odkrycie cywilizacji pozaziemskich zniszczy wiarę człowieka?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Hardi
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

odkrycie cywilizacji pozaziemskich zniszczy wiarę człowieka?

Postautor: Hardi » 18 kwie 2011, 00:52

http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/relig ... tykul.html

niektórzy chrześcijanie tak bezgranicznie ufają NASA, a ta pseudonaukowa organizacja od samego początku chce odwrócić uwagę od Boga, nabija się z kreacjonistów, fałszuje dowody i okłamuje ludzi (w ich podróż na księżyc to nie wierzy już nikt o zdrowych zmysłach), za to chcą zwrócić uwagę na kosmitów i inne bzdury :-?

Awatar użytkownika
fantomik
wyznanie: Inne ewangeliczne
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 kwie 2011, 09:44

Polecam ciekawe rozważanie jakie Arthur C. Clark zamieścił w tym temacie w swojej książce "Rendezvous with rama".

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Dorota.
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 18 kwie 2011, 10:27

fantomik pisze:

Polecam ciekawe rozważanie jakie Arthur C. Clark zamieścił w tym temacie w swojej książce "Rendezvous with rama

a ja polecam zapoznanie z biblijnym punktem widzenia:

"ALBOWIEM TAJEMNA MOC NIEPRAWOŚCI JUŻ DZIAŁA,TAJEMNA DOPÓTY,
DOPÓKI TEN,KTÓRY TERAZ POWSTRZYMUJE,NIE ZEJDZIE Z POLA.

A ÓW NIEGODZIWIEC PRZYJDZIE Z WSZELKĄ MOCĄ,WSRÓD ZNAKÓW I
RZEKOMYCH CUDÓW.

I WŚRÓD WSZELKICH PODSTĘPNYCH OSZUSTW WOBEC TYCH KTÓRZY MAJĄ
ZGINĄĆ
,PONIEWAŻ NIE PRZYJĘLI MIŁOŚCI PRAWDY,KTÓRA MOGŁA
ICH ZBAWIĆ.(2Tes.2;7-9,10)

Oczywiście,że jeśli ludzie uwierzą w UFO, to będą musieli zgodzić się,że Biblia kłamie.
No i przyjąć przesłanie kosmitów.
A to przesłanie w najprostrzy sposób mówiąc, stwierdza,że życie jest jednym ciągiem ewolucji.Kosmici są na wyższym stadium ewolucji i przybyli na ziemię,żeby obronić nas przed nami samymi.
Zeby ziemia i życie na niej nie uległo zniszczeniu trzeba wprowadzić min. ograniczenie swobód jednostki na rzecz wyższej racji,oraz zdecydowane ograniczenie prokreacji.
Jest też wątek "religijny"- nie ma kogoś takiego jak Bóg, istnieje energia wszechświata,a my sami możemy stać się "Jak bogowie" w toku ewolucji.

Jest takich przesłań bardzo wiele.
A jesli nawet nam wierzącym wydają się głupie,to ludzie w "świecie" i tak są już
"urabiani" i zyją w strachu o przyszłośc planety.
Globalne ocieplenie,zagłada gatunków,wojny i coraz powszechniejszy terroryzm i znieczulica....te i inne "strachy"...drążą świadomośc ludzi na ziemi i w przyszłości będą
idealną podstawą do "objawienia" się kosmitów jako...zbawców ludzkości.

To,że teraz diabeł nie działa jako wróżki,elfy czy skrzaty ,a czarownice nie fruwają na miotłach,wcale nie oznacza,że przestał on działać.
Nie przestał,dalej realizuje swój plan... teraz chowa się za maską przerastającej nasze zrozumienie wiedzy i technologii....ale to dalej ten sam zwodziciel z ogrodu Eden.

Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
trup
Kontaktowanie:

Postautor: trup » 18 kwie 2011, 10:40

tak na przekór napiszę , a gdzie w biblii pisze że na innych planetach nie ma życia , obojętne jakiego . toż to było by marnotrawstwo ze strony Boga który stwarzając taką masę światów zaludnił tylko ziemię . ;)

trup
Kontaktowanie:

Postautor: trup » 18 kwie 2011, 10:42

dobra , zagalopowałem się , nie zauważyłem że to tylko dla protestantów . proszę o wykasowanie .ok :)

Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 kwie 2011, 13:36

Hardi z tego atukułu

Jeżeli natrafią na chemiczne ślady wody lub tlenu w jej atmosferze, będzie to wyraźnym dowodem istnienia życia pozaziemskiego.

Wybacz ale większego kretynizmu nie słyszałem!
Od kiedy WODA albo TLEN świadczą o zyciu!
to bardzo rozpowszechnione w kosmsie cząstki!

(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
marcinek
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 18 kwie 2011, 15:34

ann_in_grace pisze:Zainteresuj sie nauka, nie boj sie jej. Nie wystawiaj ewangelicznych chrzescijan na posmiewisko swoimi fobiami.
Za te dwa zdania powinnaś siostro dostać medal.

Awatar użytkownika
Hardi
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 18 kwie 2011, 23:34

Lash pisze:Hardi z tego atukułu

Jeżeli natrafią na chemiczne ślady wody lub tlenu w jej atmosferze, będzie to wyraźnym dowodem istnienia życia pozaziemskiego.

To zapytaj się o to panów z NASA, a nie mnie, bo to oni wymyślają te kretynizmy 8-)

ann_in_grace pisze:Zainteresuj sie nauka, nie boj sie jej. Nie wystawiaj ewangelicznych chrzescijan na posmiewisko swoimi fobiami.
Pozdrawiam

Ja się właśnie interesuje nauką, problem polega na tym, że wielu chyba nie wie na czym polega nauka i w tym chyba Ty siostro, bo odnoszę wrażenie, że łykasz wszystko co leci na National Geographic i uznajesz za prawdę absolutną. Nauka polega między nimi na obserwacjach i wyciąganiu wniosków, a nie na ślepym przyjmowania wszystkiego co podadzą na tacy.

NASĄ się bardzo interesuje, ale również tym co ma do powiedzenia druga strona, która widzi co NASA wyprawia, z resztą słynne motto NASA mówi samo za siebie: "Szukamy naszej przeszłości i przodków w kosmosie"

NASA nabija się z kreacjonistów i wiary w Boga, za to uznaje ewolucję za naukę i jako niepodważalną prawdę, czy Ty również :?:

Awatar użytkownika
Hardi
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 19 kwie 2011, 00:08

Jest taki gość Spike Psarris fizyk, były inżynier w wojskowych programach kosmicznych NASA. Był zagorzałym ateistą i ewolucjonistą, ale miał jedną bardzo ważną zaletę, był (i jest nadal) prawdziwym uczciwym naukowcem i interesowały go fakty bez względu na teorię, uważał, że teorię należy dopasować do faktów, a nie fakty do teorii. Najpierw zauważył, że NASA i świat "nauki" ewolucyjnej odrzuca wiele faktów, a przyjmuje tylko te, które im pasują i które potrafią dopasować do swojej teorii, niewygodne odrzucają. Tak w skrócie mówiąc: gość na podstawie faktów stał się najpierw kreacjonistą, uznał, że ktoś musiał wszytko zaprojektować, a nie jest to dziełem przypadku. Nie wiedział czy to Bóg czy może inna cywilizacja, której NASA szuka bo jest to jej priorytet. W końcu uznał, że to musi być ręka Boska, bo jeśli jakaś obca cywilizacja to zaprojektowała, to ktoś musiał przecież zaprojektować tą cywilizację, i tak droga prowadzi do jakiegoś wielkie potężnego stwórcy, a nim może być tylko Bóg. W końcu stał się nowo narodzonym chrześcijaninem i jego przygoda z NASA musiała się zakończyć, bo jak sam mówi tam nie ma miejsca dla ludzi uczciwych i chrześcijan. On to wszystko mówi bardzo delikatnie i w dyplomatyczny sposób, ale chodzi mu o to, że NASA oszukuje ludzi, bo przedstawia tylko małą część faktów, tylko tą, którą potrafi zinterpretować na teorię ewolucji, resztę odrzuca. Jest dostępny jego jeden wykład z PL napisami z konferencji kreacjonizmu w Seattle. Tytuł tego wykładu: "Nasz układ słoneczny - dowód na kreację" http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... d5NeY9PgXA ale jest wiele jego jeszcze ciekawszych wykładów anglojęzycznych. On nie jest jedynym byłym pracownikiem NASA, który musiał odejść ponieważ zobaczył nieuczciwość, manipulację faktami itd. i nie zgadzał się na to. No ale niektórzy chrześcijanie ufają NASA bezgranicznie, bo myślą, że przez to będą tacy "naukowi" i "mądrzy" :-?

"Mienili się mądrymi, a stali się głupi." Rzymian 1.22

Awatar użytkownika
agnieszkas
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 19 kwie 2011, 02:50

Dorota Ćwiertni pisze:
fantomik pisze:

Polecam ciekawe rozważanie jakie Arthur C. Clark zamieścił w tym temacie w swojej książce "Rendezvous with rama

a ja polecam zapoznanie z biblijnym punktem widzenia:

"ALBOWIEM TAJEMNA MOC NIEPRAWOŚCI JUŻ DZIAŁA,TAJEMNA DOPÓTY,
DOPÓKI TEN,KTÓRY TERAZ POWSTRZYMUJE,NIE ZEJDZIE Z POLA.

A ÓW NIEGODZIWIEC PRZYJDZIE Z WSZELKĄ MOCĄ,WSRÓD ZNAKÓW I
RZEKOMYCH CUDÓW.

I WŚRÓD WSZELKICH PODSTĘPNYCH OSZUSTW WOBEC TYCH KTÓRZY MAJĄ
ZGINĄĆ
,PONIEWAŻ NIE PRZYJĘLI MIŁOŚCI PRAWDY,KTÓRA MOGŁA
ICH ZBAWIĆ.(2Tes.2;7-9,10)

Oczywiście,że jeśli ludzie uwierzą w UFO, to będą musieli zgodzić się,że Biblia kłamie.
No i przyjąć przesłanie kosmitów.
A to przesłanie w najprostrzy sposób mówiąc, stwierdza,że życie jest jednym ciągiem ewolucji.Kosmici są na wyższym stadium ewolucji i przybyli na ziemię,żeby obronić nas przed nami samymi.
Zeby ziemia i życie na niej nie uległo zniszczeniu trzeba wprowadzić min. ograniczenie swobód jednostki na rzecz wyższej racji,oraz zdecydowane ograniczenie prokreacji.
Jest też wątek "religijny"- nie ma kogoś takiego jak Bóg, istnieje energia wszechświata,a my sami możemy stać się "Jak bogowie" w toku ewolucji.

Jest takich przesłań bardzo wiele.
A jesli nawet nam wierzącym wydają się głupie,to ludzie w "świecie" i tak są już
"urabiani" i zyją w strachu o przyszłośc planety.
Globalne ocieplenie,zagłada gatunków,wojny i coraz powszechniejszy terroryzm i znieczulica....te i inne "strachy"...drążą świadomośc ludzi na ziemi i w przyszłości będą
idealną podstawą do "objawienia" się kosmitów jako...zbawców ludzkości.

To,że teraz diabeł nie działa jako wróżki,elfy czy skrzaty ,a czarownice nie fruwają na miotłach,wcale nie oznacza,że przestał on działać.
Nie przestał,dalej realizuje swój plan... teraz chowa się za maską przerastającej nasze zrozumienie wiedzy i technologii....ale to dalej ten sam zwodziciel z ogrodu Eden.

ciekawe to co napisalas, Doroto.

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Chcę wierzyć
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 19 kwie 2011, 09:24

Niestety, teleskopy kosmiczne nie są w stanie określić, czy chodzi o inteligentne formy życia. Dlatego też astronomowie podążają jeszcze inną drogą: celem projektu naukowego SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) jest poszukiwanie sygnałów świetlnych i radiowych z odległych systemów planetarnych, wskazujących na istnienie inteligentnych form życia pozaziemskiego.

Według ich wyliczeń wiek wszechświata mierzy się w miliardach lat. Przez tyle lat działania SETI i innych projektów nie udało się potwierdzić istnienia cywilizacji pozaziemskich. Przez tyle lat istnienia wszechświata powinni już nas dawno znaleźć ale skrzętnie się chowają. :lol:
Ciekawe, że człowiek tak bardzo pragnie poznać cywilizację pozaziemską której wiedza pozwoliła by rozwiązać nasze problemy gospodarcze a tymczasem zamyka się na Boga.

Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 kwie 2011, 09:35

Hardi pisze:
Lash pisze:Hardi z tego atukułu

To zapytaj się o to panów z NASA, a nie mnie, bo to oni wymyślają te kretynizmy 8-)
A raczej ktoś kto NAPISAŁ TEN ARTYKUŁ. Nasa nie moze podawać takich wiadomości!
Nasa wie że Woda i Tlen to powszechne elementy budowy wszechświata i nie moga byc dowodem na istnienie zycia a co najwyżej przesłanką!

(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 kwie 2011, 09:37

Chcę wierzyć pisze:
Niestety, teleskopy kosmiczne nie są w stanie określić, czy chodzi o inteligentne formy życia. Dlatego też astronomowie podążają jeszcze inną drogą: celem projektu naukowego SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) jest poszukiwanie sygnałów świetlnych i radiowych z odległych systemów planetarnych, wskazujących na istnienie inteligentnych form życia pozaziemskiego.

Według ich wyliczeń wiek wszechświata mierzy się w miliardach lat. Przez tyle lat działania SETI i innych projektów nie udało się potwierdzić istnienia cywilizacji pozaziemskich. Przez tyle lat istnienia wszechświata powinni już nas dawno znaleźć ale skrzętnie się chowają. :lol:
Ciekawe, że człowiek tak bardzo pragnie poznać cywilizację pozaziemską której wiedza pozwoliła by rozwiązać nasze problemy gospodarcze a tymczasem zamyka się na Boga.

Jest wiele innych argumetów na to ze nie ma innych cywilizacji Ale artykuły ze stron typu Onet - tejemnice czy WP nie dowiary etc to PRZERÓBKI - podkręcone nauki :(

Wróć do „Hyde Park”