Czy szatan może czynić cuda?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Crussing
Gender: None specified

Czy szatan może czynić cuda?

Postautor: Crussing » 09 paź 2013, 12:02

Jak odróżnić cud od Boga od tego diabelskiego?

Płaczące obrazy, krwawiące figury itp. - widać jak dzięki temu diabeł wmawia ludziom, że Bóg do nich przemawia. Takie rzeczy są bardzo czczone.

Czy np. jasnowidzenie jest szatańskim oszustwem? Jeśli tak, dlaczego? Co złego jest w tym, że jakaś osoba rzekomo widzi przyszłość i może innych ludzi ostrzegać przed złymi wydarzeniami?

Wiem, że to może być zwykłe kłamstwo, ale jeśli te zdarzenia naprawdę by się stały, to co wtedy? Czy coś takiego w dalszym ciągu można byłoby nazwać sztuczką szatana?

Albo magia - jeśli człowiek dzięki niej pomógłby w jakiś sposób innej osobie, czy należy to uznać za złe?

Wiele osób deklaruje, że zostały uzdrowione poprzez np. pielgrzymki do Fatimy, modlitwy przed różnymi rzeczami itp. - jak to wyjaśnić? Czy szatan może spowodować czyjeś wyzdrowienie, aby ta osoba uwierzyła, że coś takiego jest zgodne z wolą Bożą?

Szatan to tylko stworzenie, więc jakie są granice jego możliwości? Jakie naprawdę owoce wydaje Boży cud, a jakie szatański?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lis 2013, 12:20

Szatan może czynić kłamliwe cuda to jest napisane w Biblii

2Tes 2:9 bw "A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,

Ap 13:13 bw "I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi."

Ale nawet teraz takie szatańskie cuda sie dzieją, weźmy objawienia w Fatimie

szuste objawienie fatimskie

Obok słońca zobaczyli pojawiającego się świętego Józefa z Dzieciątkiem Jezus oraz Matkę Boską Różańcową. Była to Święta Rodzina. Maryja była ubrana w białe szaty i w niebieski płaszcz. Święty Józef także był ubrany na biało, natomiast Dzieciątko Jezus miało okrycie w jasnoczerwonym kolorze. Święty Józef pobłogosławił tłum wykonując trzykrotnie znak krzyża. Dzieciątko Jezus uczyniło to samo.

Odróznić mozna dość łatwo. Po prostu porównując z Pismem Świetym.

Co my tu w tym objawieniu mamy a mamy Dzieciatko Jezus no i porównujemy

Nasz Pan jest teraz dorosły i w niebie nie pokaże sie na ziemi az do dnia ostatecznego a w Fatimie już przyszedł i to przyszedł jako niemowlak. Czy jest prawdziwy oczywiscie ze to kłamstwo bo jeśli Jezus jest dorosły w Niebie i siedzi po prawicy Ojca jest naszym królem i kapłanem na wzór Melhizedeka to kim jest ten bobasek? No na pewno nie Jezusem a jest demonem. Zawsze trzeba porównać do Pisma Świętego tak myślę,że wtedy wyłazi szydło z worka


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 02 lis 2013, 15:09

Crussing pisze:Co złego jest w tym, że jakaś osoba rzekomo widzi przyszłość i może innych ludzi ostrzegać przed złymi wydarzeniami?


Taaaaak. Tak też myślałam 20 lat wróżąc. Proste: można pomóc, to trza pomóc. Jeżeli wróżba się sprawdza, to znaczy, że jest to wiedza od Boga. Ha ha. To tylko ludzkie "logiczne" myślenie. Nigdy nie pomyślałam, że to może być "krótka piłka" a efekty prawdziwe, później się może dostrzec. Nie znałam wtedy Pisma.Wiele osób podejmowało decyzje w ślad za tym co wywróżyłam.

Jak zobaczyłam na ręce u szwagra, że nie dożyje 30-tki, to mu tego nie powiedziałam. Nie dożył. No i na co była mi ta wiedza? To powinien był być dla mnie sygnał. Nie był.

Ta krótka piłka to pozorna korzyść z korzystania z pewnej wiedzy, która na prawdę się sprawdza. Jednak efekt końcowy, to szukanie prawdy u wróżbity, jasnowidza, a nie u Boga. Dalsze konsekwencje takiego stanu rzeczy to śmierć wieczna. Tak? Jednak ludzie tego nie wiedzą, bo nie interesują się Bożą prawdą. Idą do jasnowidzów, jak po kartofle do sklepu.

Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; - to Słowo Boże.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 02 lis 2013, 15:14

Crussing pisze:Szatan to tylko stworzenie, więc jakie są granice jego możliwości?


Duże (ze względu na ludzką nieznajomość Słowa).

Crussing pisze:Jakie naprawdę owoce wydaje Boży cud, a jakie szatański?


Ja szukam potwierdzenia w Piśmie.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2013, 15:23 przez kruszynka, łącznie zmieniany 1 raz.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 02 lis 2013, 15:40

Crussing pisze:Szatan to tylko stworzenie, więc jakie są granice jego możliwości? Jakie naprawdę owoce wydaje Boży cud, a jakie szatański?


Stworzenie ale potężne przynajmniej dla nas ludzi a też myślę ze i w ogóle bo porwał sie zeby walczyć przeciwko Bogu a głupi nie jest i z motyka na słońce się nie rzuca. Nie ma co go lekceważyć że to tylko słabe stworzenie to na prawdę potężny i inteligętny anioł. Musimy sie mieć na bacznosci. Takie sztuczki jak on stosuje zwiodło juz pół świata wiec to nie taki malutki niby nikt.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 12 lis 2013, 19:05

Jeśli ktoś otwiera się na magię np. bioenergoterapeutów to fizycznie będzie uzdrowiony, ale w ten sposób zaprasza Szatana do swojego życia. A jak wiadomo on może nieźle namącić.


korneliusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2013, 11:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: korneliusz » 06 gru 2013, 12:16

Wydaje mi się, że Szatan cudów nie czyni, a raczej może spełniać życzenia, które nie koniecznie w dalszej perspektywie mogą przynieść nam pozytywny efekt ( coś w rodzaju efektu motyla).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 06 gru 2013, 12:29

kn pisze:Istotą szatańskiego "cudu" jest zwiedzenie człowieka i przekonanie go do zaufania i oddania czci komuś innemu niż Bogu. Np jesli ktoś zostanie uzdrowiony w sanktuarium maryjnym to będzie przekonany że to Maryja go uzdrowiła i będzie się tym gorliwiej modlił do niej i oddawał jej cześć co będzie tak naprawdę oddalało go od Boga bo będzie pogrążął się w bałwochwalstwie...


No i tu masz zupełna racje. Szatańskie cuda służa zwiedzeniu" jeśli to możliwe nawet i wybranych". Szatan moze czynić cuda bo nawet swoja moc smoka( tego z apokalipsy) przekazuje zwirzęciu które tą moca nawet takie spektakularne cuda jak spuszczenie ognia z nieba moze zrobić wiec nie dziwne ze po drodze mniejsze cuda robi dla zwiedzenia naiwnych.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: ZbiMacz » 01 sty 2018, 10:34

korneliusz pisze:Wydaje mi się, że Szatan cudów nie czyni, a raczej może spełniać życzenia, które nie koniecznie w dalszej perspektywie mogą przynieść nam pozytywny efekt ( coś w rodzaju efektu motyla).

Może np. rzekome objawienia maryjne. Pod przykrywką dobra ludzie zawierzają zjawie, jej sie oddają, noszą jej znaki( różańce czy medaliki) jak znak bestii, oddają się w jej niewolę, jej ufają nawet w godzinie śmierci - szkaplerz aby być zbawionym a nie wzywają imienia Pana itd. Pod pozorem cudów i rzekomego dobra ludzie odchodzą od Boga, łatwo i za darmo duszę diabłu oddają.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy szatan może czynić cuda?

Postautor: Noemi » 01 sty 2018, 10:53

zgodnie z regulaminem forum nie odświeżamy tak starych tematów



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości