czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunięte1 » 08 gru 2017, 12:32

Noemi pisze:kontousunięte1 o ktorych osobach piszesz znaczy tych wywalonych

Noemi, nie dosłownie wywalonych, ale odtrąconych, potępionych, skrytykowanych bez dania szans na dyskusję merytoryczną. Wiemy, że jakiś kubikowy temat i jego złe poglądy, musiał wpłynąć na postrzeganie prawd biblijnych, choćby przez "wybraną", Motyl też coś tam wątpi(?). A wszystko zostało zamiecione, "wybrana" zgnojona i poszła sobie, zamiast podjąć temat i biblijnie uzasadnić wątpliwości zrobił się szajs. Może się mylę, nie chcę nikogo urazić, ale kto śledzi na bieżąco wydarzenia i rozmowy na forum, to chyba wie o czym mówię.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunięte1 » 08 gru 2017, 12:36

@Sebek
Doskonale piszesz i w pełni się zgadzam.
Może te wpisy Sebka przenieść (?) i utworzyć temat odnośnie tych wątpliwości niekrtóych osób, co do pism pawłowych? Nie wiem, ale czuję dyskomfort, że osoby zostały z niczym, tylko wyzwiska i potępienie, a tu - w wypowiedziach Sebka - widzę, że można podjąć dyskusję i wytłumaczyć, dlaczego uznajemy Listy, dlaczego Paweł, dlaczego zbawienie z łaski i wiele innych ...


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Noemi » 08 gru 2017, 14:10

kontousunięte1 pisze:
Noemi pisze:kontousunięte1 o ktorych osobach piszesz znaczy tych wywalonych

Noemi, nie dosłownie wywalonych, ale odtrąconych, potępionych, skrytykowanych bez dania szans na dyskusję merytoryczną. Wiemy, że jakiś kubikowy temat i jego złe poglądy, musiał wpłynąć na postrzeganie prawd biblijnych, choćby przez "wybraną", Motyl też coś tam wątpi(?). A wszystko zostało zamiecione, "wybrana" zgnojona i poszła sobie, zamiast podjąć temat i biblijnie uzasadnić wątpliwości zrobił się szajs. Może się mylę, nie chcę nikogo urazić, ale kto śledzi na bieżąco wydarzenia i rozmowy na forum, to chyba wie o czym mówię.


Motyl watpi i pyta i slucha z uwaga odpowiedzi, wybrana przyszla bardziej z misja niz watpliwosciami i pytaniami i dlatego nie chce sluchac nikogo kto mowi przeciw falszywej nauce ktora glosi no i sie obrazila i odeszla ,tez kogos obraziła
moze jednak pobyt tutaj okaze sie dla niej pomocny w podaźaniu za Bogiem Jego prostymi drogami ,czasami lepiej kogos zostawic ze samym soba zeby przemyslal niz drazyc


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 08 gru 2017, 15:02

kontousunięte1 pisze:Próbowałam znaleźć jakiś konkret w Ewangeliach o zbawieniu z łaski, ale nic mi się nie wyświetla, ani sobie nie przypominam w pamięci stosownego wersetu.
Tylko u Pawła, a to znamy na pamięć wszyscy.



Tak, kontousunięte1....roznice pomiedzy tym ,co glosza Jezus i wybrani przez Niego za Jego zycia apostolowie, a tym ,co glosi Pawel ,sa uderzajace....Tak jak slusznie zauwazasz,Jezus glosi zbawienie z uczynkow, a Pawel z laski....To przeciez dwie rozne ewangelie....a do tego Pawel przeklina kazdego, kto glosi inna ewangelie niz on sam i jego ludzie.....

Kiedy sobie to uswiadamiam, ciarki przechodza mi po plecach.....Nie wiem jak to pogodzic ze soba....I nie moge pojac, ze wam to tak latwo przychodzi..... :->


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: Sebek » 08 gru 2017, 15:10

@kontousuniete dlatego należy odrózniać nauki Jezusa do Izraela od tego co jest teraz dla nas w czasie łaski. Przeczytaj z uwagą co napisałem wcześniej.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 08 gru 2017, 15:18

Sebek pisze:@kontousuniete dlatego należy odrózniać nauki Jezusa do Izraela od tego co jest teraz dla nas w czasie łaski. Przeczytaj z uwagą co napisałem wcześniej.


No dobra, Sebek....ale czy taka sytuacja podzialu zbawionych( na Izrael i pogan) jest powodem aby Pawel przeklinal ewangelie gloszona Izraelowi...??? :eek:

Jak uzasadnic te pawlowe klatwy....?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 08 gru 2017, 18:21

Ewangelie też głoszą zbawienie z łaski, ale dla uczniów Pana Jezusa, a my wiemy, którzy to są.
Już na wstępie Ewangelii Jana mamy:
14 A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni7, tak potrzeba, by wywyższono7 Syna Człowieczego, 15 aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne8. 16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. 18 Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. 19 A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu».


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 08 gru 2017, 18:59

diedmaroz pisze:Ewangelie też głoszą zbawienie z łaski, ale dla uczniów Pana Jezusa, a my wiemy, którzy to są.
.


"My wiemy"...?....czyli kto wie...?....no i skad...?.....Czy ja tez sie zaliczam do tych wybranych, ktorym jest gloszone zbawienie z laski...?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: diedmaroz » 08 gru 2017, 19:08

Uczniowie Jezusa. Żydzi wtedy tego nie rozumieli, bo nie mieli danego Ducha Świętego, który jest w Kościele. Jak wyżej @sebek pisał, Żydzi żyli pod Starym Przymierzem, Nowe jest dopiero w krwi Chrystusa.
Więc "oni" to Ci, którzy w sercu swoim uwierzyli, że Jezus jest Zbawicielem.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: magda » 12 gru 2017, 19:09

Bardzo trudno jest dyskutować z ludzmi którzy widzą róznicę w nauczaniu Pawła i Jezusa , tą róznicę widzą tylko ludzie którzy albo czytaja Bibliejakoś po łepkach nie maja wiedzy i zrozumienia . po prostu trzebaby im tłumaczyć od podstaw wszystko a to na forum jest trudne nie da sie człowieka gruntownie przeszkolic z wiedzy Biblijnej tak w formie dyskusji. Chcę tylko tym ludziom powiedzieć zeby sie przyłozyli do studiowania Pisma świetego po modlitwie i prosbie do Boga o prowadzenie bo to co głosza że Paweł jest fałszywym apostołoem sprowadza sie do tego ze Ducha Bozego którego miał sprowadza sie tym samym do ducha fałszywego i nieczystego a to jest grzech przeciwko Duchowi nieprzebaczalny nigdy i utrata zbawienia na zawsze po czyms takim nie można się nawet nawrócić bo ten specjalny grzech nie podlega nogdy przebaczeniu. Jezus powiedział o tym grzechu wtedy kiedy faryzeusze nazwali działanie Ducha Bozego który działał przez Jezusa duchem djabelskim i nazywanie Ducha Świetego który działał przez Pawła duchem fałszu jest tym samym nieprzebaczalnym grzechem dlatego zastanówcie sie co robicie , mozecie w jednej chwili stracic szansą na zbawienie na zawsze , to nie jest zabawa w jakąś dyskusję to co robicie to bardzo poważny problem i raczej myślcie co mówicie i piszecie na temat apostołów. Ja was ostrzegam ze po prostu mozecie utracic zbawienie bo teraz juz wam o tym napisałam i wiecie o konsekwencjach tego waszego pomysłu nze apostoł Paweł jest fałszywym apostołem i nie Duch Świety w nim działa. Jeśli dalej będziecie tak twierdzic to juz świadomie taki grzech popełniacie . i wiecej pokory po prostu pomyślcie ze moze nie rozumiecie tego ,że macie za mało wiedzy ze nie wszystkie wersety pamietacie o nie ogarniacie całokształtu bo tak własnie jest.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 12 gru 2017, 20:50

magda pisze:Bardzo trudno jest dyskutować z ludzmi którzy widzą róznicę w nauczaniu Pawła i Jezusa (...) Ja was ostrzegam ze po prostu mozecie utracic zbawienie bo teraz juz wam o tym napisałam i wiecie o konsekwencjach tego waszego pomysłu nze apostoł Paweł jest fałszywym apostołem i nie Duch Świety w nim działa. Jeśli dalej będziecie tak twierdzic to juz świadomie taki grzech popełniacie . i wiecej pokory po prostu pomyślcie ze moze nie rozumiecie tego ,że macie za mało wiedzy ze nie wszystkie wersety pamietacie o nie ogarniacie całokształtu bo tak własnie jest.



Jesli czlowiek nie rozumie i zadaje pytania ,to nie popelnia grzechu....Jak mowi stare porzekadlo "Kto pyta nie bladzi"....Slowo Boze popiera takie postawy, np. w przypadku Berejczykow.

Ja nie twierdze, ze Pawel jest falszywym apostolem....Nie rozumiem tylko, dlaczego popada on w konflikty z innymi glosicielami ewangelii i dlaczego przeklina kazda inna ewangelie....skoro- jak sami przyznajecie- funkcjonuja w Biblii dwie rozne ewangelie.

Zamiast przypisywac mi grzech przeciw Duchowi Sw. , wyjasnij mi moze lepiej zasadnosc pawlowych klątw.

Nie baw sie w sedziego....i nie zapominaj, ze Pawel to nie Jezus i ma mnostwo grzechow na sumieniu....podobnie jak my wszyscy.... :->


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: magda » 13 gru 2017, 01:34

Motyl pisze:Jesli czlowiek nie rozumie i zadaje pytania


tylko wielokrotnie nie są to pytania a twierdzenia, albo twierdzenia zawarte w pytaniu jak tu

Motyl pisze: popada on w konflikty z innymi glosicielami ewangelii i dlaczego przeklina kazda inna ewangelie...


Twierdzisz ze popada on w konflikty z innymi głosicielami a to tylko ty i tacy jak wybrana to widzicie , nie popada w zadne konflikty i takie twierdzenie mimo ze jest zawarte w pytaniu jest fałszywe gdzie Paweł przeklina Ewangelie , to też nie pytanie a twierdzenie . przypisujesz Duchowi Świetemu który mówi przez Pawła takie rzeczy lepiej się nad tym zastanów bo to igranie z ogniem takie szkalowanie apostoła. Czytam Biblię 40 lat , znam ludzi co też tyle ją czytają i nikt nie widzi tam konfliktu czy przeklinania ewangelii a też nie wiem skąd bierzesz te nowinki jakoby były jakies dwie ro,xne Ewangelie , jest jedna napisana pod róznymi kątami zawierające rózne aspekty tej samej Ewangelii , nigdzie Paweł nie przeklina ewangelii tej prawdziwej

Motyl pisze:Zamiast przypisywac mi grzech przeciw Duchowi Sw. , wyjasnij mi moze lepiej zasadnosc pawlowych klątw.


Ja ci nie przypisuje takiego grzechu tylko cię przed nim ostrzegam bo niebezpiecznie sie do niego zbliżasz. Paweł nigdy nie przeklinał żadnej z prawdziwych Ewangelii zapisanych w Biblii wiec nie wiem nawet o co ci chodzi o jakie przekleństwa.

Motyl pisze:Nie baw sie w sedziego....i nie zapominaj, ze Pawel to nie Jezus i ma mnostwo grzechow na sumieniu....podobnie jak my wszyscy....


ja cie nie sądze a ostrzegam zebys nie popełniła wielkiego błędu co zrobisz to twoja rzecz albo przemyślisz albo olejesz i nie ja cię bede sadzić . Paweł jest człowiekiem ale człowiekiem mającym Ducha Bożego i jak naucza to pod wpływem Ducha a nie z własnego widzimisię. Jest powołanym przez Jezusa apostołem i ma dar nauczania głoszenia Jezusa i to pochodzi od Ducha Bozego, dlatego jeśli sądzisz jego naukeę to ta nauka nie jest jego a jest to nauka ducha Bozego .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunięte1 » 13 gru 2017, 02:46

@kontousuniete
Ja nie twierdze, ze Pawel jest falszywym apostolem....Nie rozumiem tylko, dlaczego popada on w konflikty z innymi glosicielami ewangelii i dlaczego przeklina kazda inna ewangelie....skoro- jak sami przyznajecie- funkcjonuja w Biblii dwie rozne ewangelie.


Ap. Paweł napisał w Liście do Galacjan 1,6-9:"6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!"
Zwróć uwagę przede wszystkim na to, że chodzi mu o konkretny zbór i konkretną sytuację, która tam miała miejsce. Już od początku chrześcijaństwa istniało wiele odstępstw,wkradali się różni pseudo-głosiciele, gnostycy. Paweł zakładał zbór w Galacji i ogłosił im jedną prawidłową Ewangelię. Potem poszedł dalej głosić w inne miejsca. Po jakimś czasie dowiedział się, że Galacjanie zaczęli wierzyć w zupełnie inne nauki, które ktoś im nawkładał do głów już po nauczaniu pawłowym. W tym kontekście należy te słowa rozumieć, a nie w takim, że Paweł przeklina Ewangelię i kropka.
Motyl, sięgnij do opisów pierwszych lat rozszerzania się chrześcijaństwa, do gnostyckich nauk chociażby. Jakie dziwolągi głosili o Jezusie, o Jego "niby śmierci" i różne głupoty inne. Powtórzę: Paweł głosił Galacjanom prawidłową Ewangelię i oni ją przyjęli. Potem ktoś namieszał i Galacjanie się pogubili. Paweł przeklina ludzi, którzy głosili swoje "cuda-wianki" i mieszali ludziom w głowach. Spójrz na ten problem w taki sposób, a już wszystko wskoczy na swoje miejsce. :-D :D


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunieteMtl » 13 gru 2017, 20:22

@kontousunięte1...dziekuje za wyjasnienia.... :->

Rzeczywiscie, mimo pozornych roznic, Pawel glosi ewangelie Chrystusa...Chyba za bardzo sie zagalopowalam z moim sceptycyzmem co do Pawla....Wyglada na to, ze doszukiwalam sie "dziury w calym"...

Najwiecej podejrzen budzily we mnie katolickie zastosowania wyrwanych fragmentow z Listow Pawla w doktrynie krk....np. fragment o tym, ze prywatne czytanie Biblii prowadzi do zguby.... :-?

Ale nikt z nas nie ma wplywu na to, co krk wyprawial i wyprawia ze Slowem Bozym....I to wlasnie prowadzi do zguby tych, ktorzy przez swoja latwowiernosc i zaslepienie ulegaja naukom rzymsko-katolickiego magisterium....

PS

Widze, ze forum opustoszalo....Trzeba sie chyba stad zabierac.....Czy ktos moze polecic jakies inne dyskusje w internecie, o podobnej tematyce....?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: czy to juz tuz tuz koniec świata?????

Postautor: kontousunięte1 » 13 gru 2017, 20:36

Motyl
Można powiedzieć, że "miałam szczęście", bo w czasie mojej młodości żaden ksiądz nie zachęcał ani nie zniechęcał do Biblii. Po prostu temat ten nie istniał. Były modlitwy, nauka na pamięć katechizmowych informacji itp.
Dopiero kiedy moja córka była nastolatką to coś zaczęto przebąkiwać, że nalezy MIEĆ Pismo Święte, ale na tym koniec. Mnie z Pismem św. poznali protestanci i odtad jestem pochłonięta Biblią, poznawaniem Boga itd.
A tu, na forum, wielokrotnie katolicy wyciągali ten fragment z Listu Piotra, aby nie czytac prywatnie Pisma, ale zwróć uwagę, że w tym fragmencie wcale nie chodzi o to, co krk wciska. Chodzi o to, aby w sposób dowolny i indywidualny, według własnego widzimisie nie interpretować proroctw!

P.S.
Niestety, nie znam innego forum tak rzetelnie podchodzącego do nauk Pisma św.
A to nasze, chyba się wypaliło. Niestety.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości