Rola Kobiet w Nauczaniu Słowa Bożego

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 06 kwie 2009, 23:52

homebuilders?
Madrosc kobiet buduje ich dom, lecz glupie wlasnorecznie go burza. (2)Kto postępuje w sposób prawy, boi się Pana, lecz kto chodzi krętymi drogami, gardzi nim. (3)Mowa głupca jest rózgą na jego grzbiet, lecz mędrców strzegą ich wargi. za: http://skroc.pl/macierzynstwo


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 07 kwie 2009, 20:29

Ano Homebuilders :) Trafnie zacytowałeś Słowo, które między innymi jest tam rozważane. Polecam przesłuchanie wszystkim, nie tylko Kobietom :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
astyczek
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2008, 18:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: astyczek » 15 maja 2009, 00:57

Dla tych, co cytują fragment z I listu do Tymoteusza 2:15 - polecam tłumaczenie interlinearne, z którego tak naprawdę wynika, że kobieta nie będzie zbawiona przez macierzyństwo, jeśli zostanie w wierze, lecz że będzie zbawiona przez macierzyństwo, jeśli jej dzieci pozostaną w wierze... a to dla mnie przyczynek do dokładnego przestudiowania tego fragmentu - o czym tak naprawdę jest mowa. Inna ciekawostka, że w tym fragmencie Paweł pisze w liczbie pojedynczej.

"Zostanie zbawiona zaś przez rodzenie dzieci, jeśli pozostaną w wierze, i miłości, i uświęceniu z rozsądkiem".

Pozdrawiam!


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 maja 2009, 06:56

astyczek pisze: Inna ciekawostka, że w tym fragmencie Paweł pisze w liczbie pojedynczej.

... z czego plynie wniosek, ze Pawel pisal o jakiejs tam kobiecie do jakiegos tam Tymoteusza...


Awatar użytkownika
astyczek
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2008, 18:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: astyczek » 23 maja 2009, 12:15

jj pisze:... z czego plynie wniosek, ze Pawel pisal o jakiejs tam kobiecie do jakiegos tam Tymoteusza...


Nie sądzisz, że to wiele zmienia?


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 13:16

Nie rozumiem, dlaczego kobiety nie mogą nauczać. Przecież apostoł Paweł mówiąc o roli kobiet w Kościele powiedział "jak to zakon nakazuje". Czy my jesteśmy związani zakonem? Czy to nie było raczej przykazanie tymczasowe, podobnie jak zakaz spożywania krwi, aby nie zrazić braci z Żydów? Sama niejednokrotnie widziałam, jak kobieta głosiła Ewangelię w Kościele i czyniła to z mocą i z Duchem a owoce były widoczne. Czy możemy zabraniać Bogu posługiwać się kobietami? Zmartwychwstały Pan Jezus nakazał zanieść Ewangelię najpierw kobietom. Komu miały głosić? Apostołom-pierwszemu Zborowi. Jezus nie patrzył na to, co mówi Zakon, czy też na mentalność ówczesnych (zdanie kobiety nie liczyło się w sądzie). Jezus uznał kobietę za kogoś o równym statusie w Nowym Królestwie Mesjańskim.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 maja 2009, 17:06

Jest różnica pomiędzy "głosić Ewangelie" a "przewodzić mężowi", czy "wywyższać się nad męża" - dostrzegasz?


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 17:19

A czy mąż może przewodzić żonie, skoro według Pisma mamy jednego Przewodnika-Chrystusa? I czy może wywyższać się nad żonę, skoro list do Filipian mówi,że mamy jedni w stosunku do drugich się uniżać?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 maja 2009, 17:20

A kto powiedział, że należy wywyższać się nad żonę? I co to ma do kwestii przewodnictwa kobiet? Jak kobieta nie może, to nikt nie może? :-D


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 17:30

Ja czytam w Biblii o zakazie wywyższania się nad mężem-nie czytam zaś o zakazie bycia równą-także w posługach duchowych. Kościół Jezusa to rzeczywistość duchowa-liczy się duch a nie ciało. W czym mężczyzna jest lepszy aby być pastorem od kobiety?


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 maja 2009, 17:37

Agata_K pisze:Nie rozumiem, dlaczego kobiety nie mogą nauczać.
tez nie rozumiem, ale tak jest i jest to przykazanie Panskie. Jesli znasz angielski, na spokojnie przeczytaj: http://latwy.pl/nauczaniekobiet
moze pomoze.
Agata_K pisze:Przecież apostoł Paweł mówiąc o roli kobiet w Kościele powiedział "jak to zakon nakazuje".
To nie bylo o roli kobiet, a o milczeniu kobiet, ze maja milczec w zborze jak i zakon mowi, a zakon mowil, ze kobiety w zborze mogly spiewac (wraz z calym ludem) i mogly mowic glosno amen (wraz z calym ludem).
Agata_K pisze:Czy możemy zabraniać Bogu posługiwać się kobietami?

Nie mozemy, i Bog sie nimi posluguje w zgodny z Biblia sposob. Jak matka i babka Tymoteusza - kobiety moga byc zbawione przez macierzynstwo jesli wytrwaja w wierze. Jest tez miejsce na modlitwe i prorokowanie (w 11 rozdziale 1 Koryntian jest wyraznie napisane, ze kobieta ma nakrywac glowe w czasie gdy sie modli lub prorokuje, skoro tak - to sluzba polegajaca na prorokowaniu jest sluzba przez Boga przewidziana do pelnienia przez siostry, a poniewaz w zborze ma milczec - to prorokowanie poza zborem), jest tez prowadzenie modlitw w gronie niewiast jak czynily niewiasty nad rzeka, jest prorocza sluzba w stosunku do innych niewiast i dzieci, jest cala sfera ewangelizacji, siostry moga ewangelizowac, moga prorokowac, nie pozwala im sie nauczac nigdzie i przemawiac na zgromadzeniu dwoch lub wiecej do imienia Jezusa gdzie ustami zboru sa bracia.
I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, (Efez. 4:11)
Jak z tego widac, sluzba prorokowania jest dostepna dla siostr
sluzba ewangelizacyjna jest dostepna dla siostr
sluzba pasterska jest dstepna dla siostr (stad siostry byly diakonisami),
sluzba apostolska dotyczyla bezposrednio powolanych przez Jezusa i akurat odnosila sie do 12 mezczyzn.
Nauczycielska sluzba - nie jest przewidziana dla siostr, w zamian za to maja sluzbe maciezynstwa ktorej im szczerze zazdroszcze i dalbym wszystkie moje oszczednosci aby poczuc od srodka w brzuchu choc jednego kopniaka czy przystawic do swej piersi dzidziusia aby sie napil mojego mleka - niestety, ze sluzby macieżyństwa zostalem wykluczony. A tez moglbym powiedziec, ze nie rozumiem dlaczego - bo nie rozumiem, ale tak juz jest.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 17:55

Ja nie widze w Biblii takiego zakazu dla nauczycielstwa kobiet...


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 23 maja 2009, 18:29

Ja nie widze w Biblii takiego zakazu dla nauczycielstwa kobiet...

Ale brak widzenia nie oznacza że tego zakazu nie ma, a jest.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 18:31

To, że Ty uważasz, że jest też nie powoduje, że obiektywnie istnieje. Twoje słowo przeciwko mojemu-wybieram swoje.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 23 maja 2009, 18:36

Agata_K pisze:Twoje słowo przeciwko mojemu-wybieram swoje.

Wybieram Słowo Boże.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości