Interpretacja Biblii

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Marcin.R
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2017, 19:49
wyznanie: Bractwo św. Piusa X
Lokalizacja: Olsztyn
Gender: Male
Kontaktowanie:

Interpretacja Biblii

Postautor: Marcin.R » 29 lip 2017, 18:01

Śledzę wasze, protestanckie, forum od niedługiego czasu. O protestantyzmie zasięgnąłem także informacji z innych źródeł. Do rzeczy: nasunęło mi się kilka pytań, jedno z nich dotyczy interpretacji Słowa Bożego. Z informacji, z którymi udało mi się zapoznać, każdy może interpretować Biblię. Każdy. I każda interpretacja jest równorzędna. Co więc, gdy interpretacje są skrajnie różne?

Dziękuję za odpowiedź


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Interpretacja Biblii

Postautor: KAAN » 30 lip 2017, 11:19

Marcin.R pisze:... każdy może interpretować Biblię. Każdy. I każda interpretacja jest równorzędna. Co więc, gdy interpretacje są skrajnie różne?
Gdzie taką zasadę, albo praktykę znalazłeś? Co dla ciebie znaczy "równorzędna" i jak rozumiesz "interpretację"?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Marcin.R
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2017, 19:49
wyznanie: Bractwo św. Piusa X
Lokalizacja: Olsztyn
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Interpretacja Biblii

Postautor: Marcin.R » 30 lip 2017, 12:20

Wielokrotnie w internecie, i nie tylko, można natknąć się na informacje że każdy protestant może czytać i interpretować Pismo Święte. W końcu każdy w wspólnocie jest równy. Interpretować czuli żyć po chrześcijańsku w taki sposób w jaki zrozumie znaczenie Słów Boga.
Napisałem na tym forum po to aby zostało mi to wyjaśnione. I o to proszę. Jeśli źle zrozumiałem, przepraszam.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Interpretacja Biblii

Postautor: diedmaroz » 30 lip 2017, 15:20



17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Interpretacja Biblii

Postautor: KAAN » 02 sie 2017, 08:38

Marcin.R pisze:Wielokrotnie w internecie, i nie tylko, można natknąć się na informacje że każdy protestant może czytać i interpretować Pismo Święte. W końcu każdy w wspólnocie jest równy. Interpretować czuli żyć po chrześcijańsku w taki sposób w jaki zrozumie znaczenie Słów Boga.
Napisałem na tym forum po to aby zostało mi to wyjaśnione. I o to proszę. Jeśli źle zrozumiałem, przepraszam.
Każdy może i powinien czytać Biblię i rozumieć co czyta, a to co z Biblii wynika zastosować w swoim życiu. Żaden wierzący nie żyje dla siebie i nie żyje w próżni duchowej, dlatego swoje rozumienie Słowa konfrontuje z tym czego nauczają w zborach. Po takiej konfrontacji decyduje jaka społeczność najbardziej odpowiada jego zrozumieniu Słowa i przy okazji może swoje rozumienie skorygować. Na tym polega indywidualna odpowiedzialność człowieka przed Bogiem, aby poważnie podejść do wiary i doktryny, poznać prawdę i pójść we właściwym kierunku. W tym wszystkim Bóg pomaga wierzącym których powołuje przez swojego Ducha Świętego; to on wykonuje pracę we wnętrzu człowieka i pozwala zrozumieć to co czyta w Słowie lub słucha w czasie głoszenia Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości