Chrześcijańskie usypiacze.

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.

Jakie media są najlepszym usypiaczem chreścijanina?!

Czas głosowania minął 31 sty 2011, 11:22

telewizja
2
17%
radio
1
8%
gazety (brukowce)
1
8%
internet
3
25%
gry komputerowe
2
17%
hobby
3
25%
 
Liczba głosów: 12
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Chrześcijańskie usypiacze.

Postautor: marcinek » 17 sty 2011, 11:22

Jak w temacie. A dokładnie chodzi mi o media i o to, że chrześcijanie sami się usypiają (chcą być usypiani) i nie widzą w tym nic złego. A przecież mamy być czujni!


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 17 sty 2011, 11:24

dla mnie cialo, ktore jest mdle, choc duch ochoczy. Z wymienionych nalezy umiejetnie korzystac.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 17 sty 2011, 11:44

marcinek pisze:Jak w temacie. A dokładnie chodzi mi o media i o to, że chrześcijanie sami się usypiają (chcą być usypiani) i nie widzą w tym nic złego. A przecież mamy być czujni!


Mnie kilka razy uspilo kazanie w kosciele. O jakie ci usypianie chodzi?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 17 sty 2011, 12:00

Czym się chętniej karmimy. Telewizja czy Słowo Boże, rozmowy rodzinne czy plotkarskie gazety, spotkania z przyjaciółmi i braćmi czy internet. A jeśli wyzwoliłeś się z czegoś to też napisz.
Mnie osobiście zbyt internet trzyma. Staram się - z różnym skutkiem - sobie z tym radzić.
Nie chodzi o to, że odłączę kabelek, ale nie chcę być jego niewolnikiem.
Myślę, że teraz będzie jasne.


Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 17 sty 2011, 12:14

no to mnie tez internet, bo telewizji nie ogladam, radia nie slucham, gazet nie czytam.
Moze gdybym mieszkala w Polsce, nie siedzialabym tyle w internecie, a tak tu cala moja skarbnica wiedzy za jednym kliknieciem.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 sty 2011, 12:22

marcinek pisze:Czym się chętniej karmimy. Telewizja czy Słowo Boże, rozmowy rodzinne czy plotkarskie gazety, spotkania z przyjaciółmi i braćmi czy internet.

No więc kolejno -- Słowo Boże, rozmowy rodzinne, internet ;)

Też kilka kazań kiedyś ubłogosławiło mnie słodziutkim snem (tyle, że w środku tygodnia od razu po pracy i bez obiadu niestety, więc zmęczenie materiału również się przyczyniło do tego) ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 17 sty 2011, 20:29

A ja bym powiedzial ze to nasze cialo na nas tak dziala, nasza cielesnosc.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 sty 2011, 21:39

Imperator pisze:A ja bym powiedzial ze to nasze cialo na nas tak dziala, nasza cielesnosc.

Chodzi Ci o spanie na kazaniach? :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 17 sty 2011, 22:48

fantomik pisze: Chodzi Ci o spanie na kazaniach? :)


Spanie na kazaniach, spotkaniach modlitewnych, kiedy uklekniesz do modlitwy, polozysz sie pobozna ksiazke poczytac... zmaga nas sen. Cialo, diabel i swiat kusi.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 19 sty 2011, 11:48

Widzę, że nowinki techniczne najbardziej uzależniają :-D . Szkoda, że są tylko dwa głosy oddane, za co serdecznie dziękuję.
1 Kor. 6:12 Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 sty 2011, 11:51

marcinek pisze:Widzę, że nowinki techniczne najbardziej uzależniają :-D . Szkoda, że są tylko dwa głosy oddane, za co serdecznie dziękuję.


Tez oddalem. Na hobby. Naszym zle pojetym hobby moze byc wlasnie korzystanie z powyzej wymienionych w ankiecie.

A ciebie co usypia?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 sty 2011, 20:01

W ankiecie nie ma opcji 'inne', a moim zdaniem to najlepszym 'usypiaczem' jest niebiblijna i niespójna wewnętrznie doktryna nauczana w zborach. Nie mam oczywiście na myśli jakiś mniejszych błędów czy niespójności, tylko takie konkretne (nie będę wymieniał przykładów :P może poza jednym -- w praktyce, więc niekoniecznie w bezpośrednim słowie, ukazywana separacja między 'duchowieństwem', a 'laikatem' na styl wręcz rzymsko-katolicki)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
marcinek
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 10:24
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcinek » 19 sty 2011, 23:13

fantomik pisze:najlepszym 'usypiaczem' jest niebiblijna i niespójna wewnętrznie doktryna nauczana w zborach
Ależ fantomiku. Przecież w ankiecie wyraźnie wskazałem MEDIA. Właśnie dokładnie chodzi mi o to co w ankiecie. Dlatego nie zdecydowałem się na opcje "inne" by jest zbyt ogólne.
Imperatorze, najbardziej chyba telewizja, następnie internet i część kazań (np. Kulca).


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 sty 2011, 23:30

To dziwne, bo mnie kazania pastora Kulca akurat pobudzają- mówi dobre i zgodne z Biblią Słowo, może czasem ma przydługie wywody, ale nie znam nikogo, kto by na jego wykładach Słowa zasypiał (oprócz własnych jego dzieci oczywiście ;)). Widać, każdy ma swoje preferencje, jeśli chodzi o usypiacze. Pod względem teologicznym właśnie kazania MK są "obudzaczem", przynajmniej moim zdaniem :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 19 sty 2011, 23:34

Alkhilion pisze:kazania pastora Kulca


Te slyszalem dawno temu i powiem ze bylem raczej pobudzony... lecz latwo sobie wyobrazic ze ktos przy nich zasnie. Ja juz niejednokrotnie usnalem przy muzyce techno.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości