Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Pan Piernik » 31 sty 2018, 17:27

Kaan nie ma pojęcia czym jest religia. Tylko dlatego, że używa tego słowa poza jego znaczeniem.
Nadaje mu znaczenie, z którym potem walczy, które potem krytykuje.
Kaan jest człowiekiem religijnym - choć może zaprzeczać na sto sposobów.
Każdy chrześcijanin jest obecny w religii, przebywa w religii, nikt, kto nazywa siebie chrześcijaninem nie może pozostawać poza religią.
Zrozumcie to wreszcie!!!

Kaan
pisze przeciw religii
religia to system wierzeń, przepisów ujętych w ramy określone przez ludzką hierarchię danej religii.

Czyżby Kaan nie miał systemu wierzeń? Ma - czyli jest religijny

Człowiek religijny stara się przestrzegać reguł religijnych
.
Czyżby Kaan nie przestrzegał żadnych reguł? Np. związanych z kultem (modlitwa, nabożeństwa itd) i z etosem (zachowanie)?
Z pewnością przestrzega - przecież znamy Kaana - ileż razy pisał, że chrześcijanin ma się zachowywać tak i tak - hmmm?

Religijność w swoim właściwym znaczeniu określa osobę nakierowaną na przestrzeganie przepisów religijnych.

No - czyżby Kaan nie przestrzegał? Np, chodzi w niedzielę na nabożeństwo - czyli wypełnia przepisy.

Termin ten jest obecnie źle wyjaśniany po to aby ukryć degenerację denominacji chrześcijańskich

No to Kaan - proszę o definicję religii - jak nam wytłumaczysz co masz na mysli pisząc "religia", to będziesz mógł się potem wypowiadać w temacie i się do tego terminu odnosić.
Dlatego uważam, że nie masz pojęcia o czym piszę ja - jak zwykle na moje słowa nakładasz swoje znaczenie, swoje rozumienie, swoją definicję i polemizujesz z tym przez siebie stworzonym pojęciem, a nie z tym o czym pisałem ja.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: KAAN » 31 sty 2018, 18:34

Pan Piernik pisze:Kaan nie ma pojęcia czym jest religia.
.
Kaan jest człowiekiem religijnym -
PanPiernik nie wie o czym pisze, ma swój religijny świat i nie wie co to jest wiara chrześcijańska.

religia to system wierzeń, przepisów ujętych w ramy określone przez ludzką hierarchię danej religii.

Czyżby Kaan nie miał systemu wierzeń? Ma - czyli jest religijny
Nie mam systemu wierzeń, ja mam wiarę w Pana Jezusa i jestem uczniem Pańskim. Posługujesz się terminologią liberalnej teologii nauczanej na uniwersytetach. To nie jest nauka Pana Jezusa ale ludzi nie znających Boga.
Człowiek religijny stara się przestrzegać reguł religijnych
.Czyżby Kaan nie przestrzegał żadnych reguł?
Nie żadnych, nie manipuluj rozmową. Miałem cie za człowieka uczciwszego, ale pracujesz na coś przeciwnego. Przestrzeganie reguł różnego rodzaju ma swój różny kontekst i motywacje; przestrzeganie reguł religijnych przez jakiegoś człowieka postrzeganych jako istota jego wiary jest religijością i wpisuje się w biblijną religijność Żydów. Człowiek wierzący Panu Jezusowi nie żyje według reguł jakiegoś kodeksu, zakonu wiary, ale żyje w osobistym związku z Chrystusem.
Np. związanych z kultem (modlitwa, nabożeństwa itd) i z etosem (zachowanie)?
Wierzący człowiek nie uprawia kultu, ale jest członkiem rodziny Bożej i ma osobistą relację z Bogiem. Nabożeństwa, modlitwa i zachowanie to nie jest system religijny, ale działanie Ducha Swiętego w wierzących.
Z pewnością przestrzega - przecież znamy Kaana - ileż razy pisał, że chrześcijanin ma się zachowusywać tak i tak - hmmm?
Ja nie przestrzegam, bo to nie jest przepis zakonu religijnego, to jest zewnętrzny przejaw mojego wewnętrznego duchowego życia.
Religijność w swoim właściwym znaczeniu określa osobę nakierowaną na przestrzeganie przepisów religijnych.

No - czyżby Kaan nie przestrzegał? Np, chodzi w niedzielę na nabożeństwo - czyli wypełnia przepisy.
Nie mamy takiego przepisu.
Termin ten jest obecnie źle wyjaśniany po to aby ukryć degenerację denominacji chrześcijańskich

No to Kaan - proszę o definicję religii - jak nam wytłumaczysz co masz na mysli pisząc "religia", to będziesz mógł się potem wypowiadać w temacie i się do tego terminu odnosić.
Wam już wytłumaczyłem wielokrotnie, ale nie chciało ci się poszukać w archowum. Jednak dla ciebie specjalnie zdefiniuję czym jest religia.
Religia to uporządkowany, skodyfikowany system wierzeń i praktyk których przestrzeganie służy wyznawcom w celu spełnienia ich potrzeb duchowych.
To najkrótsza wersja jaką sformułowałem dla potrzeb dyskusji.
Dlatego uważam, że nie masz pojęcia o czym piszę ja -
Ja mam pojęcieo czym piszesz, bo znam system religijny w jakim funkcjonujesz :)
jak zwykle na moje słowa nakładasz swoje znaczenie, swoje rozumienie, swoją definicję i polemizujesz z tym przez siebie stworzonym pojęciem, a nie z tym o czym pisałem ja.
Jak tworzysz swoje wersje rzeczywistości i próbujesz je uogólniać, przy kazji osądzając wszystkich którzy myślą inaczej niż ty oskarżając ich przy okazji o współpracę z szatanem, to musisz się liczyć z kontrą.Nie zjadłeś wszystkich rozumów i nie masz autorytetu, żeby tak źle traktować inaczej myślacych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Pan Piernik » 31 sty 2018, 19:01

KAAN pisze:

Nie mam systemu wierzeń, ja mam wiarę w Pana Jezusa i jestem uczniem Pańskim.

Masz wiarę? Czyli co takiego? Posiadasz przedmiot wiary - posiadasz zasady postępowania, posiadasz zasady kultu.
I twierdzisz, że to nie jest system - a co to jest?

Posługujesz się terminologią liberalnej teologii nauczanej na uniwersytetach. To nie jest nauka Pana Jezusa ale ludzi nie znających Boga.

Za największą twoją wadę forumową uważam fakt, że ty zawsze wiesz lepiej od swego interlokutora, w co on wierzy, co wie, co widział, co słyszał i co myśli. A także to, że ty jeden znasz naukę pańską i odmawiasz innym ich własnego doświadczenia i pojmowania, jakby twoje pojmowanie i przeżycie było jedynie słusznym wzorcem - to kiedyś mnie męczyło - dziś tylko ci współczuję.

Nie żadnych, nie manipuluj rozmową.

Kaan - naprawdę nie przestrzegasz żadnych zasad? Czyżbyś ich nie miał?

Miałem cie za człowieka uczciwszego, ale pracujesz na coś przeciwnego.

Czyżbyś miał mnie za człowieka nieuczciwego? Sugerujesz, że jestem nieuczciwy - za podobną insynuacje o twojej głupocie otrzymałem karniaka - proszę bądź konsekwentny i wstaw sobie karniaka - a teraz o twojej uczciwości - poprosiłeś o karniaka (najpierw sam sobie go przyznałeś) a nadal nie widzę, żebyś go dostał.

Człowiek wierzący Panu Jezusowi nie żyje według reguł jakiegoś kodeksu, zakonu wiary, ale żyje w osobistym związku z Chrystusem.

Czyżby ten związek z Chrystusem nie implikował żadnych zasad?

Wierzący człowiek nie uprawia kultu, ale jest członkiem rodziny Bożej i ma osobistą relację z Bogiem. Nabożeństwa, modlitwa i zachowanie to nie jest system religijny, ale działanie Ducha świętego w wierzących.

Nabożeństwa, modlitwy są z definicji formami kultu - poruszasz się poza definicjami słów. Czyli używasz ich poza ich znaczeniem.
Dlaczego?
Słowa posiadają swe znaczenia, które ty ignorujesz.

Ja nie przestrzegam, bo to nie jest przepis zakonu religijnego, to jest zewnętrzny przejaw mojego wewnętrznego duchowego życia.

No proszę - zewnętrzny przejaw wewnętrznego życia - bo zasady, których ponoć nie przestrzegasz mają swe źródło właśnie tam.

Nie mamy takiego przepisu.

Powiedzmy, że to był myślowy skrót o nie zaniedbywaniu zgromadzeń.


Religia to uporządkowany, skodyfikowany system wierzeń i praktyk których przestrzeganie służy wyznawcom w celu spełnienia ich potrzeb duchowych.
To najkrótsza wersja jaką sformułowałem dla potrzeb dyskusji.

W celu spełnienia ich duchowych potrzeb? - proszę wyjaśnij, co to są duchowe potrzeby.
Twoje zewnętrzne przejawy wewnętrznego życia nie są - jeśli dobrze rozumiem - spełnianiem duchowych potrzeb? Jeśli nie tym, to czym?


]Dlatego uważam, że nie masz pojęcia o czym piszę ja -
Ja mam pojęcieo czym piszesz, bo znam system religijny w jakim funkcjonujesz :)

Powtórzę:
Za największą twoją wadę forumową uważam fakt, że ty zawsze wiesz lepiej od swego interlokutora, w co on wierzy, co wie, co widział, co słyszał i co myśli. A także to, że ty jeden znasz naukę pańską i odmawiasz innym ich własnego doświadczenia i pojmowania, jakby twoje pojmowanie i przeżycie było jedynie słusznym wzorcem - to kiedyś mnie męczyło - dziś tylko ci współczuję.
Cóż - pozostaje mi dodać ironicznie - że znasz mnie lepiej niż ja znam siebie - znaczy, że jesteś bardziej mną niż ja jestem sobą :)



Nie zjadłeś wszystkich rozumów i nie masz autorytetu, żeby tak źle traktować inaczej myślacych.

Źle - przy tym, jak ty traktujesz innych, to jestem niezwykle wyrozumiały.
Nie przenoś proszę swoich doświadczeń z tzw. "reala", w którym jesteś zapewne jakimś nieznoszącym sprzeciwu "guru", któremu nikt nie podskakuje i masz wokół siebie krąg swych wyznawców.
Tutaj nie masz żadnego autorytetu - tu się rozmawia, dochodzi do prawdy, analizuje, spiera, wreszcie (czego ci brak najbardziej) współczuje.
Tak tak - wiem, znasz prawdę - powtarzasz to wiele razy - ja także ją znam - i co, który z nas ma rację?
Ty czy ja - i jakie przyjmiesz kryteria oceny?
Dlatego proszę - zaprzestań pisać o tym, co kto myśli, czuje wie itd, bo tego nie wiesz, zamiast jak nauczający guru spójrz wreszcie z troska na innych i ze współczuciem i z miłością.
Masz fantastyczne predyspozycje by byc naprawdę wielkim nauczycielem - ale marnujesz to na bycie niczym faryzeusze, którzy też wiedzieli lepiej.
pozdrawiam


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Pan Piernik » 31 sty 2018, 19:08

A to moja krótka definicja religii:

Na religię składają się cztery podstawowe elementy:
1 - doktryna,
2 - etos,
3 - kult,
4 - organizacja.

1 Czym jest doktryna, to każdy z nas mniej więcej wie, to zespół przekonań, prawd w które wierzymy. Które powinniśmy poznać, a które, jak wierzymy, zostały nam Objawione w Słowie Bożym. To także prawdy i przekonania, które zostały z objawienia wywiedzione – to teologia. Teologia to namysł i refleksja nad tym co zostało nam objawione. To sfera rozumu, a nie emocji.

2 Etos - to reguły postępowania, wzorce, które powinny być obowiązujące i realizowane w określonej społeczności (Kościół, Zbór), tak przez nią samą (społeczność), jak i poszczególne jednostki. To sposoby zachowań i często wzorce zachowań, a przez ich praktyczną realizację, to także żywy nośnik (widoczny z zewnątrz) naszych przekonań - czyli tego w co wierzymy i ku czemu zmierzamy postępując w określony sposób. To dzięki niemu realizujemy się w sposób, który ma odzwierciedlać (najlepiej, jak tylko to możliwe) sferę naszych wartości. To nie tylko nasza jednostkowa etyczna postawa, a coś, co ma odniesienie do realizacji wartości całej społeczności.

3 Kult, czyli sfera wszystkich praktycznych czynności i zachowań. To wszelkie rodzaje pobożności, formy prowadzenia nabożeństw, prywatnych praktyk itd. To sposób, w jaki wyrażamy i swoją wiarę i to co odczuwamy oraz treści i sensy, które odczuwamy/przeżywamy/odkrywamy, a które są związane z naszym systemem wierzeń. To także czynnik porządkujący, organizujący społeczność, wprowadzający normy itp.

4 Organizacja to porządek, to hierarchia, wspólnota, ale także jednorodna doktryna i kult oraz łączący jednostki etos.
Oto (w skrócie) religia.

Kaan - nie masz doktryny? nie posiadasz etosu? nie posiadasz kultu? nie posiadasz organizacji?
Masz - znaczy jesteś człowiekiem religijnym.

Od kilku lat trwa atak na "religię" - i udział w tym ataku biorą ludzie, którzy przeciwstawiają wyżej zdefiniowanej religii emocjonalne przeżycia, "wolność w duchu", tzw, "osobistą relację", która charakteryzuje się bezpośrednimi objawieniami itd. itp.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: KAAN » 01 lut 2018, 09:29

Pan Piernik pisze:Nie przenoś proszę swoich doświadczeń z tzw. "reala", w którym jesteś zapewne jakimś nieznoszącym sprzeciwu "guru", któremu nikt nie podskakuje i masz wokół siebie krąg swych wyznawców.
Czy twoją ambicją życiową jest mieszanie z błotem innych i pisanie na forum osobistych paszkwili? Mógłbyś się powstrzymać od takich działań?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: KAAN » 01 lut 2018, 09:42

Pan Piernik pisze:A to moja krótka definicja religii:
.....
Kaan - nie masz doktryny? nie posiadasz etosu? nie posiadasz kultu? nie posiadasz organizacji?
Nie mam doktryny kościelnej, nie mam etosu stworzonego przez ludzi, nie uprawiam kultu, jestem w organizacji kościelnej wymuszonej prawem państwowym. Niejestem religijnym człowiekiem, jestem człowiekiem wiary.
Masz - znaczy jesteś człowiekiem religijnym.
Postaraj się zrozumieć co napisałem o motywach i źródłach wiary i działania ludzkiego. Klasyfikujesz ludzi beznamiętnie, bez oceny motywów i źródeł wiary.
Od kilku lat trwa atak na "religię" - i udział w tym ataku biorą ludzie, którzy przeciwstawiają wyżej zdefiniowanej religii emocjonalne przeżycia, "wolność w duchu", tzw, "osobistą relację", która charakteryzuje się bezpośrednimi objawieniami itd. itp.
Przeanalizuj kim są ci ludzie, jaki jest dokładnie cel ataku i jaka jest ich wiara. To podobna sytuacja jak z atakiem ŚJ na katolickie bałwochwalstwo. To ze są ŚJi mają fałszywą ideologię nie oznacza że nie mają racji że bałwochwalstwo jest złe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: Pan Piernik » 01 lut 2018, 10:09

KAAN pisze:
Pan Piernik pisze:Nie przenoś proszę swoich doświadczeń z tzw. "reala", w którym jesteś zapewne jakimś nieznoszącym sprzeciwu "guru", któremu nikt nie podskakuje i masz wokół siebie krąg swych wyznawców.
Czy twoją ambicją życiową jest mieszanie z błotem innych i pisanie na forum osobistych paszkwili? Mógłbyś się powstrzymać od takich działań?



Kaan, poczułeś się dotknięty?
To dobrze.
Proszę, abyś zapamiętał to uczucie.
Tak właśnie czują się wszyscy ci, którym piszesz co czują, co myślą, jak wierzą i kim są.
Kiedy następnym razem będziesz chciał o innych napisać, proszę, przypomnij sobie swe własne odczucia.
Pzdr


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś zna grupę "Jezus bez religii"?

Postautor: MrSponge » 01 lut 2018, 13:29

Temat zamykam. Panowie polecam prv do prywatnych polemik.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości