Zwiedzenie

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zwiedzenie

Postautor: Zbyszekg4 » 30 maja 2015, 14:06

Warty poznania blog na temat współczesnych zwiedzeń w chrześcijaństwie: http://zwiedzenie.blogspot.com/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 30 maja 2015, 14:16

Czekam kto pierwszy nazwie autora bloga zwodzicielem.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 30 maja 2015, 14:41

A jednak nie jestem jedyna osoba ktora ma podobne pzremyslenia na temat dzisiejszego kosciola. Niestety w dzisiejszych czasach najlepiej modlic sie w domu w niedziele niz pojsc na pranie mozgu do "nowego kosciola".


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 30 maja 2015, 14:50

PJMM

nie trzeba wylewać dziecka z kąpielą, to ze bywają nauki zwodnicze
autorstwa niektorych osoob
to nie znaczy ze nic innego nie ma w zborach, Kosciolach, oprocz
wilków w owczej skórze.

Czasami głosiciele serwują naukę trudną , ale ku przemianie wewnętrznej
Mysle ze chęci poszukiwania tego typu nauki akurat Tobie troche brakuje
myslenia typu "czym moglby mnie Bog zaskoczyc, czym złamać "

Bo nie chce być 'uczepliwy ' ale powtarzam poraz kolejny
uznajesz za wartosciowe jedynie to, co chcesz usłyszeć.
W swoim wątku dałaś tego namacalny wyraz.
Niejako wyprorokowalem Twoją reakcje =P :clap:

Wg Ciebie wątek jest wartościowy tylko pytanie czy ze względu na treśc, czytylko dlatego ze utwierdził w Twoich przekonaniach? :oops:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 30 maja 2015, 18:04

Navi. Powiem tak, uwarzam cie za heretyka i twoje zdanie na temat czegokolwiek zwiazanego z wiara nie interesuje mnie tak jak zdanie muzulmanina czy scjentologa. Po prostu wychodzi mi drugim uchem. Akurat ty jestes potwierdzeniem wszystkiego tego co pisze na forum od dawna. Ty ktory tlumaczysz Pisma wedlug wlasnego widzimisie, uznajesz poligamie i wybierasz sobie przykazania z zakonu Mojzeszowego ktore ci pasuja jestes typowym tworem nowego kosciola. Nie wiem, czy zauwarzyles ale ignoruje cie wiec nie musisz mi nawet odpowiadac, bo unikam nieowocnych rozmow z falszywymi bracmi a przede wszystkim konfliktow w ktore takie rozmowy sie przeradzaja. Idz prorokuj w Jahwistanie albo u modalistow i antytrynitarianow, bo jak bede chciala posluchac madrych slow to na forum nie brak braci ktorzy maja cos wartosciowego do powiedzenia.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 30 maja 2015, 22:14

i to tym mowie, Bóg bedzie kosił jak skalpel, to boli i słychać już krzyk rozpaczy
czyli atak na kogoś kto wskazuje lekarza - to typowy objaw
niektorzy właśnie tak atakują nawet tych ktorzy chcą wskazać sam kierunek,
a co mowić gdyby usłyszeli głos samego lekarza dusz jakim jest Chrystus.
:cry:
Mowie Ci z tego miejsca
Gdy chcesz na prawde poznac Pana musisz prawie wszystko to czego dowiedziałaś sie do tej pory
wyrzucić do kosza i chciec poznać na nowo.
Bo Bóg jest ponad ludzkimi doświadczeniami , ktorymi sie kierujesz, a nie z nich wynika.
Prowadzi niejako trzecią drogą
Sprawdź np tutaj [sprawa spozywania mięsa ofiarowaną Bożkom]:
http://www.nonpossumus.pl/ps/1_Kor/8.php
Św. Paweł natchniony przez Ducha Świętego wcale nie mowi ''spożywajcie sobie dowoli''
albo ''nie wolno wam spożywac nigdy"
tylko właśnie prowadzi trzecią drogą.
Szukać jej i ją znaleść w każdej sprawie swojego życia, to jest to czego każdemu człowiekowi trzeba .

nie musisz mi nawet odpowiadac


Jak nie chcesz nie musimy rozmawiać, bo z mojej strny misja wykonana
Ziarno zasiane .
i albo Duch święty podleje i zacziesz naprawdę poszukiwać Pana Boga,
albo nie i nadal bedziesz żyła w religijnym matrixie , w ktorym to
Ty jesteś centrum a nie Pan Bog.
To nie jest kwestia wiary czy niewiary w dogmaty, to jest kwestia
kto w Twoim chrześcijanstwie jest Bogiem , Ty czy Bóg
Jak narazie Ty.

Mimo oschłych i nieprawdziwych słow pod moim adresem
życze Ci tego pierwszego scenariusza i zwycięstwa :]
Na dziś dzień pozostaje mi modlitwa za Ciebie :heart:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 31 maja 2015, 11:08

Wiesz. Nie gniewam sie na Ciebie, bo widze ze jestes sympatycznym mezczyzna nawet jesli niektore twoje wpisy brzmialy w moich uszach jakbys nie bardzo lubil kobiet. Moze miales dobre zamiary, ti juz Pan zna twoje serce.

Navi, moj drogi. Promujesz cos w czym ja siedzialam na dlugo przed Toba i dlatego mnie nie przekonasz, bo ja juz ruch "Torah observant", "Mesjanski judaizm" mam za soba. To jest zwiedzenie. Nie jestesmy pod Prawem, pisze czarno na bialym. Podalam ci wersy i KAAN rowniez. Mysle ze on sam pozamiatal juz w tym temacie i nie ma czego tu dodawac. Ja siedzialam w tej herezji, w roznych jej odlamach i to co mowisz nie jest dla mnie jakims wielkim obajwieniem. Ja sluchalam rabbiego Itzhak'a Shapira'y, pozniej pewnego youtube'owego samozwanczego proroka Zachary'ego Bauer'a. Ja na pocztaku zaczelam od szabatu i koszernego jedzenia w stylu karaite. Pozniej zaczelam juz sluchac ortodoksyjnych rabbinow i przestrzegac Tory wedlug Talmudu. I to wlasnie wtedy nastapil przeblysk, bo wtedy zrozumialam ze wcale nie przestrzegam Tory i po prostu sie osmieszam.

Ty przestrzegasz Tory? Bo mi sie wydaje ze ty nauczasz czegos wedlug czego sam nie zyjesz, czyli jestes hipokryta. Poza byciem poligamista, jakich praw tak naprawde przestzregasz? Rozumiem ze nie jesz swini, ani owocow morza ani niedozwolonych ryb takich jak wegorz, no i nie spozywasz krwi? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze w prawie kazdym produkcie znajdziesz sladowe ilosci swini. Musisz zrezygnowac z zelatyny, pasztetow i wiekszosci wedlin bo nigdy nie wiesz w ilu procentach wystepuje tam wieprzowina. Nawet w wedlinie kurczakowej jest czesto sladowa ilosc wieprzowiny. To samo z wolowa wedlina. I zastanawia mnie czy koszerujesz mieso (znaczy sie wkladasz je na godzine do soli zeby wyplynela krew zanim je spozyjesz, bo to mieso ktore masz na rynku nie jest zabijane wedlug regul Tory i znajduje sie tam krew. I czy w Yom Kippur bierzesz sobie wolne? I w jaki sposob obchodzisz szabat? Widzisz, do ruchu ktorego ty nalezysz nie naleza zadni Zydzi. Zydzi zazwyczaj naleza do ruchu do ktorego ja nalezalam czyli do tego ktory stosuje sie do Talmudu ( co to tez jest hipokryzja bo gdyby faktycznie sie stosowali odrzuciliby Pana Jezusa ktorego Talmud potepia). Dlaczego Zydzi naleza do tego drugiego odlamu? Dlatego ze gdy znasz jezyk hebrajski to bedziesz wiedzial ze nie da sie stosowac do Tory w dzisiejszych czasach bez pism dodatkowych. Masz w Torze 613 przykazan z ktorych wiekszosc nie ma zadnego sensu. Po prostu nie wiesz jak ich masz przestrzegac bo nie ma tam zadnych konkretnych wskazowek. Dlatego Zydzi ktorzy uznali Pana Jezusa byli prowadzeni przez Ducha Swietego az do czasu spisania Nowego Testamentu, ktory objasnia nam czym tak naprawde Tora byla. Oni nie potrzebowali tlumaczyc Tory bo Mesjasz im ja wytlumaczyl i wprowadzil nowy porzadek. Zydzi ktorzy odrzucili Pana Jezusa napisali sobie Talmud bo po zburzeniu Swiatyni, bez Mesjasza, i po rozproszeniu po calym swiecie nie dalo sie stosowac do Tory.

Z reszta, zaloze temat i umieszcze pewna wypowiedz ortodoksyjnego rabina ktory sciagnie cie bardzo szybko spowrotem na ziemie i sam zobaczysz jak godne politowania jest to czego nauczasz.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 maja 2015, 12:03

Navi, moj drogi. Promujesz cos w czym ja siedzialam na dlugo przed Toba i dlatego mnie nie przekonasz, bo ja juz ruch "Torah observant", "Mesjanski judaizm" mam za soba. To jest zwiedzenie

Bajki opowiadasz :roll:
Navi nie potepia poligami ale nie glosi ZM.
Glosi jak KK :roll:
Musisz zrezygnowac z zelatyny, pasztetow i wiekszosci wedlin bo nigdy nie wiesz w ilu procentach wystepuje tam wieprzowina

Dobrze by bylo :)

Najbardziej znane biblijne prawa nt. zdrowia jasno rozróżniają mięso zwierząt na czyste i nieczyste, oraz na te, które są dopuszczalne do jedzenia i te, które jeszcze nie są. Współcześnie większość ludzi (nawet teologów!) nie rozumie - nawet z medycznego punktu widzenia - tych instrukcji! Współczesna nauka pomija biblijne prawa dietetyczne, argumentując, że były to jedynie przepisy obowiązujące w Starym Testamencie i dlatego dziś nie mają już zastosowania. Jakkolwiek, z różnych przyczyn - nawet fantastycznych - ignorowano podział zwierząt na czyste i nieczyste, to jednak dzisiaj, na początku XXI wieku ponownie odkrywamy, że zwierzęta przenoszą choroby niebezpieczne dla człowieka.
W rzeczywistości, te same zwierzęta nieczyste wymienione w Piśmie Świętym wciąż posiadają choroby pasożytnicze, które są nadal niebezpieczne dla współczesnego człowieka. Czystymi zwierzętami lądowymi są przeżuwacze, zwierzęta wypasane, takie jak bydło, owce, jelenie i łosie, które żywią się trawą, której człowiek nie może przemienić w mięso, a może strawić mięso tych zwierząt. Większość mięsożernych zwierząt nieczystych lub padlinożernych to te, które mogą przenosić niebezpieczne choroby dla ludzi. Ryby czyste to te, które mają płetwy i łuski. Nieczyste organizmy wodne, takie jak małże i ostrygi to tzw. filtratorzy, którzy oczyszczają wodę, a przez to koncentrują w swoich tkankach trujące substancje patologicznych bakterii i wirusów. Spożywanie ostryg można by porównać do jedzenia worka odkurzacza - aż strach pomyśleć o koneserach tych smaków! Kraby i homary to padlinożercy zjadający martwe odpady na dnie zbiorników wodnych. Większość ptaków drapieżnych jest nieczystych lub padlinożernych.


http://www.niedziela.pl/artykul/59967/n ... nosci-cz-2

Ty przestrzegasz Tory? Bo mi sie wydaje ze ty nauczasz czegos wedlug czego sam nie zyjesz, czyli jestes hipokryta. Poza byciem poligamista, jakich praw tak naprawde przestzregasz?


8 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!"

Co nie oznacza ze reszta przykazan jest zla czy tez zostala zniesiona bo Zydzi dalej powinni je wypelniac.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 31 maja 2015, 12:39

Współczesna nauka pomija biblijne prawa dietetyczne, argumentując, że były to jedynie przepisy obowiązujące w Starym Testamencie i dlatego dziś nie mają już zastosowania.


Jak ktoś nie je mięsa, bo uważa, że jest niezdrowe to ok (więcej dla mnie :-) ), a jak ktoś nie je, bo Zakon zabrania, to powinien przestrzegać całego Zakonu, to normalne.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 31 maja 2015, 12:43

PanJestMocaMoja chyba pomyliłas postaci, bo ja nie głoszę tego co napisałaś,
nie kieruję się talmudem, ani nawet nie jem koszernie (choć wieprzowine staram sie rzadko
lub wcale)
Ogolnie to wskazania Jezusa sa moim talmudem ;)
Zreszta nieważne. Nie wiem czemu przypisałaś mi poglądy o ktorych nigdy nie pisałem

Ja tylko mowie co jest grzechem wg. Pisma, a co nie jest i zostało
niejako do Pisma włożone, takim przypadkiem jest właśnie zakaz poligamii;

I tyle.


Ty przestrzegasz Tory? Bo mi sie wydaje ze ty nauczasz czegos wedlug czego sam nie zyjesz, czyli jestes hipokryta.


Poczytaj wczorajszy Shoutbox, tam Rethel miedzy wierszami wyjaśnia w jaki sposob człowiek - ale nie Żyd
powinien przestrzegac Prawa Bożego.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 31 maja 2015, 13:43

navi31 pisze:Poczytaj wczorajszy Shoutbox, tam Rethel miedzy wierszami wyjaśnia w jaki sposob człowiek - ale nie Żyd
powinien przestrzegac Prawa Bożego.

Prosze cie Navi... Rethel niech lepiej zapisze sie na intensywny kurs z jezyka hebrajskiego zanim napisze cos na temat Tory, bo sie po prostu osmiesza. Tak z reszta jak i Janek. Niech pojdzie do jakiegokolwiek rabina i opowie mu te faramzony, niech sie Zydzi troche posmieja bo nie maja za wiele radosci :)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 maja 2015, 13:53

Z czego by sie smiali?Ja za "farmazony" dostalem warna :( O widze ze temat szkrobnelas :) Dobra ewakuuje sie z tego tematu.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 31 maja 2015, 13:53

A i jeszcze jedno. Prosze cie Jenake wytlumacz mi ten fragment. List do Galatow 2:

(11) Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. (12) Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. (14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?

Dlaczego Piotr zyl jak poganin? Zauwarz ze Piotr byl jednym z uczniow Pana Jezusa. Podobno zasady ktore podales tyczyly sie tylko poganow, a jednak Piotr bedac Zydem sam nie stosowal sie do Tory.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 31 maja 2015, 14:15

PanJestMocaMoja pisze:A i jeszcze jedno.

Wpakowalem sie :roll:

Prosze cie Jenake wytlumacz mi ten fragment. List do Galatow 2:

(11) Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. (12) Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę. (14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?

Dlaczego Piotr zyl jak poganin? Zauwarz ze Piotr byl jednym z uczniow Pana Jezusa. Podobno zasady ktore podales tyczyly sie tylko poganow, a jednak Piotr bedac Zydem sam nie stosowal sie do Tory.


Acha czyli tam wedlug ciebie jest napisane ze Piotr byl bezboznikiem i lamal sobie przykazania ? :roll: Podobne zarzuty kiedys wrogowie chrzescijanstwa kierowali w strone Szczepana,Pawla a nawet Jezusa.Ty przez swoja wrogos do Tory robisz nieswiadomie to samo.Jezus tez grzeszyl uzdrawiajac i gloszac "grzesznikom" ?


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 31 maja 2015, 14:28

Janek pisze:Acha czyli tam wedlug ciebie jest napisane ze Piotr byl bezboznikiem i lamal sobie przykazania ?


Nie, wedlug mnie pisze tam ze po smierci Pana Jezusa i Jego zmartwychwstaniu Piotr byl pod nowym Prawem, Prawem nowego arcykaplana. Dlatego nie stosowal sie do Tory, a wtedy kiedy sie stosowal robil to tylko ze wzgledu na Zydow, za co skarcil go publicznie Pawel. Wiec nie byl bezboznikiem, ale apostolem Nowego Przymierza.



Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości