co zamiast skype?

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

co zamiast skype?

Postautor: Hardi » 27 paź 2010, 14:51

mam już dość wiecznych problemów ze skype, wieczne przerywanie, szumy itd. czy jest coś zamiast skype? ale coś dobrego i bezproblemowego....


ABC
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2010, 22:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ABC » 30 paź 2010, 19:38

zapytaj na dobreprogramy.pl


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 02 lis 2010, 13:55

Hardi pisze:mam już dość wiecznych problemów ze skype


ja nic takiego nie doswiadczam - nigdy nie mialem problemow ze Skype - no moze oprocz tego ze w kolko ich customer service dawal mi odpowiedzi w stylu skopiuj i wklej nijak majace sie do moich pytan.

Technicznie jednak bez zarzutu.

Polecam serdecznie QQ International. QQ to jest Chinskie gadu-gadu tylko wieksze i lepsze.

Jakosc rozmow wideo i glosowych swietna, program jest w kilku wersjach jezykowych.

Polecam, sam korzystam na codzien. Rozmowy glosowe i wideo UK-Chiny, UK-Polska bez problemow.

Link: http://download.imqq.com/download.shtml

Obrazek


Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 02 lis 2010, 15:12

Hardi, znalazłeś coś zamiast skype?

Imperator pisze:Technicznie jednak bez zarzutu.

Tylko pozazdrościć :P

Oprócz przerywania i szumów, u mnie było słychać... rozmowy innych ludzi :O
Tak jakby mój skype się podłączał pod kogoś innego (?) :eek:
Trudne to do wyjaśnienia, ale słyszałam urywki rozmów innych ludzi.
Jak np. gadam sobie z kimś, i nagle ni w pięć ni w dziesięć słyszę głos innej osoby, albo muzykę, która była strasznie głośna i niewyraźna...
:wtf:


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 02 lis 2010, 18:56

Hardi & Inside - takie problemy z VOIP to mialem gdzies w okolicach 2002 roku. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Haloors
Posty: 167
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Haloors » 02 lis 2010, 19:04

Jesteście pewni że to wina SKYPE, a nie Waszego(lub osoby po drugiej stronie) łącza internetowego?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 02 lis 2010, 21:08

Haloors pisze:Jesteście pewni że to wina SKYPE, a nie Waszego(lub osoby po drugiej stronie) łącza internetowego?

Na pewno nie w przypadku słyszenia "rozmów innych ludzi". Z drugiej strony ja problemów ze Skypem nie mam w ogóle.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 lis 2010, 13:42

Imperator, czy ten QQ jest po PL i czy toleruje mój dotychczasowy nr GG :?:

jestem pewien, że to nie wina łącza a skype


Awatar użytkownika
Essarts
Posty: 282
Rejestracja: 03 mar 2010, 15:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Essarts » 03 lis 2010, 18:27

QQ nie rózni sie prawie niczym od gg,więc jak masz gg Hardi,to nie pobieraj qq ;-)


"...Tak bowiem Bóg umiłował świat, że poświęcił swego jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne..." Jana 3:16

I am....
Ich bin...
Je suis...
Είμαι...
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 03 lis 2010, 19:32

Hardi pisze:jestem pewien, że to nie wina łącza a skype

problemem może być:

- słabe łącze jednego z rozmówców, czyli jeśli jest poniżej 1 prędkości to klapa, jeśli są duże skoki w trakcie to klapa, jeśli jednocześnie kilka komputerów działa to klapa, jeśli jest przez router w domu to klapa. Mój znajomy miał dobre łącze, ale jak przesiadał się na laptop w domu przez router to rozmowa była masakrą.

- problemy z kartą dźwiękowa, procesorem, mikrofonem, głośnikami... czasem ktoś nie umie wyregulować, a rozmowa zasadniczo jest możliwa pod warunkiem wyłączenia głośników i rozmowy przez słuchawki z mikrofonem dynamicznym

- obciążenie ogólne danego obszaru, kiedyś prowadziłem rozmowy konferencyjne z dwoma znajomymi, jeden w Anglii, drugi w Polsce w odległości ok 400 km, a ten w Anglii to do tego jeszcze trzeba dodać odległość ze śląska do Anglii+morze. Rozmowa z Anglią bez zarzutu, czysta, jakby gościo siedział obok mnie. A z Polski do Polski masakra. Jeżeli więc tam gdzie mieszkasz masz ty dużą prędkość na necie ale jest wiele innych a sieć jest obciążona to nie poradzisz. Tak było czasami z moim znajomym z Anglii on miał dobre łącze, ale wieczorem wiele osób korzystało z netu w jego budynku i wtedy rwało rozmowę.

Polecam więc sprawdzić rzeczywistą prędkość internetu, są strony, polecam to zrobić w trakcie rozmowy przez skypa.

Warto też dać sobie spokój ze skypem, skoro GG obsługuje rozmowy głosowe, po co mieć dwie aplikacje otworzone. Ja skypa odpalam tylko wtedy jak ktoś mnie poprosi o rozmowę i jestem umówiony.

Ja czasem też jak rozmowa przez skype jest do niczego to na GG się przesiadałem z rozmową głosową.


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 03 lis 2010, 20:30

- obciążenie ogólne danego obszaru, kiedyś prowadziłem rozmowy konferencyjne z dwoma znajomymi, jeden w Anglii, drugi w Polsce w odległości ok 400 km, a ten w Anglii to do tego jeszcze trzeba dodać odległość ze śląska do Anglii+morze. Rozmowa z Anglią bez zarzutu, czysta, jakby gościo siedział obok mnie. A z Polski do Polski masakra. Jeżeli więc tam gdzie mieszkasz masz ty dużą prędkość na necie ale jest wiele innych a sieć jest obciążona to nie poradzisz. Tak było czasami z moim znajomym z Anglii on miał dobre łącze, ale wieczorem wiele osób korzystało z netu w jego budynku i wtedy rwało rozmowę.

a to może być także problemem słyszenia cudzych, przypadkowych rozmów?
To czym pisałam wyżej?

Ktoś mi kiedyś tłumaczył że to może mieć związek z jakimiś falami czy z czymś tam...

Bo w trakcie czegoś takiego, łącze było w porządku z obydwóch stron, prędkość także, oraz nie było przy tym żadnych problemów z kartą dźwiękowa, procesorem, mikrofonem, głośnikami...

Quster pisze:Warto też dać sobie spokój ze skypem, skoro GG obsługuje rozmowy głosowe, po co mieć dwie aplikacje otworzone. Ja skypa odpalam tylko wtedy jak ktoś mnie poprosi o rozmowę i jestem umówiony.

GG ma darmowe rozmowy głosowe? :-P


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 lis 2010, 20:37

inside pisze:GG ma darmowe rozmowy głosowe? :-P


Wewnętrzne [pomiędzy innymi użytkownikami gg] są darmowe


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 04 lis 2010, 00:47

inside pisze:a to może być także problemem słyszenia cudzych, przypadkowych rozmów?

myślę ze to możliwe szczególnie jak jest router, a i na kablu może to się zdarzyć...

inside pisze:GG ma darmowe rozmowy głosowe?

a co to za odkrycie... a nie ma ?


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 04 lis 2010, 08:45

Quster pisze:myślę ze to możliwe szczególnie jak jest router, a i na kablu może to się zdarzyć...

Nie posiadam czegoś takiego :-P

Quster pisze:a co to za odkrycie... a nie ma ?

Pytam, a nie odkrywam :roll:

Norbi pisze:Wewnętrzne [pomiędzy innymi użytkownikami gg] są darmowe

Tylko, by było bez problemów, to trzeba mieć zainstalowaną tą najnowszą wersję gg?
Ja mam wersję przestarzałą, prostą, bez żadnych udziwnień, która zresztą nie obsługuje nowych, długich numerów gg....


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 04 lis 2010, 13:44

inside pisze:
Quster pisze:a co to za odkrycie... a nie ma ?

Pytam, a nie odkrywam :roll:

No przepraszam, ale chyba nie spędziłaś ostatnich dziesięciu lat w puszczy amazońskiej :mrgreen:


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości