Piernikowe różności

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 20 lut 2018, 11:20

emwu pisze:Nie ma marginesu myślenia, bo dyspensacjonalizm nie daje marginesu ani swobody..
Myślisz ideologicznie, nie dyskutujesz z konkretnym poglądem, ale odrzucasz coś w całości czego nie znasz. Załóż wątek o twoich poglądach w temacie to podyskutujemy o konkretach, ogólniki nigdy nie są merytoryczną dyskusją.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: kontousunięte1 » 20 lut 2018, 11:22

Dziękuję, KAAN. :kiss: :flower:
Na pewno przemyślę i prześledzę. :-D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 20 lut 2018, 11:33

Pan Piernik pisze:A co miał na myśli apostoł Paweł kiedy pisał, że nie on grzeszy a grzech, który w nim mieszka?
Kto wówczas grzeszył i dlaczego Paweł pisał, że nie on?
Napisano, że grzech zamieszkujący w jego ciele czyni zło, a nie że grzech grzeszy, grzech nie robi sam siebie, ale ciało skażone grzechem grzeszy, grzech pobudza do grzeszenia ciało. Grzech nadal pozostaje winą człowieka, twoją winą. Kiedy się nawrócisz ta wina zostaje zdjęta, odkupiona, pomimo tego że czasami zdarza ci się zgrzeszyć.

Mój grzech został odkupiony, Pan Jezus umarł za wszystkie grzechy, te co były , są i będą. To podstawowa wiedza biblijna. Nie otrzymam kary, jestem zbawiony. Rozumiesz to? Jeśli nie to nie wiesz co to chrześcijańska wiara.
Nie otrzymasz kary jeśli zgrzeszysz? Czyli całkowicie zdejmujesz z siebie odpowiedzialność.
Zacznij czytać Biblię, piszesz bzdury z którymi nie warto dyskutować, nie rozumiesz zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Pan Piernik » 20 lut 2018, 11:43

KAAN pisze:Nie zakładam z góry że są złe, są złe w pewnym zakresie jakim poznałem czytając je. Kiedy zagłębiłem się w tym co pisał PP odkryłem fatalnie zły kierunek myśli tam zawartych, ponieważ prowadzi on do odsunięcia prawdy Ewangelii na boczny tor i skierowanie sie do filozofii zaprzeczającej prawdom Ewangelii. To jest o tyle podstępne że PP pisze ładnie wyglądającymi słowami, niektórzy lubią ten styl i idee łatwo płyną do umyłsu i serca w niezauważony sposób. Już dawno wskazywałem na mistycyzm, religijność, pewne elementy filozofii i gnozy serwowanej tu przez PP. Zauważ, że nie opiera się w swoim pisaniu o Słowo Boże, ale o przeżycia, uczucia, jakieś myśli przychodzące w nocy. Kiedy zwróciłem uwagę na pewne fałszywe idee które serwuje ( nie tylko on to robi) to spotykam się z agresywnym atakiem do tego stopnia, że często musze moderować ich słowa, a nawet w przypadku niektórych muszę udzielać punkty karne aby stłumić agresję. Tak to funkcjonuje.
Mylisz się Wuko, w jego pisaniu jest wiele fałszywej ideologii, ale jest tak zatopiona w słowa że niewprawny czytelnik tego nie wyłapie.


A ja bym poprosił o jakieś konkrety, a nie tylko arbitralną opartą na braku zrozumienia ocenę.
Jeśli jest tak, jak piszesz, to z pewnością masz na to dowody poparte dokładnymi przykładami.
Proszę wykazać, że nie moje doświadczenia i refleksje, o których tu piszę nie maja ugruntowania w Słowie Bożym - poproszę o konkrety.
Poproszę o zdefiniowanie użytego przez ciebie słowa "gnoza" i wskazanie gdzie owa gnoza jest przeze mnie "przemycana"
Proszę o wskazanie fałszywych idei i dowiedzenie, że są fałszywe, a nie są tylko takimi, dlatego, że tobie się takimi wydają.
Proszę o wyjaśnienie terminu "religijność".

Przedmiotem twojej analizy powinna być zatem treść tego co piszę, a nie twój stosunek do tej treści.
Powinieneś dowieźć, że moje doświadczenie jest fałszywe i złe.
Powtarzam prośbę - dowiedź, że moje doświadczenie jest złe i fałszywe :)
moje doświadczenia są ugruntowane w refleksji nad Słowem Bożym, twoja arbitralna ocena nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek dyskursem - nie odwołujesz się do niczego innego poza własnymi wrażeniami :)

Jeśli chcesz pogadać o teologii, to załóż sobie teologiczny temat - ale ja nie rozmawiam o teologii, szczególnie z ludźmi religijnymi, czyli takimi jak ty Kaan :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 20 lut 2018, 11:48

Pan Piernik pisze:A ja bym poprosił o jakieś konkrety,
chociażby bieżący temat o tym że już nie grzeszysz... Zaprzeczasz Biblii w tym zakresie, każdemu zdarza się grzech. Twój pogląd jest odmianą perfekcjonizmu, który był jednym z powodów rozłamu w zborze do którego należałem. Pojawili sią tacy, co już nie grzeszyli i innych próbowali rozliczać z ich grzechów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Kitka » 20 lut 2018, 12:07

KAAN pisze:Nie wiem jak tobie, ale mi bardzo zależy na ludziach którzy szukają prawdy i pozostawienie ich w oparach herezji i wszelkiego odstępstwa jest dla mnie bardzo trudne, wręcz niemożliwe do wykonania. Nie myśł że czerpię jakąś przyjemność z użeraniem się z herezją i jawnym anty chrześcijaństwem; to bardzo boli kiedy ktoś szarga świętość i majestat Zbawiciela, rozmienia na drobne łaskę Pana Jezusa i jego ofiarę, to nie do zniesienia.
Piszesz do Wuki, Kaan, ale odniosę się do tego.
Użerasz się (jak to nazywasz) z herezją.
Kto określa tą herezję? Ty sam, Kaan.
I możesz zaprzeczać, ale taka jest prawda. Walczysz z czymś, co jest herezją dla Ciebie. Nie dla innych, dla Słowa Bożego, czy dla jakiejś ogólnej nauki Twojego Kościoła. To są Twoje walki.
Daj innym prawo, aby także mogli wypowiadać swoje zdanie. Po to jest forum. Żebyśmy rozmawiali. Pytali o rzeczy głębsze niż powszechne "slogany" chrześcijaństwa.

Takie są dla mnie rozważania Piernika. On sięga głębiej niż Ty. Tobie się zdaje, że to filozofia, ale to głębokie refleksje. Dla mnie ważne, cenne. Cieszę się, że ktoś tak zwyczajnie umie nazywać pewne sprawy związane z wiarą. Ty póki co pozostajesz na poziomie szermierki cytatami i zaprzeczaniu.
Choć kroczysz za Panem, w co nie wątpię, nie dajesz prawa innym kroczyć za Nim na swój sposób, w swoim zrozumieniu, w swoim tempie, w poznaniu, jaki mają na dany czas. Bóg ma w mocy nas ustrzec od złego, wiesz? Nawet, jak się w czymś mylimy.
Nie zamykaj ust Piernikowi, tak negatywnie pisząc o jego światopoglądzie i wierze. Bo możesz się mylić, że zwodzi kogoś na manowce. Bo może on wielu pomaga. Po prostu inaczej niż Ty. W sposób Tobie niezrozumiały.
On nie rozmiękcza Słowa Bożego, nie rozcieńcza Ewangelii filozofią. Ja to widzę. Widzę spójnię tego, co Piernik pisze ze Słowem Bożym. Ty nie. Ale to nie znaczy, że Ty widzisz lepiej ode mnie, bardziej biblijnie, Chrystusowo, z lepszym poznaniem, czy jakikolwiek tu slogan chrześcijański wpiszesz.

KAAN pisze: Nie mam żadnych konfliktów w tej sprawie, bo wiem kto pójdzie do piekła, czytam przecież Słowo od lat.
Nie wiesz, kto. :!: Znasz tylko zarys osobowy, cechy, poglądy, które mogą o tym świadczyć, ale nie wiesz, kto.
Jeśli wiesz, kto (a więc znasz osobę po imieniu, potrafisz ją wskazać palcem - a czasem to czynisz, przyznaj), to stawiasz się w roli Boga samego, który tą wiedzę posiada.
KAAN pisze:Zobacz co się ostatnio zdarzyło na forum; przyszło kilkoro programowych niszczycieli wiary chrześcijańskiej i nie było komu dać im odpór. Niektórzy przylecieli jak muchy do miodu i zachwycali się nad pięknem ich słów całkowicie wykręcających Ewangelię. Komu zależy na tym forum żeby prawda nie była niszczona? Jest mała grupka moderatorów którzy próbują utrzymać porządek i prawdę, ale moim zdaniem powinni też inni użytkownicy bronić prawdy ewangelicznej.
Na to forum nie chce się zaglądać, Kaan.
Kiedyś tętniło życiem. Czytało się z wypiekami na twarzy. A teraz?
Myślę, że przyjąłeś jako moderator złą postawę - utrzymywanie prawdy. Masz swoją prawdę i jej tak bronisz, że zniechęcasz mnie osobiście do czytania tego forum.
Twoje moderowanie wygląda tak: :zabawa:

KAAN pisze: styl i idee łatwo płyną do umyłsu i serca w niezauważony sposób. Już dawno wskazywałem na mistycyzm, religijność, pewne elementy filozofii i gnozy serwowanej tu przez PP. Zauważ, że nie opiera się w swoim pisaniu o Słowo Boże, ale o przeżycia, uczucia, jakieś myśli przychodzące w nocy.
A wiesz dlaczego?
Bo to jest temat Piernikowe różności, a nie Piernikowe rozważania Słowa Bożego.
Każdy z nas przezywa swoją wiarę, ma swój mistycyzm (pewnie zaprzeczysz), ma emocje, zastanawia się na sensem wielu spraw, ma wątpliwosci, trudne pytania...
I rozmawianie o tym też jest ważne i cenne. Jeśli to dla Ciebie takie błahe i bzdurne, to tu nie pisz. Ale daj rozmawiać i czytać innym, bez podważania wiarygodności osoby piszącej.
KAAN pisze:Kiedy zwróciłem uwagę na pewne fałszywe idee które serwuje ( nie tylko on to robi) to spotykam się z agresywnym atakiem do tego stopnia, że często musze moderować ich słowa, a nawet w przypadku niektórych muszę udzielać punkty karne aby stłumić agresję. Tak to funkcjonuje.
A zauważyłeś, że i Ty bywasz agresywny i wtedy punkty karne nie obowiązują?
KAAN pisze: w jego pisaniu jest wiele fałszywej ideologii, ale jest tak zatopiona w słowa że niewprawny czytelnik tego nie wyłapie. Ja nie mam do ciebie pretensji że nie widzisz wszystkiego, to na prawdę nie jest łatwe by znaleźć dobrze zakamuflowany fałsz zawinięty w ładny lśniący papierek słów.
Taka jest właśnie Twoja postawa - Ty jesteś wprawnym czytelnikiem, kontousunięte1 - nie widzi wszystkiego, a Ty tak. Ty oświecony pouczysz mniej oświeconą Wukę.
A może będziesz innych traktował, jak równych sobie. Nie gorszych, źle postrzegających, niebiblijnie rozumiejących... Ty też jesteś w drodze i jeszcze wszystkiego nie wiesz, więc może nie pisz tak papiesko, nieomylnie, co?


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Pan Piernik » 20 lut 2018, 12:10

KAAN pisze:Napisano, że grzech zamieszkujący w jego ciele czyni zło, a nie że grzech grzeszy, grzech nie robi sam siebie, ale ciało skażone grzechem grzeszy, grzech pobudza do grzeszenia ciało. Grzech nadal pozostaje winą człowieka, twoją winą. Kiedy się nawrócisz ta wina zostaje zdjęta, odkupiona, pomimo tego że czasami zdarza ci się zgrzeszyć.


1. grzech czyni zło
2. grzech zamieszkuje ciało
3. ciało grzeszy
4. grzech nadal pozostaje winą człowieka
5. nie ma winy po nawróceniu
6. czasem nawrócony grzeszy

Wnioski :)
Nawrócony grzeszy, ale nie zaciąga winy
Nawrócony grzeszy, ale nie zaciąga winy, mimo że grzech pozostaje winą człowieka (pojawia się problem kary za taki grzech, ale patrz punkt 5.
nawrócony swoim grzechem nie zaciąga winy)
To nie człowiek (w swej istocie najgłębszej) grzeszy, grzech czyni zło.
Co to jest grzech, który ma moc czynienia zła?
Co to jest grzech, który ma moc czynienia zła, a który zamieszkuje w ciele człowieka?
Grzech "posługuje się ciałem"? aby zgrzeszyć?
Czyli grzeszy grzech (to osoba? stan?) posługując się ciałem :)

Kaan - to ilu ciebie "jest"?
Bo mnie na ten przykład dwóch - ja i mój trup - i to przedmiot refleksji - a co jest treścią refleksji - stosunek pomiędzy nimi, napięcie pomiędzy jednym i drugim, które człowiek znosi i przeżywa.
Czy ma to oparcie w Słowie - oczywiście, że ma - apostoł Paweł nazywa to nowym i starym człowiekiem, człowiekiem duchowym i cielesnym.
Ja próbuję wyrazić to, co pomiędzy nimi zachodzi i tylko tym się dzielę.
Być może, ty pozbawiony jesteś wrażliwości, która zdolna jest do takich refleksji - pewnie dlatego odmawiasz innym prawa do przeżywania takich doświadczeń.
Zaczynasz i kończysz swoją teologię na stanie faktycznym, zapominając, że ów stan faktyczny ma swoją dynamikę, np. dynamikę przeżycia, dynamikę czasowości, dynamikę zrozumienia owego stanu.
Niektórzy ów stan rozważają, doświadczając głębi połączenia z Chrystusem, inni nie.
które doświadczenie jest złe?


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Pan Piernik » 20 lut 2018, 14:13

KAAN pisze:
Pan Piernik pisze:A ja bym poprosił o jakieś konkrety,
chociażby bieżący temat o tym że już nie grzeszysz... Zaprzeczasz Biblii w tym zakresie, każdemu zdarza się grzech.


Grzech posiada swoją naturę, do jego natury należy także jego skutek.
Skutkiem grzechu jest śmierć.
Jeżeli popełniamy jakiś czyn, który nie przynosi takich skutków, to znaczy, że nie ma przyczyny.
Brak skutku oznacza brak przyczyny.
Jeżeli popełniamy jakiś czyn, który nie skutkuje śmiercią, to znaczy, że nie grzeszymy.
Mamy tu jeszcze do czynienia z istotą/naturą tego, kto ów czyn popełnia.
Natura czynu zmienia się albo to natura czyniącego przemienia istotę czynu.
Raczej to drugie.
Dlaczego?
Dlatego, że niezbawiony zawsze ponosi śmierć za grzech/czyn.
Za ten sam czyn, zbawiony - nie ponosi śmierci.
Dlaczego?
Dlatego, że zbawiony nie żyje, a żyje w nim Chrystus.
A Chrystus nie grzeszy.
Kto więc popełnia ów czyn, za który powinna być śmierć?
Bo przecież zdarza się nam popełnić taki czyn.
Kto go czyni, jeśli nie ja żyję, a żyje we mnie Chrystus?
Ja?
Przecież "ja" nie żyję.

A czy z tego powodu mamy sobie pozwalać na to, żeby takie uczynki czynić?
Nigdy!

Kaan, w nowej naturze nie grzeszymy, bo grzech/czyn nie skutkuje śmiercią.
Mamy nową naturę, naturę Chrystusa, dlatego nie możemy zgrzeszyć, czyli popełnić czynu, za który jest śmierć.
Bo to nie my popełniamy ten czyn. Ten czyn niejako popełniany "nami", naszym "trupem", "przez niego i za jego pomocą", ale to nie my.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: nadrozd » 21 lut 2018, 06:13

KAAN pisze:Każdy wierzący umiera raz, kiedy zostaje zbawiony i powstaje do nowego życie z odnowionym żywym duchem:

Gal 2:20 Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

List do Rzymian 6:4 Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili.



Tu jest mały problem ktory ciezko wielu zauwazyc.....czasem i zrobic se uproszcenie rzeczywistosci.


Bo wszystkich apostołow i chrzescijan pochowano w grobie bo po chrzcie umarli xxx lat pozniej i musieli doświadczyc po chrzcie i wyznaniu wiary meczeńskiej smierci ;)



wiec Ja ty my wszyscu tu (niezaleznie kim kto jest i w co wierzy i ile ma na koncie) teraz Umieramy...
umieramy od momentu narodzenia w łonie mamy bedac skazanym na śmierc.......

W tym momencie czas miedzy chrztem a fizyczna smiercia jest tym kiedy za pomoca ducha uśmiercamy stara cielesna nature.....
a chrzescijanie mieli odwage iść do lwow, i umrzec za to co wierza bo sa gotowi bo sa zanurzeni w śmierci Chrystysa i Zmartwychwstana.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 21 lut 2018, 09:39

Pan Piernik pisze:Kaan, w nowej naturze nie grzeszymy, bo grzech/czyn nie skutkuje śmiercią..
To twoja nowa filozofia, Słowo mówi inaczej:

I List św. Jana 2:1 Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.

Jeszcze raz proszę, żebyś zaczął czytać Słowo Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 21 lut 2018, 09:45

nadrozd pisze:W tym momencie czas miedzy chrztem a fizyczna smiercia jest tym kiedy za pomoca ducha uśmiercamy stara cielesna nature.....
a chrzescijanie mieli odwage iść do lwow, i umrzec za to co wierza bo sa gotowi bo sa zanurzeni w śmierci Chrystysa i Zmartwychwstana.
Słusznie prawisz :) , człowiek zbawiony ma moc walki z grzechem, bo grzech nad nami nie panuje i życie wierzącego upodabnia sie do Chrystusa. Jednak ciało pozostaje grzeszne aż do śmierci fizycznej, to ciało nadal jest nasze, to my, a ponieważ istnieje rozdźwięk pomiędzy grzesznym ciałem i zbawionym doskonałym duchem to mamy czasami problemy z grzechem i nie zawsze jest łatwo porządkować swoje życie. Problemem jest też dusza związana z ciałem, bo człowiek jest troisty i ta dusza to nie zbawiony duch, ale to część człoowieka związana bardziej z funkcjonowaniem ciała, będąca siedzibą uczuć, pragnień, emocji, które często nas zwodzą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Pan Piernik » 21 lut 2018, 11:03

Kaan, mam dla ciebie dobrą radę.
Kiedy zgrzeszysz następnym razem, za przyczyną patrzenia, wyłup sobie oczy.

Bądź nie tylko tym, który cytuje, ale i wypełnia Słowo.
Proszę, zacznij rozumieć Słowo, które cytujesz.

Zachęcam nie tylko do cytowania, ale i rozumienia.
Złe korzystanie z rozumu jest grzechem.


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Pan Piernik » 21 lut 2018, 11:22

Kaan, jesteś tylko w części zbawiony?
A w jakiej?W ilu procentach?
Czyżbyś obawiał się, że utracisz zbawienie, dlatego tak bardzo chcesz siłę uświęcać?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: kontousunięte1 » 21 lut 2018, 11:24

KAAN
Posprawdzałam, przemyślała i właściwie wszystko, co mogę powiedzieć już napisała Kitka.
Mogę się pod tym podpisać ręką,a nawet nogą. Przykro mi,że Cię rozczarowałam.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 21 lut 2018, 13:14

kontousunięte1 pisze:KAAN
Posprawdzałam, przemyślała i właściwie wszystko, co mogę powiedzieć już napisała Kitka.
Mogę się pod tym podpisać ręką,a nawet nogą. Przykro mi,że Cię rozczarowałam.
Ej nie przesadzaj, ja widzę w tobie coraz dojrzalszą osobę, pamiętam dawniejsze twoje świadectwo na forum i muszę przyznać, że widać twój wzrost. :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości