rodzina Borgiów

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 07 lip 2011, 21:36

Dawid pisze: A ja mam pytanie dlaczego wybrał męską dziwkę?


To dla nich [papieży] była znakomita "fucha'. Papież Leon X powiedział nawet : "Ileż to korzyści nam i naszym ludziom przyniosła ta bajka o Jezusie"


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 lip 2011, 23:34

albercik pisze:Papież Leon X


Ten sam, który kazał odwołać doktorowi Pisma Świętego wykształconemu znacznie lepiej niż on swoje 95 tez :)


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 08 lip 2011, 07:06

albercik pisze:
Dawid pisze: A ja mam pytanie dlaczego wybrał męską dziwkę?


To dla nich [papieży] była znakomita "fucha'. Papież Leon X powiedział nawet : "Ileż to korzyści nam i naszym ludziom przyniosła ta bajka o Jezusie"

W sumie masz rację, z tym że włożenie w usta Leona X tej frazy o bajce to raczej... bajka, ochoczo powielana w różnych materiałach propagandowych. Niestety źródeł brak.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 08 lip 2011, 21:25

Alkhilion pisze:
albercik pisze:Papież Leon X


Ten sam, który kazał odwołać doktorowi Pisma Świętego wykształconemu znacznie lepiej niż on swoje 95 tez :)


Podobno (nie wiem na ile to prawda) że ten papież był niewierzący


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: rodzina Borgiów

Postautor: Hardi » 09 lip 2011, 13:51

towarzysz pisze:Dzisiaj na HBO jest premiera. My obejrzeliśmy 1 sezon i naprawdę polecamy. Jeremy Irons w roli Aleksandra IV wspaniały.

a oglądał ktoś ten film ale pełnometrażowy :?:


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 29 lip 2011, 19:25

udało mi się zdobyć ten film (wersję pełnometrażową z PL lektorem), POLECAM wszystkim obejrzeć, wstrząsający materiał, totalna kompromitacja kościoła pedofilsko-bałwochwalczego... umieściłem na Obrazek w katalogu video, fabularne, Rodzina Borgiów (PL lektor)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 sty 2012, 11:39

Obejrzałam 9 odcinków "Rodziny Borgiów". W którymś momencie uświadomiłam sobie, że lecą mi łzy. "Boże, Ty na to patrzyłeś!"


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 24 sty 2012, 13:02

Małgorzata pisze:"Boże, Ty na to patrzyłeś!"


Bez Borgiów nie byłoby świadomości potrzeby reform i wielkiej odnowy Kościoła w XVI w. Plan Boży to proces bardzo rozciągnięty w czasie.


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 24 sty 2012, 18:32

Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:"Boże, Ty na to patrzyłeś!"


Bez Borgiów nie byłoby świadomości potrzeby reform i wielkiej odnowy Kościoła w XVI w. Plan Boży to proces bardzo rozciągnięty w czasie.

Tak,Bóg patrzył. Ja uważam że Bóg jest niezwykle dobry,mądry i tolerancyjny. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć sobie milczenia Boga na poczynania kościoła,który pieczętuje się Jego imieniem


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 sty 2012, 19:39

Alkhilion pisze:
Małgorzata pisze:"Boże, Ty na to patrzyłeś!"


Bez Borgiów nie byłoby świadomości potrzeby reform i wielkiej odnowy Kościoła w XVI w. Plan Boży to proces bardzo rozciągnięty w czasie.



Niewątpliwie to mądre wytłumaczenie :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 25 sty 2012, 15:27

Hardi pisze:udało mi się zdobyć ten film (wersję pełnometrażową z PL lektorem), POLECAM wszystkim obejrzeć, wstrząsający materiał, totalna kompromitacja kościoła pedofilsko-bałwochwalczego... umieściłem na [url=http://images.chomikuj.pl/button/przemowczarski.gif]Obrazek[/URL] w katalogu video, fabularne, Rodzina Borgiów (PL lektor)

Drobna uwaga:
"Rodzina Borgiów" z Jeremy Ironsem z HBO to remake tak samo zatytułowanego filmu hiszpańskiego (z jakże uroczą Marią Valverde w roli Lukrecji ;-) ), który masz na swoim chomiku. A więc to dwa różne filmy. To tak dla formalności.
Ale film (ten hiszpański) naprawdę znakomity.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 28 sty 2012, 23:23

Blaith pisze:"Akurat na :Tudorach" historii nie radziłbym się uczyć, bowiem twórcy potraktowali realia historyczne nader swobodnie."

ja też nie radzę, tak samo jak na żadnym innym serialu ;) pisałam tylko o stronie wizualnej i obyczajowej.


Podtrzymuję negatywną ocenę pierwszej serii. Potem serial robi się znacznie lepszy.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 29 sty 2012, 06:47

Uff... Dopadłem i obejrzałem wreszcie pierwszą serię (9 odcinków) tych Borgiów z Ironsem. Wyżej oceniam film pełnometrażowy w wersji hiszpańskiej. Ale i z tym serialem nie jest jeszcze źle. Oczywiście Amerykanie (jak to Amerykanie) nie skupiali się zbytnio nad rzetelnym odzworowaniem realiów historycznych więc istotnie historii z tego serialu uczyć się nie należy.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 sty 2012, 20:06

Erazm pisze:Uff... Dopadłem i obejrzałem wreszcie pierwszą serię (9 odcinków) tych Borgiów z Ironsem. Wyżej oceniam film pełnometrażowy w wersji hiszpańskiej. Ale i z tym serialem nie jest jeszcze źle. Oczywiście Amerykanie (jak to Amerykanie) nie skupiali się zbytnio nad rzetelnym odzworowaniem realiów historycznych więc istotnie historii z tego serialu uczyć się nie należy.


Jak zresztą z żadnego filmu. Szczególnie z "Trylogii" ;)


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości