apostazja

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: apostazja

Postautor: ZbiMacz » 06 kwie 2018, 09:12

magda pisze:Macie racją ale muszę jednak wyjsć oficjalnie z tego kożcioła dla spokoju sumienia , z Adwentystami była krótka piłka i wyszłam mailowo a tu az mi ciarki chodzą po gtrzbiecie co mnie może spotkać , mogą mi robić kłopoty jak mojemy synowi ale może sie coś zmieniło bo on dawno się wypisywał

mnie się nie chce z nimi walczyć, z resztą u mnie w zborze pytałem się o to i powiedzieli że ciężka sprawa. Można oczywiście spróbować usiąść i napisać z czym się nie zgadzasz i dlaczego - odpowiednie wersety a to pismo oficjalnie wysłać lub przekazać księdzu proboszczowi.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: apostazja

Postautor: Lord Vajler » 11 kwie 2018, 22:05

Dokonałem apostazji z jakieś 10 lat temu. Wtedy byli potrzebni dwa pełnoletni świadkowie, teraz chyba nie są. Miałem o tyle łatwiej, że parafia zamieszkania była parafią chrztu (nie musiałem brać świadectwa chrztu z innej parafii do miejsca zamieszkania). Warunkiem było też podanie powodów apostazji oraz adnotacja, iż jestem w pełni świadomy konsekwencji. Akt złożyłem w trzech egzemplarzach. Ważne by apostazja była odnotowana w księgach parafialnych. Jak ktoś ma pytania to odpowiem. Co ciekawe zauważyłem, że była dość głośna moda na apostazję promowana przez Palikota, nawet płyta Behemotha miała taka nazwę. Teraz nie działa kiedyś bardzo aktywne forum o apostazji, lewicowe media jakoś nie promują apostazji tak mocno jak wtedy.


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: apostazja

Postautor: Torcik » 28 maja 2018, 21:28

Wedlug nowych zasad powi.no byc to proste. Ale jeszcze nie znam szczegolow. Podobno wystarczy swiadectwo chrztu i wola apostazji i musza wykreslic z ksiag. Mam na mysli krk.Ll


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości