Avatarki

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Avatarki

Postautor: Zbyszekg4 » 28 mar 2013, 12:08

Jeśli czasem ktoś pomyślał, że chciałby mieć fajnego avatara, ale nie wie skąd go pobrać, to zapraszam do zapoznania się z dwoma setkami obrazkowych propozycji: KLIKNIJ
Pobrane z Teksty biblijne na każdy dzień roku

Tak przy okazji, to TUTAJ prawie co dzień nowa tapeta biblijna lub obrazek z duchowym przesłaniem...

Zapraszam! :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 28 mar 2013, 13:05

Czy właściciel http://tekstybiblijne.blogspot.com/ wyraził zgodę na skopiowanie tych avatarów na Twojego chomika i ich rozpowszechnianie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 mar 2013, 14:15

Rembov pisze:Czy właściciel http://tekstybiblijne.blogspot.com/ wyraził zgodę na skopiowanie tych avatarów na Twojego chomika i ich rozpowszechnianie?

Czy na w/w stronie widzisz zakaz kopiowania zamieszczonych tam treści?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 28 mar 2013, 15:03

Brak zakazu nie oznacza, że prawa autorskie przestają obowiązywać i wolno bez pytania kopiować i rozpowszechniać cudze prace. W ustawie o prawie autorskim nie ma bowiem zastrzeżenia, że nie wolno kopiować cudzych dzieł w celu dalszego nieograniczonego rozpowszechniania wyłącznie wtedy, kiedy autor sobie to zastrzeże.

W chwili obecnej, ponieważ folder jest ogólnie dostępny dla każdego internauty, naruszasz prawo. Wolno bowiem skopiować i udostępnić czyjąś pracę wyłącznie na swój prywatny użytek oraz dla grona osób będących z tobą w jakiś sposób związanymi (znajomi i rodzina).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 mar 2013, 15:36

Rembov pisze:Wolno bowiem skopiować i udostępnić czyjąś pracę wyłącznie na swój prywatny użytek oraz dla grona osób będących z tobą w jakiś sposób związanymi (znajomi i rodzina).

Wobec tego nigdy nie cytuj z jakiegoś dzieła dostępnego w sieci i nie wklejaj tu na forum!

Napisałem do własciciela strony o której mowa, ale nie przypuszczam, aby miał cos przeciwko m.in. darmowej reklamie jaką mu robię.
Po drugie, chrzescijanie powinni mieć inną mentalność niż sucha litera prawa- często głupiego- i nie bronic ludziom dostępu do Słowa Bożego!

Rembov pisze:W ustawie o prawie autorskim nie ma bowiem zastrzeżenia, że nie wolno kopiować cudzych dzieł w celu dalszego nieograniczonego rozpowszechniania wyłącznie wtedy, kiedy autor sobie to zastrzeże.

Szkoda, że twórcy tego prawa nie uwzględnili czegoś, co obowiązuje w prawie karnym - zasada domniemanej niewinności - i nie zarezerwowali zasady domniemanej zgody... (taka zasada np. jest w przypadku śmierci: ktoś kto nie zastrzegł tego, jest domniemanym dawcą organów; szkada, że tej zasady się raczej nie stosuje w praktyce- było by więcej ludzi po udanym przeszczepie, i więcej miejsc w szpitalach...)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 28 mar 2013, 15:53

Czy mogę legalnie umieścić na Chomiku materiały, które znalazłem w Internecie?

Sam fakt, iż jakieś pliki można znaleźć w Internecie, nie znaczy jeszcze, iż można je legalnie rozpowszechniać. Dany plik mógł zostać gdzieś rozpowszechniony bez zgody twórców, mogło być też tak, że autor chce rozpowszechniać plik za darmo, ale np. tylko ze swojej strony internetowej. Plik znaleziony bez żadnej informacji o licencji możemy umieścić na Chomiku tylko, jeśli mamy uzasadnione powody by domniemywać, że pomimo braku stosownej informacji otwarta licencja została jednak udzielona, a jej warunki pozwalają na rozpowszechnianie pliku - najlepiej jest się jednak upewnić, kontaktując się w tej sprawie z autorem lub innym podmiotem będącym licencjodawcą.
http://chomikuj.pl/OchronaPrawAutorskich.aspx

Mam uzasadnione powody, aby domniemywać zgodę bo nie przypuszczam, aby wolą chrześcijan było zabranianie rozpowszechniania treści biblijnych!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości