Petycja w sprawie emisji filmu "Luter"

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Petycja w sprawie emisji filmu "Luter"

Postautor: Lord Vajler » 04 maja 2014, 22:28

Myślę, że większość z was oglądała film Luter za pośrednictwem Internetu. Zbliża się 500-lecie reformacji i fajnie by było gdyby został on w końcu wyemitowany w polskiej telewizji 31 października. Myślę, że poprzez stronę www.petycje.pl można napisać petycję z prośbą o emisję filmu. Ostatnio zauważyłem, że telewizją, która chętnie pokazuje protestantów jest... TVN, ale nie znaczy to, że nie można wybrać innej stacji. Co o tym sądzicie?


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 05 maja 2014, 14:41

Bardzo dobry pomysł. Jestem za! :)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 05 maja 2014, 15:25

Ja tez chociaz nie wiem czy taka petycja cokolwiek da. Ale jeśli juz będziemy sie podpisywać to uzywajmy prawdziwych danych osobowych i potwierdzajmy glosy przez email bo inaczej te glosy są bezwartościowe.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 17 maja 2014, 16:00

I jak z tą petycją? Działamy coś w tej sprawie?


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 17 maja 2014, 16:05

A może orientuje się ktoś, czy ten film jest objęty prawami autorskimi? Chodzi mi o to, czy można go rozpowszechniać z własnego serwera na np. FB, lub innych mediach internetowych?


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
PawełP
Posty: 22
Rejestracja: 20 gru 2010, 23:04
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Ostrołęka / Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełP » 25 maja 2014, 17:30

Ferdek pisze:A może orientuje się ktoś, czy ten film jest objęty prawami autorskimi? Chodzi mi o to, czy można go rozpowszechniać z własnego serwera na np. FB, lub innych mediach internetowych?


Film jest jak najbardziej objęty prawami autorskimi.
Polskim wydawcą filmu jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
http://cme.org.pl/, konkretnie prowadzone przez nich wydawnictwo Warto.


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 25 maja 2014, 19:00

To może z nimi nawiązać kontakt w tej sprawie?


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 16 wrz 2014, 09:48

Napisałem wstępnie coś takiego:

Do:
TVN S.A.
Szanowny Pan Prezes Markus Tellenbach
ul. Wiertnicza 166
02-952 Warszawa

Szanowny Panie Prezesie

My, środowisko polskich protestantów prosimy Pana o emisję filmu "Luter" w telewizji TVN 31 października.

Dnia 31 października tego roku Kościoły protestanckie będą świętować 500-lecie reformacji. Z tej okazji prosilibyśmy o emisję filmu "Luter", który nigdy nie był emitowany w polskiej telewizji. Przedstawia on historię zakonnika Marcina Lutra, który zapoczątkował reformację protestancką w Europie. Na zachodzie film ten został pozytywnie przyjęty przez krytyków oraz otrzymał liczne nagrody.

Za pozytywne rozpatrzenie naszej sprawy dziękujemy.

Niżej podpisany:
Tu się strzeli imię i nazwisko.

Jak to oceniacie?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 wrz 2014, 10:51

Może trzeba dużo tych podpisów? To ja chętnie.
A dlaczego tylko TVN? Dwójka czasami coś protestanckiego "przemyci", na otarcie łez :mrgreen:
Ja bym jeszcze rozesłała do wszelkich możliwych ogólnodostępnych telewizji kopię. Bo jak ci np.29-go przyślą odmowę to "kaplica". To trochę tak jak z drukiem książki-im więcej wydawnictw ją otrzyma tym większa szansa,że ktoś wyda ;-)


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 16 wrz 2014, 11:59

Na TVNie często pokazują Piotra Stępniaka, Artura Cerońskiego i innych protestantów. Ponadto TVN ma większą oglądalność od TVP2. Co do podpisów to trzeba jak najwięcej. Jak oceniacie wstępne pismo?


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 16 wrz 2014, 14:12

Lord Vajler, ja bym w piśmie zamieścił link do chomika gdzie mogliby sobie film pobrać :hihi:
Zdawało mi się, że puszczano to już w telewizji publicznej? Gdzieś to oglądałem, ze dwa razy, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie.


.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości