętego wypełniania Ewangelii. Potrzebne są też, aby nie dopuścić do gniewu Bożego, który sprawiedliwie dotknąłby Kościół, gdyby przymierze doznało profanacji przez notorycznych i upartych grzeszników.

IV. Dla osiągnięcia celu, dostojnicy kościelni winni działać przez upomnienie, zawieszenie od uczestnictwa w Wieczerzy Pańskiej na rok, oraz przez wyłączenie z Kościoła w zależności od natury przestępstwa i win osoby.

Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Czekoladowy
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 13 cze 2015, 22:43

Ja spotkałem się z "wykluczeniem ze społeczności" w Kościele Chrystusowym. Przede wszystkim polegało to na formalnym wykreśleniu z listy członków, a spowodowane było tym, że pewne osoby przestały przychodzić do kościoła i nie chciały utrzymywać kontaktu z członkami zboru mimo wielokrotnych próśb.

sibela
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 14 cze 2015, 09:37

wlasnie zerknelam w statut i u nas jest opcja wykluczenia tak jak Czekoladowy pisze osob, ktore nie biora udzialu w zyciu spolecznosci. Oczywiscie nie robi sie tego ot tak tylko rozmawia wczesniej z bratem lub siostra. Jednym z powodow tego jest, ze my placimy za te osoby skladke do kosciola. Nie pamietam aby to mialo u nas miejsce.

kontousunięte1
wyznanie: Brak_denominacji
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 14 cze 2015, 10:19

Ja też się spotkałam z wykluczeniem,a właściwie zawieszeniem. Też nie "ot tak",ale było to za pijaństwo i coś jeszcze /w rodzinie/.

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 14 cze 2015, 16:42

Na serio piszecie z tym wykluczeniem za niechodzenie?? Ja nie chodze od dawna do KZ-u a jeszcze mnie nei wykluczyli

Awatar użytkownika
Czekoladowy
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 14 cze 2015, 17:15

Nie wszędzie jest tak samo. W tamtym Kościele Chrystusowym nie było to za samo niechodzenie i brak jakiegokolwiek udziału w kościele ale także z powodu odrzucania wielu prób kontaktu, propozycji spotkania itd. Po prostu osoby stwierdziły, że już nie będą przychodzić do kościoła i nie chciały tej sprawy wyjaśnić, czy nawet powiedzieć tego wprost, uznały, że mają kościół gdzieś. To w sumie po co ktoś taki ma być formalnym członkiem? Jak będzie chciał, to niech przyjdzie jako sympatyk.

Myślę, że to "wykluczenie", to nie takie samo wykluczenie, jakie znamy z 1 Kor.

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 14 cze 2015, 20:03

Czekoladowy, No chyba ze tak. Takie chyba w sumie bardziej zawieszenie niz wykluczenie jak to okreslila kontousunięte1. Na wykluczenie to chyba trzeba sobie bardziej zasluzyc :evil:

sibela
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 14 cze 2015, 20:34

po co komu martwe duszyczki w kartotece za ktore jeszcze trzeba zaplacic skladke

Mysle, ze kazdy jest na tyle dorosly, ze jak nie chce brac udzialu w zyciu spolecznosci to moze powiedziec "Do widzenia".

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”