Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: magda » 08 gru 2018, 13:21

Są czsy ostateczne , formuje się wielki Babilon wszetecznica i dołaczaja do niej tzw w Biblii córki wszeteczne . Czy prawdziwi chrześcijanie jacy pozostali jeszcze zrzeszeni w kosciołach które nie upadają powinni stać z ałozonymi rękami czy nie powinni jakos przeciwdziałać temu zjawisku i nawracać byłych braci protestantów z kosciołów które juz upadły takich jak Luterani, Metodyści ,Anglikanie , kościół ewangelico -Ausburski , takie co wyraźnie sa w Ekumenii i działają na rzecz odstępstwa od zaszad protestanckich swoimi zasadami podwarzajac 5 sola nop sola scriptura , Czy to jeszcze koscioły protestanckie czy juz córki wszeteczne Watykanu.

co myślicie o kościołach stosujących zasady Gender w stosunku do Boga ????? Czy to nie jest juz odejście od chrześcijaństwa???//

cytat:
23 listopada 2017 roku Synod Kościoła Szwecji przyjął nową agendę liturgiczną, która od Święta Zesłania Ducha Świętego w 2018 roku zastąpi dotychczasową z 1986 r. Wiele treści z poprzedniej agendy pozostaje niezmienionych, jednak wprowadzono również znaczące zmiany....
W kwestiach językowych wprowadzono zmiany związane z bardziej inkluzywnym językiem, a konkretnie w odniesieniu do płci i wieku. Zmiany te wiążą się również ze standaryzacją przekładu tekstów biblijnych, które są zgodne z obowiązującym od 2000 r. zrewidowanym tłumaczeniem Pisma Świętego. Wszystkie tradycyjne tytuły i elementy liturgii zostały zachowane (w niektórych miejscach liturgii umożliwiono zastąpienie tradycyjnej formy ‘W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” alternatywnym tekstem „W Imię Trójjedynego Boga”). Innymi słowy: liturgia Kościoła Szwecji wciąż mówi o Bogu jako „On”, „Pan” i „Ojciec”.

Są jednak modlitwy, w których język jasno wskazujący na płeć został zmieniony i tak na przykład słowo „Pan” zastąpiono słowem „Bóg”. Dopasowano również modlitwy eucharystyczne, a po Słowach Ustanowienia Sakramentu Ołtarza dodano słowa modlitwy „Oto wielka tajemnica wiary”.

kościół Anglikański nie rózni sie od Luteran u których biskupami są kobiety( lesbijki) też ordynują kobiety i o poglądach liberalnych jeśli chodzi o LGBT

cytat:

61-letnia abp Kay Goldsworthy była jedną z pierwszych kobiet wyświęconych na kapłankę Anglikańskiego Kościoła Australii w 1992 roku, a 16 lat później została pierwszą biskupką w Australii i objęła diecezję Gippsland. Wówczas wieszczono kryzys w relacjach ekumenicznych z Kościołem rzymskokatolickim i rozłamem, ale nic takiego się nie stało. 10 lutego 2018 została pierwszą w historii arcybiskupką w Anglikańskim Kościele Australii obejmując arcybiskupstwo Perth i jednocześnie prowincję Zachodniej Australii.

Uroczystość odbyła się w katedrze św. Jerzego, tej samej, w której abp Goldsworthy otrzymała święcenia kapłańskie i konsekrację biskupią. Uroczystościom przewodniczyła administratorka archidiecezji bp Kate Wilmot, a w liturgii uczestniczył również prymas Kościoła abp Philip Freier, metropolita Melbourne. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, reprezentanci ludności rdzennej, a także biskupi anglikańscy z zagranicy oraz goście ekumeniczni, w tym abp Timothy Costelloe, rzymskokatolicki arcybiskup Perth.

Zauważcie przy poparciu koscioła rzymskiego i państwa czyli swiata

dalsza częsc cytatu:

W odniesieniu do kontrowersji związanych z małżeństwami płciowymi, abp Goldsworthy stwierdziła, że jej osobista opinia (jest zwolenniczką uznania praw LGBT) nie zmieni, póki co, nic w rozumieniu małżeństwa przez Kościół anglikański jako związku kobiety i mężczyzny.

Czy to jeszcze protestanci czy juz swiatowy kosciół satelita Rzymu i LGBT

A metodyści wracaja do koscioła Anglikańskiego upadłego

cytat:

Anglikanie i metodyści w Anglii, kolebce obydwu tradycji, debatują nad nawiązaniem pełnej interkomunii, o czym informowaliśmy w naszym serwisie. Synod Generalny Kościoła Anglii zaakceptował wypracowane porozumienie wymownie nazwane Przymierzem. Czekamy na decyzję metodystów. Jak Ksiądz Biskup ocenia to historyczne porozumienie 200 lat po rozłamie i jakie emocje temu towarzyszą?

A oto i upadek sola scriptura u reformowanych , juz tych kosciołów nie obchodzi że Biblia zakazuje kobietom pełnic takie funkcje w kosciłach

cytat:

W 2018 roku Kościół ewangelicko-reformowany w Szwajcarii obchodzi 100. rocznicę ordynacji pierwszych kobiet-pastorów. Elise Pfister i Rosa Gutknecht zostały ordynowane 27 października 1918 r. w Zurychu.

Pastor Pfister poprowadziła pierwsze nabożeństwo 19 stycznia 1919 r. w zurychskim kościele Neumünster, a Gutknecht 2 sierpnia 1919 wstąpiła na kazalnicę historycznego kościoła Grossmünster, matecznika szwajcarskiej reformacji...
W Szwajcarii kobiety ordynuje również Chrześcijańsko-Katolicki Kościół Szwajcarii należący do rodziny Kościołów starokatolickich Unii Utrechckiej, a także diaspora luterańska i anglikańska.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego Światowej wspólnoty Kościołów Reformowanych w2017 roku podjęta została decyzja, aby ordynację kobiet wprowadzić we wszystkich Kościołach członkowskich do 2024 roku.

No i kichają na Biblię jak widać.

Niektóre kościoły nawet dyskuują o wspólnej eucharystii

cytat :

Oddzielnie teraz – razem na wieki: ekumenicznie o Eucharystii w Lublinie:
Eucharystia i podzielone chrześcijaństwo to temat kolejnej odsłony projektu „Lublin ekumeniczny 2018. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)” realizowanego przez KUL i Lubelski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej. 28 czerwca odbyła się w lubelskiej katedrze prawosławnej Przemienienia Pańskiego wieczernia. Kazanie wygłosił luterański bp Paweł Hause, a po nabożeństwie Lubelski Instytut Kultury Prawosławnej gościł debatę czterech biskupów o Eucharystii.....
Po nabożeństwie odbyła się debata czterech biskupów, którą poprowadził ks. prof. Przemysław Kantyka, kierownik Instytutu Ekumenicznego KUL. W debacie „Oddzielnie teraz – razem na wieki” udział wzięli abp Paisjusz (Martyniuk) z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, abp Stanisław Budzik (rzymskokatolicki arcybiskup metropolita lubelski), bp Marek Izdebski (Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP) oraz bp Paweł Hause (Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego).....

Te koscioły juz chcą byc " na wieki razem z Rzymem" i debatują jak tu się dopasować do Watykanu z Eucharystią to juz jest źle bo chcą sie dopasować do koscioła antychryta i fałszywej ofiary mszy świetej , Czy to jeszcze są protestanci i chrześcijanie????

A dyskusja trwa dalej to nie koniec az sie dopasują

cytat:

28 czerwca 2018 r. odbędzie się kolejne ważne wydarzenie ekumeniczne w Lublinie w ramach projektu „Lublin Ekumeniczny 2018. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018).” W katedrze prawosławnej odbędzie się wieczernia, podczas której kazanie wygłosi luterański biskup Paweł Hause, a później debata czterech biskupów różnych wyznań o Eucharystii.
O godz. 18:00 w katedrze prawosławnej Przemienienia Pańskiego odsłużona zostanie wieczernia, której przewodniczyć będzie władyka lubelsko-chełsmki abp Abel (Popławski).

Po nabożeństwie (godz. 19:00) odbędzie się panel nt. Eucharystii w różnych tradycjach – weźmie w niej udział czterech biskupów:

abp metropolita lubelski Stanisław Budzik
(Kościół rzymskokatolicki)

abp przemyski i gorlicki Paisjusz (Martyniak)
(Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny)

bp Marek Izdebski
(Superintendent Kościoła ewangelicko-reformowanego)

bp Paweł Hause
(Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP)

Rozmowę poprowadzi ks. prof. Przemysław Kantyka, dyrektor Instytutu Ekumenicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

No w każdym razie trzeba sie zastanowić czy koscioły które są w Ekumenii z Rzymem to jeszcze protestanci walczący o czystosc wiary bo wedłog nie nie , na naszych ocach formuje sie właśnie Babilon na czele którego siedzie antychryst a ci co sa w ekumenii z Rzymem nie są juz kościołem Prawdziwego Jezusa. Co wy o tym myślicie

cytaty ze strony : Ekumenizm. pl


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: magda » 08 gru 2018, 20:51

Czy na prawdę nikogo nie obchodzi temat ??? czy to obojętne że tyle kościołów upada???


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: KAAN » 09 gru 2018, 00:09

Magdo, to jest znane od dawna, nie ma żadnej nowości, upadek protestantyzmu który brata się z katolicyzmem jest jednym ze znaków końca czasów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
tulip
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2018, 18:04
wyznanie: Reformowani Baptyści
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: tulip » 09 gru 2018, 19:33

kościół Anglikański nie rózni sie od Luteran u których biskupami są kobiety( lesbijki) też ordynują kobiety i o poglądach liberalnych jeśli chodzi o LGBT


A oto i upadek sola scriptura u reformowanych , juz tych kosciołów nie obchodzi że Biblia zakazuje kobietom pełnic takie funkcje w kosciłach

cytat:

W 2018 roku Kościół ewangelicko-reformowany w Szwajcarii obchodzi 100. rocznicę ordynacji pierwszych kobiet-pastorów. Elise Pfister i Rosa Gutknecht zostały ordynowane 27 października 1918 r. w Zurychu.


Wątpię, że w tych kościołach są prawdziwi naśladowcy Chrystusa. " Po owocach ich poznacie ". Wiernych zawsze była garstka...


"Panie! Do kogo pójdziemy? Ty masz słowa żywota wiecznego." J 6:68
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: magda » 09 gru 2018, 23:15

Czy myślicie że inne kościoły które nie upadły nie powinny jakimś sposobem pomagac wyjśc chrześcijanom z ich zepsutych zborów lub wręcz pisac jakies pisma do tych ipadłych kosciołów ostrzegające o ich upadku i odejściu od prawdziwego chrześcijaństwa , moze trafą na podatny grunt bo w tkich kościołach na pewno są ludzie co im sie te rzeczy nie podobają, jedni wychodza a inni by moze próbowali coś naprawić. No nie wiem coś chyba powinno się zrobić..przykro patrzeć na taki upadek zborów z których pochodzą reformatorzy co ryzykowali zycie żeby coś naprawiać a nawet umierali a teraz ich nastepcy niszczą to co oni zrobili ,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: Noemi » 09 gru 2018, 23:45

magda gdyby chcieli sluchac to przede wszystkim nie wchodziliby w ekumenie , jesli Pan Bog zakazal takich praktyk a oni nie sluchaja to i ludzi z innych zborow nie posluchają


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: magda » 15 gru 2018, 00:53

No tak mi szkoda ze zaprzepaszczają to o co walczyli reformatorzy , tam ludzie gineli z rąk papieskich oprawców przelewali krew za prawde Słowa Bozego a ty wyskoczą w kosciele lesbijki i wielikie pastorki protestantki , no niby upadać ma wiele i będzie widać ze ta droga jest wąska i niewielu nia idzie < co nieszczere w stosunku do Jezusa to niestety odpadnie. w takich czasach zyjemy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: marioosh666 » 22 gru 2018, 23:04

magda pisze:Czy myślicie że inne kościoły które nie upadły nie powinny jakimś sposobem pomagac wyjśc chrześcijanom z ich zepsutych zborów lub wręcz pisac jakies pisma do tych ipadłych kosciołów ostrzegające o ich upadku i odejściu od prawdziwego chrześcijaństwa , moze trafą na podatny grunt bo w tkich kościołach na pewno są ludzie co im sie te rzeczy nie podobają, jedni wychodza a inni by moze próbowali coś naprawić. No nie wiem coś chyba powinno się zrobić..przykro patrzeć na taki upadek zborów z których pochodzą reformatorzy co ryzykowali zycie żeby coś naprawiać a nawet umierali a teraz ich nastepcy niszczą to co oni zrobili ,

Pisanie pism nie pomoże skoro góra przez dłuższy czas akceptowała psucie się zboru (1 Kor 5, 6) w imię fałszywej jedności czy po prostu świętego spokoju. Jeżeli są ludzie, którym pewne rzeczy się nie podobają to powinni zwrócić się do pastora czy przedstawić temat na forum zboru podejmując tym samym proces naprawczy. Po to są wykluczenia, które powinny być stosowane. Jeżeli tego nie zrobili to pojawił się upadek moralny i to jest ich odpowiedzialność, a nie nasza. Teraz to oni powinni się odłączyć od zboru skoro pozwolili na jego zepsucie. To są chrześcijanie, a nie ludzie, którzy nie znają Jezusa. Nie powinniśmy ich uszczęśliwiać na siłę. W tym przypadku pozostaje modlitwa.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: magda » 24 gru 2018, 23:07

Jednak widać ze weszły do kościółów wilki w owczych skórach bo to jakoś sie dzieje odgórnie , zwykli wierni raczej bywają niezadowoleni ale nie przeciwstawiaja sieę decyzjom odgórnym a te decyzje juz podejmują wilki niestety. takie czasy a mogą być gorsze módlmy się wiec .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia jak traktować kościoły odstępcze

Postautor: Dziesięć panien » 03 sty 2019, 16:34

magda pisze:Jednak widać ze weszły do kościółów wilki w owczych skórach bo to jakoś sie dzieje odgórnie , zwykli wierni raczej bywają niezadowoleni ale nie przeciwstawiaja sieę decyzjom odgórnym a te decyzje juz podejmują wilki niestety. takie czasy a mogą być gorsze módlmy się wiec .


Cóż uczynić może taki mały wierny prowadzony Duchem św którego nazywają fanatykiem, potem diabłem i odwracają się. Znasz to uczucie? Bo ja wielokrotnie.. Uwierz że prawdziwie jestem protestantem przeciwstawiającym. Aczkolwiek ekumenia to już dla mnie przeszłość bo są gorsze zwiedzenia i większe doświadczenia.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości