(wydzielony) Hovind i podatki

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

(wydzielony) Hovind i podatki

Postautor: Puritan » 16 gru 2009, 19:54

wydzielony z tematu cosmiczne wywody,
Ian


Cosmo pisze:Już samo to, że jest znienawidzonym przez wszystkich poza pewną grupą kreacjonistów stanowi wystarczający powód by przyjrzeć się głębiej tej sprawie i nie osądzać człowieka bo przeczytaniu wzmianki na wikipedii..

Masz dosyć... nietypowe podejście do tego tematu. Ja nie muszę osądzać Hovinda. Jeśli nie płacisz podatków, to jesteś przestępcą. A miejsce przestępców jest w więzieniu. Według Wikipedii Kent ma wyjść z więzienia w 2015 r. Dopóki zaś nie przyzna się publicznie do grzechu okradania państwa (nie płacąc podatków) i się z tego nie upamięta, dopóty propagowanie nauczań tego człowieka jest wysoce niewłaściwe.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2010, 14:21 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 17 gru 2009, 17:00

Puritanie: czy to jest wyznacznik? płaci podatki więc dobry, nie płaci więc zły?


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 17 gru 2009, 17:43

BelZedar pisze:Puritanie: czy to jest wyznacznik? płaci podatki więc dobry, nie płaci więc zły?

Wyznacznik jest taki:
Płaci podatki od swojego biznesu - nie jest przestępcą.
Nie płaci podatków od swojego biznesu - jest przestępcą.

Niektórzy wprawiają mnie w zdumienie swoimi pytaniami...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 gru 2009, 19:05

Puritan pisze:
BelZedar pisze:Puritanie: czy to jest wyznacznik? płaci podatki więc dobry, nie płaci więc zły?

Wyznacznik jest taki:
Płaci podatki od swojego biznesu - nie jest przestępcą.
Nie płaci podatków od swojego biznesu - jest przestępcą.

Niektórzy wprawiają mnie w zdumienie swoimi pytaniami...

Pogłęb nieco swoją wiedzę i wywnioskuj kto tak naprawdę jest w tym przypadku przestępcą http://www.nieobslugujemy.com/


BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 18 gru 2009, 20:21

Puritan pisze:Niektórzy wprawiają mnie w zdumienie swoimi pytaniami...


niektórzy wprawiają mnie w zdumienie swoją logiką...

nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie?
może mam je inaczej zadać?

jeśli nie płacił podatków tzn., że głoszona przez niego nauka jest wielce podejrzana?
jeszcze jedno pomocnicze pytanie:
czy każdy, który poszedł za kratki jest przestępcą?


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 18 gru 2009, 22:29

BelZedar pisze:czy każdy, który poszedł za kratki jest przestępcą?


Dobre pytanie. Czy każdy kto został skazany na karę śmierci jest zły?

Co powiemy o tych przestępcach, którzy łamią codziennie prawo czytając Biblię, czy wogóle wyznając Chrystusa w krajach w których jest to zakazane?
Wytnijmy w pień tych bandziorów, a zwłoki ich dajmy ptactwu niebieskiemu i zwierzynie polnej ;-)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 18 gru 2009, 23:17

BelZedar pisze:nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie?

Odpowiedziałem :)
BelZedar pisze:jeszcze jedno pomocnicze pytanie:

Dziękuję, ale nie skorzystam z usług.
jeśli nie płacił podatków tzn., że głoszona przez niego nauka jest wielce podejrzana?

Na to wielce zawirowane pytanie odpowiem w sposób następujący:
Propagowanie oszusta jest propagowaniem popełniania oszustw.

Dlatego zachęcam do nie propagowania oszusta Kenta Hovinda jak również do zaprzestania mącenia.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 gru 2009, 23:36

Hovind bardzo fajnie naucza jak w "naukowy" sposób "strzelać gumką recepturką" w widownię :P

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 19 gru 2009, 22:30

ponawiam ostatnie pytanie:

czy każdy, który poszedł za kratki jest przestępcą?


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 21 gru 2009, 02:08

BelZedar pisze:ponawiam ostatnie pytanie:
czy każdy, który poszedł za kratki jest przestępcą?


nie - nie każdy, Piotr Apostoł czy Paweł Apostoł także byli przestępcami w rozumieniu im współczesnych - i nawet na nich (a co najmniej na jednym) wykonano wyrok śmierci za przestępstwa przeciwko im współczesnemu prawu

nie znam sprawy Hovinda - ale znam sprawy z Polski, gdzie chrześcijan głoszących ewangelię skazuje się (a co najmniej skazywało się) za przestępstwa jakich nie popełnili, w tym sam osobiście byłem kilka razy skazywany (na całe szczęście nie przez prawo państwowe a lokalnie przez struktury uczelniane/akademikowe) za wymyślone przestępstwa, których nie popełniłem w tym jeden raz zostałem wyrzucony na bruk z akademika wraz z ciężarną wtedy żoną (wymeldowany z pokoju bez prawa zamieszkania) za rzekome złamanie regulaminu akademika, choć złamania regulaminu nie było, rozdawałem Nowe Testamenty wszystkim chętnym mieszkańcom akademika (zresztą nie tylko swego kampusu) zgodnie z ogólnie wtedy przyjętymi zasadami, wyrzucenie nas było na tyle ewidentnie nagięte, że zszokowało nawet studenckich aktywistów katolickich, którzy okazali mi wówczas sporo współczucia a bracia z KWCh (w tym lokalny leader KWCh Mirek Marczak) pomogli mi wówczas materialnie pomagając się przenieść w nowe miejsce czy baptyści (w tym ich pastor Andrzej Mróz z jego współpracownikami), ale oficjalnie - zarówno skorumpowana rada studencka jak i kierownictwo akademika - kłamało w żywe oczy i fałszowało dokumenty, dlatego dziwi mnie naiwność niektórych głupców wierzących w uczciwe skazanie brata przez aparat tego świata rządzony przez diabła, a może to nie naiwność i nie głupota a przemyślane działanie fałszywych pseudobraci którzy się wkradli aby oczerniać prześladowanych przez system tego świata wierzących?
Jedynie świadectwo lokalnych zborów znających sprawę Hovinda osobiście może być miarodajna.
Czy Hovind został wykluczony ze swojego macierzystego zboru za oszustwa podatkowe? Jeśli tak - to może być coś na rzeczy, jeśli nie i zbór stoi za nim - to i my jesteśmy zobowiązani uważać, że wszystko jest OK a jedynie jest ofiarą prześladowań ze strony świata i dostał lekcję, że szatan nie toleruje nikogo kto chce żyć pobożnie w Chrystusie i prześladuje takowych dla zasady - nawet jeśli nie do końca mają czystą naukę ale w jakiś sposób pozyskują dla Chrystusa.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 21 gru 2009, 10:43

ja osobiście znam dwie osoby skazane przez polskiego fiskusa za "przestępstwa podatkowe". oboje po odsiedzeniu wyroku udowodnili swoją niewinność przed sądem. wyrok sądu był śmieszny: miały one zostać przeproszone za błąd urzędnika

fantomik pisze:Hovind bardzo fajnie naucza jak w "naukowy" sposób "strzelać gumką recepturką" w widownię


podaj rozkład wszystkich sił i prędkości działających na gumkę recepturkę w obu przypadkach od momentu naprężenia do upadku


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 gru 2009, 13:31

Podatki to nie jest taka czyta sprawa jak się wydaje pewnie niektórzy znają to :
http://www.youtube.com/watch?v=96TvK9HR ... re=related


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 gru 2009, 13:43

Dla ciekawskich polecam wykład Kenta Hovinda na temat tego, że płacenie podatków jest sprzeczne z wolą Bożą:

http://www.youtube.com/watch?v=gMZBlj8-BKw

Jest to filmik trafnie nazwany "Kent Hovind is Crazy"

A oto fragment dla Hovinda i jego zwolenników:

(3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. (6) Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli. (7) Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć. (Rzymian 13)


chrześcijanin pisze:dlatego dziwi mnie naiwność niektórych głupców wierzących w uczciwe skazanie brata przez aparat tego świata rządzony przez diabła, a może to nie naiwność i nie głupota a przemyślane działanie fałszywych pseudobraci którzy się wkradli aby oczerniać prześladowanych przez system tego świata wierzących?
Jedynie świadectwo lokalnych zborów znających sprawę Hovinda osobiście może być miarodajna.


Miarodajnie się określiłeś :)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 gru 2009, 21:39

BelZedar pisze:[...]
fantomik pisze:Hovind bardzo fajnie naucza jak w "naukowy" sposób "strzelać gumką recepturką" w widownię

podaj rozkład wszystkich sił i prędkości działających na gumkę recepturkę w obu przypadkach od momentu naprężenia do upadku

Zobacz tą linkowaną serię wykładów Howinda to zrozumiesz o czym pisałem ;) bynajmniej nie o fizyce teoretycznej ;) (chociaż może aby ten fragment docenić trzeba mieć troszkę 'skrzywienia' w kierunku sztuki wystąpień publicznych? kto wie :))

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 26 gru 2009, 14:00

BelZedar pisze:osobiście znam dwie osoby skazane przez polskiego fiskusa za "przestępstwa podatkowe". oboje po odsiedzeniu wyroku udowodnili swoją niewinność przed sądem. wyrok sądu był śmieszny: miały one zostać przeproszone za błąd urzędnika
błąd albo celowe działanie mające na celu wykończyć firmę na zamówienie konkurencji
tu z opisu sprawy Hovinda widzimy jak na zamówienie jednej religijnej firmy (donos heretyków ulegających błędom herodianizmu - o ile opis z Wikipedia.org traktować jako wystarczający) likwiduje się inną religijną firmę Hovinda
Duża firma, taka jak google:
http://technologie.gazeta.pl/technologi ... tkow_.html
przy takim oskarżeniu ma szanse na sprawiedliwy proces (sprawiedliwy, czyli taki, w którym wszelkie wątpliwości są rozstrzygane na korzyść oskarżonego/pomówionego i taki w którym jest domniemanie niewinności pomawianego - oskarżanego), mała religijna firma o ograniczonym budżecie już niekoniecznie, zwłaszcza, że jako "dowód winy" przytacza się posiadanie broni półautomatycznej (semiautomatic) w regionie gdzie posiadanie takiej broni jest dozwolone.

Zarzuty na temat podatków są jeszcze wygodniejsze niż na temat posiadania narkotyków - bo posiadanie narkotyków jest karalne po tym jak policja "znajdzie" prochy u oskarżanego (mam na myśli inne znaczenie słowa "znajdzie" - polegające na tym, że faktycznie podrzuca się prochy a potem się je "znajduje"), przy podatkach - wystarczy trochę inaczej policzyć. I każdy właściciel/zarząd firmy - uczciwej firmy, uczciwego dbającego o dobro swoich pracowników i swej firmy zarząd/właściciel - przy odrobinie złej woli może być przy identycznie prowadzonej dokumentacji oskarżony równocześnie o dwie rzeczy:
-> oszustwa podatkowe, bo zawiązano za duże rezerwy
-> działanie na szkodę firmy, bo zawiązano zbyt niskie rezerwy
oba przestępstwa są zagrożone karą, z karą bezwzględnego pozbawienia wolności włącznie, to czy jakiś przedsiębiorca siedzi czy stoi zależy tylko od tego czy nie nadepnął komuś na odcisk swoją działalnością.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości