grupy charyzmatyczne

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 kwie 2011, 22:48

Puritan pisze:[...]Po drugie, skoro nie kłaniają się przed figurką - to po co ją wieszają?

Wiele może być powodów. Dla przykładu, figurka ta jest może być tak naprawdę użyta w roli "skobla" przytrzymującego i spajającego pękające miejsce na ścianie! Czy wiesz, że w takim wypadku cały budynek mógłby grozić zawaleniem gdyby nie ta figurka! ;)

Ja mam w domu powieszony obraz z latarnią morską bo lubię się kłaniać do latarni morskich :P

Pozdrawiam sympatycznie,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 22 kwie 2011, 08:57

fantomik pisze:Ja mam w domu powieszony obraz z latarnią morską bo lubię się kłaniać do latarni morskich

Pokaż obraz :P


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 kwie 2011, 13:40

Puritan pisze:Samo uczynienie figurki i powieszenie jej w zborze jest grzechem:

Wyj. 32
(31) Wrócił tedy Mojżesz do Pana i rzekł: Oto lud ten popełnił ciężki grzech, bo uczynili sobie bogów ze złota.

Bzdura, bo krzyż nie jest bożkiem (chyba, że dla katolików), więc Wyj. 32.31 nie dotyczy krzyża.

Puritan pisze:Po drugie, skoro nie kłaniają się przed figurką - to po co ją wieszają?

A dlaczego ty cykasz sobie fotkę i je umieszczasz na tym forum itd.?

Puritan pisze:Równie udana jest argumentacja katolików, którzy twierdzą że nie kłaniają się przed figurkami, a przed osobami, które je reprezentują (tj. świętymi i Jezusem).

A czy ja mówię o jakimś klękaniu przed krzyżem i mówieniu, że klęka się przed osobą, która ten krzyż reprezentuje :?: Krzyż sobie wisi i tyle. Więc nie mieszaj i nie przekręcaj.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 kwie 2011, 14:24

To Alkhilion ex cathedra ogłasza swoje nieomylne słowo :kaplan:

1. Jeśli nie klękasz przed krzyżem.
2. Nie całujesz go.
3. Nie czcisz.
4. Nie bronisz jego kolejnych kopii stawianych na dziko w różnych miejscach.
5. Nie utrzymujesz, że jest ci niezbędny do modlitwy.
6. Nie utrzymujesz, ze są z nim związane jakieś rytuały.
7. Nie zachowujesz wobec niego etykiety.

To jaki to niby bożek?

Mam na ścianie reprodukcję Wyspiańskiego, bo lubię czcić jego dzieci ;)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 22 kwie 2011, 14:59

To ja czczę słoneczniki rosnące na polanie :mrgreen:


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 kwie 2011, 15:08

Na kolana przed Łąką Z Łyndołsa!

Obrazek



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości