Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Luna » 13 sie 2016, 22:48

Wiem, artykuł stary, ale dziś to wygrzebałam.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... nstwo.html

(...)

Protestancki Zionskirche postanowił odprawić specjalne nabożeństwo, by przyciągnąć młodych ludzi. I przyciągnął. Pojawiło się około 500 osób, wiele przebranych w stroje z filmów, dzierżących miecze świetlne. Przyszedł nawet Chewbacca. O wydarzeniu donosi m.in. Deutsche Welle.

- "Gwiezdne Wojny" wykorzystują religijne symbole, w tym chrześcijańskie - powiedział 30-letni pastor Lucas Ludewig, który wraz z pastorką Urlike Garve prowadził uroczystość. - Pokazują tym samym, że Biblia i Kościół są częściami naszej kultury, które są wciąż przepracowywane i na nowo interpretowane.

Podczas nabożeństwa w berlińskim kościele odczytano też fragment z Listu św. Pawła do Rzymian "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!" (Rz 12,21)

Pastor chciał, by nabożeństwo nie było ani "zbyt chrześcijańskie, ani zbyt w klimatach 'Gwiezdnych Wojen' ". - Naszym celem było znaleźć kompromis - dodaje.


Lekka przesada według mnie :eek:


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Rafi » 13 sie 2016, 23:16

Nie wiem, nie byłem. Być może "zbyt chrześcijańskie" oznacza "zbyt sztampowe" (na wielu nudnych nabożeństwach byłem, ty pewnie też, gdybym wiedział jakie będą, to bym nie poszedł), a może coś zupełnie innego. Tak jak Paweł próbował dotrzeć do greków (i do kilku trafił), tak zapewne Ludewik próbował dotrzeć do tych "gwiezdnych". Kto nie był, ten nie ie. Ja nie byłem :)


Oberyn.
Posty: 3797
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Oberyn. » 13 sie 2016, 23:42

Kolejna nędzna próba przyciągnięcia młodych ludzi do zborów. Niestety stan dzisiejszego Kościoła zmusza ludzi do takich rzeczy. Słyszałem już o automatach z grami, o zajęciach fitness w zborze, a teraz Gwiezdne Wojny. Co następne?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Rafi » 14 sie 2016, 00:32

Nędzna? Nie wiem. Jak jeden zacznie się pojawiać to nie bedzie nędzna.

Jeden z pastorow zalożyl zbór .. grając na akordeonie z parku.
Pewien młody człowiek poszedl do zboru aby oczernić ojca (w zasadzie to opowiedzieć o jego niechlubnej przeszlości) i ... został pastorem.

Jeżeli dotychczasowy przekaz sie nie sprawdza, a młodzież omija z daleka wszystko, co chrześcijaństwem pachnie, to nie piętnujmy z założenia działań niestandardowych (nawet gdy wydają się rozpaczliwymi).

Po akcji z klaunami w Polsce ja się ze wszelkimi ocenami wstrzymuje i obserwuję z ciekawością.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6343
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Imperator » 14 sie 2016, 02:12

Glupota, na dodatek malo oryginalna.

Jakas niewierzaca para wybrala sie na Star Wars Wielkanoc w kosciele:
https://www.youtube.com/watch?v=zHihRYsVNMw

Chris Rosebrough z podcastu Fighting For the Faith zrobil pozniej z nimi wywiad:
https://www.youtube.com/watch?v=UOC6AEooXlo

Do kosciola nie przyciagaja triki i sztuczki ale gloszenie Chrystusa.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6343
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Imperator » 14 sie 2016, 02:32

Rafi pisze:Jeżeli dotychczasowy przekaz sie nie sprawdza, a młodzież omija z daleka wszystko, co chrześcijaństwem pachnie, to nie piętnujmy z założenia działań niestandardowych (nawet gdy wydają się rozpaczliwymi).


Nie zgadzam sie obecnie z ta teza, ze mlodzi ludzie nie sa skorzy do chrzescijanstwa. Regularnie korzystam z chanow (forum ze smiesznymi obrazkami gdzie nie trzeba sie logowac) za kazdym razem widze i pisze w watkach na temat chrzescijanstwa. Mlodzi ludzie pytaja: jak zostac? jak sie odwazyc isc do kosciola? jak czytac Biblie, itp.

Obecnie popularna jest kazda forma degeneracji. Im bardziej anty-Bogu jestes, im bardziej przeciwko "tradycyjnym" wartosciom tym masz wiekszy poklask w otoczeniu, w mediach, w popularnej kulturze. Doszlo do tego, ze aby byc dzis rebelliantem to musisz wierzyc w Chrystusa, miec zone, i dzieci, i trzymac sie tradycyjnych wartosci. Kosciol powinien z tego skorzystac, a nie robic cyrki z zydowskimi basniami jakimi sa Gwiezdne Wojny.

Obrazek


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: n.ellie » 14 sie 2016, 11:32

Co do nabożeństwa to jestem bardzo na nie. Modlitwa to modlitwa, powinna być poważna. Lubię Gwiezdne Wojny, ale łączenia ich z Bogiem ja nie widzę.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Samolub » 14 sie 2016, 13:32

Skoro gromadzi Duch Święty to tak samo dziś jak 2 tys lat temu. Problem jest albo w zlym nauczaniu albo w złym stylu.

Zły styl to znaczy spotkania tylko niedzielne i oficjalne, budowanie ceglanych bunkrów, krecenie się Zboru wokół przywódcow, finansow oraz mitologii (teologii) ciągle gadanie w kółko tego samego. Do tego pseudo dary dorzucamy, fałszywki, wyłudzanie pieniedzy i już praktycznie jak w KRK się można poczuć.

Trudno się dziwić brakowi zainteresowania czy braku zaufania jakie ma miejsce. Zaś co bardziej "wyzwoleni" przywodcy mogą sobie pozwolic na pewne zabawy które mają rekompensowac straty, bo nie chodzi o Jezusa a sciagniecie ludzi pod budynek czy przywódcę.

Stąd pomysły typu Star Wars, obecnie to nie ludzie mają wplyw na media czy kulture, wręcz media, wąskie grupki ludzi wplywowych mają decydujacy wpływ na,styl życia również na sporą część Chrzescijanstwa. Powoli można się zegnac z jakakolwiek niezaleznoscia, bo w sumie zniewolenie jest widoczne i postępujące w obszarach całego naszego życia jako mieszkańców planety. Alternatywą są inne zniewolenia typu islam, komunizm, faszyzm itd.

Chrzescijanstwo jest w odwrocie i prawdopodobnie będzie schodzić do podziemia. Może ostaną się jakieś oszukancze zwodnicze wspolnoty, zaś Chrzescijanstwo w pełnym tego słowa znaczeniu jest z pewnością falą schodzaca w tzw. podziemie czy skazane na nieporozumienia

Obecnie nie widać jakiś większych czy stabilnych struktur Chrześcijaństwa wlasciwego bądź są to miejsca zadkie, często walczące o byt. Z drugiej strony mamy ludzi którzy zawlaszczyli cale majątki "koscielne" niszczenie Kościołów na zachodzie, w krajach arabskich zabija się Chrzescijan nastepnie Ateiści czy ekonomiści europejscy myśliciele postepowi z tymi samymi ludźmi prowadza interesy i głoszą pokój. Co jest może wygodne dla przecietnej klijentki Rossmana bo będzie puder tanszy kosztem jakiejś wojny, ale w sumie Europejska ignorancja plus medialne kłamstwa już odbiły się czykawką.

Widać jak nieporadne systemy ktore czerpaly zyski i niszczyly narody (Unia Europejska) radzą sobie i rozwiązują problemy, tym razem nie innych ale Europejczykow, skonczyly sie lata tluste, zapasy zostały rozkradzione. Jednym slowem zamieniamy sie w spoleczenstwo papki medialnej, ignorancjii, niezdrowej rywalizacji co gorsze zagrozony jest byt kultorowy oraz wlasny co sprzyja radykalizacjii nastrojów w tym pojawiają sie tebdencje faszystowskie (islam tez faszyzm de facto) czyli sposoby walk przybieraja dzikie formy na hamstwo, bute i oblude.

W tym czasie system gnoi ludzi ktorzy ratują świat od rozpierduchy. A wielu Chrzescijan nie potrafi przezucic się z wygodnego niedzielno obiadowego trybu polityczno-socjalnego Chrzescijanina któremu sluzba przynosi rosół. Bo Europa sama prowadzi ucisk ekonomiczny kosztem innych. Dziwić się że Arabowie domagaja się swojego oraz też chcą więcej, skoro mogą miec wiecej podrzynajac gardło to czemu by nie, Koran ich usprawiedliwia i oczyszcza czyli duchowo i psychicznie jest okey.

Może to jest ten sąd nad bezbozbymi kiedy Pan wysluguje się tępym złym ludem by skarcic madry, sprytny i zły lud
Oba są siebie warte bo oba, są skazane na siebie samych, jak mąż i żona. Teraz mamy zaślubiny
Zepsutego zachodu z czcicielami Allaha, nie powiem by Islam był mniej agresywny niż zachód, ani bardziej dziki.

Ewentualnie jacyś ludzie mówią że lepiej wybrać mniejsze zlo i poswiecic swoje środki mniej spartaczonej idei. Nie no... super


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Oberyn.
Posty: 3797
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Oberyn. » 14 sie 2016, 19:50

Rafi pisze:Nędzna? Nie wiem. Jak jeden zacznie się pojawiać to nie bedzie nędzna.


Oczywiście, że nędzna. Taki człowiek przyjdzie prawdopodobnie po to, żeby zobaczyć tym razem połączenie nabożeństwa z "Władcą Pierścieni" albo "Grą o Tron". Pamiętaj, że cielesnymi sposobami do Kościoła ściąga się ludzi cielesnych, a nie szukających prawdziwego Boga, bardziej rozrywki w połączeniu z elementami religii chrześcijańskiej.

Rafi pisze:Po akcji z klaunami w Polsce ja się ze wszelkimi ocenami wstrzymuje i obserwuję z ciekawością.


Akcja z klaunami? I co robili?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6343
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z

Postautor: Imperator » 14 sie 2016, 21:57

n.ellie pisze:Co do nabożeństwa to jestem bardzo na nie. Modlitwa to modlitwa, powinna być poważna. Lubię Gwiezdne Wojny, ale łączenia ich z Bogiem ja nie widzę.


Spelnisz sie w Kosciele Prezbiterianskim, ktorego nie ma jeszcze oficjalnie w Polsce. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Samolub » 14 sie 2016, 22:00

Tylko by się musiała przeniesc lub setki km dojezdzac. Taka prawda bo Kalwini w Polsce działają tylko w kilku skupiskach

Imperatorku u was wszyscy mają poglądy że tak powiem konserwatywne?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6343
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Imperator » 14 sie 2016, 22:01

Oberyn. pisze:
Rafi pisze:Po akcji z klaunami w Polsce ja się ze wszelkimi ocenami wstrzymuje i obserwuję z ciekawością.

Akcja z klaunami? I co robili?


Moze chodzi o to:

Założeniem grupy polskich klaunów-chrześcijan jest ujawnianie ludzkich słabości i uczenie odbiorcy otwartego,
z poczuciem humoru patrzenia na siebie samego; łamanie wewnętrznych barier, inspirowanie do oderwania się od
codziennych obowiązków i problemów; dawanie impulsów do zwrócenia uwagi na duchowy wymiar życia.
W swoich kolorowych kostiumach i makijażach klauni bawią się i śmieją z dziećmi w każdym wieku, a nawet z osoba
-
mi dorosłymi. Do zabawnych skeczy wplatają podstawowe treści chrześcijańskie (np. dotyczące wzajemnych relacji
międzyludzkich, wiary, przebaczenia).
Grupa składa się z wolontariuszy Centrum Misji i Ewangelizacji, którzy ukończyli szkolenie klaunady w Centrum.
Są to osoby w różnym wieku, zarówno licealiści, studenci, jak i osoby pracujące.

http://cme.org.pl/files/2014/Oferta_Art ... E_2014.pdf


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: n.ellie » 14 sie 2016, 22:42

Imperator pisze:
n.ellie pisze:Co do nabożeństwa to jestem bardzo na nie. Modlitwa to modlitwa, powinna być poważna. Lubię Gwiezdne Wojny, ale łączenia ich z Bogiem ja nie widzę.


Spelnisz sie w Kosciele Prezbiterianskim, ktorego nie ma jeszcze oficjalnie w Polsce. :-)


A cóż takiego wyjątkowego jest w moim poglądzie, że prezbiterianizm jest dla mnie najlepszym kierunkiem? :)

Trochę mi się plączą te nazwy, bo mi się prezbiterianizm kojarzy po prostu z inną strukturą w kościele, ale jesli chodzi Ci o to, o czym Samolub wspomniał, no to mam zbór z teologią reformowaną. Nie chcę wychodzić poza temat, ale dlaczego właśnie u protestantów nie ma posługi biskupiej? Czy to tylko o nazwę chodzi?


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z

Postautor: Rafi » 24 sie 2016, 07:42

n.ellie pisze:Co do nabożeństwa to jestem bardzo na nie. Modlitwa to modlitwa, powinna być poważna.
A taniec i śpiewy to "poważna" modlitwa?
Modlitwa nie musi być nadęta. Modlitwa przede wszystkim powinna być szczera.


Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 519
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Metodystyczny
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nabożeństwo z "Gwiezdnymi Wojnami"

Postautor: Rafi » 24 sie 2016, 07:46

Oberyn. pisze:Pamiętaj, że cielesnymi sposobami do Kościoła ściąga się ludzi cielesnych, a nie szukających prawdziwego Boga, bardziej rozrywki w połączeniu z elementami religii chrześcijańskiej.
Naprawdę tak sądzisz? Do zborów ludzie przychodzili z różnych powodów, czasem tylko ogrzać się, zjeść, czy wyprać ubranie, a także ... obejrzeć film. I zostawali na "dłużej".
Dawajmy ludziom szansę aby poczuli swoje potrzeby.Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości