co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: magda » 20 maja 2018, 02:40

Słucham kazań przeróżnych osobników w internecie , jest ich wiele . Czasem nie wiem co mysleć bo jakiś wielkich błądów nie widać na pierwszy rzut oka a moze ne zauwazam . co wy myślicie o różnych kaznodziejach ktorych unikać a których polecacie , Ja teraz słychałam Cirykasa, nie podoba ni się jak szydzi z inaczej wierzących i np z Żydów. Słuchałam ostatnio Dubisa , lubieę Persona non grata i często tych kazań słucham . Co wy myślicie . czy są tam ewidentni zwodziciele na co zwracac uwagę itp. A którzy są dobrzy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: biblijny » 25 maja 2018, 01:41

Nóż kuchenny może zostać użyty zarówno do pokrojenia chleba jak i do zabicia człowieka. Podobnie jest z internetem: może posłużyć do głoszenia Ewangelii, ale też do robienia ludziom "wody z mózgu".

Myślę, że z internetu można zrobić dobry użytek, jeśli jednocześnie dba się o:
1. Pogłębianie swojej więzi z Jezusem poprzez codzienną modlitwę.
2. Regularne, najlepiej codzienne, czytanie obszernych fragmentów Pisma Świętego.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: magda » 27 maja 2018, 15:49

ja bym wolała zeby ktoś mi napisał konkretnie których kaznodziei unikać . Jakie nauki u nich są błedne a jakich słuchać , jakieś konkrety , Np teraz słuchałam Cyrykasa i nie widze zeby miał złe nauki ale jakos mnie od niego odrzuca i nie wiem czy to przez jego sposób bycia zy jednak coś jest na rzeczy. Rzadko mnie odrzuca tak dziwnie od kogoś, a tego gościa nie trawie bez przyczyny.Dziwne , moze ktos mądrzejszy ode mnie napisze czego mam nie słuchać. Ja marnie widzę i staram sie mniej czytac a wiecej słuchać wiec to dla mnie ważne . Inni też by pewnie chcielei taki rankign kaznodiei internetowych zobaczyć , niech ktos cos napisze sensownego. Anglojezycznych kaznodziei też bo słucham też.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: Torcik » 28 maja 2018, 21:23

Przez dlugi czas bylam zdana tylko na nauczycieli internetowych (alternatywa to grekokatolicy). Wniosek jest jeden. Nie skakac po kazaniach. Trzymac sie swojej denominacji.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: Noemi » 28 maja 2018, 23:32

moi internetowi faworyci :) Krzysztof Dubis ,Henryk Turkanik ,Marian Biernacki ,Kazik Barczuk ,Henryk Hukisz ,Paul Washer , KAANa bym posłuchała ,pisząc na forum daje dobre świadectwo swojej wiary i wierności Słowu ,z tych już nieobecnych Dawid Wilkerson ,Michał Hydzik ,Jan Guńka


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: KAAN » 29 maja 2018, 19:48

Noemi pisze:KAANa bym posłuchała ...
Nie umieszczam swoich usług w internecie, choć mam sporo nagrań, preferuję interakcję ze słuchającymi. Jest tak wielu różnych kaznodziei w internecie, że nie mam zamiaru robić im konkurencji, mój głos nic by nie znaczył w tak wielkim chórze. Co jakiś czas ogłaszam swoje wystąpienia na szkole biblijnej w Krakowie, czasami zapraszam na konferencje z moim udziałem. Internet jest zbyt rozkrzyczany i w zalewie różnego rodzaju doktryn nie zawsze prawdziwych, prawda biblijna jawi się jak perła rzucona w błoto przed wieprze, jak mówi biblijne przysłowie.
W następnym roku akademickim będę służył na szkole biblijnej o czym powiadomię na forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: Noemi » 29 maja 2018, 22:45

czy ze szkoleń są nagrania bo przyznam, że szukałam ale nie znalazłam ,być może źle szukałam ,a do Krakowa z Lublina jest spory kawałek drogi ,więc internet jest niezastąpionym środkiem przekazu i odbioru dla tych co daleko i nie mogą być na miejscu


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: magda » 29 maja 2018, 22:47

Ale KAAN przecież świat nie skałada sie z krakowa , ja bym też posłuchała a jestem z Warszawy , myśli o innych a nie o yum żeby być skromnym czy cos ile ludzi by cos zyskało , Ja często słucham Dubisa, Biernackiego,Washera, Wilkersona, Guńkę, to z tych co Noemi a w ogóle to lubię Persona non grata , maja różnych kaznodziejów i miedzy innymi Cyrykasa i on jakos mi dziwnie nie pasuje a nie widze zeby mówił cos nie tak. Co wy o nim myślicie. KAAN wrzuc cos dla nas , co mieszkamy daleko od ciebie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: Noemi » 29 maja 2018, 23:02

kilka razy słuchałam Cyrikasa bo jest reklamowany na fejsie przez siostrę ze zboru ,nie mam zdania na jego temat


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: biblijny » 30 maja 2018, 12:47

Można sobie posłuchać też na tym kanale YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC4KembaZcAzrFs5C8NN56PQ/videos

Są tam kazania/wykłady dwojakiego rodzaju:
1. Dla pokrzepienia serca i zbudowania wiary (te dłuższe)
2. Dla pogłębienia znajomości Pisma Świętego (te krótsze)


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: KAAN » 30 maja 2018, 14:38

Noemi pisze:czy ze szkoleń są nagrania bo przyznam, że szukałam ale nie znalazłam ,być może źle szukałam ,a do Krakowa z Lublina jest spory kawałek drogi ,więc internet jest niezastąpionym środkiem przekazu i odbioru dla tych co daleko i nie mogą być na miejscu
Są nagrania, ale dostępne dla znajomych. Jeśli jakiś temat cię szczególnie interesuje to mogę ci przesłać wykłady z konkretnego dnia, przejrzyj tematy sesji na studium.kwch.pl. Nagrywamy tylko audio. Na szkole biblijnej Berea w Świętochłowicach są robione nagrania wideo i część z nich jest dostępna w internecie. Ja tam wykładałem teologię systematyczną. Może coś tam wygrzebiesz :) .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: magda » 30 maja 2018, 20:31

z tej strony wleciało mi to: trojan Win32/Vegger!rfn posłuchałabym ale mi zablokowało strone ze niebezpieczna


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: KAAN » 30 maja 2018, 21:19

Ej chyba masz nadwrażliwego antywirusa, mi tam nic nie wybija i działa świetnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: magda » 30 maja 2018, 22:00

ja nie mam antywirusa wystarcza mi windows defender i to on mi to pokazał. Z reszta juz to wywalił. No teraz weszłam i nic nie wpada ale tematy mnie nie interesują to dla jakis ludzi co dopiero zaczęli czytać Biblię. jedno kazanie sobie posłucham. Ja potrzebuje dużo kazań bo mam takie hobby i robie bużyterie i ubrania dziwaczne do galerii i jak to sobie siedze i dłubie to muszę słuchać kazań , mam wręcz taki przymus , głód słuchania o Bogu więc stale musi mi lecieć jakieś kazanie a wiekszosć w internecie to juz po pare razy słuchałam . szukam nowości ale nie porąbanych kaznodziei tylko takich z sensem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: co myślicie o różnych internetowych kaznodziejach

Postautor: believer » 31 maja 2018, 07:15

Magda jak masz czas to tu http://pielgrzym.shoutcast.com.pl/index_Kazania0.php masz kazania, ja nie mam czasu tego słuchać.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość