Merytorycznie o imigrantach

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 13 wrz 2015, 23:56

A biedna unia jakimś dziwnym trafem jak chce to ma szczelne bardzo granice a jak im pasuje to jakimś dziwnym trafem nie panują nad zadna granicą, wojsko gdzieś zniknęło nie ma kto zatrzymać emigrantów legitymować czy spisywać , no bedactwa te kraje unijne tak są bezbronne. Nie łudx sie nie są ale chcą tu islamistów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Samolub » 14 wrz 2015, 00:26

Przecież żyjemy na kontynencie w którym kontroluje się praktycznie wszelką działalność życia ludzkiego, tak samo jest w USA i nie mówię tu o systemie religijnym a politycznym. Szczerze powiedziawszy, nie łudze się, bo przecież Amerykanie żeby tylko prowadzić swoją globalną polityke popierały walczący radyklany islam w wielu arabskich krajach, sprzedawali tam broń, gwarantowali nawet status państw wyznaniowych kosztem całkowitego podpożądkowania się religijnych przywódców i przyszłychy islamskich rządów zachodowi, dając wolną rękę na ucisk przeciętnego obywatela tych krajów. Syria, rządy wojskowe czy laickie były Amerykanom nie na rękę geopolitycznie, istnieją więc elity które posuwają się do wszelkich metod w celu uzyskania większej władzy i kontroli, religja czy losy jakiś narodów "podrzędnych" są tylko ważne wtedy kiedy jest to potrzebne.
W ten sposób laickie państwo Syryjskie mierzyło się z falą zamachów, bojówek ismalskich które chciały przejąć władze, wspierane przez USA miały mieć wolną rękę do uciemiężenia Syryjczyków, innych mniejszośći, a na poziomie globalnym podpożadkować się zachodnim elitom i wszlekim ich zachcianką.

Przecież od paru lat w Europie czy Ameryce pokazywano obrazki opozycji Syryjskiej walczacej z dyktatorem Assadem, przypisywano mu wszystko, mimo że szedł on nawet na ugodę z zachodem. W to wszystko wmieszała się Rosja, która też bazy marynarki miała w Syrii. Pamiętacie może jak na ramach ONZ mówiło się o interwencji USA na Syrie po użyciu broni chemicznej na cywilach. Rzad Syryjski przedstawiał wersje zdarzeń że to własnie opozycja... radykalni islamiści uzyli broni chemicznej podajac się za wojsko rządowe. Amerykanie powiedzieli że to Assad, a Rosyjskie sledztwo znowu udowodnilo że to USA wyposazyly "opozycjonistow" w bron chemiczna i uzyli jej przeciwko cywilom w celu zdobycia powodu do interwencjii w wygrywanej przez rzad wojnie domowej w Syrii.

Kazdy chyba pamieta, że Wielka Brytania i Izba Gmin nie przeglosowala tej interwencji, a czesc floty Czarnomorskiej wplynelo do Syryjskich portów. W tym samym czasie mamy olimpiade w Sochi, konflikt na Majdanie, zagrozenie terrorystyczne dla Amerykanskich olimpijczyków w Sochi i wplyniecie floty amerykanskiej na morze Czarne... potem mamy Majdan, wypowiedzenie umowy na porty Czarnomorskie przez Ukraine Rosjii.

Nastepnie mamy brak interwencji zachodu w Syrii, uspokojenie sytuacji i przejecie prawie calkowitej kontroli militarnej nad krajem przez Assada.
Kilka miesiecy pozniej na terenach północnego Iraku, gdzie radykalny islam nie istnieje a ludnosc religijnie jest bardzo podzielona, żyja tam od wieków chrześcijanie, jazydzi, szyici... nagle na tych terenach dochodzi do mordów ludności cywilnej... z nikąd pojawiają się islamiści, z dużą ilością sprzętu wojskowego oraz broni, która nie jest taka tania i dostępna dla przeciętnego cywila, bo jest droga...
Czy to nie jest czasami "opozycja Syryjska" islamisci ktorzy przegrali wojne domową w Syrii i uciekli na tereny północnego Iraku czy Jordani.

Skoro Stany Zjednoczone w swojej globalnej polityce kierują się standardami gorszymi stokroć od Rosjan, to z jakimi elitami mamy do czynienia, Prezydent USA to napewno kukiełka kontrywiadu i jakiś grup wpływów. Nie łudzę się że w Uni Europejskiej jest podobnie, wystarczy tylko spojrzeć jak w Polsce zaczynając od małych firm, korporacjii szerzy się kolesiostwo czy korupcja... przecież nawet te dysputy czy konferencje róznych krajów polegają na tajnych negocjacjach, dawaniu stanowisk komisarzy wzamian za jakieś przepisy. Mamy tu raz że rządy, dwa róznego rodzaju grupy światopoglądowe, to nieustanny targ, tylko że poza oczami opini publicznej czy zasięgiem motłochu.
Do tego głównym winowajcom są tu kraje wywodzące się z ruchów chrześcijańskich, islam musi się radykalizować bo na innym poziomie nie może konkurować z zachodem i jest na pozycjii przegranej. Możliwe że właśnie podburzanie tego typu grupkami religijnymi i robicie narodów jest w interesie grup wpływow czy finansjery. Bo oni będą umieli tym dobrze rozgrywać...

Chyba wiemy jak działał feudalizm w Europie i jakie tradycje mają rody książęce Europy w polityce miedzynarodowej?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 14 wrz 2015, 00:31

I tak nie mamy na nic wpływu wiec idę teraz spać ponoć pierwsi uchodźcy co ich do pokski na śląsk przywiexli do jakiegoś ośrodka na wiosce to już dali drapaka do niemiec wiec bądźmy dobrej myśli oni TU NIE CHCĄ BYĆ


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Samolub » 14 wrz 2015, 00:58

A po co mieć na to wpływ, skoro samo się to gryzie i samo może przez się rozpaść ; )


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 14 wrz 2015, 11:58

No niekoniecznie bo skoro Unia ich wpuściła celowo to też ma jakis cel i bedzie chciała ich do tego celu wykorzystać nie mozna sie łudzić ze robi cos harytatywnie i za darmo daje bo tak nie jest mozliwe wiec z góry można załozyć ze cel jest niecny i właśnie z tego powodu dobrze byłoby mieć jakaś kontrole co się z tym dzieje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Samolub » 14 wrz 2015, 12:46

No właśnie, tylko że oprócz Ciebie jest 40 mln wybitnie inteligentnych ludzi w tym kraju, którzy naprawdę wszystko wiedzą, wszystkim się interesują...
; D
Powtarzam są to ludzie, "wybitnie"! uzdolnieni x D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Thor » 14 wrz 2015, 15:42

Ja myślę, że polsce islamizacja i szariatyzacja państwa nie grozi. Co prawda, z badań sondażowych wynika, że mamy ledwo ok. 10% wierzących chrześcijan, ale społeczeństwo podzieliło się w sprawie imigracji islamskiej na dwa skrajne obozy - wierzący jako przeciwnicy a niewierzący jako skrajni sympatycy, tyle, że niechętni religii islamu. nie sądzę więc aby muzułmanie mogli np. przez konwersję zaprowadzić tutaj swoje prawa. Aczkolwiek nie mogę wykluczyć, że nadejdzie wojna i bestia z apokalipsy zwycięży kraje chrześcijańskie w tym Polskę.
W każdym bądź razie mnie interesuje czy ewangeliczny wymóg przyjmowania uchodźców dotyczy wszystkich czy tylko "braci najmniejszych" czyli wierzących i czy jeśli dotyczy wszystkich to czy mamy obowiązek być męczennikami za wiarę?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 14 wrz 2015, 18:20

Dotyczy tylko braci w wierze a tu krótka piłka:

2J 1:10 bw "Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 14 wrz 2015, 18:21

http://www.sienna.waw.pl/mmedia/kazania ... 2-69266089

A tu stanowisko KZ jak kogos interesuje


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Thor » 14 wrz 2015, 23:47

przesłuchałem tego kazania zielonoświątkowego i powiem, że jestem trochę zniesmaczony takim przebranym w wersetach interpretowaniem pisma. Mówiąc o słowie ger (przybysz/uchodźca) wspomniał tylko 3 wersety,ale zaponniał dodać werset, który zobowiązywał owego gera do przestrzegania prawa mojżeszowego. Pięknie mówił o wzięciu krzyża i przyjęciu ewentualnego ucisku, tylko czy na prawdę jest ten pastor gotów na poddanie swych córek gwałtom? czy jest gotów na zgładzenie całego chrześcijaństwa, bo to planuje i głosi islam. Gdyby w średniowieczu i wiekach późniejszych nie było zbrojnych wypraw przeciw islamowi, to dziś prawdopdobnie nie byłoby już ani jednego chrześcijanina i ani jednego egzemplarza biblii. Pytanie więc, czy mamy biernie przyglądać się złu wcielonemu i dawać jemu działać? Co więcej, gdy tak mówił o kazaniu na górze zapomniał dodać słowa Chrystusa
Mt 25:40
40. A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z TYCH BRACI MOICH NAJMNIEJSZYCH, Mnieście uczynili.
(BT)

Mt 12:47-50
47. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą.
48. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?
49. I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia.
50. Bo KTO PEŁNI WOLĘ OJCA MEGO, który jest w niebie, TEN MI JEST BRATEM, siostrą i matką.
(BT)

Jak widać, gdy starannie ominie się pewne wersety można zbudować teologię zbawienia wymagającą martyrologii.

Ja jestem za niesieniem pomocy każdemu i zresztą to robię, ale jeśli ten ktoś zagrozi ucięciem głowy, to jestem za jego wygnaniem, nawet jeśli narazi to go w świecie na śmierć z głodu.

Czy nie jest tak, że ten kto wyrywa ofiarę z ręki bandyty, ten kto zapobiega przestępstwom, nieszczęściu czyni sprawiedliwość?

Ps 82:3-4
3. Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym, wymierzcie sprawiedliwość nieszczęśliwemu i ubogiemu!
4. Uwolnijcie uciśnionego i nędzarza, wyrwijcie go z ręki występnych!
(BT)

Czy wolą bożą wyrażoną w prawie ST nie jest wezwanie do usunięcia zła spośród ludu bożego czy może nakazuje tolerować zbrodniarzy i mnożyć męczenników tych zbrodniarzy?

to są pytania otwarte do uczciwej dyskusji


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 15 wrz 2015, 00:00

Owszem trzeba dyskutować bo jak widac pastor nie zna tego wersetu z 2 listu Jana my mamy słuchac apostoła a nie kombinować . Te wersety co pastor podaje to dotyczą braci " z TYCH BRACI MOICH NAJMNIEJSZYCH" a nie wrogów Jezusa . Na poczatku dyskusji podałam też werset.2Ch 19:2 bw "stanął przed nim jasnowidz Jehu, syn Chananiego, i rzekł do króla Jehoszafata: Czy musiałeś pomagać bezbożnemu i okazywać miłość tym, którzy nienawidzą Pana? Przez to ciąży na tobie gniew Pana." A to ważny werset pokazuje ze wrogowie Boga nie powinni być akceptowani a Islamisci są wrogami i ten kto im pomaga na nim ciazy gniew Pana i też Jan nas ostrzegał . Tu już nie chodzi o to ze mamy brac krzyz i islamiste sobie na kark. My mamy słuchać tego co w Biblii a nie wymyslać swoje własne racje. Moze też sie zlitujemy nad djabłem biedaczek ma mało czasu i sie dwoi i troi zeby zdazyc wypracować plan no to ulitujmy sie nad nim tez.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Thor » 15 wrz 2015, 00:28

ja myslę, że werset z 2 kronik został unieważniony. coś jednak w bożym porządku wraz z ukrzyżowaniem Chrystusa uległo zmianie

Rz 12:17-21
17. Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi.
18. Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi.
19. Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go.
20. Jeżeli pragnie - napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
21. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.
(BT)

ten werset, aby nieprzyjaciela nakarmić i napoić jest wymowny i jednoznaczny, aczkolwiek jest opatrzony zastrzeżeniami "o ile to od was zależy, jeśli jest to możliwe i nie daj się zwyciężyć złu"


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: Thor » 15 wrz 2015, 00:29

Magda, o jaki werset z 2 listu Jana ci chodzi?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Merytorycznie o imigrantach

Postautor: magda » 15 wrz 2015, 00:58

No o ten co powyżej

2J 1:10 bw "Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie."

Czyli jesli ktos nie wierzy w Ewangelię nie mamy go przyjmować. Owszem chce jeść to damy ale widziałeś na filmach jak oni traktują pomoc . Oni chca tu wjechac i realizować swoje cele , zobacz czy oni w ogóle chca jesc i pić. i to same chłopy, to jak to żony i dzieci zostawili na wojnie a sami uciekaja , cos tu nie uchodźcami smierdzi a najazdem islamistów . To sie xle skończy bo my mamy tu rodzimych bandytów było widać na tych marszach dzis , ci faszyści polscy i kibole to nie lepsi niż islam.
https://www.facebook.com/NarodowcyRP.Kr ... nref=story


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: KAAN » 15 wrz 2015, 20:17

dr.sky pisze:
KAAN pisze:To problem Greków, my na razie mamy dobrą sytuację
Nie ma czegoś takiego teraz jak problem Greków, Niemców czy Anglików. Teraz jest to problem UE. .
Nie, to nie problem UE, to problem tych co pozwolili na wjazd na swoje terytorium ludzi łamiących prawo imigracyjne. Polscy politycy jeśli mają rozum to powinni nie importować tego problemu do Polski.
Polska to UE, więc problem ma także Polska, bo przepisy jasno mówią, że Polska wraz innymi krajami muszą się z nich wywiązać.
Przepisy nie mówią, że musimy przyjmować muzułmanów z pogwałceniem naszych praw imigracyjnych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości