poczęcie Pana Jezusa

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 mar 2010, 15:51

ann_in_grace pisze:
Małgorzata pisze:
ann_in_grace pisze:Genealogia Lukasza to genealogia Marii


Nieprawda. Też Józefa. Łk.3:23 "A Jezus(...)był jak mniemano, synem Józefa, syna Helego."


Przeczytaj moze DOKLADNIE moj post, tam jest wlasnie to wyjasnione.

to samo mialem napisac 8-)

KAAN pisze:O linii rodowodowej przez kobietę świadczy proroctwo w Gen 3:15, a także słowa które mówią że Pan zostanie poczęty z Ducha Świetego. Z prawnej strony także Józef jako mąż Marii był z rodu Dawidiwego jak napisała Ann.

amen :-)

zamiast przyjac to co jest napisane w biblii to niektorzy wola przyjac teorie o teleportacji plemnika Jozefa :mrgreen: :lol: to z reszta byloby pozbawione jakiegokolwiek celu i sensu... za to poczecie z Ducha Sw ma cel i sens :-)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 mar 2010, 16:20

Józef był z rodu Dawida, to niepodważalne, ale gdzie jest napisane, ze Maria również? Genealogia z Łukasza też dotyczy Józefa. Już pierwszy werset mówi o Józefie, a nie o Marii. Proszę o wskazanie konkretnych fragmentów mówiących, że była z tegoż rodu


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 mar 2010, 16:27

Poza tym wydaje mi się ta dyskusja niepotrzebna, bo Jezus przyszedł na świat dzięki Duchowi Świętemu, a Maria została brzemienna z Ducha Świętego, więc te genealogia nic nie wnoszą do prawdy objawionej.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 01 mar 2010, 17:50

Małgorzata pisze:Poza tym wydaje mi się ta dyskusja niepotrzebna, bo Jezus przyszedł na świat dzięki Duchowi Świętemu, a Maria została brzemienna z Ducha Świętego, więc te genealogia nic nie wnoszą do prawdy objawionej.

Dla mnie ta dyskusja jest ważna,bo widzę sprzeczności w NT.JA JESTEM Chrystus jest Pierworodnym Synem Bożym,który w czasie Starego Przymierza przebywał na Ziemi w swoim ciele duchowym (1 Kor.10,3-4),a w czasie Nowego Przymierza przebywał na Ziemi jako Duch,wcielony w Jezusa-fizyczne ciało.JA JESTEM Chrystus się nie zmienia i nie zmienił (Hebr.13,8).

Jezus-fizyczne ciało
Chrystus-Duch jako Jaźń JA JESTEM

Maria nie mogła być brzemienną z Ducha Świętego,bo jest to niemożliwe.Bóg jest ojcem duchów (Hebr.12,9),a nie ciał fizycznych."...co narodziło się ciała jest ciałem,a co narodziło się z Ducha jest duchem" (Jan.3,6).Gdyby Józef był ojcem Jezusa,to przeszkadzałoby to wcieleniu się Chrystusa w Jezusa?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 01 mar 2010, 20:59

chrześcijanin pisze:
Adalbertus pisze:
Małgorzata pisze:był potomkiem Dawida od strony Józefa.

"(...) jak mniemano..." (Łuk 3:24)

jak mniemano - czyli potwierdzenie, mniemań.

Oczywiście nie było potrzeby "zapłodnienia" - sam akt zapłodnienia jest potrzebny aby z dwóch elementów powstał jeden i potem zaczął się dzielić.

Zamieszkanie w łonie Marii przez Jezusa było wzięciem ciała z Marii dziewicy i staniem się człowiekiem.


Mniemano, że był synem Józefa. Faktycznie jednak nim nie był, bo jest Synem Bożym.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 01 mar 2010, 21:41

krzysiek_enoch pisze:Kiedy bez zapłodnienia komórka jajowa zaczyna się dzielić?
wtedy gdy dochodzi do wcielenia Syna Bożego.
Nie wiem, czego nie rozumiesz - każde poczęcie jest indywidualne i niepowtarzalne jak płatki śniegu, mało tego, obserwacji naukowej poddano niewielki wycinek poczęć w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu lat - i to w sposób ograniczony regionalnie do bogatych krajów Zachodu w których takowe badania na ograniczonej grupie przeprowadzono. To za mała próba aby z całą pewnością cokolwiek wiedzieć - a raczej wierzyć.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 01 mar 2010, 22:01

Adalbertus pisze:Mniemano, że był synem Józefa. Faktycznie jednak nim nie był, bo jest Synem Bożym.
Słowo Boże nie mówi, że mniemano, mówi, że był synem Józefa, jak mniemano. To duża różnica.
Łuk. 3:23: A Jezus, rozpoczynając działalność, miał lat około trzydziestu, a był jak mniemano, synem Józefa, syna Helego | W Gdańskiej "jak mniemano" jest w nawiasie: Łuk. 3:23 A Jezus poczynał być jakoby w trzydziestu latach, będąc (jako mniemano,) synem Józefa, syna Helego | Jezus był synem Józefa, nie tylko tak mniemano - tego uczymy się z tego fragmentu a ten sam Łukasz jednoznacznie mówi o Józefie jako o rodzicu Jezusa (w nie mniejszym stopniu niż rodzicielstwo Marii): Łuk. 2:43
A gdy te dni dobiegły końca i wracali, zostało dziecię Jezus w Jerozolimie, o czym nie wiedzieli jego rodzice, Łuk. 2:41 A rodzice jego chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Łuk. 2:27 gdy rodzice wnosili dziecię Jezus, by wypełnić przepisy zakonu co do niego.

Nie przypadkiem z tego prawa korzystali rodzice Jezusa: Ojciec i Matka, wykorzystując zapis z Prawa: 5 Moj. 21:19-21 To pochwycą go jego ojciec i matka i przyprowadzą do starszych jego miasta, do bramy tej miejscowości, I powiedzą do starszych miasta: Ten nasz syn jest uparty i krnąbrny, nie słucha naszego głosu, żarłok to i pijak. Wtedy wszyscy mężowie tego miasta ukamienują go i poniesie śmierć. Wytępisz zło spośród siebie, a cały Izrael to usłyszy i będzie się bał. Czego udokumentowanie mamy w: Mar. 3:21 A krewni, gdy o tym usłyszeli, przyszli, aby go pochwycić.

Co do pełnego józefowego synostwa Jezusa - to jest to konieczne aby to uznać, ponieważ Jezus został przez człowieka adoptowany i stał się pełnoprawnym potomkiem i dziedzicem Józefa, dlatego w rodowodzie pada słowo BYŁ SYNEM JÓZEFA, a Józef nazywany jest rodzicem i krewnym z wszelkimi tego konsekwencjami. Podobnie Bóg adoptował mnie szczenię ludzkie i uczynił Bożym dziedzicem przez nowozrodzenie przez Ducha Bożego, i teraz mówię do Boga "Abba Ojcze". Kto podważa józefowe synostwo Jezusa - ma nikłe szanse aby niezachwianie ufać w Boże synostwo byłych grzeszników.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 02 mar 2010, 09:46

Adalbertus pisze:
Mniemano, że był synem Józefa. Faktycznie jednak nim nie był, bo jest Synem Bożym.

Pierworodnym Synem Bożym,wiecznym i nieśmiertelnym JA JESTEM,był,jest i zawsze pozostanie Chrystus (Hebr.12,9),którego Ojcem,podobnie jak i naszym jest Bóg Ojciec.

Jezus był Synem Człowieczym Marii i Józefa.W NT pisze też,że Ojcem Jezusa jest Duch Święty.W tym przypadku Jezus nie byłby Synem Człowieczym,ale mitycznym Synem Bogo-Człowieczym,co i tak jest niemożliwe,ponieważ przeczyłoby to Bożej zasadzie

"co narodziło się z ciała jest ciałem,a co narodziło się z Ducha jest duchem" (Jan.3,6).


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 mar 2010, 12:06

chrześcijanin pisze: Co do pełnego józefowego synostwa Jezusa - to jest to konieczne aby to uznać, ponieważ Jezus został przez człowieka adoptowany i stał się pełnoprawnym potomkiem i dziedzicem Józefa, dlatego w rodowodzie pada słowo BYŁ SYNEM JÓZEFA, a Józef nazywany jest rodzicem i krewnym z wszelkimi tego konsekwencjami. Podobnie Bóg adoptował mnie szczenię ludzkie i uczynił Bożym dziedzicem przez nowozrodzenie przez Ducha Bożego, i teraz mówię do Boga "Abba Ojcze". Kto podważa józefowe synostwo Jezusa - ma nikłe szanse aby niezachwianie ufać w Boże synostwo byłych grzeszników.
Zgadzam się ale synostwo jest tu rozumiane jako Adopcja, Która była mocniejsza nawet od synostwa cielesnego wg prawa rzymskiego i chyba w pojeciu ówczesnych. Natomiast pewne jest że Józew nie mial stosunku seksualnego z Marią przed slubem i nie jego nasienie dało zycie Jezusowi.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 mar 2010, 16:49

ann_in_grace pisze:Przeczytaj DOKLADNIE moj post. Po belfersku ci teraz mowie


Mówisz jak Polak do obcokrajowca i wydaje mu się, ze gdy powie wyraźniej i wolniej, to ten jego język zrozumie. Ty czynisz tak samo. Piszesz drukowanymi literami i sądzisz, że będziesz zrozumiana.
Mało jesteś dokładna i konkretna.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 mar 2010, 16:51

ami pisze:bo widzę sprzeczności w NT


W NT występują tylko pozorne sprzeczności.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 02 mar 2010, 22:09

Małgorzata pisze:
ami pisze:bo widzę sprzeczności w NT


W NT występują tylko pozorne sprzeczności.

Z NT wynika,że Ojcem Chrystusa jest Bóg Ojciec,a Jezusa jest Duch Święty lub ktoś z rodu Dawida.

Mat.1.1.Rodowód Jezusa Chrystusa,syna Dawidowego...
Rzym.1.3.O Synu swoim (Boga),potomku Dawida według ciała.

JA JESTEM Chrystus i Jezus mają dwóch różnych Ojców.Pierwszy pochodzi z Nieba,drugi narodził się na Ziemi,a w NT pisze,że Jezus jest Chrystusem i Synem Bożym.Preegzystujący JA JESTEM Chrystus jest niezmienny (Hebr.12,9),więc nie mógł przestać istnieć i stać się Jezusem.Jezus jako Syn Człowieczy-ciało fizyczne,nie miał żadnej świadomości,bo istnieje jedna i wieczna świadomość,Syn Boży jako Duch,Jaźń JA JESTEM Chrystus.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 mar 2010, 09:10

ami pisze:
Małgorzata pisze:
ami pisze:bo widzę sprzeczności w NT

W NT występują tylko pozorne sprzeczności.

Z NT wynika,że Ojcem Chrystusa jest Bóg Ojciec,a Jezusa jest Duch Święty lub ktoś z rodu Dawida.
Po słowie "lub" to fałsz, z NT nie wynika, to co piszesz. Ktosiem z rodu Dawida jest Maria.
JA JESTEM Chrystus i Jezus mają dwóch różnych Ojców....
Bzdury, ten temat był wielokrotnie dyskutowany, proszę żebyś nie dyskutował tu na ten temat, możesz otworzyć wątek w dziale dyskusji z innymi filozofiami.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 03 mar 2010, 20:10

KAAN
ami napisał/a:

Cytat:
JA JESTEM Chrystus i Jezus mają dwóch różnych Ojców....
Bzdury, ten temat był wielokrotnie dyskutowany, proszę żebyś nie dyskutował tu na ten temat, możesz otworzyć wątek w dziale dyskusji z innymi filozofiami.

Dlaczego mam nie dyskutować jak mam wątpliwości? Dlaczego mają to być bzdury jeśli pisze o tym w NT? Jeśli "ten temat był wielokrotnie dyskutowany",to podaj odpowiedni link.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości