Zbór żywy to taki... + Kulec i Warren

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 31 sie 2012, 22:17

Sara pisze:Makesh- ja w nikogo nie rzucam kamieniami.
A Pan Jezus to mówił- nie grzesz więcej, aby ci się coś gorszego nie stało.
A także: upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo niebios.
I potępiał grzech- grzesznikowi wskazywał drogę wyjścia. Nie tolerował grzeszników, którzy chcieli pozostać w swych grzechach.
W całym Słowie masz nawoływanie do świetego, czystego i bogobojnego życia. Nie cierpisz mnie dlatego, że pragnę, aby chrześcijanie byli święci, bogobojni i czyści?

Nie chcę, aby w kościele ludzie palili papierosy, upijali się czy uprawiali wszeteczeństwo. Nie chcę, aby zmieniano Słowo Boże( patrz Warren i parafraza Petersona). Nie chcę, aby wymyślano ludzkie sposoby przyciągnięcia do organizacji, zamiast głoszenia ewangelii i zrodzenia z Ducha Chrystusowego. Płaczę z tego powodu. Modlę się o zwiedzionych. Nie chcę, aby głoszono różne fałszywe nauki i przemycano je zza kazalnic- co udaje się rownież dlatego, że wierzący wpuszczają jednym uchem to, co słyszą a wypuszczają drugim i wszystko im już jedno. Nie chcę chorego ekumenizmu, który doprowadza do rozmycia granic między prawdą a kłamstwem. Brzydzę się relatywizmem i humanistyczną psychologią, a tego jest tak strasznie dużo w dzisiejszym Kościele.

Kościół pozbawiony mocy, wiary, z mdłym nauczaniem bez prawdy Słowa Bożego, tolerujący grzech- to napawa mnie smutkiem. A Ty mi mówisz, że ja coś niszczę...? Ja już nawet nie jestem pewna, czy to w ogóle jeszcze jest Kościół, bo dzisiaj trudno o narodzonych z Ducha chrześcijan po zborach.

Płaczę nad tym wszystkim.
I jest we mnie coś, co każe mi o tym mówić i wołać: upamiętajcie się. Sama na siebie też oczywiście patrzę, ale też pytam i innych: Macie jeszcze bojaźń Bożą w sercach, czy już tak zatwardziliście swoje serce, że nie potraficie rozróżnić między dobrem a złem? Że nie słyszycie głosu Ducha Swiętego?

Boję się Pana, Makesh. Wiem, że przyjscie Jezusa jest bliskie.
„A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną. Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności, jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się? Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.” (2 Piotr 3:10-13)

Uciekajcie od bałwochwalstwa, ekumenii, od falszywych nauczycieli, uciekajcie.


Podaj mi prosze adres i telefon do kosciola czy zboru skad cie wyrzucono z powodu nie czytania Warrena. Chce osobiscie zapoznac sie z takim kosciolem. Jak nie tu to podaj na PW.
Jak nie podasz, to znaczy ze przez caly czas klamalas i klamiesz.

Ja juz nie moge cie wiecej czytac. Wybacz. Siejesz nienawisc i oblude, pyche duchowa, slepa jestes i nie widzisz a chcesz nauczac. Zle sie to skonczy dopoki sie nie upamietasz. Bo Duch powoluje do pokory a nie do dumy.


montana
Posty: 133
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: montana » 31 sie 2012, 22:22

Sara pisze:Makesh- ja w nikogo nie rzucam kamieniami.
A Pan Jezus to mówił- nie grzesz więcej, aby ci się coś gorszego nie stało.
A także: upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo niebios.
I potępiał grzech- grzesznikowi wskazywał drogę wyjścia. Nie tolerował grzeszników, którzy chcieli pozostać w swych grzechach.
W całym Słowie masz nawoływanie do świetego, czystego i bogobojnego życia. Nie cierpisz mnie dlatego, że pragnę, aby chrześcijanie byli święci, bogobojni i czyści?

Uciekajcie od bałwochwalstwa, ekumenii, od falszywych nauczycieli, uciekajcie.


Amen,Saro.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 sie 2012, 22:25

okidoki pisze:Natomiast reszta twojej wypowiedzi jest niezrozumieniem tego co czytasz, nikt nie usprawiedliwiał amerykańskiego niewolnictwa

Tym mocnym przykładem wskazałem tylko podwójne standardy jakie stosujesz (Lash zresztą też je wskazywał). A w próbie "wybrnięcia" z sytuacji popadłeś w relatywizm moralny. Dobrze, że zauważasz swój błąd.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 sie 2012, 22:27

montana pisze:Przeczytałam regulamin forum i nic tam nie ma napisane,że nie mogę cytować wielkimi literami,owszem jest napisane,że nie wolno cytowac bez komentarza,incydent jest dopuszczalny.W takim razie to był incydent-więcej się nie powtórzy.

Czy lubisz jak na Ciebie Twoich goście lub rozmówcy krzyczą?


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 sie 2012, 22:27

Mnie smuci Saro to że gorszysz sie tymi którzy uwierzyli w Chrystusa i Jemu oddali swoje życie. Ale w sumie mnie to nie dziwi wszak Słowo mówi:
1Piotra 2 bw (6)Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się. (7) Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem węgielnym, (8) ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu, potykają się oń, na co zresztą są przeznaczeni
Nie odpowiadaj mi zbyt wiele zostało już powiedziane. Sama przed sobą zadaj pytanie kto jest centrum twojego życia ? przykazania czy łaska którą jest Jezus Chrystus
Zwróć swój wzrok na Jezusa proś Ducha Świętego by objawił Ci
Ef 1:(15)Przeto i ja, odkąd usłyszałem o wierze waszej w Pana Jezusa i o miłości do wszystkich świętych, (16) nie przestaję dziękować za was i wspominać was w modlitwach moich, (17) aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego, (18) i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego, (19) i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego,


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
montana
Posty: 133
Rejestracja: 11 sie 2012, 21:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: montana » 31 sie 2012, 23:12

fantomik pisze:
montana pisze:Przeczytałam regulamin forum i nic tam nie ma napisane,że nie mogę cytować wielkimi literami,owszem jest napisane,że nie wolno cytowac bez komentarza,incydent jest dopuszczalny.W takim razie to był incydent-więcej się nie powtórzy.

Czy lubisz jak na Ciebie Twoich goście lub rozmówcy krzyczą?


Nie takie było założenie pisania przeze mnie wielkimi literami cytatów z Biblii,po prostu chciałam je uwidocznić.Dziwi mnie jednak to,że to jest przez ciebie odbierane negatywnie,natomiast inwektywy pisane przez Makesh,przechodzą mimo.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 31 sie 2012, 23:26

Gdyby to było norweskie forum to byłaby gadka o tym, jak to picie alkoholu jest grzechem, a gdyby holenderskie forum to znowu, że oglądanie TV, co kraj to obyczaj ;) W Norwegii w wielu zborach zapalenie papierosa nie jest jakimś problemem tak jak u nas nie jest problemem wypicie lampki wina, za to u nich wypicie lampki wina to straszna zbrodnia i coś za co ludzi trzeba ścigać, w holenderskich zborach często można zarówno palić jaki spożywać alkohol, za to oglądanie TV jest straszliwą zbrodnią ;) Co kraj to inni faryzeusze ze swoimi dekalogami i inni legaliści, więc inne też rzeczy uznawane za grzech ;) Proponuję legalistom zorganizować jakieś ogólnoświatowe spotkanie i ustalić co w końcu jest grzechem a co nie, bo tak to się ośmieszacie w moich oczach i tych ludzi, którzy zapoznali się z legalizmem w poszczególnych krajach, niech ten wasz duch, który wam to objawia w końcu się zdecyduje ;) W każdym razie nie jest to Duch Boży, bo On nie mówi jednym że czarne jest białe, a innym, że niebieskie, On nie ustalił, że dla polaków coś jest grzechem co nie jest grzechem dla norwegów i holendrów, ani nie ustalił, że dla norwegów jest grzechem to co nie jest grzechem dla polaków i holendrów, itd., to wszystko ustalili sobie legaliści.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, 23:29 przez Hardi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 sie 2012, 23:28

montana pisze:Nie takie było założenie pisania przeze mnie wielkimi literami cytatów z Biblii,po prostu chciałam je uwidocznić

Można pogrubić albo wyróżnić kursywą takie są przyjęte standardy.
montana pisze:.Dziwi mnie jednak to,że to jest przez ciebie odbierane negatywnie,natomiast inwektywy pisane przez Makesh,przechodzą mimo.

A czy ja coś pisałem o negatywnym odbieraniu? To kwestia netykiety, a nie merytoryki (nie myl jednego z drugim). Siostrę Makesh upomnę swoją drogą aby w łagodności tłumaczyła, a emocje postarała się okiełznać bo to nie ułatwia dyskusji.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 01 wrz 2012, 00:14

fantomik pisze: A w próbie "wybrnięcia" z sytuacji popadłeś w relatywizm moralny. Dobrze, że zauważasz swój błąd.

Demagogia :roll: Niegodna dziecka Bożego. Zarzucić komuś "relatywizm moralny" bez uzasadnienia i uciec w przedbiegach.

Rozmowa toczyła się o tym, że zdarzają się złe zbory (czemu nikt nie zaprzeczy) o psychomanipulacji wykorzystywanej w ewangelizacji (czemu nikt nie zaprzeczy)
i o tym czy palenie jest grzechem, nikt nikogo nie obrażał i nie kłócił się.

Aż u nagle przyszli pogromcy "legalizmu" i zaczęli wyzywać od legalizmu właśnie, od personalnych uwag, od relatywizmu i niewolnictwa (przykład wzięty z kosmosu, ale wszystkie chwyty dozwolone, byle uciec od tematu, prawda Fantomiku?).

I tylko zastanawiam się skąd w Was siedzi tyle emocji? Czy już nie stać was na merytoryczną dyskusję? Nie musicie odpowiadać na forum. Odpowiedzcie sami przed sobą.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 01 wrz 2012, 00:31

mattias67 pisze: Uwielbiam też słowo "legalizm", ono tak wiele wyjaśnia, no a przecież przeciwstawne jemu jest jakże wspaniałe słowo "wolność"! Palenie jest grzechem z kilku powodów. Po pierwsze jest dobrowolnym poddaniem się pod destrukcyjny wpływ swojego ciała, które jest świątynią Ducha. A tak a propos, nie uważam żeby przykład niewolnictwa, nawet "amerykańskiego", był trafiony. Nie było ono powodowane moralną koniecznością, tylko chciwością. Co innego w starożytności, wtedy z niewolnictwem było różnie. Po drugie papierosy niszczą, bez żadnej konieczności, zdrowie innych. Po trzecie, palenie jest w społeczeństwie uznane za coś nagannego i palenie papierosa przez człowieka głoszącego wyższe moralnie poglądy wywoła zgorszenie otoczenia. A to na pewno jest grzechem. Po czwarte człowiek wierzący ma być niewolnikiem Chrystusa, wszelkie inne zniewolenie ma podłoże duchowe, nie tylko "chemiczne", a palenie do tego prowadzi. Po czwarte Paweł pisze, że "Wszystko mu wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne i nie da się niczemu zniewolić". A jest to przez niego napisane formie zalecenia i pouczenia i jest to w Słowie Pana, lekceważenie Słowa które uczy nas jak żyć, jest grzechem. Po piąte, jak człowiek wierzący, który zmierzając do nieba, ma zachowywać umiar w rzeczach tego świata, może w takich kategoriach coś takiego rozstrząsać ? Chodzi o to żeby w imię walki z onym "groźnym legalizmem", dać możność współbraciom, zapalić sobie jednego po nabożeństwie? O marnotrawstwie finansowym, które również jest grzechem, nie wspomnę już.

I od tej wypowiedzi nie znalazł się nikt kto merytorycznie i na spokojnie wytłumaczyłby dlaczego uważa, że nałóg palenia papierosów nie jest grzechem.

Widocznie tylko używanie słów "legalizm", "faryzeusz" nie wymaga wysiłku.


"abyście mogli dać odprawę tym, którzy się chlubią rzeczami zewnętrznymi, a nie tym, co w sercu" (2Kor 5,12) "ukryty wewnętrzny człowiek", który "jedynie ma wartość przed Bogiem" (1P3,4) Dla Boga nie liczy się czy coś osiągnęliśmy, ale kim jesteśmy.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 wrz 2012, 01:11

okidoki pisze:Jedzenie, podobnie jak praca, czemuś służy - jest pozytywnym działaniem koniecznym by żyć.

czyli gdyby komuś płacili za palenie papierosów to wtedy już palenie nie byłoby grzechem :?:

okidoki pisze:I od tej wypowiedzi nie znalazł się nikt kto merytorycznie i na spokojnie wytłumaczyłby dlaczego uważa, że nałóg palenia papierosów nie jest grzechem.

było już tłumaczone nie raz, nawet był specjalny temat poświęcony temu problemowi, ale ok to ja Ci zapodam pewien werset:

"Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka"

a Ty potrafisz zapodać werset mówiący o tym, że palenie jest grzechem :?: potrafisz wytłumaczyć, dlaczego głównie w kraja słowińskich palenie jest uznawane za grzech, a w innych już nie, za to coś co u nas nie jest uznawane za grzech u innych jest grzechem :?:

ps. czy cały niezdrowy tryb życia jest grzechem czy tylko jakieś wybiórcze sprawy :?:


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 01 wrz 2012, 09:45

okidoki pisze:I od tej wypowiedzi nie znalazł się nikt kto merytorycznie i na spokojnie wytłumaczyłby dlaczego uważa, że nałóg palenia papierosów nie jest grzechem.

cały problem sporej grupy dzieci Bożych, upraszczając sprowadza sie do myślenia "co zrobić by być lepszym chrzescijaninem ?" Biorą oni prawo lub inny zakres norm próbując żyć według owych praw czyn norm, łudząc sie przy tym że takie życie robi na Bogu jakiekolwiek wrazenie, że w taki sposób wzrasta sie duchowo, że takie zycie to oddzielenie od świata itp itd. Powołując sie przy tym na wyrwane z kontekstu fragmenty Słowa Bożego tworzą koła wzajemnej adoracji jednocześnie pilnując sie nawzajem dając pozory wolności. Powodowani strachem, niepewnością krecą sie jak psy wokół własnego ogona skupieni na samych sobie na własnych (by poprawiać) lub innych niedoskonałościach (by poczuć sie lepiej) zapominajac w tym wszystkim o Tym który i Zbawił. Dzisiaj żyjemy w nowym przymierzu łaski gdzie Bóg rozwiazał problem grzechu człowieka dając na ofiarę swojego Syna. Droga do wolności to wzrastanie w poznaniu Syna tego kim On jest i kim ja jestem w Nim. Takie życie sprawia ze wszystkie brudy tego świata odpadają jak błoto od ciała i nik już nie musi Ci mówić co możesz a czego nie powinieneś gdyż sam Duch Świety poucza Cie o tym co jest wola Bożą dla Ciebie.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 01 wrz 2012, 10:00

okidoki napisał/a:
Jedzenie, podobnie jak praca, czemuś służy - jest pozytywnym działaniem koniecznym by żyć.

czyli gdyby komuś płacili za palenie papierosów to wtedy już palenie nie byłoby grzechem


Nie. Tak samo jak nie może się czuć usprawiedliwiony płatny zabójca, chociaż zarabia na morderczym procederze.
Natomiast w pracy, gdzie są trudne warunki pracodawca powinien dbać o ochronę pracownika. To się nazywa BHP. A w ogóle takie rozumowanie trąci absurdem. Wszystko, byle tylko grzech usprawiedliwić.

Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka"


No, to ja też tak potrafię.
A jak śmierdzący dym wychodzi z ust człowieka, to go nie kala? :mrgreen:

No i jak spożywamy narkotyki( wkładając je do ust) to nas...też nie kalają?

Wow, jakaż wolność.


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 01 wrz 2012, 10:13

Sara,
mozesz podac adres do tego zboru skad zostalas wywalona za to ze nie czytalas Warrena?


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 01 wrz 2012, 10:41

Nie tylko za Warrena.
Za to, że uważam palenie za grzech.
Za to, że nie podobają mi się związki wierzących z niewierzącymi.
Za to, że mam inne poglądy w sprawie chrztu Duchem.
Za to, ze modlę się językami.
Za to, że uważam, że w zborze należy napominać grzeszników( oczywiście- w miłości i w duchu lagodności). Natomiast w tym zborze panuje przekonanie, że twoje grzechy to twoja prywatna sprawa i Duch ma cię prowadzić i zmieniać- nie wolno nic mówić.
Nie wolno też niczego krytykować. A już absolutnie nie wolno krytykować tak wspaniałych "nauczycieli", jak Warren... :-/

Ale jak sobie to przeczytałam, co napisałam...to tak. Wywalono nas za Warrena...



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości