BROŃMY KRZYZA!!!!!

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 13 paź 2011, 21:09

jakoś jak chodziłam do szkoły podstawowej to nie było krzyzy w szkole, a jednak ludzie wiedzieli po co i dla czego wierzą. Histeria ze ściąganiem zaczęła się od niewłaściwych motywów ich wieszania wszędzie gdzie popadnie i co to ma być ? świadectwo historii czy raczej katolickiej paranoi?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 13 paź 2011, 21:19

aska pisze:jakoś jak chodziłam do szkoły podstawowej to nie było krzyzy w szkole, a jednak ludzie wiedzieli po co i dla czego wierzą. Histeria ze ściąganiem zaczęła się od niewłaściwych motywów ich wieszania wszędzie gdzie popadnie i co to ma być ? świadectwo historii czy raczej katolickiej paranoi?

Może moda?
Poprawność polityczna?
Krzyże są wszędzie.
Na ścianach urzędów, w uszach piosenkarzy :-/


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 13 paź 2011, 22:13

Orion2 pisze:Czy według ciebie miałoby to też dotyczyć np alkoholu, papierosów czy tzw miękkich narkotyków?


Powiedz mi... czy teraz (przy roznych zakazach) zainteresowany siedmiolatek nie znajdzie sposobu aby zapalic czy sie napic alkoholu? Znajdzie, i to latwo.

Ale nie o to mi chodzilo... bardziej o rozne rzeczy ktorych nie mozesz robic, czy musisz miec specjalne pozwolenia, nie tylko na alkohol.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 14 paź 2011, 00:10

aska pisze:świadectwo historii czy raczej katolickiej paranoi?

raczej tego drugiego
na jednej ze ścian blokowiska widniał napis:
"zamiast iść do pracy lub szkoły, pojedź do wawy pilnować krzyża"


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sebeq » 14 paź 2011, 07:57

Nie wiem czy ktoś to tu cytował ale jakiś kardynał czy ktoś wypowiadając się mówił coś w tym stylu odnośnie tego krzyża "nas mogą atakować ale nie pozwolimy tknąć samego boga" mówił to odnośnie krzyża sejmowego więc chyba poprawnie jest z małej litery.

W KRK Bóg jest kimś kogo można "tknąć" :D dobrze, że maja setki tysięcy łatwych do odtworzenia kopii swoich bożków.

A co do krzyża w sejmie to sam nie wiem, moim wzorem do naśladowania są wspólnoty chrześcijan tworzące państwo w Ameryce Północnej w 19wieku. Tam Jezus był zawsze na 1 miejscu, oczywiście nie w sensie krzyża ale w sensie każdego aspektu życia tamtych ludzi, w tym stanowienia prawa. Więc jestem za wartościami chrześcijańskimi w parlamencie, aczkolwiek za symbolami raczej nie.


"I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!"

Iz 6:8
Awatar użytkownika
szachmat
Posty: 83
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szachmat » 14 paź 2011, 10:27

Bea pisze: Zadaje tylko pytania jak daleko w tych deklaracjach o WSZYSTKICH krzyżach zamierzasz iść.
Zadałam pytanie o poszanowanie własności prywatnej i twój stosunek do niego- jak dalece chciałbyś innym narzucać co im wolno a co nie w ich ogródkach.
Nie odpowiedziałeś.
Deklarujesz coś to zastanów się nad konsekwencjami.
WSZYSTKIE to wszystkie.

To co pisałem to jest moje subiektywne zdanie, ale na pewno bym nie zachowywał się jak barbarzyńca. Konsekwencjami powinny być przeprowadzenie odpowiednich reform, a nie walka na życie i śmierć o ''dwie deski''.. Mi nie przeszkadzają te symbole religijne, ale one przecież 'coś' wyrażają i dlatego domagam się państwa świeckiego, a w kościołach ewangelicznych głoszenia pełnej ewangelii. Dziękuje za dyskusje.


Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 14 paź 2011, 10:31

szachmat pisze:Mi nie przeszkadzają te symbole religijne, ale one przecież 'coś' wyrażają i dlatego domagam się państwa świeckiego

Przeczytaj Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, a potem zastanów, czy Twoje "domaganie się" ma jakikolwiek sens.


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."
Jezus Chrystus

Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 14 paź 2011, 10:33

szachmat pisze:
Bea pisze: Zadaje tylko pytania jak daleko w tych deklaracjach o WSZYSTKICH krzyżach zamierzasz iść.
Zadałam pytanie o poszanowanie własności prywatnej i twój stosunek do niego- jak dalece chciałbyś innym narzucać co im wolno a co nie w ich ogródkach.
Nie odpowiedziałeś.
Deklarujesz coś to zastanów się nad konsekwencjami.
WSZYSTKIE to wszystkie.

To co pisałem to jest moje subiektywne zdanie, ale na pewno bym nie zachowywał się jak barbarzyńca. Konsekwencjami powinny być przeprowadzenie odpowiednich reform, a nie walka na życie i śmierć o ''dwie deski''.. Mi nie przeszkadzają te symbole religijne, ale one przecież 'coś' wyrażają i dlatego domagam się państwa świeckiego, a w kościołach ewangelicznych głoszenia pełnej ewangelii. Dziękuje za dyskusje.


Szachmat dwukrotnie prosiłam byś przeczytał regulamin (zacytowałam ci go nawet) i nie pisał już w dziale z ograniczeniami.
Przykro mi ale niejako na własne życzenie dostaniesz karniak :-/


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 14 paź 2011, 10:34

Yarpen Zirgin_ pisze:
szachmat pisze:Mi nie przeszkadzają te symbole religijne, ale one przecież 'coś' wyrażają i dlatego domagam się państwa świeckiego

Przeczytaj Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, a potem zastanów, czy Twoje "domaganie się" ma jakikolwiek sens.


Yarpen Zirgin, znasz regulamin.
To dział z ograniczeniami.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 14 paź 2011, 11:59

Ciekawy link do wypowiedzi Palikota o krzyżu podał w boxie Myrtilos
http://palikot.blog.onet.pl/Zaleglosci,2,ID395649493,n


Awatar użytkownika
Vojanius
Posty: 303
Rejestracja: 19 lis 2010, 09:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Żory
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vojanius » 14 paź 2011, 12:03

Szykuje się kolejna wojna o krzyż ... i kolejny podział Polaków na pro- i antykrzyżowych...

Wstyd dla tego, kto ten spór prowokuje i nakręca.


Jak słodka jest memu podniebieniu Twoja mowa!
Słodka nad miód ustom moim.
(Ps 119:103)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 14 paź 2011, 12:12

Vojanius pisze:Szykuje się kolejna wojna o krzyż ... i kolejny podział Polaków na pro- i antykrzyżowych...
Wstyd dla tego, kto ten spór prowokuje i nakręca.


Tak jak pisalem wczesniej... temat zastepczy. Latwiej sie zajmowac nim, niz tym zeby w Polsce byly niskie podatki, minimalna biurokracja i raj na ziemi. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 14 paź 2011, 12:19

Imperator pisze:
Vojanius pisze:Szykuje się kolejna wojna o krzyż ... i kolejny podział Polaków na pro- i antykrzyżowych...
Wstyd dla tego, kto ten spór prowokuje i nakręca.


Tak jak pisalem wczesniej... temat zastepczy. Latwiej sie zajmowac nim, niz tym zeby w Polsce byly niskie podatki, minimalna biurokracja i raj na ziemi. :-)


Lud się wypowiedział w wyborach i oddał głosy.
Zajmują się tym co potrafią a zmniejszenie biurokracji i ilości urzędników to jak podcinanie gałęzi na której się siedzi :-?


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 14 paź 2011, 12:24

Bea pisze:Lud się wypowiedział w wyborach i oddał głosy.


Demokracja = rzady ludzi glupich.

Bea pisze:Zajmują się tym co potrafią a zmniejszenie biurokracji i ilości urzędników to jak podcinanie gałęzi na której się siedzi :-?


Tylko dobrotliwa monarchia jest rozwiazaniem.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości