Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Postautor: Kamilzon » 16 sty 2019, 20:52

Hej, nie od dziś wiadomo że na tym forum jest kilku "fanów" pseudo-pastora cHOJECKIEGO.
W.g Mnie Chojecki to zakłamani i fałszywy człowiek nie potrafiący przyznać się do swoich problemów z alkoholem, plujący jadem nienawiści w innych głosicieli (vide. sytuacja z Fabianem Błaszkiewiczem i innymi). Niszczący swoją rodzinę (vide. Traktowanie swoich córek jak niewolnicę Izaurę). Finansowany przez pseudokościoły z USA.
To moje zdanie na jego temat, poniżej wypowiedź pastoa Pawła Bartosika

W ostatnim czasie kilka osób pytało mnie co sądzę na temat lubelskiego pastora Pawła Chojeckiego i jego działalności. Jeden z moich znajomych wysłał mi link do nauczania Chojeckiego, w którym przywołał mnie jako przykład przywódcy, który nie posiada jednoznacznego sądu w kwestii "Festiwalu Nadziei", który odbył się w Warszawie w 2014 roku. tutaj link do niniejszej wypowiedzi (od 1:07:10)

W niniejszym wpisie chciałbym podzielić się kilkoma refleksjami na temat działalności pastora Chojeckiego, a następnie odniosę się do jego wypowiedzi na mój temat.

Zacznę od komplementów:

1. Główną rzeczą, za którą cenię Pawła Chojeckiego jest jego zaangażowanie i aktywność na wielu polach: ewangelizacja, kwartalnik, polityka, internet,itp. Ma szeroką wiedzę historyczną i polityczną. Choć ich interpretacja może wzbudzać zdziwienie, to z pewnością nie można mu zarzucić nieznajomości wielu faktów.

2. Dzięki jego służbie wiele osób miało okazję usłyszeć i przyjąć Ewangelię.

3. Ma świetny zamysł strategiczny: np. (już zakończona) współpraca z Marianem Kowalskim stworzyła nowe możliwości docierania do środowisk patriotycznych spoza kręgów protestanckich, a także zainspirowała niektórych protestantów do większego zaangażowania się w sprawy społeczno-polityczne. Polityka stała się przy okazji dobrym narzędziem promocji jego wspólnoty.

4. Niestety problemów jest dużo więcej i to niemałych. Zacznę od stylu i języka, np. wulgaryzmy, obraźliwe słowa wobec władz (np. "Dupa... Duda"), pogarda wobec innych chrześcijan, schizmatycka mentalność, błazenada, warcholstwo np. papież Franciszek to "Franca z Watykanu", którego "możecie mieć w dupie i jego nauki też". Nie ustępował mu Marian Kowalski, który odważnie przeklinał ("do k..wy nędzy!") w obecności prowadzącej program córki Pawła Chojeckiego i widzów, na które pastor z Lublina reagował... uśmiechem. Żadnych przeprosin lub choćby napomnień ze strony "bezkompromisowego" lidera.

5. Filmy z nauczania na youtube ukazują wybujałe "ego" lidera z Lublina, butę, a także mentalność guru i pruskiego belfra chodzącego z kijem.

6. Jeśli chodzi o teologię - Paweł Chojecki pod wieloma względami daleki jest od historycznego protestantyzmu. Wyznaje arminianizm, dyspensacjonalizm, fundamentalizm, antynomizm, lekceważący stosunek do Starego Testamentu (nieomal jakby była to księga innej religii o innym Bogu i innej drodze zbawienia). Jego przekonania i wspólnotę charakteryzuje anty-historyczność, anty-teologiczność, mentalność, którą można podsumować jako: "prawda przyszła wraz z nami".

7. Paweł Chojecki wyraził się na temat Bożych ustanowień (sakramentów) mianem "popierdnięcia". Są ludzie, którzy nie boją się Boga i nie liczą się z ludźmi. Niestety, jak widać, wciąż można ich również spotkać w kościołach. Jeśli zaś należy do nich pastor, to: Run, Forrest, run!

8. Spotkania grupy z Lublina, które fragmentarycznie miałem okazję obejrzeć na youtube to spotkania o Bogu, nie z Bogiem. Mieszanka katolickiej oazy i grupy biblijnej. Były przede wszystkim skierowane do... widzów przez monitorami komputera.

9. Trudno znaleźć osobę, z którą Paweł Chojecki był blisko związany, a także wspólnotę, lub kościół w Polsce, których by nie obraził. I nie chodzi bynajmniej o nabieranie wody w usta tam, gdzie powinniśmy odważnie nazywać rzeczy po imieniu. Chodzi raczej o woń tego środowiska. Jest to woń przepełniona pychą, pogardą, pobieżnym i lekkim sądem.

Co więc z wypowiedzią na mój temat na nagraniu nt. przywództwa?

1. P. Chojecki: "Był taki pastor Paweł Bartosik". Panie Pawle, pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone.

2. P. Chojecki: "I wtedy jeden z tych gdańskich pastorów mówi, że jedni to krytykują, inni chwalą, a ja stanę se rozkrokiem nad sztachetą. No to mu odpisałem tam: to ci się w dupę w wbije! I tyle będziesz miał z tej sztachety i tego płotu."

Paweł Chojecki lepiej odgrywa skecze, aniżeli przywołuje cudze (i własne) wypowiedzi. Mało wiarygodnie brzmią jego wersje wydarzeń. Mój wpis na temat "Festiwalu Nadziei" można przeczytać TUTAJ i bynajmniej nie ma w nim nic o stawaniu rozkrokiem. Owszem, Paweł Chojecki negatywnie ocenił ten post (bodajże na facebooku), lecz na szczęście nie w tak bezczelny sposób jak sądzi. Przypisując jednak sobie słowa o "wbiciu (przede mnie) sztachety w dupę" ukazuje mocny regres w procesie uświęcenia swojego języka i zupełną obojętność wobec biblijnego nauczania nt. sposobu, w jaki powinniśmy oznajmiać nasze poselstwo i traktować innych.

Zdaję sobie sprawę z tego, że tego typu kozacki język może niektórym imponować, kiedy jednak mówimy o braciach w Chrystusie, i to w kontekście sprawy, która nie jest największego kalibru - świadczy to o braku elemetarnego rozeznania duchowego, ale i kultury osobistej. Pastor Chojecki naprawdę Boga się nie boi.

"A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności." - 2 Tymoteusza 2.24

"Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski, łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebięciu oślicy." - Zachariasza 9.9

"Biskup zaś ma być nienaganny, (...) nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz." - 1 Tymoteusza 3.2-3

"Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla!" - 1 Piotra 2.17

3. Paweł Chojecki myli się sądząc, że moja opinia nt. Festiwalu Nadziei jest stanięciem rozkrokiem. Biblia zachęca nas do sprawiedliwej i klarownej oceny, co nie znaczy, że zawsze i w każdym calu dana rzecz pochodzi od Boga lub od diabła. Zdaję sobie sprawę, że tego typu oceny rozładowują intelektualne napięcie i są medialne, lecz nie jest to sposób, w jaki Biblia uczy nas rozeznania. Boża mądrość zachęca nas do roztropnosci w ocenie. Niekiedy musimy pochwalić cel, negując środki. Innym razem musimy pochwalić postawę, negując jej motywację. Jedni głoszą Chrystusa z zazdrości, inni z przekory (Flp 1.15-17). Obaj robią dobrą rzecz: głoszą Chrystusa. Jednak niektórzy robią to ze złych powodów. Niekiedy musimy pochwalić gorliwość, lecz ostrzec przed brakiem rozsądku (Rzym 10.2). Niekiedy musimy pochwalić pobożność, lecz zanegować jej obiekt (Dz. Ap. 17.22-23). Nastolatki i zdziecinniali dorośli uwielbiają całkowitą negację lub bezgraniczne oddanie. Niektórzy 50-latkowie noszą koszulki z napisem "Punks not dead", inni lubią się fotografować z pistoletami, inni prezydenta nazywają "Dupa", a papieża "Francą".

Problem z Pawłem Chojeckim polega na chorobie wieku nastoletniego. Nie chodzi o to, że ma zdecydowane przekonania na wiele tematów. Problem w tym, że na jego mapie świata są oznaczone tylko dwa miejsca: biegun północny i południowy. W dodatku opowiada o nich w brzydki sposób. Jego styl nauczania, mówienia o adwersarzach przypomina islam w "chrześcijańskiej" wersji.

4. Niestety ta wyrazistość i ostrość sądów dotyczy jedynie takich kwestii jak katolicyzm, noszenie broni czy ekumenia. Kiedy jednak mówimy o sprawach najważniejszych, okazuje się, że Pastor Chojecki... milczy (czyżby "stanął w rozkroku nad sztachetą"?). Mam na mysli chociażby prawdę o Trójcy Świętej, a więc serce chrześcijańskiej wiary. Aż trzykrotnie (w różnych odstępach czasowych) wysłałem do Pawła Chojeckiego zapytania (na maila i na facebooku) czy wierzy w jednego Boga istniejącego odwiecznie w Trzech Osobach. W wyznaniu wiary wspólnoty z Lublina próżno było odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Wśród licznych nauczań Chojeckiego kazania/wykładu na temat Boga również... brak. Odpowiedzią było milczenie. Podobna reakcja spotkała mojego przyjaciela, który zadał liderowi z Lublina to samo pytanie. Cisza.

"Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!" (Ew. Mateusza 23.24)

Przejrzałem niedawno wyznanie wiary Kościoła Nowego Przymierza i w końcu pojawiło się w nim wyznanie o istnieniu Trzech Osób Trójcy Świętej. Zostało jednak opublikowane po długim zawahaniu. Być może lider z Lublina potrzebował nieco czasu, by przemyśleć sprawę i odpowiedzieć sobie na pytanie o to, w jakiego Boga wierzy. Lepiej późno, niż wcale. Jeśli jesteś blisko środowiska "Idź pod prąd" i KNP w Lublinie - porozmawiaj na ten temat z Pawłem Chojeckim. Możesz być zaskoczony.


Link do artykułu na blogu Pastora http://www.pbartosik.pl/2018/12/problem ... eckim.html


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
arrreeeccceeek2710
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2018, 01:50
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Postautor: arrreeeccceeek2710 » 17 sty 2019, 00:49

Cześć :)
Skąd wiesz, że Chojecki ma problem z alkoholem? Nie, żebym go bronił, ale nie widziałem go jeszcze nawalonego na kanale YT ;)

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Postautor: Kamilzon » 17 sty 2019, 15:15

To po prostu da się zobaczyć, często czerwona twarz, częste podwyższanie głosu a nawet i darcie ryja, bardzo często daje się ponieść emocjom. To są objawy dla alkoholizmu ukrytego, co oznacza że może pić alkohol codziennie ale nie do stanu mocnego upojenia.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19310
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Postautor: KAAN » 17 sty 2019, 15:46

Kamilzon pisze:To po prostu da się zobaczyć, często czerwona twarz, częste podwyższanie głosu a nawet i darcie ryja, bardzo często daje się ponieść emocjom. To są objawy dla alkoholizmu ukrytego, co oznacza że może pić alkohol codziennie ale nie do stanu mocnego upojenia.
Ja tam Chojeckiego nie kocham, ale takie insynuacje są obrzydliwe. Sam robił kiedyś różne nagonki w internecie na różnych ludzi, ale jak chcesz aby ludzie cię szanowali to nie zniżaj się do poziomu oszczerców, sugeruję żebyś zastanowił się nad tym co piszesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Postautor: Kamilzon » 18 sty 2019, 15:27

KAAN pisze:
Kamilzon pisze:To po prostu da się zobaczyć, często czerwona twarz, częste podwyższanie głosu a nawet i darcie ryja, bardzo często daje się ponieść emocjom. To są objawy dla alkoholizmu ukrytego, co oznacza że może pić alkohol codziennie ale nie do stanu mocnego upojenia.
Ja tam Chojeckiego nie kocham, ale takie insynuacje są obrzydliwe. Sam robił kiedyś różne nagonki w internecie na różnych ludzi, ale jak chcesz aby ludzie cię szanowali to nie zniżaj się do poziomu oszczerców, sugeruję żebyś zastanowił się nad tym co piszesz.


Ja nie insynuuję ja się tylko domyślam, i wychowywałem się w takim a nie innym środowisku i dokładnie wiem jakie są objawy bycia pod wpływem alkoholu i wszystkie je jestem w stanie zauważyć u szamana chojeckiego (celowo z małej litery). Więc jeśli widzę człowieka z czerwoną mordą i drącego ryja co drugie zdanie mam pewność że nie jest trzeźwy.

Druga sprawa czy uważasz że pożyteczne i słuszne jest głoszenie ewangelii w takim stylu jak to robi szaman chojecki?? Bo ja uważam że on tym swoim zachowanie ośmiesza ewangelię.


Dzisiaj rano przed pójściem do pracy przeglądnąłem sobie niektóre "ciekawe" urywki TV Idź Pod Prąd i dochodzę do wniosku że gość albo jest wstrętnym manipulantem albo cierpi na schizofrenie paranoidalną, bo kto się z nim nie zgadza jest agentem Rusko-Chińsko-Watykańskiego układu. Albo wstawki że D.Tramp ogląda IPP TV. Najgorsze jest to że wielu młodych ludzi których widać na transmisjach z "nabożeństw" KNP łyka te głupoty jak pelikany.
Zresztą Marian Kowalski dużo ujawnił na jakiej zasadzie działa KNP i co się tam odjaniepawla, wypytywanie o intymne szczegóły życia niektórych
małżeństw itp.

Kończąc wiem że pewnie z te mogę dostać bana lub jakieś upomnienie na tym forum ale mi po prostu już nie zależy gdyż coraz mniej się udzielam na tym wymierającym forum.
Więc napiszę tak: Jak bym kiedykolwiek spotkał tą lubelską gnidę chojeckiego to bym mu nacharał w ryj i sprzedał plaskuna.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19310
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Postautor: KAAN » 18 sty 2019, 15:38

Kamilzon pisze:
KAAN pisze:
Kamilzon pisze:To po prostu da się zobaczyć, często czerwona twarz, częste podwyższanie głosu a nawet i darcie ryja, bardzo często daje się ponieść emocjom. To są objawy dla alkoholizmu ukrytego, co oznacza że może pić alkohol codziennie ale nie do stanu mocnego upojenia.
Ja tam Chojeckiego nie kocham, ale takie insynuacje są obrzydliwe. Sam robił kiedyś różne nagonki w internecie na różnych ludzi, ale jak chcesz aby ludzie cię szanowali to nie zniżaj się do poziomu oszczerców, sugeruję żebyś zastanowił się nad tym co piszesz.

Ja nie insynuuję ja się tylko domyślam,
....
Druga sprawa czy uważasz że pożyteczne i słuszne jest głoszenie ewangelii w takim stylu jak to robi szaman chojecki??
....
Dzisiaj rano przed pójściem do pracy przeglądnąłem sobie niektóre "ciekawe" urywki TV Idź Pod Prąd i dochodzę do wniosku że gość albo jest wstrętnym manipulantem albo cierpi na schizofrenie paranoidalną...
....
Kończąc wiem że pewnie z te mogę dostać bana...
....

Twoje wypowiedzi nie są dobrym świadectwem chrześcijanina, takie słowa są insynuacjami i oskarżaniem bez udowodnienia racji. Jeszcze raz powtarzam; nie chcę mieć nic wspólnego z tym człowiekiem i jasno wskazuję że pokazuje fałszywy obraz szeroko rozumianego protestantyzmu, ale słowa jakimi się posługujesz opisując tego "pastora" nie świadczą dobrze o tobie jako chrześcijaninie.
Kamilzon pisze:Więc napiszę tak: Jak bym kiedykolwiek spotkał tą lubelską gnidę chojeckiego to bym mu nacharał w ryj i sprzedał plaskuna.
Właśnie o tym piszę powyżej, nie polecam twojej osoby jako wzorca dla postępowania dla wierzących ludzi.

ale mi po prostu już nie zależy gdyż coraz mniej się udzielam na tym wymierającym forum.
Nie jest wymierające, zwyczajnie ci którzy lubią rozrabiać wiedzą że nie da się tu naobrażać ludzi, napluć na wiarę chrześcijańską, wygłaszać dowolne bzdury poniżające Pana Jezusa i wierzących. Dlatego nie ma tyle co dawniej głupich przepychanek słownych podniecających niektórych czytających to forum, zalewu bzdurnych ideologii i występu internetowych szyderców. Także wojujący katolicyzm nie ma argumentów dla własnego usprawiedliwienia swojego postępowania i sprzecznych z objawieniem biblijnym doktryn. Ostatnio mają tez problem ze swoim papieżem marksistą.
Natomiast ludzie poszukujący odpowiedzi na poważne pytania znajdują na tym forum odpowiedź, lub przynajmniej poznają sposób myślenia ludzi wierzących, co może im pomóc w samodzielnym dodarciu do prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Bartosik masakruje Szamana Chojeckiego

Postautor: Kamilzon » 18 sty 2019, 16:34

Ja też siebie nie polecam jako wzorca zachowań :)
Chrześcijańskie wzorce zachowań znajdziemy w NT.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości