bzdury znalezione w necie

Jeżeli znasz dobry kawał, widziałeś śmieszny filmik, stronę, itp. - to tutaj możesz się tym wszystkim z nami podzielić :-)
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

bzdury znalezione w necie

Postautor: Kamilzon » 17 lut 2014, 21:55

cześć ostatnio trochę coś poszperałem w necie i znalazłem takie coś http://www.nacjonalista.pl/2013/10/23/k ... tolicyzmu/

no po prostu ubaw po pach :rotfl: :lol-above:

zacytuje najciekawszy fragment
spojrzeliśmy na protestantyzm wyłącznie z punktu widzenia „socjologii religii”, biorąc pod uwagę pięć zasadniczych probierzy, a mianowicie:

1. Protestantyzm jako reforma
2. Protestantyzm jako nawrót do germańskich wierzeń pogańskich
3. Protestantyzm jako zerwanie z cywilizacją łacińską
4. Protestantyzm jako judaizacja chrześcijaństwa
5. Protestantyzm jako zeświecczenie chrześcijaństwa


moja reakcja na to była taka
Załączniki
Cereal-guy-plujący.jpg
Cereal-guy-plujący.jpg (5.64 KiB) Przejrzano 3219 razy


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bzdury znalezione w necie

Postautor: Piotrek. » 18 lut 2014, 01:12

spojrzeliśmy na protestantyzm wyłącznie z punktu widzenia „socjologii religii”, biorąc pod uwagę pięć zasadniczych probierzy, a mianowicie:

1. Protestantyzm jako reforma
2. Protestantyzm jako nawrót do germańskich wierzeń pogańskich
3. Protestantyzm jako zerwanie z cywilizacją łacińską
4. Protestantyzm jako judaizacja chrześcijaństwa
5. Protestantyzm jako zeświecczenie chrześcijaństwa


Nie powinno Cię to dziwić, gdyż im mniej wspólnego z prawdą ma czyjaś teza, tym bardziej absurdalne argumenty stają w jej obronie.

"Nawet utrzymuje się, że Mszę św. – a raczej ceremonię wprowadzoną w jej miejsce – mogą odprawiać ludzie świeccy bez udziału kapłana (jest to znana teza teologa Hansa Kunga, bardzo dziś rozpowszechniona i wprowadzana w życie w Ameryce Łacińskiej), a przecież to są poglądy i praktyki typowo protestanckie."

Ksiądz "profesor" bredzi i wygląda na to, że nie ma zielonego pojęcia o protestantyźmie. :cry:

To, o czym on pisze ma miejsce u mariawitów felicjanowskich (będących de facto nierzymskimi katolikami) - tzw. "msza św. ludowa", ale nie w denominacjach protestanckich. Reszty bzdur szkoda nawet komentować, bo coś zdecydowanie lepszego napisałby pierwszy lepszy ogarnięty człowiek po zakończonym cyklu obowiązkowej edukacji. :roll: Tacy ludzie hańbią naszą naukę.

Poniżej przykład jeszcze większej herezji - artykuł pt. "Nie nazywajcie protestantów chrześcijanami." :rotfl:

http://konserwatyzm.pl/artykul/651/mari ... escijanami


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilzon » 18 lut 2014, 20:27

szkoda słów na takich kretynów


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 18 lut 2014, 21:28

Szalejesz, księże profesorze Poradowski! Wielka uczoność przywodzi cię do szaleństwa.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 lut 2014, 08:54

Przeczytalam ten artykol i dziwi mnie ze sie z tego nabijacie to nie jest smieszne a wrecz jest to wielkie zlo . Protestanci pod wplywem ducha bozego powocili do pisma swietego i czystej wiary a w tym artykulle to jest potepiane to dzialanie ducha prawdy to jest ogromne zlo i nie wiem czy nie podpada pod grzech przeciwko duchowi nieprzebaczalny to nic smiesznego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Popraw wszystkim humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości