Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Terebint » 23 sie 2018, 21:32

Wie ktoś dlaczego forum https://watchtower-forum.pl zostało zarchiwizowane? Dlaczego ktoś je zlikwidował?


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Terebint » 23 sie 2018, 22:15

Chciałem edytować ale się już nie dało.

Znalazłem podobny temat do mojego na innym forum o śJ, myślę, że jak już to pewnie tam otrzymam odpowiedź: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/z-k ... -forum-pl/


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Idka » 27 sie 2018, 12:19

Efendi pisze:Dlatego ze towarzystwo Straznica chce miec wszystko pod kontrola i wszelkie "oddolne" ruchy stara sie likwidowac jesli tylko moze :)

Nie wysnuwałabym tak dalece idących wniosków. Na zdrowy rozsądek, forum od dawna było nieaktywne. Większość uczestników rozproszyła się po innych forach o podobnej tematyce. Czy jest sens utrzymywania tego typu platformy- widma? Wg mnie, to było dobre forum funkcjonujące w ubiegłej przestrzeni czasowej, jedno z pierwszych. Potrafię zrozumieć sentyment do tego, co przeminęło i w co włożyliśmy sporo serca, wysiłku czy łez. W międzyczasie zaliczyłam jeszcze dwa fora, które zniknęły z witualnego świata. Normalna kolej rzeczy.


Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Terebint » 30 sie 2018, 00:27

Idka pisze:
Efendi pisze:Dlatego ze towarzystwo Straznica chce miec wszystko pod kontrola i wszelkie "oddolne" ruchy stara sie likwidowac jesli tylko moze :)

Na zdrowy rozsądek, forum od dawna było nieaktywne.


Nie było nieaktywne, ale fakt faktem powoli zamierało. I teraz już wiem, że to też było jedną z przyczyn zamknięcia forum ale nie najważniejszą. Były tam jakieś problemy z naprawą skryptu czy czegoś tam, na czym kompletnie się nie znam.

Towarzystwo Strażnica absolutnie nie miało z tym nic wspólnego.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Idka » 30 sie 2018, 21:33

Terebint pisze:Nie było nieaktywne, ale fakt faktem powoli zamierało. I teraz już wiem, że to też było jedną z przyczyn zamknięcia forum ale nie najważniejszą. Były tam jakieś problemy z naprawą skryptu czy czegoś tam, na czym kompletnie się nie znam.

Towarzystwo Strażnica absolutnie nie miało z tym nic wspólnego.

Nieprecyzyjnie ujęłam...było aktywne, ale nie można było na nim pisać postów. A to chyba jest podstawą do funkcjonowania i rozwijania się forum. Nie wydaje mi się, żeby TS chciało angażować się w zamykanie stron czy odstępczych kanałów, które rosną jak grzyby po deszczu. Myślę, że nie da się powstrzymać tego procesu. Ludzie wychodzący z organizacji, a jest ich niemały odsetek, prężnie działają w internecie.

A tak na marginesie...Pojawił się nowy film fabularny produkcji brytyjskiej ( 2018) o znamiennym tytule "Apostasy". W dosyć rzetelny sposób, na przykładzie dwóch sióstr dorastających w rodzinie śJ, przedstawia realia życia w tym wyznaniu. Film ma bardzo dobre recenzje. Twórcą dzieła jest Daniel Kokotajlo, były śJ, który na własnej skórze odczuł ciężar apostazji.
Gorąco polecam, jeśli ktoś ma możliwość obejrzenia...na razie w wersji angielskiej. Oczywiście próbowano już przetłumaczyć film na język polski, ale został zablokowany (zapewnie chodziło naruszenie praw autorskich ;-) ).
https://www.imdb.com/title/tt4729896/


Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Terebint » 31 sie 2018, 09:02

Idka pisze:Nieprecyzyjnie ujęłam...było aktywne, ale nie można było na nim pisać postów. A to chyba jest podstawą do funkcjonowania i rozwijania się forum.

Wydaje mi się, że możesz mylić te forum: https://watchtower-forum.pl/ z tym starszym: https://watchtower.org.pl/forum
Te forum, które mam na myśli zostało wyłączone nagle, bez żadnej zapowiedzi.

Idka pisze:Nie wydaje mi się, żeby TS chciało angażować się w zamykanie stron czy odstępczych kanałów, które rosną jak grzyby po deszczu. Myślę, że nie da się powstrzymać tego procesu. Ludzie wychodzący z organizacji, a jest ich niemały odsetek, prężnie działają w internecie.

Dla wielu świadków takie fora to wręcz sama radość. W końcu jakieś prześladowania, potwierdzenie, że należy się do wspaniałej organizacji Jehowy.


Idka pisze:A tak na marginesie...Pojawił się nowy film fabularny produkcji brytyjskiej ( 2018) o znamiennym tytule "Apostasy". W dosyć rzetelny sposób, na przykładzie dwóch sióstr dorastających w rodzinie śJ, przedstawia realia życia w tym wyznaniu. Film ma bardzo dobre recenzje. Twórcą dzieła jest Daniel Kokotajlo, były śJ, który na własnej skórze odczuł ciężar apostazji.
Gorąco polecam, jeśli ktoś ma możliwość obejrzenia...na razie w wersji angielskiej. Oczywiście próbowano już przetłumaczyć film na język polski, ale został zablokowany (zapewnie chodziło naruszenie praw autorskich ;-) ).
https://www.imdb.com/title/tt4729896/

Nie wiem czy dałbym radę obejrzeć. Za bardzo męczą mnie te klimaty.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Idka » 13 wrz 2018, 14:58

Terebint pisze:Wydaje mi się, że możesz mylić te forum: https://watchtower-forum.pl/ z tym starszym: https://watchtower.org.pl/forum
Te forum, które mam na myśli zostało wyłączone nagle, bez żadnej zapowiedzi.

Też miałam na myśli stare forum. U mnie nadal działa, więc może to była chwilowa przerwa. Nie ma co dorabiać teorii spiskowych.


Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Forum watchtower - dlaczego zarchiwizowane?

Postautor: Idka » 18 wrz 2018, 08:03

Terebint :roll: ...masz rację pomyliłam fora. Bardziej związana byłam z tym starym. Uważam, że tam przeprowadzono dużo interesujących rozmów, dokonano wartościowych wpisów i to forum służyło pomocą oddalającym się od WTS. O tym nowym tego powiedzieć nie mogę... jak nie potrafię ekscytować rzeczami, które neguje PŚ i z natury są niemoralne.
Pozdrawiam :)


Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości