Kim jest antychryst?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 cze 2008, 22:05

Ale można użyć innej formy Hae -- łagodniejszej. A błąd wg. mnie jest pomniejszy gdyż i jedno i drugie jest aktualnie wypaczane na wszelakiego rodzaju sposoby, więc z definicji należy być sceptycznym do obu.

Pozdrawiam,
f.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 cze 2008, 22:22

A co mówi Pismo?

I List św. Jana 2:18 Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.
I List św. Jana 2:22 Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
I List św. Jana 4:3 Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.
II List św. Jana 1:7 Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.

Jak widzicie Słowo Boże mówi że wielu jest i było antychrystów. Jest problem z określeniem tego konkretnego, który przyjdzie kiedy będzie miał nastać wielki ucisk..

II List do Tesaloniczan 2:
1 Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2 Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3 Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4 Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5 Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6 A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.

To konkretna osoba (pewnie już żyje na świecie) która będzie(jest) pod panowaniem ducha antychrysta. To nie jest kościół katolicki, ani nawet papież, bo Słowo wyraźnie wskazuje na osobę która zjednoczy pod swoją władzą cały świat, który mu zaufa, będzie postrzegany jako zbawiciel upadającej cywilizacji.
Papiestwo razem z całym bałwochwalczym światem może natomiast być kojarzone z wielką wszetecznicą opisywaną w Apokalipsie Jana, tyle że też nie samodzielnie kościół rzymski, ale wszystkie religie w czasie wieków historii, które walczyły z Bożymi ludźmi i prześladowały wiernych Bogu. Kulminacją tego zła i dopełnienie winy religijnego świata będzie uniwersalna religia antychrysta kierowana przez fałszywego proroka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 cze 2008, 22:32

Haereticus pisze:
fantomik pisze:Ale nie jesteśmy tutaj aby wytykać sobie palcami pomniejsze błędy, które później zostały doprecyzowane (bo jeszcze komuś się "oko wykole"). W potocznym użyciu wiele osób dialog między religijny również błędnie nazywa ekumenizmem [między religijnym].

To nie jest "pomniejszy błąd"! To jest błąd zasadniczy, a ekumenicznym mogą takie spotkanie nazywać tylko Ci, którzy nie znają znaczenia słowa - jest to po prostu głupie. A jeżeli nie będzie się mówić o takich błędach, wytykać ich, to nie doedukuje się tych, co błędnie używają słów.
Hee prosze :)
Jest to niepoprawne. Ale glupie jest za szerokim pojeciem

głupota
1. «brak wiedzy lub bezmyślność; też: przejaw czyjejś bezmyślności»
2. pot. «informacja pozbawiona sensu»
3. lekcew. «rzecz mało ważna»

Uwazam ze Autor wykazal sie brakiem wiedzy ale nie bezmyslnoscia... Mysle ze sie zastanawial nad wypowiedzie ale popularnosc nazwania tego spotkania Ekumenicznym powoduje ze trzeba wiedzy by to weryfikowac.

Z drugiej strony takie teksty
jak
http://breviarium.blogspot.com/2006_03_01_archive.html
powoduja ze wlos sie jezy

Dnia 24 stycznia br., zgodnie z kilkuletnią już tradycją tegoroczne obchody Dnia Islamu w Krakowie rozpoczęły się nabożeństwem słowa Bożego w bazylice Ojców Franciszkanów. Modlitwę w intencji wyznawców islamu poprowadził i homilię wygłosił ks. prof. Łukasz Kamykowski (PAT) i zarazem wicedyrektor Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu, który zorganizował uroczystość we współpracy z franciszkanami. Miejsce modlitwy zdaje się być nieprzypadkowe - wszak to młodziutka wspólnota franciszkańska niemal osiem wieków temu wysłała pierwszych "braci mniejszych" na tereny opanowane przez islam (do Tunisu i Syrii); sam Franciszek dotarł do Egiptu, gdzie stanął przed sułtanem Melek-el-Kamelem i zyskał sobie jego przychylność (czego dowodem glejt, zezwalający na swobodne poruszanie się po Ziemi świętej). Można chyba zatem mówić o św. Franciszku jako prekursorze i patronie dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego, który - wolny od "nawracania" - winien inspirować do działania na rzecz wzajemnego poznania, duchowego zbliżenia i współpracy.
Cytat z oficjalnego Komunikatu zamieszczonego na stronie Papieskiej Akademii Teologicznej.

http://www.pat.krakow.pl/Vita/25-28/vit ... ?id=dzien2


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 12 cze 2008, 23:35

A ja, troszkę z boku, chce zwrócić uwagę na coś, co tutejszym zwolennikom "łagodnych dyskusji" w "duchu miłości", z godnym podziwu uporem, wymyka spod uwagi. Chodzi mi o to:
Haereticus pisze:Muszę cię zmartwić - jest wolność i każdemu wolno napisać tutaj, że jesteś fanatykiem.

Jakoś mam absolutną pewność, że gdyby coś takiego napisałabym ja - to w tej samej chwili zjawiłaby się chmara zwolenników "ducha miłości" i zaczęła by robić uwagi o inwektywach i podobne... Dziwne dość zjawisko.... Haalooooo... gdzie jesteście, co? Lashu - jak tam z Twoją decyzją ścigać każdego kto użyje słowa "kłamstwo"? Jak uważasz - "fanatyk" - to dobre słowo? Lii, gdzie jesteś? Czekasz aż ktoś odpiszę Haereticusowi "sam jesteś fanatykiem", żeby się zjawić ze szlachetną misją pojednawczą, upominając tego, kto odpiszę?
Nie naprawdę, ciekawe to zjawisko na tym forum.... Pewnie się zacznie zaraz, jaka ta Axanna awanturnica, nie ma łagodności i ma zły sposób na prowadzenie dyskusji... he-he.

Chciałam jeszcze odnieść się do postu KAANa. Bo moim zdaniem wszystko wskazuje na fotel papieża jednak.
- To on zasiądzie na czele ekumenii i zjednoczy wszystkie większe religie świata - będą wtedy mówić "pokój, pokój" ;
-To on zasiądzie w świątynie Bożej i będzie podawać się za Boga - a nie polityk. Przecież to papież już teraz uzurpuje sobie tytuł Ojca świętego, a nie polityk;
- To on i jego słudzy udają aniołów światłości, a nie politycy;
- w końcu to on nosi tytuł, który się zlicza na 666.

Nie wiem, w sumie już wszędzie to pisałam i pewnie to już każdy wie, ale skoro jesteśmy w temacie, to wypada powtórzyć:

ZASTĘPCA SYNA BOŻEGO : VICARIVS FILII DEI

V(5) I(1) C(100) A(nic) R(nic) I(1) V(5) S(nic) F(nic) I(1) L(50) I(1) I(1) D(500) E(nic) I(1)= 666


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 cze 2008, 01:43

Axanna pisze: A ja, troszkę z boku, chce zwrócić uwagę na coś, co tutejszym zwolennikom "łagodnych dyskusji" w "duchu miłości", z godnym podziwu uporem, wymyka spod uwagi. Chodzi mi o to:
Haereticus pisze:Muszę cię zmartwić - jest wolność i każdemu wolno napisać tutaj, że jesteś fanatykiem.

Rozmawialem o tym z Hae na PW
Nie proboj byc sedzia prosze :)
Axanna pisze: Jakoś mam absolutną pewność, że gdyby coś takiego napisałabym ja - to w tej samej chwili zjawiłaby się chmara zwolenników "ducha miłości" i zaczęła by robić uwagi o inwektywach i podobne...
nie nie pisalem nic Haemu o inwektywach
Axanna pisze: Dziwne dość zjawisko.... Haalooooo... gdzie jesteście, co? Lashu - jak tam z Twoją decyzją ścigać każdego kto użyje słowa "kłamstwo"? Jak uważasz - "fanatyk" - to dobre słowo?
Slowo Fantyk Czesciowo pasuje do Puritana
fanatyk
1. «osoba żarliwie wyznająca jakąś ideę lub religię, skrajnie nietolerancyjna w stosunku do zwolenników innych poglądów»
2. «o kimś, kto z pasją oddaje się jakiemuś zajęciu lub jest czyimś zagorzałym wielbicielem»

Puritan jest Zarliwym Wyznawca jak i my wszyscy
Ma skrajana nietolerancje do zla /choc sam uwazam ze niekoniecznie powienien miec do ludzi z KRK/
Ma pasje

Axanno prosze cie nie probuj nasz kontrolowac :)

Axanna pisze: Lii, gdzie jesteś? Czekasz aż ktoś odpiszę Haereticusowi "sam jesteś fanatykiem", żeby się zjawić ze szlachetną misją pojednawczą, upominając tego, kto odpiszę?
Nie naprawdę, ciekawe to zjawisko na tym forum.... Pewnie się zacznie zaraz, jaka ta Axanna awanturnica, nie ma łagodności i ma zły sposób na prowadzenie dyskusji... he-he.


Axanno Napisalem o tobie http://protestanci.forumowisko.net/view ... =9881#9881
Ja jestem Fanatyk nie jest negatywnym okresleniam samym w sobie ale m atakie okonotacje w naszej kulturze

Axanna pisze: Chciałam jeszcze odnieść się do postu KAANa. Bo moim zdaniem wszystko wskazuje na fotel papieża jednak.
- To on zasiądzie na czele ekumenii i zjednoczy wszystkie większe religie świata - będą wtedy mówić "pokój, pokój" ;
-To on zasiądzie w świątynie Bożej i będzie podawać się za Boga - a nie polityk. Przecież to papież już teraz uzurpuje sobie tytuł Ojca świętego, a nie polityk;
- To on i jego słudzy udają aniołów światłości, a nie politycy;
- w końcu to on nosi tytuł, który się zlicza na 666.
Nie wiem, w sumie już wszędzie to pisałam i pewnie to już każdy wie, ale skoro jesteśmy w temacie, to wypada powtórzyć:
ZASTĘPCA SYNA BOŻEGO : VICARIVS FILII DEI
V(5) I(1) C(100) A(nic) R(nic) I(1) V(5) S(nic) F(nic) I(1) L(50) I(1) I(1) D(500) E(nic) I(1)= 666


Mnie to nie przkonuje :)
O wiele bardziej Slowa Pawla

(3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia,
Bedzie to ktos Sluga grzechu i syn zatracenia Takim mianem Jest okreslony TYLKO JUDASZ. Jan 17,12 Czyli Zdrajca Drogi Chrystusa.

(4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem.

Czlowiek Ten bedzie wynosisl sie nad wszystko co jest okrelane Bogiem / bogiem. Slowem Bedzie pyszny.
Papież

http://www.brzeg.own.pl/brewerTJ.htm
Papież nazywany jest "Ojcem Świętym" (patrz encyklika papieża Leona 13 w Biblii Duaya). Jest również nazywany "naszym najświętszym Panem" (papież Pius X; patrz "Przysięga kardynałów"). Moreri, sławny historyk, powiedział: "Wojna przeciw papieżowi jest wojną przeciw Bogu, widząc, że papież jest Bogiem, a Bóg jest papieżem". Decjusz powiedział: "Papież może zrobić wszystko, co może zrobić Bóg". Papież Leon XIII powiedział o sobie: "Najwyższym nauczycielem w kościele jest biskup Rzymu. Jedność umysłów wymaga więc obok doskonałej zgodności w jednej wierze całkowitego podporządkowania się i posłuszeństwa woli kościoła i biskupa Rzymu jak samego Boga". Papież Pius X powiedział: "Papież jest nie tylko przedstawicielem Jezusa Chrystusa, lecz jest samym Jezusem Chrystusem, ukrytym pod zasłoną ciała. Czy papież mówi? To mówi Jezus Chrystus". Papież Pius XI stwierdził: "Wiecie, że jestem Ojcem Świętym, reprezentantem Boga na ziemi, następcą Chrystusa, co oznacza, że jestem Bogiem na ziemi" — wszystko to są bluźnierstwa!

Dobrze byloby to sprawdzic u zrodel. Czy ktos ma mozliwosci?

(5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? (6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie.

Antychryst w czasach Pawla jest powstrzymywany

(7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca,

Jednak juz w jego czasach dzialala ta tajmnica bezprawia.
Nie jest to jednak jawna nieprawosc Pogan
To cos co bylo ukryte.
Jako ze Antychrysci WYSZLI Z KOSCIOLA i tylko w JAnie o tym czytamy wudaje sie ze i w tym wypadku bedzie podobnie + syn zatracenia!
opozycja do Syna Bozego!

(8) wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia.

W koncu objawi sie Ktos. Raczej to bedzie zwienczenie antychrysta.

(9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów,

Obecnie Atmosfera "cudow i znakow" jest tak nakrecona ze nie wiem ilu ludzi w tym protestantow oaprloby sie czlowikowi kotry czyni cuda i znaki na zawolanie i jest Papiezem!
To byloby dla wielu "mocne swiadectwo" prawosci tego koscila i czlowieka .

(10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia.

To sie dzieje i bedzie dzialo coraz bardziej.


NIe jestem jednak w tym Dogamtyczny


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 13 cze 2008, 09:30

z biblii dowiadujemy się dokładnie kim będzie antychryst i będzie to człowiek który dokona czegoś niemożliwego :
- sprawi, że na ziemi nastanie pokój
- sprawi, że ustanie głód
- sprawi, że będzie powszechny ustrój polityczny
- sprawi, że każdy się będzie czuł bezpiecznie a na pewno mniejszości seksualne
- doprowadzi do tego, że nawet Żydzi mu uwierzą i wprowadzą go do swego " świętego miasta"
- będzie pokazywał "cuda"
- omami, zabajeruje, by uderzyć swoją tajną diabelską bronią.
Dla mnie mniej ważne jest doszukiwanie się "kto", ale "jak"- bo to będzie wskazówką kim jest ten ostatni antychryst.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 cze 2008, 09:46

aska pisze:z biblii dowiadujemy się dokładnie kim będzie antychryst i będzie to człowiek który dokona czegoś niemożliwego :
- sprawi, że na ziemi nastanie pokój
- sprawi, że ustanie głód
- sprawi, że będzie powszechny ustrój polityczny
- sprawi, że każdy się będzie czuł bezpiecznie a na pewno mniejszości seksualne
- doprowadzi do tego, że nawet Żydzi mu uwierzą i wprowadzą go do swego " świętego miasta"
- będzie pokazywał "cuda"
- omami, zabajeruje, by uderzyć swoją tajną diabelską bronią.
Dla mnie mniej ważne jest doszukiwanie się "kto", ale "jak"- bo to będzie wskazówką kim jest ten ostatni antychryst.


Tak zauwaz jednak ze
Ja tez bardziej widze "jak"
Dla mnie tesaloniczan pokazuje ze bedzie to ktos z lona "chrzescijan" Syn zatracenia jak Judasz - zdrajca


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 cze 2008, 09:47

Lash pisze:Slowo Fantyk Czesciowo pasuje do Puritana
fanatyk
1. «osoba żarliwie wyznająca jakąś ideę lub religię, skrajnie nietolerancyjna w stosunku do zwolenników innych poglądów»
2. «o kimś, kto z pasją oddaje się jakiemuś zajęciu lub jest czyimś zagorzałym wielbicielem»
Puritan jest Zarliwym Wyznawca jak i my wszyscy
Ma skrajana nietolerancje do zla /choc sam uwazam ze niekoniecznie powienien miec do ludzi z KRK/
Ma pasje

Skoro słowo "fanatyk" częściowo do mnie pasuje, to do ciebie Lashu częściowo pasuje słowo "liberał".
Ma skrajana nietolerancje do zla /choc sam uwazam ze niekoniecznie powienien miec do ludzi z KRK/

Proszę mi podać przykład w którym wykazałem się nienawiścią do ludzi z KRK.
Axanno prosze cie nie probuj nasz kontrolowac :)

Nie, ależ skąd, nie trzeba was kontrolować, oczerniajcie sobie chrześcijan do woli.

P.S. Dziękuję, że porozmawiałeś na PW z owym panem, mam nadzieję, że przemówi mu to do rozumu (ironia).


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 cze 2008, 09:51

Puritan pisze:[...]
Skoro słowo "fanatyk" częściowo do mnie pasuje, to do ciebie Lashu częściowo pasuje słowo "liberał".

Do mnie też pasuje, podobnie jak fanatyk. O czym my tu w ogóle rozmawiamy?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 cze 2008, 09:52

Puritan pisze:
Lash pisze:Slowo Fantyk Czesciowo pasuje do Puritana
fanatyk
1. «osoba żarliwie wyznająca jakąś ideę lub religię, skrajnie nietolerancyjna w stosunku do zwolenników innych poglądów»
2. «o kimś, kto z pasją oddaje się jakiemuś zajęciu lub jest czyimś zagorzałym wielbicielem»
Puritan jest Zarliwym Wyznawca jak i my wszyscy
Ma skrajana nietolerancje do zla /choc sam uwazam ze niekoniecznie powienien miec do ludzi z KRK/
Ma pasje

Skoro słowo "fanatyk" częściowo do mnie pasuje, to do ciebie Lashu częściowo pasuje słowo "liberał".
Czesciowo masz racje :)
Puritan pisze:
Ma skrajana nietolerancje do zla /choc sam uwazam ze niekoniecznie powienien miec do ludzi z KRK/

Proszę mi podać przykład w którym wykazałem się nienawiścią do ludzi z KRK.
hnie napisalem ze sie wykazales!
Puritan pisze:
Axanno prosze cie nie probuj nasz kontrolowac :)

Nie, ależ skąd, nie trzeba was kontrolować, oczerniajcie sobie chrześcijan do woli.
:S :S :S
Puritan pisze: P.S. Dziękuję, że porozmawiałeś na PW z owym panem, mam nadzieję, że przemówi mu to do rozumu (ironia).
ajc :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 cze 2008, 09:54

Heh
Moj zona
przyznala mi ze jak mnie poznala to od razu pomyslala

Co to za Fanatyk. :roll: :mrgreen:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 13 cze 2008, 10:01

jejciu, odbiegamy od tematu... :-?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 13 cze 2008, 10:03

Lashu, widziałam to co napisałeś, ale nie mam problemów w sferze duchowej - wyraźnie to zaznaczyłam przy swojej pewnej wypowiedzi. W domu mam problemy, ale nic wspólnego to nie ma z forum. Co do reszty - dziękuje i doceniam.
Co do definicji słowa fanatyk - jest to słowo obraźliwe, pokrewne z pojęciem oszołomstwa i nie wmawiaj, że nic takiego obraźliwego tu nie ma, bo jest. To, że zwróciłam uwagę na rażącą niesprawiedliwość w odmiennym traktowaniu Haereticusa, a pozostałych - to nie jest żadnym kontrolowaniem. Po prostu stwierdzam jasny i jednoznaczny fakt, że gdyby ktoś Haereticusowi napisał, że "jesteś fanatykiem i że każdemu wolno o tym pisać" - zaraz podniósłby się lament o miłości i łagodności, a sprawa by się skończyła na punkcie karnym dla mnie. To nie jest przypuszczenie - tylko jasny i już zweryfikowany fakt i ja, jako zwykły użytkownik, po prostu go stwierdzam - co to ma wspólnego z kontrolowaniem? Napiszcie w regulaminie, że tu jest kółko adoracji Haereticusa - i po krzyku, bo inaczej, to wprowadzacie użytkowników, spodziewających się równego traktowania, w błąd.

Co do części merytorycznej Twojej wypowiedzi, to stanowi właściwie potwierdzenie tego, że antychryst zasiądzie na tronie papieża. Zresztą - kto inny udaje anioła światłości i komu innemu już teraz oddają pokłon wszystkie mieszkańcy ziemi, wolni i niewolnicy, królowie i możnowładcy itp...


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 13 cze 2008, 10:10

jejku, jak znowu narozrabiam... :-> a jak powiem "tyłek" ? to też zarobię? nie bądźmy śmieszni...
jeśli budujemy jakieś normy, to niech będą dla ludzi, bo ja jak z szpitalem - jak się wkurzę to ciskam nie wulgaryzmami tylko czym innym (no ale za szpital się dostało :-/ )dajcie luzu , bo jak powiem "katolik" to już będzie obraza :mrgreen:



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości