Cyrk i inne ludzkie "rozrywki"

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Cyrk i inne ludzkie "rozrywki"

Postautor: Terebint » 16 sie 2008, 14:21

Nie wiedziałem, gdzie to zamieścić ale myślę, że to ważne:

http://pl.youtube.com/watch?v=N8U9dw-9U4E

Uwaga! Film jest naprawdę wstrząsający... :( :( :(

Miejsce zwierząt jest w ich prawdziwym domu - w dziczy...

Jeżeli należycie do "NK" możecie dołączyć do profilu: http://nasza-klasa.pl/profile/15373102


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 18 sie 2008, 00:40

Terebint pisze:Jeżeli należycie do "NK" możecie dołączyć do profilu

? ale po co ?
zwierzeta sa po to aby je lapac, zabijac i zjadac:
2 Piotr. 2:12 pisze:...nierozumne zwierzęta, które z natury są po to, by je łapano i zabijano

zatem jestem ZA POLOWANIEM na slonie - jesli jest to z korzyscia dla ludzi
Dz.Ap. 10:12-13 pisze:...wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie. I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz!

film ciekawy - ale ani wazny, ani zwiazany z wartosciowymi www - raczej dokladnie odwrotnie


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 18 sie 2008, 09:59

Szok. :-? :?: :?: Czy każdy chrześcijanin tak uważa??


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 sie 2008, 10:37

Terebint pisze:Szok. :-? :?: :?: Czy każdy chrześcijanin tak uważa??
He nie da sie wypowiedziec za wszystkich
Ja powiem ze jestesm za ale z granicami.
Granica jest niszczenie ziemi i wyniszczanie gatunkow.
Nalezy tak z wszystkigo korzystac by nie niszczylo ziemi i wlasnie nie powodowalo wyniszczenia gatunkow


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 18 sie 2008, 19:56

Haereticus już to napisałem na poprzednim forum, ale napiszę i tutaj.

Jesteście chrześcijanami, a więc u Was to naturalne, że macie w dupie wszystkich innych, niż Wy sami...


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 sie 2008, 20:22

Mocne słowa. W szczególności to jedno uznawane często za wulgarne. Osobiście się z Tobą oczywiście nie zgadzam chociażby dlatego, że mam jedną przecznicę do stołówki dla bezdomnych prowadzoną przez Baptystów (i jest to jedna z prężniej działających tego typu stołówek w moim mieście).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 20 sie 2008, 12:21

Terebint pisze:jesteście chrześcijanami, a więc u Was to naturalne, że macie w dupie wszystkich innych, niż Wy sami...

waść masz chyba osobliwą definicję "chrześcijanina" przyswojoną...


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 20 sie 2008, 15:17

Terebint pisze:Haereticus już to napisałem na poprzednim forum, ale napiszę i tutaj.

Jesteście chrześcijanami, a więc u Was to naturalne, że macie w dupie wszystkich innych, niż Wy sami...


Tutaj przegiąłeś kolego...
Jestem przekonany że każdy odrodzony chrześcijanin jest przeciwko niepotrzebnemu męczeniu zwierząt. W krajach wysokorozwiniętych prawo chroni zwierzęta, a jaki mamy wpływ na złe traktowanie zwierząt w krajach trzeciego świata?
A że nie wynaleziono jeszcze całkowicie bezstresowych i bezbolesnych metod uboju... :-?
W ST Bóg kazał zabijać zwierzęta na ofiarę i to w dosyć przykry sposób - miały mieć podcięte gardła i miały się całkowicie wykrwawić...
Chcesz osądzać Boga?


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 24 sie 2008, 16:25

Jak napisałem nigdy cyrku nie lubiłem, zanim nawet sobie uświadomiłem jak tam są traktowane zwierzęta. Kogo może rozśmieszać słoń na piłce, albo dumny lew kajający się pod batem tresera?

Hae, podał przykład o jakichś eko-maniakach. A więc teraz wychodzi na to, że wszyscy proekologiczni są po prostu źli... Dlaczego? Dlatego, że tak stwierdził Hae. :-?

A tak, aby trochę ureligijnić temat:

Apelują do papieża o zmianę ubioru

Włoskie stowarzyszenie obrońców zwierząt Aidaa zebrało już 4000 podpisów pod apelem, w którym domaga się, by papież Benedykt XVI zrezygnował z gronostajowego futra zdobiącego część papieskich szat.

Od umieszczenia apelu 14 sierpnia w internecie zebrano już 3 963 podpisów osób i stowarzyszeń z około 50 krajów - poinformował przewodniczący Aidaa, Lorenzo Croce.

Odpowiedzieli głównie Włosi, potem Hiszpanie i Brazylijczycy. 57 procent sygnatariuszy to kobiety.

- Mamy nadzieję zebrać 10 tysięcy podpisów do końca września, kiedy przekażemy naszą petycję do Watykanu - powiedział Croce.

Stowarzyszenie w swoim piśmie do papieża wyraża nadzieję, że "wcześniej czy później dojdzie do tego aktu miłości do zwierząt, które w Biblii nazywane są stworzeniami bożymi".

Benedykt XVI od wyboru go na stolicę Piotrową przywrócił niektóre tradycyjne zwyczaje liturgiczne.

Powróciły m.in. papieska zimowa mozetta (inaczej mucet) - krótka pelerynka z czerwonego aksamitu obszyta gronostajami i lamowane ich białym futerkiem zimowe nakrycie głowy - camauro. To tradycyjne nakrycie głowy papieży, noszone od XII wieku. Przed Benedyktem XVI ostatnim papieżem, który się w nim pojawiał, był ponad 40 lat temu Jan XXIII. onet.pl

Akurat Benedykt XVI jest lubianym przeze mnie papieżem (mimo, że konserwatysta), ale i tu się zgadzam z "eko-maniakami".


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 24 sie 2008, 16:57

Terebint, u większości chrześcijan - których znam osobiście - trudno jest znaleźć chociaż odrobinę empatii wobec zwierząt czy wiedzy na temat ekologii. Sam byłem świadkiem jak pastor zielonoświątkowy z ambony drwiącym głosem kpił z ludzi którym na sercu leży dobro planety twierdząc że "chcą ratować jakieś tam lasy w Amazonii" i przeciwstawił im ten werset z Biblii :

"Spójrzcie na ptaki niebieskie, że nie sieją ani zna, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz niebieski żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?" (Mat. 6,26).

A kazanie było o tym że należy zaufać Panu i nie bać się o przyszłość bo On zadba o nasze potrzeby ... :roll:


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 24 sie 2008, 21:30

Hallers, ale czy to Twoim zdaniem jest normalne? Równie dobrze mógłby zachęcać, aby nie chodzić do pracy, bo Bóg się o nas zatroszczy. Albo nie sprzątać w mieszkaniu, bo przecież jesteśmy ważniejsi niż ptaki. A przecież nasza planeta to nasz wspólny dom, o który należy dbać, w tym o bardzo wrażliwy eko-system, który poprzez działalność człowieka powoli zaczyna się chwiać w posadach.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości