Jahwistan - Rethel wita i zaprasza :-)

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jahwistan - Rethel wita i zaprasza :-)

Postautor: Rethel » 08 maja 2015, 17:56

Obrazek


Witam serdecznie wszystkich po długiej nieobecności :-)

Jak w tytule wątku podałem, zapraszam na moją stronę.
Powoli się rozkręca, z oporem, ale jednak idzie do przodu.

Z przykrością muszę zaznaczyć, ze nie będzie tam
żadnych szokujących sensacyj ni epokowych odkryć. :roll:

Podaję link: http://jahwistan.org/

Zapraszam również do polubienia mojej strony na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Rethel-z ... 0688155854

Oraz do grona znajomych: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009551763392

Staram się tam systematycznie umieszczać krótkie wpisy na
tematy mniej istotne, a jednak na tyle ważne by o nich pisać.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam. :-)


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 maja 2015, 18:02

Rethel, jesteś katolikiem nie uznającym Trójcy (zielony nick) i nie oddanym kultowi maryjnemu (najnowszy wpis na Twoim blogu)?!?
Poczekaj, poczekaj... ktoś tu zaraz przyjdzie i Ci da!! :lol:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 08 maja 2015, 18:04

Yarpen Zirgin mi nie straszen... ;-)


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 08 maja 2015, 18:52

Vrijer pisze:Ciekawe czy Rembov juz to widział :lol:

To właśnie jego miałem na myśli... że przyjdzie i da Rethelowi...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 09 maja 2015, 21:33

Zbyszekg4 pisze:To właśnie jego miałem na myśli... że przyjdzie i da Rethelowi...


I co, ni mo go... :roll:


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2015, 21:39

Rethel pisze:I co, ni mo go... :roll:

No to się ciesz, chopie :lol:
Ale tak serio: jaki z Ciebie katolik, skoro odrzucasz wiarę w Trójjedynego Boga??! Nie rozumiem tego- możesz mi to wyjaśnić...
Jeśli - jak podajesz - reprezentujesz Kościół Katolicki, to zapewne inny niż ten, do którego należy Rembov; jak to mamy rozumieć, tę Twoją przynależność??...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 09 maja 2015, 21:52

Zbyszekg4 pisze:
Rethel pisze:I co, ni mo go... :roll:

No to się ciesz, chopie :lol:
Ale tak serio: jaki z Ciebie katolik, skoro odrzucasz wiarę w Trójjedynego Boga??! Nie rozumiem tego- możesz mi to wyjaśnić...
Jeśli - jak podajesz - reprezentujesz Kościół Katolicki, to zapewne inny niż ten, do którego należy Rembov; jak to mamy rozumieć, tę Twoją przynależność??...


Jak byłem mały to mnie tam zapisano. Ergo jestem katolikiem. :D
A... i oczywiście uważam KK za prawdziwy kościół założony przez Jezusa... ;P
Co wcale nie oznacza, że tryskają tam źródła prawdy nieskażonej... :oops:


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2015, 21:54

Rethel, niezły kpiarz z Waćpana; raczej serio Waszmości nie będę zatem traktował... Gudbaj (jak mawiają Czesi znający angielski)
:papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 09 maja 2015, 21:56

Zbyszekg4 pisze:Rethel, niezły kpiarz z Waćpana; raczej serio Waszmości nie będę zatem traktował... Gudbaj (jak mawiają Czesi znający angielski)
:papa:


A jakie tu kpiny widzisz? :O

1. Zostałem ochrzczony w KK.
2. Ma on sukcesję do I wieku.
3. Popadł jednak w odstępstwo.

Co ci się nie zgadza? :/


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2015, 22:00

Rethel pisze:Co ci się nie zgadza?

To, że Twojej wiary i wiary Rembova nijak się pogodzić nie da, a obaj reprezentujecie KK
Jak dla mnie to jakaś kpina: podpisać się Kościół Katolicki [ja pod tym pojęciem rozumiem, to co reprezentuje tu Rembov i Katechizm który on zna na wyrywki], a jednocześnie być antytrynitarnym człekiem...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 09 maja 2015, 22:03

Zbyszekg4 pisze:
Rethel pisze:Co ci się nie zgadza?

To, że Twojej wiary i wiary Rembova nijak się pogodzić nie da, a obaj reprezentujecie KK
Jak dla mnie to jakaś kpina: podpisać się Kościół Katolicki [ja pod tym pojęciem rozumiem, to co reprezentuje tu Rembov i Katechizm który on zna na wyrywki], a jednocześnie być antytrynitarnym człekiem...


To co proponujesz to jest wizja sekty totalitarnej.
Nawet jak sekta robi źle, to ja tez muszę robić źle.
Dobrze, że Eliasz nie wiedział o tym, bo by nieborak
musiał się kłaniać przed tymi Baalami i innymi... :/
Pewnie tez był kpiarzem, że Izraelitą siebie zwał...


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 maja 2015, 22:12

Rethel, po prostu zmień podpis/wyznanie boś nie katolik!
Rembov Ci to wytłumaczy- mi szkoda czasu
Żegnam wylewnie


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 09 maja 2015, 22:31

Zbyszekg4 pisze:Rethel, po prostu zmień podpis/wyznanie boś nie katolik!


Aha... to ty mnie wypisałeś z Kościoła? Wymazałeś mój chrzest? Jakim cudem? :O

Jeżeli Yarpen jest rzeczywiście takim specem, to ci wytłumaczy, aż się zdziwisz.

Zauważyłem, że największymi specjalistami od katolików i świadków są ci, którzy
o tych dwóch wyznaniach najczęściej nie mają zielonego pojęcia. No cóż... każdy
mierzy własną miarą, która nie zawsze się sprawdza w innych przypadkach.


Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 maja 2015, 06:40

Rethel pisze:Aha... to ty mnie wypisałeś z Kościoła? Wymazałeś mój chrzest? Jakim cudem?

A to co niedzielę idziesz do kościoła i jak przystało na prawdziwego katolika praktykujesz wszystko, co tam się dzieje, w tym modlitwę do Pana Jezusa w Trójcy Jedynego?!?

Jeśliś katolik, to jak godzisz bycie katolikiem z antytrynitarnymi poglądami??? Tego nie rozumiem- oświeć mnie...

Twój chrzest, zakładam w wieku niemowlęcym, odbył się w Imię Trójcy, a Ty teraz odrzucasz Trójcę- więc o jakiej ważności chrztu mowa??

Czy nie pomyślałeś nigdy o zmianie przynależności kościelnej, skoroś antytrynitarz?
Czy jak rodzice zanieśli Cię w beciku do kościoła, a ksiądz polał Ci główkę wodą, to już do końca życia MUSISZ nazywać się katolikiem- absolutnie niezależnie od tego w co wierzysz lub w co nie wierzysz??!
Nie rozumiem takiego podejścia... Ty rozumiesz??!

Byłem w beciku poddany chrztowi (tak to nazywają w KK, ale mam teraz inne o tym zdanie), ale gdy w wieku 26 lat poznałem treść Biblii, to zmieniłem denominację bo nowe poznanie kłóciło się z dotychczasowym!
Tobie nic się nie kłóci?!?? Nadal jesteś 100%-towym katolikiem (wiernym papieżowi i biskupowi lokalnemu), ale antytrynitarne masz poglądy- i to uważasz za normalne i właściwe??!
Jestem zdumiony takim podejściem!!! Możesz mi je wytłumaczyć bo po raz 1-szy się z tym spotykam (dlatego za kpiarza Cię wziąłem).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rethel » 10 maja 2015, 11:00

Zbyszekg4 pisze:A to co niedzielę idziesz do kościoła i jak przystało na prawdziwego katolika praktykujesz wszystko, co tam się dzieje, w tym modlitwę do Pana Jezusa w Trójcy Jedynego?!?


Zacytowałeś pewien fragment z mojej wypowiedzi, a piszesz o zupełnie czymś innym.
Bycie chrześcijaninem to nie jest chodzenie do kościoła czy modlitwa do Trójcy, tak
jak bycie jahwistą w Izraelu nie oznaczało czczenia Baala, brania udziału w szopkach
przed Złotym cielcem czy modlitwy do Oszrat. A przecież większość jahwistów właśnie
tak robiła. Jednak żaden prorok izraelski nie wpadł na pomysł aby zakładać swoją
własną sektę - mimo, że w przeciwieństwie do twojej prorokini - byli powołani przez
Jahwe, a często byli natchnieni duchem dokonując nawet cudów.

Jeśliś katolik, to jak godzisz bycie katolikiem z antytrynitarnymi poglądami??? Tego nie rozumiem- oświeć mnie...


Dokładnie w ten sam sposób w jaki Eliasz godził bycie Izraelitą z antybaalistycznymi poglądami...

Twój chrzest, zakładam w wieku niemowlęcym, odbył się w Imię Trójcy, a Ty teraz odrzucasz Trójcę- więc o jakiej ważności chrztu mowa??


Chrzest był - to, że ja stwierdzę, ze go nie było nie zmieni faktu że był.
Jak dostaniesz baseballem po głowie, to choćbyś twierdził, ze nie dostałeś,
to jednak głowa będzie ci trzeszczała... bo oberwanie po głowie było faktem,
który ty możesz oczywiście negować, jednak to faktu nie zmieni.

Czy nie pomyślałeś nigdy o zmianie przynależności kościelnej, skoroś antytrynitarz?


Już to przerabiałem.

Czy jak rodzice zanieśli Cię w beciku do kościoła, a ksiądz polał Ci główkę wodą, to już do końca życia MUSISZ nazywać się katolikiem- absolutnie niezależnie od tego w co wierzysz lub w co nie wierzysz??!


Nie przeszkadza mi ta nazwa.
Jezus zresztą założył jeden Kościół który był powszechnym.
Każda sekta z tym się zgodzi. W czym więc problem?

Nie rozumiem takiego podejścia... Ty rozumiesz??!


Nie rozumiesz, bo w sekcie ci tak definiują przynależność.
Jednak sam, zarzucając mi, że nazywam siebie katolikiem
nie praktykuję i nie wierzę w to i w tamto sam nie uznajesz
jakichś tam rzeczy w swojej sekcie - więc jesteś kpiarzem?

Byłem w beciku poddany chrztowi (tak to nazywają w KK, ale mam teraz inne o tym zdanie), ale gdy w wieku 26 lat poznałem treść Biblii, to zmieniłem denominację bo nowe poznanie kłóciło się z dotychczasowym!


No i tak będziesz zmieniał jeszcze 40.000 razy, bo każde nowe poznanie będzie
się różniło od poprzedniego - zależy tylko jaka grupa co ci podsunie jako prawdę.
Jednak nadal będziesz katolikiem - chyba, ze dokonasz formalnego aktu apostazji.

Tobie nic się nie kłóci?!?? Nadal jesteś 100%-towym katolikiem (wiernym papieżowi i biskupowi lokalnemu), ale antytrynitarne masz poglądy- i to uważasz za normalne i właściwe??!


A gdzie ja tak napisałem? W Polsce istnieje takie pojęcie jak katolik wierzący
niepraktykujący. Są katolicy-deiści. Są nawet katolicy-ateiści. W czym problem?

A tobie się nie kłóci bycie jednocześnie katolikiem i adwentystą? :O

Jestem zdumiony takim podejściem!!! Możesz mi je wytłumaczyć bo po raz 1-szy się z tym spotykam (dlatego za kpiarza Cię wziąłem).


Jak wyżej wspomniałem, są w Polsce różne rodzaje katoli.
Zatem nie udawaj, że nie wiesz jakbyś się wczoraj urodził.
Sam nadal jesteś katolikiem, a uczęszczasz do innej sekty.
Poza tym, nie zgadzasz się z nauczaniem tej sekty w 100%.

Więc kto tu sobie kpi... :hmm:


Obrazek

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości