15 wskazówek, po których poznać można czy się jest ŚJ

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

15 wskazówek, po których poznać można czy się jest ŚJ

Postautor: Hardi » 12 kwie 2013, 13:39

15 wskazówek, po których poznać można, czy się czasami nie jest Świadkiem Jehowy.
Obrazek

1. Gdy dzień śmierci uważasz za ważniejszy od dnia urodzin, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

2. Gdy masz stałe bóle w prawym ramieniu i ledwo otwierasz prawą dłoń, wtedy masz prawdopodobnie zapalenie mięśnia "teczko-książkowego", chorobę, która występuje prawie tylko wśród Świadków Jehowy.

3. Gdy nie potrafisz kupić sobie pary butów, bez zastanawiania się, jak się będą one nosić przy temperaturze 35° C na nasłonecznionej ulicy, wtedy być może jesteś Świadkiem Jehowy.

4. Gdy biorąc książkę lub cokolwiek innego do czytania, nie potrafisz obejść się bez przyrządów do podkreślania, wtedy być może jesteś Świadkiem Jehowy.

5. Gdy potrafisz spędzić kilka dni na stadionie sportowym, bez zobaczenia ani jednej piłki, oraz bez wypicia ani jednego piwa, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

6. Gdy Twoim zwyczajem jest kilka razy tygodniowo głośno i gromko publicznie śpiewać, mimo, że jesteś zupełnie niemuzykalny, wtedy być może jesteś Świadkiem Jehowy.

7. Gdy Twoje ulubione melodie prawie wszystkie zamiast tytułu posiadają jakiś numer, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

8. Gdy nazywasz Twój kościół salą, a kazanie nazywasz wykładem, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

9. Gdy zarabiasz na swoje utrzymanie, np. zawodowo czyszcząc okna, a mimo to masz w szafie pięć garniturów, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

10. Gdy wybierając się w podroż do Nowego Jorku, planujesz calutki dzień spędzić tylko w jednej drukarni, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

11. Gdy uważasz przerwę śniadaniową za doskonały czas, by komuś wygłosić kazanie, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

12. Gdy Twoje półki w pokoju zapełnione są od wielu lat starymi rocznikami czasopism w kolorowych okładkach, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

13. Gdy masz skłonności do cytowania książek według ich barw a nie po ich tytule, może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

14. Gdy potrafisz spędzić swój całoroczny urlop na budowie, otrzymując przy tym, jako "zapłatę" jedynie wyżywienie i coś do picia, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

15. Gdy podczas oglądania "Rozmów w toku" i przy widoku podawanych tam uczestnikom mikrofonów, myślisz o zebraniach, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.


azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 12 kwie 2013, 13:42

mam niezłe zadatki na świadka :new-toy: :new-toy:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 kwie 2013, 13:44

Hardi pisze:Gdy masz skłonności do cytowania książek według ich barw a nie po ich tytule
Przyznam, że tego nie rozumiem :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 12 kwie 2013, 14:40

Hardi pisze:7. Gdy Twoje ulubione melodie prawie wszystkie zamiast tytułu posiadają jakiś numer, wtedy może być, że jesteś Świadkiem Jehowy.

Zawsze wiedziałem, że ze Śpiewnikiem Pielgrzyma jest coś nie tak :devil:
(A serio to bardzo lubię Pilgrzyma, ignorować)


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 12 kwie 2013, 16:45

Genialne :)
Wrzuć na facebooka :P


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 12 kwie 2013, 16:51

zapomniałem podać źródło, ale już naprawiam swój błąd: http://watchtower.org.pl/forum/topic/37 ... em-jehowy/

fantomik, pewnie chodzić o to, że SJ mają różną kolorystykę okładek swoich książek, każdy tytuł ma inny kolor lub inny odcień danego koloru Obrazek i czasami między sobą mówią np. jasno czerwona książka, albo ciemno zielone książka


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 12 kwie 2013, 17:49

agent terenowy pisze:Genialne :)
Wrzuć na facebooka :P

wrzuciłem :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 lip 2013, 20:34

fantomik pisze:Przyznam, że tego nie rozumiem


Świadkowie mówia podaj czerwoną ksiażke lub przeczytaj z małej niebieskiej itp ja znimi mało mam do czynienia ale jak u mnie byli to własnie tak mówili


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 21 lip 2013, 20:43

Hardi pisze:zapomniałem podać źródło, ale już naprawiam swój błąd: http://watchtower.org.pl/forum/topic/37 ... em-jehowy/

fantomik, pewnie chodzić o to, że SJ mają różną kolorystykę okładek swoich książek, każdy tytuł ma inny kolor lub inny odcień danego koloru Obrazek i czasami między sobą mówią np. jasno czerwona książka, albo ciemno zielone książka

Ależ to jest ten sam tytuł :)
To Nowy Świat w kilku różnych językach. :)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 23 lip 2013, 05:19

obrazek jest przykładowy, nawet nie wiem co to za makulatura


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 23 lip 2013, 07:26

No wiesz, to nie jest makulatura, to są publikacje. :mrgreen:


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 lip 2013, 10:39

ŚJ można poznać jeszcze po tym ,że nigdy nie idzie sam a zawsze ma kogos obok i też z teczuszką. A kobiety po tym ze są ubrane tak jak pokazują w programie na TVN style pt."Jak się nie ubierac"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 lip 2013, 11:33

magda pisze:A kobiety
magda pisze:"Jak się nie ubierac"

Młode chodzą skromnie i normalnie ubrane.
Z 15 wskazówek wynika,że ja absolutnie nie nadaję się na ŚJ. :cry:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 lip 2013, 17:33

ja też :cry:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 24 lip 2013, 19:41

magda pisze:ŚJ można poznać jeszcze po tym ,że nigdy nie idzie sam a zawsze ma kogos obok i też z teczuszką.

chodzenie u nich dójkami to mus, nawet jak umówiłem się ze znajomym ŚJ na "luźne rozmowy o Biblii" to przeszedł z "kolegą", u nich tak jest ponieważ jeden pilnuje drugiego, aby czasem ktoś nie zrobił z niego "odstępce", gdy zadajesz niewygodne pytania, gdy jasno i wyraźnie pokazujesz na podstawie Biblii, że strażnica się myli, wtedy jeden pilnuje drugiego aby zakończyć rozmowę i wyjść z takiego spotkania, gdy jeden zauważy, że drugi zaczyna samodzielnie myśleć (dość rzadkie zjawisko), wtedy biegnie strzelić z ucha starszym, postawić go przed komitet sądowniczy i "ukamienować"



Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości