Strona 1 z 1

Pytanie

: 03 sty 2019, 03:46
autor: MitrylOVE
Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad jednym tematem. Chodzi o rozpoznawanie/porównywanie pogańskiej bogini Diany, Artemidy, Królowej Nieba ... Do katolickiej Maryji. Jest sporo materiałów na ten temat i nie chce się z nimi kłucic.
Zastanawia mnie jednak fakt jak wielu "odpowiedników" w pogańskich wierzenia ma Pan Jezus Chrystus.
Jakie jest wasze spojrzenie mate sprawę ?
Pozdrawiam

Re: Pytanie

: 03 sty 2019, 07:24
autor: KAAN
Właściwie każda herezja chrystologiczna ma swoje źródło w pogaństwie np. anty trynitarianie odmawiając boskości Panu Jezusowi i przypisując mu tytularną boskość czerpią z pogańskich kultów wielobóstwa.

Re: Pytanie

: 03 sty 2019, 15:12
autor: magda
Ale po co się zastanawiasz nad pogaństwem, jest wiele złych rzeczy na świecie wystarczy ze wiey ze to złe po co drążyć takie tematy w szczegółach, każde bustwo które nie jest Jezusem jest fałszem wiec po co ci poznanie szczegółów. czy usisz wnikać w głębokości szatańskie??? tak jak Jezus mówił do zboru w Tiatyrze do tych co nie wnikali w szatańskie sprawy

Ap 2:24 bw "Wam zaś, pozostałym, którzyście w Tiatyrze, wszystkim, którzy nie macie tej nauki, którzyście nie poznali, jak mówią, szatańskich głębin, powiadam: Nie nakładam na was innego ciężaru;"

Nie ma po co nad tym rozmyślać i w to wnikać w takie pogaństwo okultyzm i fałszywe religie światowe, nie nasza to sprawa. myślmy o tym

Kol 3:1 bw "A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej;"
Kol 3:2 bw "O tym, co w górze, myślcie, nie o tym, co na ziemi."
Iz 32:8 bw "Lecz szlachetny ma myśli szlachetne, i on obstaję przy tym, co szlachetne."

Po co rozmyślać o tym co złe.

pytania pomoc randka