Dla tych, co pokornie płacą mandaty karne za prędkość

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 lut 2013, 21:12

albercik pisze:Może nie uwierzycie ale "nawracam" się na liberalizm (gospodarczy) Socjal to zła droga


No w końcu :ok:
Dalej masz robotę w Niemczech?


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 08 lut 2013, 18:25

Alkhilion pisze:
No w końcu :ok:
Dalej masz robotę w Niemczech?

Oczywiście.
Nie wiesz jak mnie szlag trafia jak widzę związki zawodowe. Pytali mnie się też czy ja również wezmę udział w ich akcji protestacyjnej. Pokazałem im środkowy palec. Ja tam przyjechałem do roboty zarabiać a nie strajkować


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 08 lut 2013, 20:08

albercik pisze:
Alkhilion pisze:
No w końcu :ok:
Dalej masz robotę w Niemczech?

Oczywiście.
Nie wiesz jak mnie szlag trafia jak widzę związki zawodowe. Pytali mnie się też czy ja również wezmę udział w ich akcji protestacyjnej. Pokazałem im środkowy palec. Ja tam przyjechałem do roboty zarabiać a nie strajkować


Wzorowa postawa, masz tu babeczkę:

Obrazek


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 08 lut 2013, 20:24

Alkhilion pisze:

Wzorowa postawa, masz tu babeczkę:


Dziękuję :)
Pochwaliłeś mnie zupełnie jak personalny Łukasik ;)


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 08 lut 2013, 21:26

albercik pisze:
Alkhilion pisze:

Wzorowa postawa, masz tu babeczkę:


Dziękuję :)
Pochwaliłeś mnie zupełnie jak personalny Łukasik ;)


Personalny Łukasik rozdaje babeczki? Koniec, jadę tam!


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 09 lut 2013, 21:38

Alkhilion pisze:

Personalny Łukasik rozdaje babeczki? Koniec, jadę tam!

Chyba nie oglądałeś Zmienników.
To on Obrazek


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 10 lut 2013, 14:17

Rembov pisze:
albercik pisze:
Rembov pisze:Ja się z tym zgadzam. W dodatku uważam, że fotoradar powinien być nieoznakowany.

A może najlepiej zakazać jazdy samochodami. Wtedy napewno nie będzie wypadków :)

A co to ma do rzeczy? Fotoradar ma złapać kierowcę na popełnianiu wykroczenia i doprowadzić do jego ukarania, aby w przyszłości tego nie czynił. Nie znając dnia ani miejsca kierowca będzie musiał jechać przepisowo zawsze i wszędzie, a nie jedynie tam, gdzie mu znak pokaże, że przed nim stoi fotoradar.

Wszystko Ok, lecz w naszym kraju nastaje era nie wprowadzania porządku, lecz raczej polowania na kierowców. Kiedyś w TV jakiś policjant powiedział, że o wiele bardziej skutecznym dla poprawy bezpieczeństwa, jest poprawienie dróg w naszym kraju. U nas jest zawsze odwrotnie. Jest dziurawa droga, to co? Kto sie tym przejmuje. Prościej i taniej postawić znak ograniczenia prędkości do 30km/h niżeli załatać te dziury, a i przy okazji można walnąć gdzieś po środku takiej trasy fotoradar i jeszcze trochę skapnie od kierowców. Błazenada i nic więcej. Śmiech na sali i obciach przed Europą.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 lut 2013, 10:04

Ferdek pisze:Wszystko Ok, lecz w naszym kraju nastaje era nie wprowadzania porządku, lecz raczej polowania na kierowców.

Jak kierowcy nie będą łamać przepisów, to nikt na nich nie będzie polował. :D

Ferdek pisze:Kiedyś w TV jakiś policjant powiedział, że o wiele bardziej skutecznym dla poprawy bezpieczeństwa, jest poprawienie dróg w naszym kraju.

Skuteczniejsze będzie wychowanie kierowców do trzymania się przepisów.

Ferdek pisze:Jest dziurawa droga, to co? Kto sie tym przejmuje. Prościej i taniej postawić znak ograniczenia prędkości do 30km/h niżeli załatać te dziury, a i przy okazji można walnąć gdzieś po środku takiej trasy fotoradar i jeszcze trochę skapnie od kierowców

Akurat nie wyobrażam sobie kierowcy, który by szalał z dużą prędkością po dziurawej drodze. Ale sam widziałem takich, którzy gnali ponad sto tam, gdzie przepis nakazywał ograniczenie do 50 (teren zabudowany). W takim przypadku również uważasz, że fotoradar w środku miasta to będzie sposób na to, aby trochę "skapło od kierowców"?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lut 2013, 10:26

Nie mam nic przeciwko Radarom i jestem kierowcą od 91 roku :P
Problem jest z PRZEPISAMI i ustawieniem RADARÓW.
W GB Radary są stawiane tem gdzie doszło do 3 wypadków cięzkich ( smiertelnych ) w czasie 2 lat. Ustawienie kamer jest wynikiem tego, że wypadki się zdarzają.
Ograniczenia prędkości w GB maja sens. Praktycznie zawsze się do nich stosuję bowiem istnieje ryzyko którego nie znam albo FAKTYCZNIE aby jeżdzić szybciej trzeba by mieć żyłkę rajdowca ;)

W polsce ograniczenia prędkości są ABSURDALNE i KAMERY są w miejscach ABSURDALNYCH.
Np we Wrocławiu na trasie Warszawa - Wrocław wystepuje ograniczenie DO 30km/h :O
Zamiast zbudowac kładkę nad drogą dla pieszych - postawiono kamery.

Wiele dróg na których intuicyjnie można pojechac szybciej ma ograniczenia zbyt mocne ...
to rodzi napięcie w kierowcach :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 lut 2013, 10:50

Cosmo pisze:A gdyby szanowni kierowcy jeździli zgodnie z przepisami

Wtedy należałoby obniżyć progi dozwolonej prędkości ;)

Problem fotoradarów jest tylko jednym z przypadków karania za tzw. "przestępstwa bez ofiar". Innymi słowy nikomu krzywdy nie wyrządziłeś ale jesteś za to karany. Problem takiego rozumowania oczywiście polega na tym, że bazując na tym samym założeniu (tzn. prewencji) niestety można (a historycznie się to niestety zdarzało i zdarza) pozwolić aby rząd de facto uciskał i niszczył niewinne jednostki ludzkie, bo dla rządu każdy z nas w praktyce jest potencjalnym wywrotowcem i przestępcom (właśnie dlatego mamy taką ustawę "antyprzemocową" jaką mamy i urzędnik nawet bez wyroku sądu może odebrać rodzicom ich własne dzieci i może rodziny inwigilować już na podstawie "anonimowego donosu").

Dokładnie na tej samej zasadzie działa zamykanie osób "uznanych za niepoczytalne" jeśli tylko ktoś orzeknie, że "mogą stanowić niebezpieczeństwo dla siebie lub innych" i można dzięki temu je na czas nieograniczony zamknąć, a ich "wyjście" w praktyce jest uzależnione od tego jak dobrze nauczą się oszukiwać "funkcjonariuszy przesłuchujących" w postaci psychologów/psychiatrów lub czy ostatecznie uda się owym funkcjonariuszom doprowadzić do kompletnego rozbicia ich osobowości i "ukształtowania" jej na nowo na "ich wzór i podobieństwo" niczym w 1984 Orwella. Za rzeczywiste przestępstwa ludzie otrzymują o wiele mniejsze w praktyce kary, niż osoby "uznane za niepoczytalne" i właśnie do tego takie założenia prowadzą :-/ Ale oczywiście przecież wszyscy się zgodzą, że robimy to dla ich dobra więc jesteśmy usprawiedliwieni.

Pozdrawiam ironicznie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 11 lut 2013, 14:28

Rembov pisze:Ale sam widziałem takich, którzy gnali ponad sto tam, gdzie przepis nakazywał ograniczenie do 50 (teren zabudowany). W takim przypadku również uważasz, że fotoradar w środku miasta to będzie sposób na to, aby trochę "skapło od kierowców"?

Są miejsca, gdzie faktycznie organicznie powinno być surowo stosowane, ale nie róbmy z siebie błaznów i nieudaczników mówiąc że tam gdzie jest do 50, to trzeba jechać max 49. Sam policjant kiedyś mi powiedział, że jak bym jechał do 80-ciu na 50-ce, to bym nie dostał mandatu, a że leciałm 83 to mnie wyłapali laserówką.

Krótka piłka. Chcesz bardziej skutecznie unikać dofinansowywania darmozjadów w rządzie, to kup sobie radio CB.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 lut 2013, 16:35

Ferdek pisze:Są miejsca, gdzie faktycznie organicznie powinno być surowo stosowane

Jakie? Na tej samej zasadzie co mandaty za przekroczenie prędkości [1] to można wprowadzić zakazy odnośnie w sumie wszystkiego co się uzna za ewentualnie prowadzące do "szkodliwości". Pytanie koronne brzmi -- dlaczego karać jeśli nie ma ofiary?

Ferdek pisze:Krótka piłka. Chcesz bardziej skutecznie unikać dofinansowywania darmozjadów w rządzie, to kup sobie radio CB.
Tylko to nie jest rozwiązanie.

[1] ja akurat się do przepisów stosuję w tym zakresie, nigdzie mi sie po prostu nie spieszy.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 11 lut 2013, 19:00

Lash pisze:Nie mam nic przeciwko Radarom i jestem kierowcą od 91 roku :P
Problem jest z PRZEPISAMI i ustawieniem RADARÓW.
W GB Radary są stawiane tem gdzie doszło do 3 wypadków cięzkich ( smiertelnych ) w czasie 2 lat. Ustawienie kamer jest wynikiem tego, że wypadki się zdarzają.
Ograniczenia prędkości w GB maja sens. Praktycznie zawsze się do nich stosuję bowiem istnieje ryzyko którego nie znam albo FAKTYCZNIE aby jeżdzić szybciej trzeba by mieć żyłkę rajdowca ;)

W polsce ograniczenia prędkości są ABSURDALNE i KAMERY są w miejscach ABSURDALNYCH.
Np we Wrocławiu na trasie Warszawa - Wrocław wystepuje ograniczenie DO 30km/h :O
Zamiast zbudowac kładkę nad drogą dla pieszych - postawiono kamery.

Wiele dróg na których intuicyjnie można pojechac szybciej ma ograniczenia zbyt mocne ...
to rodzi napięcie w kierowcach :/

100% racji, podobnie jest w Norwegii, fotoradary są stawiane z głową, tam gdzie powinny stać, a ograniczenia prędkością są takie, że ja nie ma zastrzeżeń, bo też są stawiane z głową i wiem, że jak mam ograniczenie do np. 30 to nie jest to głupim dowcipem, ale faktycznie na tym odcinku drogi nie da się jechać z większą prędkością (pomijam tutaj jak najbardziej zasadne ograniczenia przy szkołach, przedszkolach itp.) bo można z niej wylecieć... największy absurd jaki spotkałem to miał miejsce w moim rodzimym mieście, na dwupasmówce z pasem zieleni na której normalnie było ograniczenie do 80 postawili ograniczenie do 30 ze względu na remont drogi i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że po za kończeniu remontu znaku nie zmienili przez ponad pół roku (dopiero systematyczne interwencja mieszkańców przyczyniła się do zmiany znaku), odcinek drogi dwupasmowej i to z pasem zieleni, gdzie nie ma ani szkół, ani zabudowań itd. a jedynie pola itd. i zero skrzyżować, zjazdów itd. a ograniczenie do 30 km i co chwilę policja z fotoradarem w krzakach, mój sąsiad zebrał mandat bo jechał z prędkością 37 :eek:

nie wiem jak w Anglii, ale w Norwegii jest tak, że każdy fotoradar ma lampę błyskową i gdy nawet ktoś pojedzie jak wariat i mu zrobią najdroższą fotkę świata, to lampa od razu go o tym poinformuje i taki delikwent zwalnia, mimo, że już po fakcie, takie coś ma również działanie profilaktyczne, natomiast w PL często jest tak, że ktoś pojedzie jak wariat, fotoradar zrobi mu fotkę, ale ten ktoś dalej będzie jechać jak wariat i może złapie po drodze jeszcze kilka fotek i nawet nie będzie o tym wiedzieć, bo w PL nie chodzi o profilaktykę i o bezpieczeństwo, ale o to aby zedrzeć od ludzi kasę, profilaktyka i bezpieczeństwo to nie sprawy priorytetowe, priorytetem jest kasa :-/

gdy widzę straż miejską z fotoradarem czy z blokadami kół, to nóż mi się w kieszeni otwiera, bo oni zamiast zajmować się tym czym powinni i co jest priorytetowe to zajmują się trzepaniem kasy... pamiętam jak kiedyś w nocy zgłosiłem że jakaś banda wyrywa lusterka z samochodów to przyjechał jeden patrol straży i nawet nie wyszli z auta bo się chyba bali, coś przez megafon pogrozili i odjechali, a banda rozeszła się dopiero po około 20 minutach i to już chyba nudów, jak już wszystkie auta załatwili, za to straż miejska nie widzi problemu w tym, aby wyjść w nocy z auta i założyć blokadę na koło komuś kto z braku miejsca częściowo zaparkował na wydeptanym przez ludzi i obszczanym przez psy "trawniku"... a najlepszy nr to miała moja żona jak pracowała w hotelu na recepcji, zadzwoniła na straż miejską i na policję zgłosić rozróbę, to policja powiedziała, że straż miejska ma bliżej i niech dzwoni do nich, a na straży powiedzieli jej, że teraz nie mogą przyjechać i dopiero gdzieś za 20-30 minut bo teraz zdają sobie zmienię :O

ps. aby nie było, że wariat drogowy się czepia: jeżdżę bardzo przepisowo i mam uczulenie na szaleńców za kółkiem...



Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości