Osteopatia

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Małgorzata
Posty: 14967
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 mar 2012, 14:42

Saro

Ja nie spotkałam się z żadnymi ubocznymi skutkami. Bez większych ceregieli przychodziłam, kładłam się na brzuch, a kręgosłup był masowany.
Ja się na tym nie znam (może Hardi to dokładnie wyjaśni), ale zapytał mnie ten masażysta, czy mam czasami kłucia koło serca. Miałam. A on na to, że to nie serce, tylko ten a ten krąg uciska na nerw, który z kolei powoduje takie kłucia, ponieważ jego odgałęzienie "idzie" w kierunku serca. Ustawił krąg i ...po kłuciach.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 13 mar 2012, 15:37

Ostrzegłam.
Co ktoś z tym zrobi, to już jego sprawa. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 mar 2012, 17:32

Sara pisze:Niepokoi mnie konieczność wytworzenia odpowiedniej atmosfery i nastawienia pacjenta. Coś jakby "utworzenie odpowiedniej aury" podczas zabiegu. W innym prrypadku osteopata ma prawo odmówić wykonywania zabiegu.

Chodzi tylko oto aby pacjent się rozluźnił, ponieważ nawet minimalne napięcie mięśni utrudni wykonanie zabiegu i zmniejszy jego działanie nawet o 80%. Na napiętych mięśniach wykonuje się tylko masaż izometryczny, inne zabiegi nie. Ale ty wyciągasz mylne wnioski i dostrzegasz coś czego tam nie ma.

Sara pisze:Po drugie- metoda ta nie jest potwierdzona naukowo. Uciskanie czy wprawianie w ruch narządów ruchu nie uzdrawia. To bzdura.

Bzdury to ty wypisujesz, bo jest to jak najbardziej naukowe i pomaga w leczeniu, z resztą nie tylko to, najbardziej popularną metodą jest masaż segmentarny (jego podstaw uczy się każdy fizjoterapeuta na uczelni medycznej), który działa na niemal identycznej zasadzie.

Sara pisze:Po trzecie- jeśli oddziaływanie (ucisk, ruch) ma wywołuje takie skutki uboczne, jak omdlenia, zawroty głowy, ból żołądka, mdłości to budzi to mój uzasadniony niepokój.

Obrazek

więc Polopiryna S powinna wzbudzać u ciebie jeszcze większy niepokój ;)

Sara pisze:Kiedyś dużo ćwiczyłam, kładłam się na podłodze, czy stałam czy opierałam o ścianę, wykonując dużo nietypowych ruchów- nietypowych, bo kiedy chodzisz, biegasz, siedzisz, nie uruchamiasz tych partii ciała i i nie w ten sposób. Moje ciało ulegało przeróżnego rodzaju uciskom, skrętom, przemieszczeniom, masowała je podłoga, mata, inny człowiek, jeśli ćwiczenia wymagały interakcji.Doświadczałam więcej, niż to, czego doświadcza pacjent podczas zabiegu u osteopaty. Nigdy nie doświadczałam bólów, omdleń, dziwnych zawrotów głowy itp..

Zrozum wreszcie, że to tylko możliwe skutki uboczne, co nie oznacza, że u każdego pacjenta to występuje, ja zajmuję się tym od kilku lat i nie przypominam sobie ani jednego mojego pacjenta, który by miał takie dolegliwości, ale każdego nowego uprzedzam tak jak ulotka do Polopiryny S i do innych lekarstw uprzedza o możliwych stukach ubocznych.

Wybacz, ale reszty twoich bzdur nawet mi się nie komentować, przypominasz mi pewnego gościa ze zboru na którego mówiliśmy "brat telewizor", on uważał, że telewizja to dzieło szatana i okultystyczne sprawy, ponieważ nie jest możliwą rzeczą, aby ktoś był równocześnie w jakimś normalnym miejscu i zminiaturyzowany w wielu zamkniętych pudełkach ze szkłem na przodzie ;) On uważał to za cud diabelski ;)


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 13 mar 2012, 19:25

http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Medyc ... 10167.html

[i]Z ezoteryką pomieszane jest wiele zjawisk zdaje się niewinnych, choć też niekiedy kojarzących się z ,,babą znachorką", np. ziołolecznictwo, akupunktura (i inne zabiegi chińskie, jak manupunktura, moksa, które choć w swoich prastarych teoriach tłumaczą swoją skuteczność jakimiś energiami, to same zabiegi mają charakter czysto mechanistyczny i niemagiczny a ich działanie potwierdzają obiektywne doświadczenia, zaś rzeczywistą obecność punktów akupunktury można stwierdzić, gdyż u każdego jest w tych miejscach większe przewodnictwo elektryczne skóry) Także wodolecznictwo, nowoczesne metody masażu (np. osteopatia, masaż segmentarny) są bardzo korzystne, choć niekiedy można się spotkać z tym, że stosują je także okultyści w swojej praktyce.

[shadow=red]Osteopatia Wpływanie na układ kostny człowieka upatrując tam źródło wszystkich chorób[/shadow]


Jeśli to by było "naukowe", to nie byłoby nazwane medycyną alternatywną i tak chętnie umieszczane na portalach ezoterycznych i okultystycznych. Już samo to powinno wzbudzić wątpliwości co do tej metody.

Ale wiesz...powiedzenie komuś "mówisz bzdury, bo tak uważam" to raczej słaby dla mnie argument. NIE MA NAUKOWEGO dowodu na to, że WSZYSTKIE choroby mają swoje źródło w układzie kostnym. I nie wiem, co do tego ma "umysł"( "harmonia ciała i umysłu"?!).
Jeśli osteopatia posługuje się takimi pojęciami BEZ ODNIESIENIA DO BOGA, to już jest spore nadużycie. Ale Ty tego po prostu nie widzisz.

O, widzę, że masaż segmentarny też ma "solidne naukowe podstawy"
http://benedica.eu/massage-therapy-syst ... tarny.html

I często znajduje się na stronkach promujących okultyzm.


Jeśli pozwalasz sobie na kpiny wobec upośledzonego człowieka( bo widocznie ten brat miał jakieś upośledzenie umysłowe, skoro nie potrafił pojąć przekazu wizji i fonii na odległość) to bardzo brzydko z Twojej strony, Hardi.
Jeśli w ten sposób chciałeś mi delikatnie zasugerować moje upośledzenie umysłowe tylko dlatego, ze nie zgadzam się z Twoim zdaniem, to również bardzo brzydko.
Z tego, jak piszesz i co piszesz wnioskuję, że rozmowa z Tobą mija się z celem. Ja jestem osobą wierzącą, a moim Panem jest Jezus Chrystus. ON NAPRAWDĘ jest moim Panem. Jak mi Duch daje niepokój, to tego nie lekceważę i sprawę badam. Ale do tego to trzeba mieć "uszy" duchowe i "duchowy" wzrok. Ty nie masz.

Oczywiście nikt nie każe Ci przyjmować mojego punktu widzenia. I z mojej strony to już wszystko.
A co do telewizji, faktycznie pełno tam brudu, pornografii, niemoralności i głupoty i ciężko wybrać coś normalnego do oglądania.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 mar 2012, 19:30

Sara pisze:Wiele powinien wyjaśnić ten artykuł:
http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/uzdrawia.htm

po pierwsze ten artykuł raczej nie mówi o tym, po drugie autorem nie jest, ani lekarz, ani fizjoterapeuta itd. tylko pedagog (jakim prawem taki faceta robi z siebie autorytet w sprawach medycznych?), a po trzecie facet podobnie jak ty wszędzie widzi demony, nawet w ziołach, a po czwarte wypisuje czasami takie medyczne głupoty, że zwykła pielęgniarka miałaby ubaw po pachy np. to "kręgi nie mają żadnego wpływu na serce" :lol: a dlaczego człowieka umiera gdy skręci sobie kark? ponieważ ząb kręgu szczytowego ścina rdzeń kręgowy i serce, płuca, oraz wszystkie pozostałe organy zostają automatycznie wyłączone... facet wypisuje takie bzdury, że głowa boli
kolejne słowa faceta, który pisze o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia: "wszystkie nerwy słuchowe ulokowane są w czaszce"
niestety gość nie wie o tym, że "blokady kręgosłupa w odcinku szyjnym odpowiadają za choroby związane z narządami zmysłów (osłabienie wzorku, słuchu, zez, problemy z zatokami, bóle oczu, utarta słuchu, zapalenie gardła krtani etc.) oraz za choroby o podłożu psychosomatycznym bądź nerwowym, choroby tarczycy i schorzenia kończyn górnych (sztywność karku, bóle ramion, zapalenia i zwyrodnienia stawów ramiennych i łokciowych, nerwobóle)" (to cytat z literatury naukowej)

Sara pisze:nowoczesne metody masażu (np. osteopatia, masaż segmentarny) są bardzo korzystne, choć niekiedy można się spotkać z tym, że stosują je także okultyści w swojej praktyce.

okultyści stosują też czasami świece, noże itd. czy jak ci wysiądzie prąd to będziesz siedzieć po ciemku i nie zapalisz świecy bo okultyści czasami też je stosują :?: nozy też nie używasz :?:

idź na uczelnie medyczną i powiedz im aby nie uczyli studentów fizjoterapii wykonywania masażu segmentarnego ;)

jak na razie nie powołujesz się na lekarzy, ale na amatorów i konowałów, oni są autorytetami dla ciebie w sprawach medycznych, więc to ty jesteś osobą, która odrzuca medycynę, a ufa tym, którzy o niej wiedzą tylko z google ;) żal mi ciebie...


Małgorzata
Posty: 14967
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 mar 2012, 20:07

Ruch New Age wiele wziął z Biblii. Nie znaczy to, że skoro korzysta z Biblii taki szatański ruch, to Biblia jest zła.
Tak samo z osteopatią. Jeżeli okultyści z tego korzystają, jeszcze nie oznacza to, że jest złe.
Nóż też może służyć do dwóch celów: krojenia chleba i zadźgania człowieka.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 mar 2012, 20:28

właśnie przeczytałem, że okultyści głównie posługują się chemią i astronomią, tokiem myślenia Sary, nie powinniśmy uważać chemię i astrologię za naukę i całkowicie je odrzucić


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 13 mar 2012, 20:48

http://www.osteopatia.pl/osteo/index.php?ID=42

http://www.hopl.pl/artykuly/terapia-cza ... zyowa.html

Kto ma duchowe rozeznanie, zobaczy i zrozumie.

Jasne, że okultyzm uwielbia przebierać się w naukowe szatki. Nihil novi.


Alkhilion
Posty: 7295
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 mar 2012, 21:21

Hardi pisze:chemię i astrologię


Astrologia akurat nie jest nauką ;)

Każda nauka ma swoją antynaukę (za Lemem):

Matematyka - numerologia,
Astronomia - astrologia,
medycyna - znachorstwo

itp.


Małgorzata
Posty: 14967
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 mar 2012, 21:28

Alkhilion pisze:
Hardi pisze:chemię i astrologię


Astrologia akurat nie jest nauką ;)

Każda nauka ma swoją antynaukę (za Lemem):

Matematyka - numerologia,
Astronomia - astrologia,
medycyna - znachorstwo

itp.


A co z językoznawstwem?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Alkhilion
Posty: 7295
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 mar 2012, 22:02

Małgorzata pisze:
Alkhilion pisze:
Hardi pisze:chemię i astrologię


Astrologia akurat nie jest nauką ;)

Każda nauka ma swoją antynaukę (za Lemem):

Matematyka - numerologia,
Astronomia - astrologia,
medycyna - znachorstwo

itp.


A co z językoznawstwem?


Językoznawstwo :boisie: A kysz:

Obrazek

A serio, to wszelkie słowodziejstwo, np. zaklęcia i magia :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7822
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 mar 2012, 22:18

Alkhilion pisze:
Hardi pisze:chemię i astrologię


Astrologia akurat nie jest nauką ;)

Każda nauka ma swoją antynaukę (za Lemem):

Matematyka - numerologia,
Astronomia - astrologia,
medycyna - znachorstwo

itp.

miałem na myśli astronomię :)


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1102
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 16 mar 2012, 09:02

Małgorzata pisze:
Alkhilion pisze:
Hardi pisze:chemię i astrologię


Astrologia akurat nie jest nauką ;)

Każda nauka ma swoją antynaukę (za Lemem):

Matematyka - numerologia,
Astronomia - astrologia,
medycyna - znachorstwo

itp.


A co z językoznawstwem?


językoznawstwo - gematria


"Z czystym okazujesz się czysty, A z przewrotnym postępujesz przewrotnie. Ty bowiem wybawiasz lud ubogi, Lecz oczy wyniosłych poniżasz. Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje. Gdyż z tobą rozbijam drużynę, A z Bogiem moim przesadzam mur. Droga Boża jest doskonała, Słowo Pańskie jest wypróbowane. Jest tarczą wszystkim, którzy w nim ufają.
Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana? Kto jest skałą prócz Boga naszego? "
Ps 18,27-32

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości