Spichlerz

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 08 sie 2008, 16:56

Jak ktoś chce się wypowiedzieć na temat jakiegoś kościoła niech wpierw się do niego uda i porozmawia z pastorem, a nie wyrabia sobie opinię po obejrzeniu jednego filmiku na youtube czy na podstawie relacji "mój kolega ma kolegę co chodził na nabożeństwa do Spichlerza i powiedział że ...".

Zapewne istnieje też możliwość kontaktu e-mailowego z tym pastorem więc warto zapytać się go co miał na myśli gdy o tym mówił.


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 08 sie 2008, 17:01

ann_in_grace pisze:Delikatnie mowiac, manipulacje wacpan uprawiasz. W podobny sposob mozna podac spis WSZYSTKICH parafii i podkosciolow katolickich w Polsce. Jak myslisz - ktora lista bedzie dluzsza, i to o wiele?


Jeżeli zarzucasz mi oszustwo [bo manipulacja jest oszustwem] proszę o argumenty. Chyba, że w twoim odłamie oszczerstwo jest godne pochwały.


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 08 sie 2008, 20:13

ann_in_grace pisze:Argument jest w tym, co napisalam. A jasniej - wyszczegolnienie zgromadzen i zborow to jeszcze nie to samo, co lista denominacji.


Powyższe zdanie jest kolejnym kłamstwem, co zaraz wykażę:

Przytoczona lista zawiera zarówno protestanckie zbory lokalne, jak i organizacje o zasięgu ogólnopolskim. Przykłady:

1) Kościół Wolnych Chrześcijan

2) Kościół Ewangelicznych Chrześcijan

3) Stowarzyszenie Zborów Chrześcijan

4) Kościół Ewangelicko-Reformowany w Rzeczypospolitej Polskiej

5) Kościół Ewangelicko-Augsburski w Rzeczypospolitej Polskiej

6) Kościół Ewangelicko- Metodystyczny w Rzeczypospolitej Polskiej

7) Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Rzeczypospolitej Polskiej

8 ) Kościół Chrześcijan Baptystów
w Rzeczypospolitej Polskiej

9) Kościół Zielonoświątkowy
w Rzeczypospolitej Polskiej

10) Wspólnota Kościołów Chrystusowych

To tylko część ugrupowań, co do których mam pewność, że mają charakter ogólnopolski, co bez najmniejszego problemu można zweryfikować w internecie.

Poza tym zbory lokalne, nie należące do ogólnopolskich organizacji, również różnią się wyznawanymi doktrynami, o co raczej trudno w przypadku rzymskokatolickich parafii.

Myślę, że teraz twoje kłamstwo i oszczerstwo jest oczywiste.

Nie, żebym się gniewał, ale po co wprowadzać czytelników w błąd? :-)


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 08 sie 2008, 21:27

Niech to ocenią czytelnicy. Rozmowa schodzi na żenujący poziom osobistych wycieczek. Chrześcijanie, he he...


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 sie 2008, 21:58

Mistyk, jakiego ty jesteś wyznania?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 09 sie 2008, 11:13

Mistyk pisze:Niech to ocenią czytelnicy. Rozmowa schodzi na żenujący poziom osobistych wycieczek. Chrześcijanie, he he...

żenująca jest twoja obrona twoich uprzedzeń do grup i ludzi których nie znasz, a naczytałeś się z jakichś miałkich artykułów znalezionych w necie i do tego podpierasz się jakimiś dyskusjami na forach, których znaczenia i ważności w życiu protestantów nie rozumiesz, bo protestantyzm znany z netu, to powtórzę, bo chyba to ominąłeś nie jest rzeczywisty.
Ten właściwy znajdziesz w społecznościach, w relacjach z ludźmi.
Mało tego opowiadasz o jakiś fikcyjnych powodach podziałów i stwierdzasz, ze cały protestantyzm jest skoncentrowany na tym, żeby spierać się o „pierdoły”, a w tym miejscu budujesz sobie sam opinie człowieka o wątpliwych zaletach.
Zadałem ci pytanie, czym w swoim życiu w sprawach duchowych możesz się poszczycić?
Oprócz posiadania (zalety , czy wady?) Doszukiwania się tego, co (albo jest, a może nie ma?)jest wzbudzeniem twojej własnej skażonej opinii, skażonej jak mniemam „netomanią”, czy „foromanią”, a nie osobistej relacji z ludzmi.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 lip 2009, 10:56

Napisałem artykuł o anty-biblijnych naukach Spichlerza: http://purytanin.wordpress.com/2009/07/ ... nej-sekta/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Wanilia
Posty: 155
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Wanilia » 31 lip 2009, 16:33

Kiedyś pisywałam na forum Spichlerza( teraz chyba zamknięte). Po kilkunastu wpisach zostałam zabanowana- nie byłam niekulturalna ani nie złamałam regulaminu, ale moje poglądy bardzo nie podobały się moderatorowi tego forum...Prosiłam o argumenty z Biblii, o merytoryczną dyskusję, ale się jej nie doczekałam. Wpisy moich adwersarzy pełne były emocji, agresji i szybko z tematu przechodzili do...mojej skromnej osoby zarzucając mi jakąś gorycz, duchy demoniczne( religijne...?), nieprzebaczenie itp.. Z tego powodu- jak sądzili, mam takie a nie inne przekonania. Dużo było tam osądu pod moim adresem. Teraz wyczuwam takie "klimaty" na odległość i nawet nie zaczynam rozmowy z kimś, kto przemawia w takim "duchu". Wiem bowiem z autopsji, że nic to nie da, prowadząc tylko do kłótni.
Spichlerza nikomu bym nie poleciła. Poznałam już parę osób, które stamtąd wyszły poranione. Nauczanie prosperity bardzo mi się nie podoba, jak również odloty w stylu Any Mendez czy Benny Hinna.
To są bardzo młodzi ludzie( w większości), pastor jest charyzmatyczny, manipuluje nimi. Zbór spory, w końcu to Warszawa- dużo młodych "na wybiegu"( studentów oderwanych od własnych środowisk na przykład). Nie podoba mi się przeakcentowanie pozycji pastora/liderów oraz to, że pozwala się tam nauczać i przewodzić kobietom( a nawet do tego zachęca). Nie jest to Biblijne. Myślę, że i tam jest część prawdziwych nawróceń( na pewno nie wszystkie, jak chciałby ich pastor po odmówieniu "nowonarodzeniowej" modlitwy), ale wzrastać duchowo jest tam raczej ciężko...


cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 21 wrz 2009, 12:17

Odświeżając temat.

Nie znam Spichlerza osobiście. Słyszałem wiele negatywnych opini na ten temat. Spoktałem się też z pozytywnymi opiniami na KChWE Spichlerz. Ostatnio mój przyjaciel wypowiadał się pozytywnie na temat tego zboru. Mówił, że A. Stepanow głosi twardą Ewangelię.

Jak widać, można mieć różne opinie na podstawie zdania znajomych.

Może ktoś bezpośrednio związany ze Spichlerzem wypowie się na temat tego zboru?

Pozdrawiam



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości