Zbór żywy to taki... + Kulec i Warren

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 01 wrz 2012, 11:07

Sara pisze:Za to, ze modlę się językami.

W trakcie nabożeństwa?
Jeśli bez wykładu i robi to nieporządek to też bym zwróciła uwagę.

Reszta wymieniona przez Ciebie mi absolutnie nie przeszkadza, a z większością się zgadzam :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 01 wrz 2012, 11:16

Sara pisze:Nie tylko za Warrena.
Za to, że uważam palenie za grzech.
Za to, że nie podobają mi się związki wierzących z niewierzącymi.
Za to, że mam inne poglądy w sprawie chrztu Duchem.
Za to, ze modlę się językami.
Za to, że uważam, że w zborze należy napominać grzeszników( oczywiście- w miłości i w duchu lagodności). Natomiast w tym zborze panuje przekonanie, że twoje grzechy to twoja prywatna sprawa i Duch ma cię prowadzić i zmieniać- nie wolno nic mówić.
Nie wolno też niczego krytykować. A już absolutnie nie wolno krytykować tak wspaniałych "nauczycieli", jak Warren... :-/

Ale jak sobie to przeczytałam, co napisałam...to tak. Wywalono nas za Warrena...


Wiec, rozmawialam z pastorem przed chwila. Powiedzial nikogo nie wyrzucal. Powiedzial rowniez ze on jest pasterzem i dba o swoja trzodke. I ciagle kieruje swoj wzrok ku Jezusowi. Szczerze mowiac mile sie z nim rozmawialo.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 wrz 2012, 11:43

ehhh... ludzie żyjący pod prawem nie zrozumieją tych żyjących pod łaską


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 01 wrz 2012, 12:10

Hardi,
Hardi pisze:ok to ja Ci zapodam pewien werset:

"Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka"

Wszyscy wiemy czego w kontekście dotyczą te mądre słowa i dlaczego nie zaprzeczają one temu, że Pan Jezus ostrzegał przed "pijaństwem, obżarstwem" (Łk 21:34)

Pomijając jednak pochopne nadużycie słów Pańskich do usprawiedliwienia nałogu palenia, zastanówmy się co wychodzi z człowieka, który sięga po papierosy?
Jaka namiętność nim kieruje by poddawać się uzależnieniu?
Co pozwala narażać własne zdrowie bez realnej potrzeby?

Hardi pisze:a Ty potrafisz zapodać werset mówiący o tym, że palenie jest grzechem :?:

Nie deficyt fragmentów biblijnych jest problemem, Pismo Święte jest jasne w tej sprawie dla osób, które potrafią dostrzegać analogie i wyciągać wnioski, nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego i nie powinniśmy go zatruwać bez potrzeby, a apostoł Piotr ostrzega, że czemu człowiek ulega, tego staje się niewolnikiem. Do wolności powołał nas Bóg nie do uzależniania się od szkodliwych używek, bez dostępu do których nałogowiec "nie jest sobą".

I wreszcie poprawna odpowiedź zależy od poprawnie zadanego pytanie. Dane medyczne potwierdzają, że człowiek palący przez całe życie skraca je o 14 lat.

Czy skrócenie życia o 14 lat bez potrzeby i dla własnej uciechy jest grzechem czy nie jest?

Na tak zadane pytanie należy szczerze odpowiedzieć. :)


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
montana
Posty: 133
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: montana » 01 wrz 2012, 12:15

Cieszę się,że ta dyskusja została podjęta,nawet bardzo się cieszę.Między innymi dlatego,że czytający ( a myślę,że jest ich wielu ) mają mozliwość skonfrontowania dwóch rzeczywistości.
Że mogą ocenić dwie różne grupy chrześcijan,że daliśmy szansę na konfrontację poglądów ze Słowem Bożym.
Marcin Luter powiedział kiedyś : " Biblia nie jest zabytkiem,nie jest też nowoczesna,ona jest wieczna ".
A ja dodam ze SŁowa od Wiecznego Boga :
" Raduj się młodzieńcze,w swojej młodości
i bądź dobrej myśli,póki jesteś młody.
Postępuj tak,jak każe ci serce,
i używaj,czego pragną twoje oczy.
Lecz wiedz,że za to wszystko
pozwie cię Bóg na sąd ". Ks.Sal.11,9


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 wrz 2012, 13:08

okidoki pisze:Czy skrócenie życia o 14 lat bez potrzeby i dla własnej uciechy jest grzechem czy nie jest?

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie bo tak czynili faryzeusze, zadałem ci pewne pytania, które całkowicie zignorowałeś, proszę odpowiedz mi na nie, a wtedy ja chętnie odpowiem tobie:

potrafisz wytłumaczyć, dlaczego głównie w kraja słowińskich palenie jest uznawane za grzech, a w innych już nie, za to coś co u nas nie jest uznawane za grzech u innych jest grzechem :?:

czy cały niezdrowy tryb życia jest grzechem czy tylko jakieś wybiórcze sprawy :?:

ps. jedzenie mięsa skraca życie o 17 lat! http://www.wprost.pl/ar/76637/Dieta-stulatkow/?pg=1 ;)


montana
Posty: 133
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: montana » 01 wrz 2012, 13:36

Jeśli niezgoda na grzeszenie jest legalizmem,to co z dziesięciną?Toż to legalizm w czystej postaci.


montana
Posty: 133
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: montana » 01 wrz 2012, 13:42

Hardi pisze:
okidoki pisze:Czy skrócenie życia o 14 lat bez potrzeby i dla własnej uciechy jest grzechem czy nie jest?

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie bo tak czynili faryzeusze, zadałem ci pewne pytania, które całkowicie zignorowałeś, proszę odpowiedz mi na nie, a wtedy ja chętnie odpowiem tobie:

potrafisz wytłumaczyć, dlaczego głównie w kraja słowińskich palenie jest uznawane za grzech, a w innych już nie, za to coś co u nas nie jest uznawane za grzech u innych jest grzechem :?:

czy cały niezdrowy tryb życia jest grzechem czy tylko jakieś wybiórcze sprawy :?:

ps. jedzenie mięsa skraca życie o 17 lat! http://www.wprost.pl/ar/76637/Dieta-stulatkow/?pg=1 ;)


Aż dziw bierze,że nie widzisz różnicy,Hardi.Puszczanie dymka dla własnej przyjemności a spożywanie mięsa ( białko-potrzebne do życia,posiada wiele,wiele właściwości niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu ) to jednak naprawdę bardzo duża różnica.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 01 wrz 2012, 13:42

Słusznie..w większości zborów, gdzie tolerowano jakoś grzech( i nazywano legalistami tych, którzy napominali za grzechy) obficie nauczano o dziesięcinie...A to jest dopiero legalizm
:lol:


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 wrz 2012, 14:11

montana pisze:Puszczanie dymka dla własnej przyjemności

a co ze spożywaniem coca-coli dla własnej przyjemności :?: a co z używaniem dezodorantów dla własnej przyjemności :?: a co jeżdżeniem autem dla własnej przyjemności :?:

i gdzie w Biblii jest napisane, że można się truć i skracać sobie życie jeśli czerpie się z tego korzyści finansowe (praca w hucie itd.), a nie można tego robić za darmo? trucie się za kasę jest ok. ale za darmochę już nie?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 wrz 2012, 14:30

okidoki pisze:Pomijając jednak pochopne nadużycie słów Pańskich do usprawiedliwienia nałogu palenia, zastanówmy się co wychodzi z człowieka, który sięga po papierosy?

napisałem Ci że to nie papierosy są problemem dzisiejszego chrzescijaństwa


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 01 wrz 2012, 14:53

Hardi pisze:
okidoki pisze:Czy skrócenie życia o 14 lat bez potrzeby i dla własnej uciechy jest grzechem czy nie jest?

Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie bo tak czynili faryzeusze,

Tak czynił Pan Jezus, nie ma w tym nic złego jeżeli w pytaniu jest zawarta odpowiedź.

Zadałeś jedno istotne pytanie i uzyskałeś istotną odpowiedź, dalsze pytania to kwestie marginalne.

dlaczego głównie w kraja słowińskich palenie jest uznawane za grzech, a w innych już nie, za to coś co u nas nie jest uznawane za grzech u innych jest grzechem :?:

Nie wiem czy głownie w krajach słowiańskich, statystyk nie podałeś, ale kultura może mieć wpływ na świadomość grzechu w społeczeństwie. W kulturze indian palenie ludzi w ofierze nie było traktowane jako grzech. Subiektywne odczucia ludzi nie mają wpływu na obiektywny stan rzeczy. W krajach wysoko rozwiniętych świadomość szkodliwości palenia jest wyższa i z tej przyczyny Zachód pierwszy zaczął walczyć z nikotynizmem.

czy cały niezdrowy tryb życia jest grzechem czy tylko jakieś wybiórcze spraw.y :?:

Grzechem jest pijaństwo i analogicznie każda inna używka, która sprawia że człowiek uzależnia się i traci własne zdrowie bez potrzeby, dla próżnej uciechy.

ps. jedzenie mięsa skraca życie o 17 lat! http://www.wprost.pl/ar/76637/Dieta-stulatkow/?pg=1 ;)

Medycyna nie rozstrzygnęła kwestii zdrowej diety do końca, dietetycy stale o tym polemizują, natomiast jest zrozumiałe, że celem spożywania jedzenia jest uzupełnianie koniecznych do życia składników, a dieta wegetariańska ma swoje wady, związanie z niedoborem pewnych mikroelementów i trudnością w stosowaniu w pewnych warunkach.
Różnica pomiędzy paleniem a mięsem jest zrozumiała dla dziesięciolatka, dlatego wasze pomyłki w tej sprawie są celowe, nie biorą się z braku rozsądku, tylko z chęci lekceważenia grzechu.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 01 wrz 2012, 15:41

Hardi pisze:a co ze spożywaniem coca-coli dla własnej przyjemności :?:

Coca-Cola rozkłada się w żołądku, dlatego jej okazjonalne picie nie przynosi widocznych szkód. Picie Coca-Coli nie szkodzi osobom postronnym.

Palenie tytoniu jest sztucznym wprowadzaniem dymu do swoich płuc, które substancji smolistych nie rozkładają, ponieważ nie w tym celu zostały stworzone. Szkodliwe związki chemiczne zalegają w płucach. Bierne palenie szkodzi osobom postronnym, w tym nienarodzonym dzieciom.

Płuca osoby zdrowej i palacza (porównanie):

Obrazek

Wpływ palenia papierosów na wzrost liczby zachorowań na raka po 20 latach:

Obrazek

markulus pisze:napisałem Ci że to nie papierosy są problemem dzisiejszego chrzescijaństwa

Raczej akceptowanie grzechu jest jednym z problemów dzisiejszego chrześcijaństwa.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 wrz 2012, 16:03

okidoki pisze:
markulus pisze:
napisałem Ci że to nie papierosy są problemem dzisiejszego chrzescijaństwa


Raczej akceptowanie grzechu jest jednym z problemów dzisiejszego chrześcijaństwa.

czy według Ciebie Bóg rozwiazał problem grzechu w wystarczający sposób ?
i czemu kłamiesz że akceptuję grzech ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 01 wrz 2012, 16:38

Jak dobrze ze wyszlam z pod przeklenstwa zakonu i poznalam czym jest laska.
Jak dobrze ze juz nie musze pisac tak jak Sara, montana, mattias i cala reszta. Nie musze szukac brudow, grzechow i wszelkiego zla w innych ludziach, nie musze sie skupiac na nich, nie musze osadzac i oczerniac w kazdym moim poscie codziennie.
Bog mnie z tego uwolnil i mam teraz pokoj. Jest tylko jeden Sedzia i jeden Wykonawca. Boze, wspaniale jest Twoje zbawienie i Twoje dzielo i Twoj process wychowania nas. My nie musimy nic dokladac do Twego dziela. Ty zbawiasz na zawsze i zadna sila i zaden grzech nie jest w stanie rozlaczyc Twoja laske i nasza wiez z Toba.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości