sola scriptura

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

sola scriptura

Postautor: magda » 10 lis 2018, 22:31

Słuchałam czegos takieho https://www.youtube.com/watch?v=5d0eRHgmX8Q&t=989s ten gościu co to mówi w jednym kazaniu powiedział cos bardzo dziwnego że apostoł Paweł miał chorobe psychiczną wiec ja nie bardzo wierze ze on jest dobrym kaznodzieją. Czy na prawdę to co mówi na początku takie grupy są? no co wy o tym myślicie .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: KAAN » 11 lis 2018, 10:57

Słuchałem trochę ale nie ma tam tego co piszesz. Raczej mówił prawdę o Panu Jezusie i zbawieniu z wiary. Nie znam całej jego twórczości i nie mogę ci go polecić ani odstręczyć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: Torcik » 11 lis 2018, 10:57

Słuchałam tego, jak widzę, przez kwadrans. Teraz słucham dalej i nie trafiłam jeszcze na to, o czym piszesz. Co do sola scriptura jest w porządku.
Dziwi mnie trochę, że o tym mówiącym kazanie nie ma żadnej notki, tzn. kim jest, skąd itd. Za to pełno kazań. Lubię jednak wiedzieć z kim mam do czynienia, bo pamiętam, kiedy dawno temu słuchałam wielkiego zwodziciela, a gadał bardzo poprawnie. Po dłuższym czasie dopiero wyszło, że to ktoś z ŚJ czy jakiś ich odłam. Jestem ostrożna teraz i jak już słucham kogoś pierwszy raz, to staram się zasięgnąć informacji z jakiego środowiska jest. Chyba, że ktoś znajomy poleca jakiegoś "pewniaka".
Co do Pawła...nie wiem, ale jest to postać kontrowersyjna (jak dla mnie).
Jak byś podała w którym momencie to mówi, to odsłucham.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: magda » 11 lis 2018, 14:01

Mówi o tym nie w tym kazaniu tylko wspomniałam ze to taki gosciu dziwny , słuchałam jego wielu kazań i on bardzo po prostu krytykuje wszystkich chrześcijan codziennie wrzuca po 2-3 kazania po prostu nie wiem co o nim myśleć , Są rózni kaznodzieje a ten jest wyjatkowo płodny, Dla mnie Paweł jest apostołem pogan powołanym prze Jezusa o czym pissze w Dziejach i nie jest w żadnym wypadku kontrowersyjny , dla mnie to co ybiera Jezus nie moze być kontrowersyjne , bo tym sposobem to i Piotr móg.by być kontrowersyjny miał jakieś skuchy przecież . Paweł jest apostołem nawróconym z Judaizmu i wysłanym do pogan którzy nie znali w ogóle podstawy ich wiary ze wywodzi sie z Judaizmu mogli nie rozumieć dlaczego tak czy inaczej Jezus mówił i postępował nie wiedzieli nic o Zakonie o ofiarach itp wiec on pisze też o takich rzeczach bo wyobraź sobie ze ci ktos mówi Ewangelie o Jezusie a nie wiesz ani słowa o historii Żydów czy prawie i zwyczajach to będzie to takie oderwane od korzeni i chyba dlatego Jezus posłał tam Pawła a nie kogo innego właśnie do nieznajacych podstaw. No ja widzę celowość właśnie takiego apostoła. Kazdego apostoła wybierał Jezus tylko Macieja wybrano losowaniem i jakos nie słychać o nim bo nie wybierał go widocznie Jezus. no ale ten gościu wymienia te grupy które uznają sola scriptura z podstawę i ze są takie wzłaśnie niechrześcijańskie mimo tej zasady , wprawdzie on krytykuje cały czas rózne grupy w kosciele ale czy wy myslicie ze takie grupy jak on podaje to w ogóle są?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: Torcik » 11 lis 2018, 14:27

magda pisze:Mówi o tym nie w tym kazaniu tylko wspomniałam ze to taki gosciu dziwny , słuchałam jego wielu kazań i on bardzo po prostu krytykuje wszystkich chrześcijan codziennie wrzuca po 2-3 kazania po prostu nie wiem co o nim myśleć , Są rózni kaznodzieje a ten jest wyjatkowo płodny, Dla mnie Paweł jest apostołem pogan powołanym prze Jezusa o czym pissze w Dziejach i nie jest w żadnym wypadku kontrowersyjny , dla mnie to co ybiera Jezus nie moze być kontrowersyjne , bo tym sposobem to i Piotr móg.by być kontrowersyjny miał jakieś skuchy przecież . Paweł jest apostołem nawróconym z Judaizmu i wysłanym do pogan którzy nie znali w ogóle podstawy ich wiary ze wywodzi sie z Judaizmu mogli nie rozumieć dlaczego tak czy inaczej Jezus mówił i postępował nie wiedzieli nic o Zakonie o ofiarach itp wiec on pisze też o takich rzeczach bo wyobraź sobie ze ci ktos mówi Ewangelie o Jezusie a nie wiesz ani słowa o historii Żydów czy prawie i zwyczajach to będzie to takie oderwane od korzeni i chyba dlatego Jezus posłał tam Pawła a nie kogo innego właśnie do nieznajacych podstaw. No ja widzę celowość właśnie takiego apostoła. Kazdego apostoła wybierał Jezus tylko Macieja wybrano losowaniem i jakos nie słychać o nim bo nie wybierał go widocznie Jezus. no ale ten gościu wymienia te grupy które uznają sola scriptura z podstawę i ze są takie wzłaśnie niechrześcijańskie mimo tej zasady , wprawdzie on krytykuje cały czas rózne grupy w kosciele ale czy wy myslicie ze takie grupy jak on podaje to w ogóle są?

Przesłuchałam całość i nie znalazłam tego o czym piszesz w pierwszym poście. Uważam, że akurat to kazanie jest bardzo dobre. Innych nie znam tego pana.
Co do Macieja, uważam, że jest apostołem dwunastym w miejsce Judasza. Potwierdzają to właśnie Dzieje Apostolskie, gdzie wyraźnie napisano, że jest 12-ym.
Paweł to całkiem osobna historia. Wybrał go Jezus, podobno, ale tak twierdzi tylko Paweł. Mniejsza z tym. Każdy ma prawo do własnego zdania.
Tak na marginesie tego kazania jeszcze...weź sobie do serca to, o czym mówca wykłada od około 40 minuty przez kilka minut. Mówi o tobie, Magda i o osobach podobnych też z tego forum. Są więc jednak wśród chrześcijan tacy ludzie ;-) :-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: magda » 11 lis 2018, 14:54

on na początku mówi o grupach ludzi co uznają sola scriptura a używaja tego w złym celu o to sie pytam. nie o 40 minute i dalej bo tam mówi o kaznodziejach róznych sekt nie mających miłości a nienawiść co to ma do mnie nie jestem kaznodzieją i do zednej sekty nie należę. Co do nienawiści to w tobie jest jej chyba wystarczajaco , już mi parę razy powiedziałas nimiłe rzeczy i z reszta nie tylko mnie. Ja owszem mam nienawisc do fałszywej religii, do antychrysta zwodzącego ludzi , do kłamliwych nauk ale uważam ze nienawisc do złego jest dobra.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: Torcik » 11 lis 2018, 15:51

Dosc dziwne jest to, ze dajesz temat i okazuje sie, ze albo nie wysluchalas calosci, albo malo co zrozumialas...


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: magda » 11 lis 2018, 16:37

No mam to do siebie ze mało co rozumiem , jestem tępa. a dla bystrych podaje ze mi chodzi o ten kawałek od 3,10 min do 13,3min o te grupy mi chodzi i co o tym myślicie:
1 nowotestamentowi faryzeusze
2 wojownicy
3 racjonaliści
4 uczeni w piśmie
5 nieomylni
6 judaizujący
7 zagubione 10 pokoleń Izraela


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: Torcik » 11 lis 2018, 18:47

Nie wiem co cię tak złości. Przecież to prawda. Zamiast skorygować swoje postępowanie...e tam, co mnie to w sumie obchodzi...


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: KAAN » 11 lis 2018, 19:41

magda pisze:No mam to do siebie ze mało co rozumiem , jestem tępa. a dla bystrych podaje ze mi chodzi o ten kawałek od 3,10 min do 13,3min o te grupy mi chodzi i co o tym myślicie:
1 nowotestamentowi faryzeusze
2 wojownicy
3 racjonaliści
4 uczeni w piśmie
5 nieomylni
6 judaizujący
7 zagubione 10 pokoleń Izraela
Mówi o różnych pseudo chrześcijanach; istnieją różnego rodzaju wymyślacze nowych kierunków w chrześcijaństwie zafiksowanych w jakiejś dziedzinie, nie potrafiących zrozumieć przesłania Biblii w szczególnych sprawach. Przykładem są sabatarianie różnej maści, albo wyznawcy idei zastąpienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: Noemi » 11 lis 2018, 20:47

Torcik pisze:Dziwi mnie trochę, że o tym mówiącym kazanie nie ma żadnej notki, tzn. kim jest, skąd itd. Za to pełno kazań. Lubię jednak wiedzieć z kim mam do czynienia, bo pamiętam.

podaję za wiki
https://r.search.yahoo.com/_ylt=AwrJS9O ... gWIhPstO8-

http://piatkow-deblin.weebly.com/
po lewej są trzy poziome kreski kliknąć wejsc w kazania mp3 poszukać Andrzeja Cyrikasa
a najlepiej napisać i zapytać Andrzeja i będzie wiadomo kogo mamy przyjemność słuchać jest na Facebooku zapewne poda stronę do zboru ,gdzieś widziałam ale nie moge odnaleźć


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: Torcik » 12 lis 2018, 10:09

Noemi, dziękuję bardzo. Kiedy ja wpisałam w wyszukiwarkę jego nazwisko, to pokazały mi sie tylko youtubowe kazania - całe strony.
Już kiedyś pomogłaś mi w taki sposób (linki do porządnego czytania Pśw.-korzystam) :-) .


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: magda » 12 lis 2018, 13:49

KAAN pisze:wyznawcy idei zastąpienia


A co to takiego pierwsze słyszę nigdy sie z czyms takim nie spotkałam , Ja sie pytałam o te grupy które on wyszczególnia bo nie wiem czy to chodzi o jakieś sekty , koscioły czy poszczególne grupy ludzie w normalnych kosciołach tam jest no 10 zaginionych pokoleń Izraela to wyglada mi na kościół Mormonów bo oni chyba sie za takich uważają ale inne grupy nie wiem jak rozumiec czy np "nowotestamentowi faryzeusze to ma być jakas sekta czy to chodzi o to że w normalnym kosciele bywa taka grupa o tp mi chodziło i inne grupy to co to takiego tak w praktyce , po cym poznać ze to tacy a nie inni.

Torciku czy to do mnie o tym złoszczeniu czy do kogoś innego bo ja sie raczej nigdy nie złoszczę jestem flegmatykiem wiec raczj nie do mnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: KAAN » 12 lis 2018, 16:11

magda pisze:
KAAN pisze:wyznawcy idei zastąpienia

A co to takiego pierwsze słyszę nigdy sie z czyms takim nie spotkałam ,.
To jest dogmat - doktryna mówiąca o tym że w miejsce Izraela ludu Bożego, wszedł Kościół i Izrael zostal na zawsze odrzucony przez Boga. Wszelkie błogosławieństwa i obietnice dla Izraela przejął Kościół.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: sola scriptura

Postautor: magda » 12 lis 2018, 19:12

Dzieki oto chodzi ale przecież jak wół pisze ze my jesteśmy wszczepieni na miejce odłamanych gałezi tylko czasowo aż pełnia pogan wejdzie czy oni nie czytaja Biblii. Mysle ze wszystkie takie dziwne grupy pomijają cos z Biblii tak jak ta o której mówisz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości