Kościół katolicki - wielkie dzieła miłosierdzia!

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
juliusz2017
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2017, 19:43
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kościół katolicki - wielkie dzieła miłosierdzia!

Postautor: juliusz2017 » 19 lis 2017, 15:34

Nie wiem, czy szanowni protestanci wiedzą, jak wielką pomoc udziela Kościół katolicki, czyli miliony katolików, ludziom potrzebującym w Polsce i na świecie?
W Polsce Kościół pomoc potrzebującym realizuje przez 800 organizacji w postaci 5 tys. różnych dzieł, a wsparcie dociera do prawie 3 mln beneficjentów – osób indywidualnych, rodzin i konkretnych grup. Na poziomie parafii pomoc taka trafia do ponad 600 tys. osób rocznie.
http://sredniowieczny.pl/dzialalnosc-ch ... olickiego/
Według danych na koniec 2011 r., Kościół katolicki prowadzi w Afryce 1284 szpitali, 5398 przychodni, 211 domów dla trędowatych, 615 domów dla starców i niepełnosprawnych, 3232 centrów rehabilitacji społecznej, 1435 sierocińców, 2010 żłobków, 14379 przedszkoli, 35821 szkół podstawowych i 11882 szkół średnich.

http://www.fides.org/en/news/34517-VATI ... STICS_2013
Zaprawdę: działa nasz Pan i Zbawiciel w naszym Kościele, czego dowodzą dobre owoce np. miłosierdzie dla potrzebujących.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół katolicki - wielkie dzieła miłosierdzia!

Postautor: kontousunięte1 » 19 lis 2017, 15:56

Ja zwróciłam się raz do Caritasu po lekarstwo dla ciężko chorego dziecka. Mieli, ale nie dali. W moich oczach ten Kościół nie istnieje, choćby darami zasypał pół globu.
Celem Kościoła nie jest pomaganie, ale głoszenie Ewangelii. No...najpierw musieliby sobie ogłosić.


juliusz2017
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2017, 19:43
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kościół katolicki - wielkie dzieła miłosierdzia!

Postautor: juliusz2017 » 19 lis 2017, 16:08

kontousunięte1 pisze:Ja zwróciłam się raz do Caritasu po lekarstwo dla ciężko chorego dziecka. Mieli, ale nie dali. W moich oczach ten Kościół nie istnieje, choćby darami zasypał pół globu.
Celem Kościoła nie jest pomaganie, ale głoszenie Ewangelii. No...najpierw musieliby sobie ogłosić.


Celem Kościoła jest czynienie dobra ( naśladowanie Jezusa i wprowadzanie w czyn Jego nauk) oraz głoszenie Dobrej Nowiny: to wszystko czyni Kościół katolicki. Przykre, że tobie nie pomógł Caritas, ale tysiącom ludzi pomagał i pomaga.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kościół katolicki - wielkie dzieła miłosierdzia!

Postautor: christianinroman » 19 lis 2017, 21:57

Juliusz 2017. To już wiemy z kim mamy do czynienia, z obrońcą KRK. Tylko czy w tych dziełach jest Chrystus? Czytałem debatę szanownego Juliusza z KAANem. Proponuję obejrzeć sobie filmy : Most do Babilonu, Kąkol wśród pszenicy i Lampa w ciemności. Historia ataku na Biblię.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości