Kim jest antychryst?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Kim jest antychryst?

Postautor: Puritan » 12 cze 2008, 19:03

Charles Spurgeon o antychryście:

"Do obowiązku każdego chrześcijanina należy modlitwa przeciwko antychrystowi, a jeśli chodzi to to czym jest antychryst, żaden przytomny człowiek nie powinien zadawać takiego pytania. Jeśli nie jest to papiestwo kościoła rzymskiego, nie ma niczego innego na świecie, co można by nazwać tym imieniem. Papiestwo jest przeciwne Ewangelii Chrystusa i jest antychrystem, a my powinniśmy modlić się przeciw niemu. Każdy wierzący powinien codziennie modlić się, by antychryst został rzucony jak młyński kamień w głębiny, za Chrystusa, gdyż rani Go i odziera z Jego chwały, ponieważ przedkłada skuteczność sakramentów na miejsce Jego odkupienia i wynosi kawałek chleba na miejsce Zbawiciela, kilka kropli wody na miejsce Ducha Świętego i stawia zwykłego upadłego człowieka jak każdy z nas na miejsce Chrystusa na ziemi. Jeśli modlimy się przeciw niemu, to dlatego, że występuje on przeciw Niemu, powinniśmy miłować osobę, chodź nienawidzimy ich błędy; mamy miłować ich dusze, choć brzydzimy się ich dogmatami, a tak oddech naszych modlitw będzie słodyczą, gdy kierujemy nasze oblicza w modlitwie na Chrystusa."

Jeśli chodzi o mnie to zgadzam się z kaznodzieją Spurgeon'em (którego zdjęcie mam w profilu). Katolicyzm jest to religia wymyślona przez antychrysta. Czy jest zatem chrześcijańska?

P.S. Jeśli ktoś chce nazywać mnie fanatykiem za zakładanie takiego tematu, to niech to pisze na swoim blogu.

Awatar użytkownika
fantomik
wyznanie: Inne ewangeliczne
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 cze 2008, 19:42

A skąd pewnoś, że to tylko jeden człowiek? (gdyż więcej papieży na raz nie ma)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 cze 2008, 20:03

fantomik pisze:A skąd pewnoś, że to tylko jeden człowiek? (gdyż więcej papieży na raz nie ma)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Należy rozróżnić dwa pojęcia. Istnieje (lub się dopiero narodzi) Antychryst (który przejmie w przyszłości kontrolę nad całym światem) oraz istnieje już teraz wielu antychrystów. Spurgeon umownie określił antychrystem całą społeczność Watykanu (ponieważ każdy ekscelencja jest antychrystem).

"Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina. Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas." (1 Jana 2:18).
Ostatnio zmieniony 12 cze 2008, 20:10 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fantomik
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 cze 2008, 20:10

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli żaden papież (przynajmniej jeszcze) nie jest przez was uznawany za stricte antychrysta, tylko bardziej jako osobę będącą pod wpływem jego ducha. Tego właśnie chciałem się dowiedzieć.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
julaine
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 12 cze 2008, 20:11

puritan pisze:P.S. Jeśli ktoś chce nazywać mnie fanatykiem za zakładanie takiego tematu, to niech to pisze na swoim blogu.

niestety, nie mam bloga :lol: :P

zresztą: sola scriptura, nie sola spurgeon.

w temacie: czytałam gdzieś jakieś trochę stare wywody pewnego pana (niestety, nie pamiętam nazwiska nazwiska, ale postaram się tego poszukać), z których to wywodów wynikało przede wszystkim, że antychryst (osobowy) będzie:
- ekumenizatorem (wszystkie religie to jedno)
- pacyfistą
- ekologiem
- tolerantem (że użyję takiego słowa)
- socjalistą
Ostatnio zmieniony 12 cze 2008, 20:12 przez julaine, łącznie zmieniany 1 raz.

"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
fantomik
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 cze 2008, 20:12

tolerantem?

Awatar użytkownika
julaine
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 12 cze 2008, 20:14

tolerant - człowiek o wypaczonym, nowoczesnym pojęciu tolerancji. spcjalnie odrżniam go od człowieka normalnie tolerancyjnego.

Awatar użytkownika
fantomik
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 cze 2008, 20:18

A co to jest to nowoczesne pojęcie tolerancji? przepaszam, że się pytam ale nie wiem dokładnie o co chodzi, a brzmi ciekawie :-)

Pozdrawiam,
f.

Puritan
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 cze 2008, 20:21

julaine pisze:w temacie: czytałam gdzieś jakieś trochę stare wywody pewnego pana (niestety, nie pamiętam nazwiska nazwiska, ale postaram się tego poszukać), z których to wywodów wynikało przede wszystkim, że antychryst (osobowy) będzie:
- ekumenizatorem (wszystkie religie to jedno)
- pacyfistą
- ekologiem
- tolerantem (że użyję takiego słowa)
- socjalistą

Zgadza się. Osoba o nazwie Antychryst będzie wprowadzała pokój i tym właśnie omami cały świat.

Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada. (1 Tes. 5:3)

Na spotkaniu ekumenicznym w Asyżu w 1986r. papież spotkał z przedstawicielami wszystkich religii świata. Celem tego spotkania była modlitwa o pokój, ale nie o ten Boży. Niewierzący nie mogą mieć pokoju Bożego! Poniżej znajduje się część przemówienia papieża o pokoju:

Aby wejść na tę drogę, potrzeba pokory i odwagi. Kontekst dzisiejszego spotkania, czyli dialogu z Bogiem, daje nam okazję do potwierdzenia, iż w Bogu znajdujemy wspaniałą jedność sprawiedliwości i miłosierdzia. Jest On w najwyższym stopniu wierny samemu sobie i człowiekowi, nawet jeśli istota ludzka oddala się od Niego. Dlatego religie służą pokojowi. Ich zadaniem, a nade wszystko ich zwierzchników, jest rozwijanie wśród ludzi naszych czasów odnowionej świadomości pilnej potrzeby budowania pokoju.

Pokój o którym mówił papież przyniesie zagładę na cały świat.

Nigdy wcześniej w historii ludzkości nie było tak wielu ludzi wychwalających muzyków, piosenkarzy, magików, fałszywych proroków i tym podobnych. Antychryst nie pojawi się z rogami i demonicznym wyglądem. On będzie raczej wyglądał na dobrą osobę, kogoś komu zależy, kto ma odpowiedzi na pytania i zdolności do prowadzenia świata. Przez to swoje maskowanie zwiedzie zaślepione i ignoranckie masy ludzi.

Awatar użytkownika
fantomik
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 cze 2008, 20:41

Ale nie jesteśmy tutaj aby wytykać sobie palcami pomniejsze błędy, które później zostały doprecyzowane (bo jeszcze komuś się "oko wykole"). W potocznym użyciu wiele osób dialog między religijny również błędnie nazywa ekumenizmem [między religijnym].

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Awatar użytkownika
julaine
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 12 cze 2008, 21:38

fantomik pisze:A co to jest to nowoczesne pojęcie tolerancji? przepaszam, że się pytam ale nie wiem dokładnie o co chodzi, a brzmi ciekawie :-)

po prostu myli im sie tolerancja z akceptacją.

1 tolerancja - nie podoba mi się, ale zaciskam zęby, krytykuję, ale nie rzucam kamieniami, jak chcą tak mają
2 akceptacja - ok, wszystko fajnie, spoko, róbcie tak dalej, nic złego się nie dzieje

toleranci rozumieją tolerancję jako 2 - akceptację. ciśnie mi się na myśl przykład homoseksualistów. chyba zresztą gdzieś tu o tym już było :)

Awatar użytkownika
fantomik
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 cze 2008, 21:46

Już rozumiem o co Tobie chodziło :-) No rzeczywiście są osoby idące w skrajną akceptację, akty homoseksualne to jeden z przykładów, oskarżanie wszystkich nie akceptujących isamu jako islamofobów (w pejoratywnym sensie), itd...

Pozdrawiam,
f.

Wróć do „Hyde Park”